La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Almeria - 25. listopadu 2023   18:30

Getafe
34' Greenwood (Alderete) • 45+1' Mayoral
2:1
(2:1)
Almeria
7' Ramazani  (Brandáriz)
Getafe
Soria – Rico, Álvarez, Suárez, Alderete (46. Dakonam), Carmona (30. Rodríguez) – Milla, Maksimović, Greenwood (89. Angileri) – Latasa (72. Aleñá), Mayoral (89. Mata).
Fuzato – Lozano, Mitrović, Iglesias, Martín, Duarte.
Hernández – Sánchez, Pérez
Coliseum, Madrid-Getafe
10 906 diváků
Almeria
Maximiano – Akieme, Mendes (67. Pozo), González, Brandáriz – Robertone (75. Melero), Ramazani (84. Sanca), Arribas (84. Puigmal), Baba – Baptistão, Embarba (67. Marques).
Mariño, Martínez – Centelles, Fernández, Fettal, Montes.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:8.
Beznadějně poslední Almería měla nakročeno k prvnímu vítězství v sezóně, dlouhé čekání se ale opět prodlužuje. Na gól Ramazaniho po rohovém kopu dokázali v závěru prvního poločasu odpovědět Greenwood a desátým gólem sezony Mayoral. Druhá půle již na výsledku nic nezměnila, nejblíže byl ke zvýšení domácí Rodríguez, který otřásl břevnem. Getafe boduje poosmé v řadě, z toho ovšem pouze podruhé naplno, a oplácí Almeríi dvě loňské ligové porážky.
90+4'
90+4'
Ze série soubojů na půlící čáře nakonec vzešli vítězně domácí fotbalisté a Carles Aleñá se propracoval ke střele, kterou zblokoval jeden z obránců.
90+3'
Lázaro Marques až příliš uspěchal rozehrávku přímého kopu z nějakých 40 metrů, míč směřuje do zámezí.
90+2'
Pozo odzbrojil čistým skluzem Rodrígueze a hledal průnikovou přihrávkou Sancu, toho však dostoupil Dakonam a míč je opět na kopačkách Getafe.
89'
Trenér Getafe stahuje oba dnešní střelce branek:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Jaime Mata,
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Fabrizio Angileri.
88'
Getafe drží míč uprostřed hřiště na svých kopačkách, což mu za této konstelace naprosto vyhovuje.
85'
Pozo vyhrál hlavičkový souboj o nakopávaný míč a přiťukává brankáři Maximianovi, jenž rezloutně posílá merunu z voleje až za půlící čáru.
84'
Další dvě změny v sestavě UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Marciano Sanca,
odkulhal také Sergio Arribas, který se před chvilkou lehce zranil, a na jeho místo nastupuje Arnau Puigmal.
83'
Arribas opět přesným provedením centru našel spoluhráče, jenže Edgar González nedokázal hlavičku vměstnat mezi tyče.
82'
Nastřelenou ruku v šestnáctce Getafe rozhodčí asi správně pouští. Greenwood neměl šanci se prodlouženému míči vyhnout.
82'
Baptistão byl důrazný v souboji u praporku s Álvarezem a vybojoval pro hosty roh.
80'
Arribasův centr tlačil hlavou jediný dnešní úspěšný střelec hostů Largie Ramazani k tyči, bylo to ale přece jen z přílišné dálky a pro míč si snadno doskočil Soria.
79'
Gonzálezovu tvrdou střelu zastavil vlastním tělem Suárez, Dakonamův odkop však nebyl příliš důrazný a Almería zůstala na míči. Nakonec ovšem nakopávaný balon směřuje jen k Soriovi.
77'
Odkop od brány si po nepřesné kolmici hostujícího Baby chystá David Soria.
75'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Gonzalo Melero.
74'
Robertone rozehrál roh nakrátko a Almería se bezradnou kombinací k ničemu nedostala.
74'
Álex Pozo oslovil pěkným centrem střídajícího Lázara Marquese, jehož hlavičku srazil bokem na roh domácí Damián Suárez.
74'
Dnešní utkání sleduje 10 906 diváků.
72'
Getafe CF nuceně střídá:
ze hřiště odchází zraněný Juan Latasa, kterého nahradil Carles Aleñá.
71'
Na trávníku byl krátce ošetřován domácí Latasa a zřejmě nebude nakonec schopen pokračovat ve hře.
69'
Brandáriz přizvedl nebezpečný centr, takže se domácí nedostali do zakončení a po souboji u lajny budou naopak vhazovat červení.
67'
Dvojité střídání v mužstvu UD Almería:
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lázaro Marques,
ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Alejandro Pozo.
65'
Greenwood hledal průnikovou přihrávkou Álvareze, jenže poprvé letí praporek nad hlavu pomezního na útočné polovině Getafe.
64'
Další žlutou kartu vidí vzápětí za faul Iddrisu Baba (Almería).
63'
Largie Ramazani (Almería) si prohlédl žlutou kartu za hádku s rozhodčím.
62'
Levačkou vypálil z okraje pokutového území jen do protihráče domácí Milla.
60'
Léo Baptistão (Almería) podrazil Rodrígueze a vyrovnává počet žlutých karet na hřišti.
58'
Latasa narazil z pokutového oblouku kouzelně patou do uličky Mayoralovi, parťák z útočného dua však ve vyložené šanci mířil jen do hrudi brankáře Maximiana.
57'
Borci v modrých dresech Getafe zachytili autové vhazování soupeře a jejich rychlý protiútok korunoval Óscar Rodríguez tvrdou střelou z 20 metrů, která se otřela o břevno!
55'
Již počtvrté se hostující fotbalisté zachytili do ofsajdové pasti, opět si pomyslnou čáru nepohlídal Ramazani.
52'
Diego Rico však nabídnutou možnost nevyužil a se zdí výrazně přestřelil i bránu hostujícího mužstva.
52'
Edgar González (Almería) dostává žlutou kartu za faul na Greenwooda několik kroků od velkého vápna.
51'
Z uctivé vzdálenosti zkusil štěstí Embarba, jeho rána směřuje až na tribunu.
50'
Arribas se nakonec z přímého kopu rozhodl pro centrovaný míč, který si našel González a hlavičkoval křížem k tyči. Jeho pokus by směřoval vedle brány, ještě ho pohotově tečoval Robertone, ale ani on bránu netrefil.
49'
Vzápětí se provinil také Milla faulem na Ramazaniho a tentokrát již v dostřelové vzdálenosti.
49'
Domácí měli výhodu přímého kopu, hned po rozehrání však fauloval naopak Rodríguez.
46'
Hned po necelé minutě hry se po Ramazaniho sklepnutí prokličkoval s míčem až přes okraj šestnáctky Sergio Akieme a vyslal na Maximiana falšovanou střelu pod břevno.
46'
S jednou změnou nastoupilo do druhého poločasu Getafe:
na hřišti schází Omar Alderete, na jeho místo nastoupil Djené Dakonam.
46'
Poslední Almería vstoupila do boje o první letošní vítězství nadějně, hned z premiérového rohu se prosadil Ramazani. Domácím se ale podařilo v závěru poločasu skóre otočit Greenwoodem a na přelomu nastavení Mayoralem.

Statistiky první půle:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 4:2, střely mimo 6:2, rohy 3:3, fauly 6:1, ofsajdy 0:3.
45+6'
45+3'
Vše je v pořádku, postavení mimo hru se nekonalo a hosté vykopávají ze středového kruhu.
45+1'
Getafe právě vstřelilo branku!
Časomíra ukrojila předposlední vteřinu řádné hrací doby, když se podesáté v sezóně prosazuje BORJA MAYORAL. Kanonýrský instinkt prokázal po smolném zásahu stehna jednoho z hostujících obránců volejem z otočky k tyči, s jásotem si ovšem musel počkat až na přezkum gólu videorozhodčím.
45'
Hra se několikrát přelila mezi šestnáctkami, až přerušil Carmonův postup skluzem do zámezí Robertone.
44'
Maksimović si při driblinku pomohl nedovoleně rukama proti Babovi.
42'
Po opakovaném rohu bylo Getafe velmi blízko k obratu ve skóre, na Millův centr naskočil Alderete a hlavičkoval jen centimetry od spojnice břevna s pravou tyčí.
41'
Nemanja Maksimović rozehrál nakrátko a kombinaci madridského celku po chvíli přerušuje za cenu dalšího rohu Edgar González, tentokrát z pravé strany.
40'
Okamžitě po ubráněném rohu uháněl domácí Rico do protiútoku a výhoda rohu se po Latasově sražené hlavičce přesouvá na jejich stranu
39'
Soría neudržel nepříjemně klouzavý míč na hřišti a je to roh pro hosty.
37'
Juan Latasa si naběhl na Millův centr a hlavičkoval vedle brány Almeríe.
34'
O vyrovnání se postaral MASON GREENWOOD, který převzal na pravém křídle přihrávku Omara Aldereteho, navedl si míč přes dva hráče a nádherně vymetl levačkou zpoza velkého vápna vzdálenější šibenici.
31'
Embarbovu střelu srazil Rico na druhý roh, který Almería na rozdíl od toho premiérového nepřetavila v gól. Po Akiemeho přihrávce střílel Embarba jen do houštiny těl.
30'
Po dalším odpískaném faulu se na lavičce vzteká domácí trenér José Bordalas a také on si prohlédl žlutou kartu.
30'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Óscar Rodríguez.
28'
Omar Alderete (Getafe) vidí žlutou kartu za ošklivý zákrok na Ramazaniho na útočné polovině.
26'
Latasa si vyměnil míč s Mayoralem, ale obranný blok Almeríe neprostřelil. Na straně se ovšem míče zmocnil Rico a našel centrem Masona Greenwooda, jehož prudká hlavička letí těsně nad břevno.
24'
Žlutou kartu dostává Diego Rico (Getafe) za faul na Baptistãa.
24'
Po rohu, který rozehrál Milla, hlavičkoval z 10 metrů vysoko nad břevno Omar Alderete.
23'
Hra má teď rychlý spád, také Getafe se během několika vteřin po odkopu od brány dostalo do zakončení a Baptistão tentokrát přerušil domácí akci vypíchnutím na roh.
22'
Naopak po dalekonosném pokudu, který Soria jen vyrážel před sebe, neseřídil zcela volný Léo Baptistão při pohotovém halfvoleji mířidla.
22'
Embarba našel Arribase, který vypálil z 20 metrů pod břevno a přestože šla tvrdá rána doprostřed, Luís Maximiano měl s její likvidací potíže.
21'
Ofsajd je odmáván Ramazanimu.
20'
Přímý volný kop po faulu Carmony na půlící čáře rozehrává Getafe, ale dlouhý křížný míč nenachází adresáta. Středem se ještě zkoušel probít bez úspěchu Latasa.
18'
Robertone se pokoušel něco vymyslet na křídle, ale míč mu nakonec utíká za postranní čáru.
12'
Getafe zatím marně hledá odpověď, hra se v těchto chvílích odvíjí jen uprostřed hřiště.
8'
Domácí hned vyrazili do brejku, Álvarez nabil Mayoralovi, jeho ráně zpoza šestnáctky mezi tyče moc nechybělo, ale přece jen končí vedle.
7'
Almería právě vstřelila branku!
První roh zápasu prodloužil hlavou „Chumi“ Brandáriz a z bezprostřední blízkosti doklepává míč k tyči LARGIE RAMAZANI. Překvapivé vedení posledního celku tabulky!
6'
Hostující Robertone prodloužil nakopávaný míč po levé straně hlavou do úniku Arribasovi, jehož střílený centr srazil Alderete na první rohový kop utkání.
3'
Domácí kanonýr Mayoral poslal centr na penaltovou značku, odkud hlavičkoval Carmona pouze doprostřed brány a pro Maximiana to byl jen zahřívací zákrok.
1'
První pokus o založení útočné akce ze strany Almeríe nevychází, Robertoneho přihrávka nalezla Ramazaniho v ofsajdu.
1'

Getafe CF: Soria – Rico, Álvarez, Suárez, Alderete, Carmona – Milla, Maksimović, Greenwood – Latasa, Mayoral.
Náhradníci: Fuzato – Lozano, Mitrović, Aleñá, Iglesias, Angileri, Mata, Dakonam, Martín, Rodríguez, Duarte.
Trenér: Bordalas

UD Almería: Maximiano – Akieme, Mendes, González, Brandariz – Robertone, Ramazani, Arribas, Baba – Baptistão, Embarba.
Náhradníci: Mariño, Martínez – Centelles, Fernández, Fettal, Lázaro, Melero, Puigmal, Sanca, Montes, Pozo.
Trenér: Garitano

Rozhodčí: Hernández – Sánchez, Pérez.
Loni dokázala Almería zvítězit v obou vzájemných zápasech, na podzim 1:0 doma a na jaře 2:1 na hřišti Getafe dvěma přesnými zásahy Luise Suáreze, za domácí pouze snižoval Mayoral.
UD Almería
Loňský nováček se zachránil s odřenýma ušima v posledním kole, ale letos má zaděláno na větší potíže. Jako jediná v lize Almería ještě nevyhrála a se třemi body uzavírá tabulku. Především vinou nejslabší obrany v La Lize, která inkasovala 35 branek. Nejlepším střelcem je s pěti góly Sergio Arribas, čtyřgólový Luis Suárez si odpykává trest za červenou kartu.
Getafe CF
Remízový král španělské ligy hrál nerozhodně šestkrát z posledních sedmi zápasů. V minulém kole neudrželo Getafe vedení v Granadě, které zařídil již ve 2. minutě svým devátým gólem ročníku nejlepší střelec klubu Borja Mayoral. V tabulce patří klubu z předměstí Madridu 11. místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.