La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Barcelona - 13. srpna 2023   21:30

0:0
(0:0)
Getafe
Soria – Da. Suárez, D. Duarte, Mitrović (46. Portu), G. Álvarez – J. Iglesias, Dakonam, Maksimović, Aleñá (64. Lozano) – Mata, Latasa (64. Mayoral).
Fuzato – Angileri, S. García, Rivera.
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen (46. Ezalzúlí), Balde – Romeu (76. Yamal), Pedri (79. Fati), de Jong – Gündoğan (79. Gavi) – Raphinha, Lewandowski.
Casadó, E. García, Roberto, F. Torres, F. López.

Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 20:11.
Je konec! Barcelona na úvod nového ročníku zapisuje ztrátu za remízu 0:0 na půdě Getafe. Na šanci si musela počkat do 26. minuty, kdy Romeu těsně minul zadní tyč. Ve 30. minutě na opačné straně hrozil Iglesias, ale ter Stegen zasáhl. Ve 37. minutě Raphinhu vychytal Soria a od vracejícího se zadáka se míč odrazil do tyče. Těsně před přestávkou zkomplikoval Barceloně duel Raphinha, který se nechal vyloučit za loket v obličeji obránce. V 57. minutě však viděl druhou žlutou kartu Jaime Mata a počet hráčů na obou stranách se vyrovnal. Barcelona od té doby byla lepším týmem. Robert Lewandowski hlavou nedostal míč za brankovou čáru. Deset minut před koncem nebezpečně pálil Fati, jenže zamířil nad břevno. V nastavení zkoumal VAR možnou penaltu pro Barcelonu, nicméně sudí odhalil ruku Gaviho.
90+16'
90+15'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Portu).
90+14'
Penalta se kopat nebude! Sudí v předchozím souboji odhalil ruku Gaviho v pokutovém území!
90+12'
Tak pozor! Rozhodčí se nakonec jde podívat na VAR! Dočká se Barcelona penalty?
90+11'
Araujo stále zůstává ležet na trávníku. Nutno říci, že obránce jej trefil do kopačky. Uvidíme, zda do hry zasáhne VAR.
90+10'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gavi).
90+10'
Araujo upadl v pokutovém území po souboji s jedním z hostů. Pokutový kop se zatím nepíská.
90+9'
De Jong postupoval s míčem do pokutového území, ale důrazný Gastón Álvarez mu míč špičkou kopačky dokázal vypíchnout.
90+8'
Fati nehraje povedené utkání. Nováček na trávníku místo centru do velkého vápna trefil prvního soupeře v modrém dresu.
90+6'
Djené Dakonam si sice obhodil Gaviho, jenže vybíhal z ofsajdu. Domácí hráč nyní zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
90+4'
Abdesamad Ezalzúlí si dával přednost s Baldem na levé straně. Nakonec si míč nezpracoval ani jeden z hráčů Barcelony.
90+3'
Fati skvěle přenesl hru na pravé křídlo, jenže Yamal v klíčovou chvíli nedokázal míč zpracovat.
90+2'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
90'
Hosté sice kombinují na polovině soupeře, jenže kombinace Barcelony je zatím hodně statická a nepřesná.
89'
Damián Suárez má zdravotní problémy a bude potřebovat ošetření. Domácí hráči nyní spěchat rozhodně nechtějí.
88'
Ze zajímavé pozice se do míče položil Ansu Fati, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný a proskákal kolem levé tyče domácí svatyně.
87'
Barcelona následně zahrávala rohový kop. Jeho exekuce se chopil Balde, jenže přízemním centrem na přední tyč našel jen obránce.
86'
Frenkie de Jong si skvěle pokryl míč a Djené Dakonam jej poslal k zemi. Hosté mají k dispozici rozehrávku poblíž velkého vápna.
85'
Robert Lewandowski špičkou kopačky posunul míč do vápna, jenže Soria byl pozorný a s přehledem si doklouzal pro balón.
84'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Anthony Lozano).
83'
Abdesamad Ezalzúlí se pokusil překvapit domácí obranu střelou ze střední vzdálenosti, jenže jeho pokus byl spíše pozdravem pro diváky za brankou.
83'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Damián Suárez).
82'
Lamine Yamal se z pravého křídla snažil proniknout do pokutového území, jenže nedohnal míč. Domácí defenziva stále drží čisté konto.
81'
Koundé si skvěle pokryl míč na polovině Getafe, kde jej soupeř zatažením za dres poslal k zemi.
80'
Obrovská šance Barcelony! Yamal vymyslel krásný míč do vápna, kam si naběhl Ansu Fati, jenže střelou z voleje těsně přestřelil!
79'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pedri, přichází Ansu Fati,
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Gavi.
78'
Gastón Álvarez diriguje rozehrávku Getafe. Domácí celek si nyní chce hlavně odpočinout, jelikož tlak Barcelony v posledních minutách zesílil.
77'
İlkay Gündoğan si sice naběhl na parádní dloubáček do vápna, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
76'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Lamine Yamal.
75'
Abdesamad Ezalzúlí si skvěle převzal pobídku, kterou mu poslal Pedri, jenže levačkou rozvlnil jen boční síť!
74'
Barcelona se snaží útočit po levém křídle, jenže Abdesamad Ezalzúlí další prudkou přihrávku neudržel na trávníku.
71'
I ve druhé půli nařídil sudí osvěžovací přestávku.
70'
Abdesamad Ezalzúlí si naběhl na nákop na polovinu soupeře, jenže Djené Dakonam jej s vypětím všech sil dokázal zastavit.
69'
Robert Lewandowski si chtěl odstavit obránce, jenže podle názoru hlavního rozhodčího si pomohl v rozporu s pravidly.
68'
Barcelona už se snaží hru zrychlovat. Hosté jsou ve velkém počtu na polovině domácího mužstva, ale Getafe dnes brání na výbornou.
67'
Ronald Araújo si na pravé straně posunul míč podél postranní čáry, nicméně podle asistenta rozhodčího následně stáhl obránce k zemi.
66'
Araujo je po změně stran hodně aktivní. Barcelona se díky jeho posunu opět usadila na polovině soupeře.
65'
Domácí se sice drali vpřed po levém křídle, jenže akci Getafe zastavil ofsajd. Postavení si nepohlídal Mayoral.
64'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Borja Mayoral,
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Anthony Lozano.
63'
Soria nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou. Jeho nepovedený odkop navíc skončil v moci zadáků Barcelony.
62'
Ronald Araújo z pravé strany odcentroval na malé vápno, kde hlavičkoval Robert Lewandowski, ale jeden z obránců míč vyhlavičkoval před brankovou čárou!
61'
Hosté už přenášejí těžiště hry z jedné strany na druhou. Abdesamad Ezalzúlí zajímavě odcentroval, ale Pedri nevypálil.
60'
Je za námi hodina hry a duel před malou chvíli získal nový náboj. Barcelon může hrát s větším klidem a soustředit se na ofenzivu.
59'
Hosté následně zahrávali přímý kop. Na malém vápně však skvěle zasáhl Gastón Álvarez.
57'
Počet hráčů na hřišti se vyrovná! Mata složil k zemi rozběhnutého Arauja a po druhé žluté kartě musí do sprch!
56'
Po následném rohovém kopu se v zajímavé pozici objevil Mata, nicméně míč mu spadl na ruku. Sudí ihned odpískal rozehrávku pro Barcelonu.
55'
Domácí po rychlém přechodu vpřed dopravili míč na malé vápno, jenže obětavý Frenkie de Jong míč rybičkou poslal na roh.
54'
Damián Suárez si na pravé straně nepohlídal zpracování a míč mu uskočil do zámezí. Vhazovat bude Alejandro Balde.
53'
Abdesamad Ezalzúlí si naběhl na krásný pas do pokutového území, kde zakončoval z voleje, nicméně jeho pokus prosvištěl nad břevnem.
52'
Juan Latasa se hnal do vápna, jenže v souboji na jeho hranici si pomohl zatažením za dres jednoho z fotbalistů Barcelony.
51'
Za dalším míčem za domácí obranu se hnal Robert Lewandowski, jenže skákavou pobídku si před polským střelcem pohlídal brankář Soria.
50'
Romeu narýsoval kolmici do vápna, jenže İlkay Gündoğan jeho prudkou pobídku neudržel na hrací ploše.
49'
Hosté se i po změně stran snaží hrát s míčem na kopačkách. Domácí hráči ale soupeře skvěle dostupují.
48'
Abdesamad Ezalzúlí si naběhl na dlouhou přihrávku na levé křídlo, zkoušel se probít do pokutového území, jenže si míč předkopl až ke gólmanovi.
47'
Domácí celek vstoupil do druhého poločasu aktivně. Před dobíhajícím Latasou zasáhl na poslední chvíli Baldé.
46'
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Portu.

ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Abdesamad Ezalzúlí.
46'
Zajímavý první poločas končí! Barcelona vstoupila do utkání aktivněji. Na šanci si musela počkat do 26. minuty, kdy Romeu těsně minul zadní tyč. Ve 30. minutě na opačné straně hrozil Iglesias, ale ter Stegen zasáhl. Ve 37. minutě Raphinhu vychytal Soria a od vracejícího se zadáka se míč odrazil do tyče. Těsně před přestávkou zkomplikoval Barceloně duel Raphinha, který se nechal vyloučit za loket v obličeji obránce. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+11'
45+10'
V závěru nastavení zahrávala Barcelona přímý kop. İlkay Gündoğan odcentroval na zadní tyč, kde hosté reklamovali ruku, ale sudí penaltu nepíská.
45+9'
Jaime Mata doslova zboural Arauja. Domácí útočník si musí dávat pozor, jelikož už má na kontě jednu žlutou kartu.
45+8'
Gastón Álvarez si pohlídal nákop na polovinu hřiště a okamžitě otočil směr hry. Nikdo v modrém se zatím k zakončení nedostal.
45+7'
Baldé sice obešel svého strážce na levé straně, jenže si míč píchnul příliš daleko před sebe a centroval z prostoru mimo hrací plochu.
45+6'
Hosté stále kombinují na polovině soupeře, jenže domácí brání v pěti lidech. Barcelona nemá moc prostoru.
45+5'
Robert Lewandowski se hnal za dloubáčkem do vápna, nicméně důrazný obránce mu nedal ani metr prostoru.
45+4'
Ronald Araújo zcela nesmyslně chytil příliš vysokou přihrávku do rukou. Po zkratu se okamžitě omlouval. K překvapení domácích hráčů i fanoušků neviděl ani žlutou kartu.
45+3'
Djené Dakonam zvolil překvapivou přihrávku za obranu Barcelony, kam sprintoval Suárez, jenže míč už nemohl dostihnout ve hře.
45+2'
Barcelona se i v oslabení snaží tlačit do ofenzivy. Kombinace kolem velkého vápna tentokrát nepřinesla cestu do zakončení.
45'
Djené Dakonam v závěru poločasu odcentroval do pokutového území, jenže obránci Barcelony pohlídali cestu míče do zámezí. Rozehrávat bude ter Stegen.
44'
Sudí už dokázal uklidnit emoce na trávníku. Getafe tedy od konce prvního poločasu bude hrát proti oslabenému favoritovi.
42'
Velká komplikace pro hosty! Raphinha dal obránci loktem do obličeje a musí do sprch!
41'
Domácí se po dlouhé době dostali vpřed vysokým nákopem, jenže Juan Latasa hlavou prodloužil míč pouze do zámezí.
40'
Aktivní Raphinha pro změnu předvedl individuální průnik do vápna, přehodil si míč na pravačku, ale jeho ránu srazil obránce na roh.
39'
Raphinha znovu dostal přihrávku do pokutového území, jenže jeho pokus o zpětnou přihrávku skvěle zastavil Maksimovič.
38'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá).

Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Raphinha).
37'
Hosté zahodili dosud největší příležitost! Na krásnou pobídku za obranu si naběhl Raphinha, kterého vychytal gólman a míč se následně od dobíhajícího obránce odrazil do tyče!
36'
Marc-André ter Stegen se musel zapojit do rozehrávky Barcelony. Hosté zatím marně hledají cestu skrz pevný defenzivní val Getafe.
35'
Jaime Mata se hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže obránci Barcelony byli důrazní a nechali míč proskákat do zámezí.
34'
Po osvěžení se znovu pokračuje ve hře. Na tribunách to po posledních verdiktech hlavního rozhodčího začíná vřít.
32'
Sudí nařídil krátkou přestávku na osvěžení.
31'
Mata viděl žlutou kartu po faulu ve středovém kruhu. Domácím se to vůbec nelíbí.
31'
Hosté už se znovu usadili na polovině Getafe a kombinují s míčem na kopačkách. Domácí ale brání ve skvělém bloku.
30'
Po půlhodině hry zahrozilo také Getafe! Po rychlém přechodu do ofenzivy si na zpětnou přihrávku počkal Iglesias, ale pálil do míst, kde stál ter Stegen!
29'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Lewandowski se hnal za míčem za obranu, ale stopeři měli k balónu mnohem blíže.
27'
İlkay Gündoğan zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
26'
Barcelona měla první velkou šanci! Romeu si krásně navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže přízemní střelou těsně minul zadní tyč!
25'
Djené Dakonam se zpoza vápna položil do odraženého míče, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a ohrozilo maximálně rohový praporek.
24'
Damián Suárez poslal aut až do blízkosti velkého vápna, kde byl Carles Aleñá, jenže Koundé si své defenzivní povinnosti splnil na jedničku.
23'
Andreas Christensen tentokrát vystoupil o chvíli později a posunul míč pouze do zámezí. Domácí si mohou odpočinout, jelikož budou vhazovat.
22'
Andreas Christensen si pohlídal nepovedenou rozehrávku soupeře a zmocnil se míče. Hostující celek už znovu hledá cestu vpřed.
21'
Frenkie de Jong sice dostal krásnou přihrávku do pokutového území, jenže vinou nepovedeného zpracování už nedokázal přesně přihrát.
20'
Stopeři Barcelony kombinují s míčem na polovině hřiště. Ofenzivních hráčům katalánského celku chybí větší aktivita.
18'
Také domácí celek zahrával rohový kop. Suárez chtěl poslat střílený centr na přední tyč, jenže trefil jen prostor, kde vládl Pedri.
17'
İlkay Gündoğan chtěl centrem z levé strany hrací plochy narýsovat centr na malé vápno, nicméně tam znovu dominovala domácí obrana.
16'
Raphinha chtěl z přímého kopu překvapit brankáře. Soria míč neudržel v rukou, nicméně obránce míč ihned odkopl na roh.
15'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Stefan Mitrović).
14'
Gastón Álvarez si v souboji na polovině znovu pomohl nedovoleným zákrokem. Tentokrát jeho důraz odnesl Baldé.
13'
İlkay Gündoğan se šikovně zbavil soupeře a přenesl hru na pravou stranu hrací plochy. Barcelona zatím hraje trpělivě.
12'
David Soria si dal pozor na kolmici mezi stopery domácího celku, vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.
11'
Gastón Álvarez dohrál soupeře ostrým zákrokem. Domácí si v situacíchc na polovině hřiště pomáhají fauly.
10'
Alejandro Balde se hnal za nákopem na levé křídlo, kde zvládl souboj s domácím obráncem a získal pro hostující celek vhazování.
9'
Domácí se pokusili o přechod na polovinu Barcelony, jenže nepřesná přihrávka na pravou stranu skončila v autu.
8'
Hra je přerušena! Robert Lewandowski zůstává ležet na trávníku po souboji s Duartem. Domácí stoper podle všeho polskému útočníkovi uštědřil úder do obličeje.
7'
Ronald Araújo operoval s míčem na pravé straně hrací plochy, jenže jeho přenesení na hranici velkého vápna spoluhráče nenašlo.
6'
Hosté uklidňují rozehrávku v zadních řadách. Getafe však v úvodu utkání rozehrávku soupeře skvěle atakuje.
5'
Latasa upadl v pokutovém území a domácí fotbalisté se dožadují odpískání pokutového kopu. Sudí zatím nechává pokračovat ve hře.
4'
Raphinha si nepohlídal své postavení a poprvé v utkání musel do akce praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
3'
Domácí po nedovoleném zákroku zahrávali přímý kop z hloubě pole, jenže nákop na hranici velkého vápna si defenziva pohlídala.
2'
Djené Dakonam si pohlídal přihrávku za domácí defenzivu, skvěle vystoupil a odehrál míč na pravou stranu.
1'
Hostující Barcelona obstarala výkop do prvního poločasu utkání. Obhájce titutu bude chtít vstoupit do nového ročníku ziskem třech bodů.
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, D. Duarte, Mitrović, G. Álvarez – J. Iglesias, Dakonam, Maksimović, Aleñá – Mata, Latasa.
Náhradníci: Fuzato – Angileri, S. García, Lozano, Mayoral, Portu, Rivera.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen, Balde – Romeu, Pedri, de Jong – Gündoğan – Raphinha, Lewandowski.
Náhradníci: Casadó, Ezalzúlí, Fati, Gavi, E. García, Roberto, F. Torres, López, Yamal.
Getafe CF

Getafe v minulé sezóně nepředvádělo dobrou hru a do posledního kola muselo bojovat o setrvání mezi španělskou elitou. V posledních sedmi kolech Getafe získalo jedenáct bodů a zajistilo si příslušnost mezi španělskou elitou i pro novou sezónu. V přípravě nastupovalo proti soupeřům z nižších soutěží, proti nimž dokázalo vyhrávat. Naopak proti Reims nebo Granadě prohrálo 1:2. V generálce ale rozstřílelo 4:1 Vitesse.
FC Barcelona

Katalánský celek vstupuje do nového ročníku nejvyšší španělské soutěže v pozici obhájce titulu. Loni navíc ovládla ligu s desetibodovým náskokem na Real Madrid. V přípravě navíc Barcelona předvedla výborný fotbal. Dokázala přehrát Real, AC Milán i Tottenham. Jedinou porážku utrpěla s londýnským Arsenalem. I v úvodu nového ročníku bude chtít Barcelona spoléhat na kanonýra Roberta Lewandowskiho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.