La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Betis - 8. října 2023   18:30

D. Alavés
35' Bellerín(vl.)
1:1
(1:1)
Real Betis
32' A. Pérez
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, J. López (86. R. Duarte) – Guridi, Guevara, Hagi (73. Benavídez) – Sola (73. Alkain), K. García (77. Omorodion), Rioja (C) (86. Rebbáš).
Owono, Montero – Tenaglia, Diallo Selu, Karrikaburu, R. Marín, Maraš.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
18 288 diváků
Real Betis
Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Vinícius – G. Rodríguez (46. Carvalho), M. Roca (76. Guardado) – Diao (76. José), Isco, Rodri (65. Ezalzúlí) – A. Pérez (89. Ruibal).
R. Silva, Fernandes – Visus Contreras, J. Cruz II, B. Iglesias, Miranda, Altmira.

Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. Druhá půle mnoho fotbalu nepřinesla, hodně se bojovalo, ale také chybovalo a šance prakticky nebyly. A tak není divu, že se diváci další branky nedočkali a zápas skončil výsledkem 1:1.

Alavés je po tomto výsledku na 17. místě s osmi body, Realu Betis patří osmé místo s 13 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 288 diváků.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.
90+7'
90+6'
Vypadá to, že poslední útok zápasu budou mít hosté, alespoň si teď přihrávají na útočné polovině.
90+5'
Odkop hostů od své brány, samozřejmě s tím nikam nepospíchají.
90+4'
Alavés se krátkou přesilovku snaží využít a tak hned cpe míče před Brava.
90+3'
Jenže hostující Willian José při pádu trefil kopačkou Sedlarovu ruku a za to obdržel kartu rovnou červenou.
90+3'
Karty na obou stranách. Domácí Aleksandar Sedlar přidržel soupeře a ta to byl potrestán žlutou kartou.
90+2'
Domácí reklamovali roh, neboť viděli, že Vinícius se dotkl míče jako poslední, sudí však ukázali na odkop od Bravovy branky.
90+1'
Opatrnost hlavně hostů dostupuje vrcholu, Real Betis se už kompletně soustředí na obranu.
89'
Ještě jedna žlutá karta na straně Realu Betis, za faul a následné odkopnutí míče si ji prohlédl Isco.
89'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Aitor Ruibal.
88'
Přetažený centr obrana Alavésu pohlídala, Willian José se k míči nedostal. Ten skončil mimo hrací plochu.
87'
Faul domácích, před Siveru tak přiletí nepříjemný centr z pravého křídla.
86'
Obrany stále převládají, hraje se tak v uctivých vzdálenostech od pokutových území.
86'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
86'
ze hřiště odchází Javi López, přichází Rubén Duarte.
84'
Na lavičce Alavésu se chystá střídání, López zřejmě nebude moci pokračovat.
83'
Domácí López má silné křeče, ty mu rozhání jeden ze spoluhráčů. A rozhodčí už naznačuje, že tento ztracený čas bude nahrazovat.
83'
Žlutá karta na straně domácích, za šlapák byl potrestán Samuel Omorodion.
82'
Střela domácích zpoza vápna se stočila vedle Bravovy branky. Tohle ale byla jedna z mála pološancí druhé půle.
81'
Hostující Ezalzúlí sprintoval levým křídlem, ještě před příhrou mu ale míč od kopaček oddělil Abqár.
80'
Tak nakonec je verdikt změněn, bude to pouze odkop od Bravovy branky.
80'
Roh pro Alavés, domácí pospíchají do šestnáctky.
79'
Další z útočných faulů, nyní se provinil hostující Isco.
77'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
76'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Andrés Guardado.
76'
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Willian José.
75'
Poměrně těsný souboj v pokutovém území domácího celku, penalty se však Real Betis nedočkal.
73'
ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Carlos Benavídez.
73'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Xeber Alkain.
72'
Dnes to prostě při stadnardkách týmům moc nejde, tentokrát se dokonce po opětovném centru pískal Hagiho útočný faul.
71'
Faul na Solu, žlutou kartou byl následně potrestán hostující Abner Vinícius.
70'
Andoni Gorosabel byl zastaven těsně před centrem, místo případného rohu je tu odkop od branky Realu Betis.
68'
Prudký centr domácích z levé strany, míč prošel malým vápnem, ale ani tohle ke gólu nevedlo. Hosté odkopli do bezpečí.
66'
Další výpad hostů vedl Pérez, jenže přehnal důraz a fauloval Sedlara.
65'
Hosté rozehráli standardní situaci, dostali míč do vápna, zpětný pas pak ale odkopl dobře postavený Sola.
65'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Abde Ezalzúlí.
63'
Do hry se nám vkrádá čím dál více nepřesností, zápas tím trpí a diváci nemají moc co sledovat.
62'
Žlutá karta domácí, obdržel ji Luis Rioja.
61'
Neuspěl ani Sola se svým centrem z pravého křídla, míč byl sražen.
60'
Marně se prodíral domácí Javi López k pokutovému území Betisu, byl obehrán ještě před svým případným centrem.
58'
Roh pro Real Betis, krátký centr sotva dolétl k první tyči, kde následoval jistý odkop domácích.
56'
Nyní se o nějaký ten výpad pokouší hosté, jenže těm schází přesnost už v zárodku u půlky.
54'
Alavés začíná přidávat na tempu, snaží se o akce z obou křídel. Chybí tomu ale více přesnosti.
52'
Zprava unikal domácí Kike García, zvolil prudkou střelu z úhlu, ale trefil jen boční síť Bravovy branky.
52'
Trochu se nám přitvrzuje, sudí se teď rozhodně nenudí.
50'
Ostrý centr mířil pře Brava, obrana Realu Betis si ale poradila a dokázala dostat míč z vápna.
49'
Teď se už ale pískalo a po faulu na Gorosabela je tu přímý kop pro Alavés z pravé strany.
49'
Rychle se vše ještě zkontrolovalo na videu, to verdikt potvrdilo.
48'
Pád v pokutovém území hostů, upadl Rioja, sudí měl ale dobrý výhled a hned měl jasno, že tohle penalta nebude.
46'
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází William Carvalho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:40.
Je za námi první půle, která přinesla celkem zajímavý fotbal s několika šancemi na obou stranách. Dlouho šly ale veškeré střely vedle branky, případně si gólmani dokázali poradit. Ve 32. minutě pak ale hosté udeřili, když Ayoze Pérez včas vystartoval po vyraženém míči a zblízka překonal Siveru. Alavés ale nemusel dlouho smutnit, neboť v 35. minutě domácí rozehráli přímý kop a i když Bravo vyrazil hlavičku Kikeho Garcíi, tak Héctor Bellerín stál ve špatné chvíli na špatném místě a srazil si míč do vlastní branky. Do kabin se odešlo za stavu 1:1.
45+6'
45+4'
Centr přes Siveru, po míči se natahoval Bellerín, při výskoku si ale pomohl útočným faulem.
45+3'
Po tom domácím zakončoval prudkou ranou zpoza vápna Rioja, jeho dělovka skončila na tribuně.
45+2'
Ze strany na stranu se teď přelévá hra, oba celky si daly po jednom rohovém kopu.
45'
Tohle ale bylo hodně rychlé a nepovedené, hosté už odkopávají od své branky.
45'
Álex Sola a Kike García si teď nabíhali na příhru z pravého křídla, branku sice netrefili, ale vybojovali další rohový kop.
44'
Už je po všem, Bravo a obrana Realu Betis vše pokryli, hraje se zase u půlky.
43'
Další roh, tentokrát po pěkné střele Kikeho Garcíi zpoza pokutového území. Gólman Bravo ji vyškrábl konečky prstů.
41'
Začal se hrát útočný fotbal s šancemi. Do další se cpali domácí, Lópezův centr byl sražen na roh.
40'
Roh pro Real Betis, na centr si u zadní tyče naskakoval Pezzella, mířil ale vedle Bravovy branky.
38'
Už je rozhodnuto, gól platí a Alavés se tak poměrně brzy po inkasování dočkal srovnání.
37'
Stále se ale ještě kontroluje video, zda brance nepředcházel ofsajd. je to už docela dlouhé.
35'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Po následném přímém kopu si do vápna naběhl Kike García, gólman Bravo jeho hlavičku vyrazil z brankové čáry, ale jen do vlastního hráče, kterým byl HÉCTOR BELLERÍN a od něj se míč odrazil do sítě – 1:1.
34'
Je tu i první žlutá karta utkání, za zbytečný zákrok u pomezní čáry si ji prohlédl hostující Guido Rodríguez.
32'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. Po akci pravou stranou přišla poměrně prudká Rodríguezova střela, kterou Sivera neudržel, AYOZE PÉREZ právě včas vystartoval po volném míči a dokázal jej sklepnout za gólmana – 0:1!
31'
Luis Rioja neprošel přes Pezzellu a domácím nevyšly ani reklamace, že byl faulován. Pokračovalo se ve hře.
29'
Pěkná narážečka hostů na pravém křídle, následoval pak ale nepovedený centr, který před Siverou odvrátila jeho obrana.
28'
Na opačné straně se mezi dva soupeře prodíral Abner Vinícius, byl ale obrán a nevybojoval ani rohový kop.
26'
Akce Alavésu šla pravou stranou, Sola pak centrem hledal Kikeho Garcíu, jenže to bylo až moc vysoké...
24'
A našel Rodriho, který unikl ofsajdové pasti, zpracoval si a z křídla vyslal křížnou střelu, která trefila tyč Siverovy branky!
24'
Bravo u míče mimo své vápno, vybírá si, komu pošle dlouhý výkop na útočnou půlku.
22'
Trochu nám pokleslo tempo, hraje se ve středu hrací plochy v hodně opatrných kombinacích.
20'
Guevara se snažil kličkami o uvolnění se, byl ale zcela sám a o míč nakonec přišel.
18'
A opět K. García! Nyní se k němu ve vápně odrazil míč, který ovšem z dobré pozice poslal vysoko nad branku!
17'
Tohle už bylo nebezpečnější. Na příhru z levé strany šel ve skluzu Kike García, byl ale u toho těsně bráněn a zakončil mimo.
15'
Alavés začíná přebírat iniciativu a stále častěji posílá dlouhé pasy před branku hostů.
13'
A přišla teď. Alavés podnikl rychlý výpad, po přihrávce z levé strany střílel Guevara, jeho rána po zemi šla k levé tyči, kde byl připravený Bravo.
12'
Stále čekáme na první vážnější okamžik zápasu, zatím jsme se ještě nedočkali ani střely na branku.
10'
Standardní situace zatím nejsou silnou stránkou ani na jedné straně, nevyšlo to teď ani Realu Betis.
9'
Už se zase hraje na opačné straně a Abqár musel vytáhnout obranný skluz, aby zabránil centru z pravého křídla.
8'
Dlouhý nákop k hostující brance, tohle ale bylo pro Brava jen jako lehký pozdrav.
7'
Už je zase připraven ke hře, výraz v jeho obličeji ale ukazuje, že rozhodně není v pohodě.
6'
Zase tu máme pauzu, na zemi leží hostující Ayoze Pérez a ten se drží za nohu.
Nakonec z toho byly rohy hned dva, na druhý centr si u zadní tyče nabíhal Sola, bylo to na něj ale až moc dlouhé a on ve skluzu zakončil zcela mimo.
4'
Alavés opět v akci, prudký pas po zemi mířil na levou stranu, Pezzella ale na poslední chvíli odkopl na rohový kop.
3'
Už je po akci před brankou Brava, Real Betis dlouhým odkopem přesunuje hru na opačnou stranu.
2'
Bellerín marně stíhal rychlý míč, ten skončil mimo hrací plochu a domácí budou vhazovat.
1'
Hned v první minutě došlo k souboji, po kterém zůstal ležet hostující Rodríguez. Po chvíli vstal, bude pokračovat, ale ještě se drží za záda.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, J. López – Guridi, Guevara, Hagi – Sola, K. García, Rioja (C).
Náhradníci: Owono, Montero – Benavídez, Tenaglia, Diallo Selu, Karrikaburu, R. Duarte, R. Marín, Rebbáš, Maraš, Omorodion, Alkain.
Trenér: Luis García

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Vinícius – G. Rodríguez, M. Roca – Diao, Isco, Rodri – A. Pérez.
Náhradníci: R. Silva, Fernandes – Ruibal, Visus Contreras, J. Cruz II, José, Guardado, B. Iglesias, Miranda, Carvalho, Altmira, Ezalzúlí.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Mendizorroza začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí asistovat José Naranjo a Diego Sánchez.
Deportivo Alavés

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě tabulky se ziskem sedmi bodů. Forma je pryč, vždyť Alavés nevyhrál už čtyřikrát v řadě a dal v těchto zápasech pouze jeden gól. Naposledy hrálo mužstvo doma s Osasunou a po gólech Arnaíze a Budimira padlo 0:2.

Real Betis

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na sedmém místě mají 12 bodů a do dnešního duelu půjde se slušnou formou a nabuzením. V rámci ligové soutěže na svém trávníku sekla Valencii po brankách Diaa, Rocy a Ezazúlího jasně 3:0 a poté i v Evropské konferenční lize udolala Spartu Praha po trefách Diaa a Isca 2:1.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 9. kola mezi týmy Deportivo Alavés a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.