La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Betis - 21. října 2023   16:15

Getafe
17' Mayoral (Rico)
1:1
(1:1)
Real Betis
1' M. Roca  (B. Iglesias)
Getafe
Soria – D. Suárez (C) (55. J. Iglesias), Mitrović (64. Aleñá), G. Álvarez, Rico – Greenwood (78. Ó. Rodríguez), Maksimović, Arambarri (46. Alderete), Carmona – Mata (64. Latasa), Mayoral.
Fuzato – Angileri, Lozano, Patrick, Ruiz, Aberdin.
Soto – Cebrián, Álvarez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Real Betis
Bravo – Bellerín, Pezzella (60. Carvalho), Riad, Miranda – M. Roca, Guardado (C) (60. Visus Contreras) – Diao (72. Henrique), Isco, Rodri (72. Ezalzúlí) – B. Iglesias.
Vieites, R. Silva – Altmira, Ruibal, J. Cruz II, Vinícius, A. Pérez.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:11.
Je konec! V souboji dvou celků Getafe a Betisu, které v letošním ročníku již čtyřikrát remizovaly, jsme dnes vítěze zase nepoznali.
Do zápasu však skvěle vstoupili hosté, kteří se hned v první minutě také dostali do vedení, a to když si Marc Roca vyměnil míč s Iglesiasem a střelou na přední tyč překonal gólmana Soriu. v 17. minutě jsme ale měli vyrovnáno, a to když centr nejlepšího nahrávače Getafe dopravil do sítě hlavou nejlepší střelec domácího celku Borja Mayoral. Na konci první půle byla hra často přerušována, z čehož vypramenilo i šest žlutých karet.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ve 47. minutě nebezpečně pálil Greenwood, celé zařízení však anglický fotbalista přestřelil. Celý druhý poločas se jinak nesl ve znamení nějakých náznaků šancí na obou stranách, ale ani šance Maty, ani pokus Mayorala v brance neskončil. Určitě největší příležitost druhé půle měli v 81. minutě domácí, do přihrávky na Latasu však na poslední chvíli skočil Chadi Riad a zabránil tak skoro jistému gólu Getafe. V poslední nastavené minutě pak mohl rozhodnout Borja Iglesias, v rozhodující moment však podklouznul a zakončit tak nedokázal.
90+5'
90+4'
V posledních sekundách mohl rozhodnout po parádní přihrávce Henriqueho Borja Iglesias, v rozhodujícím momentu podklouznul a branku tak netrefil!
90+4'
Iscův centr byl velmi nepodařený, zápas pomalu spěje k remízovému zakončení.
90+3'
Po průniku Ezalzúlího budou hosté rozehrávat roh.
90+2'
Centr z pravé strany Betisu směřuje pouze do rukavic Davida Sorii.
90+2'
V průběhu druhé nastavené minuty mají míč u svých kopaček hosté.
90+1'
A právě před chvílí zmiňovaný Chadi Riad odkopává i další centr Isca z pokutového území.
90'
Před Borjou Iglesiasem hlavičkuje na svého brankáře stoper Riad, který dnes odehrál také velmi slušné utkání.
89'
Unikajícího Luize Henriqueho zastavil Nemanja Maksimović pouze za cenu žlutého napomínání.
89'
Juana Iglesiase zradilo zpracování, naštěstí pro něj však Miranda odehrává míč pouze do autu.
88'
Juan Latasa se daleko s míčem nedostal, do breku spěchají znovu hosté.
87'
Po rohovém kopu hlavičkoval jeden ze stoperů hostujícího celku, jeho pokus však míří hodně mimo.
86'
Dalším hřišníkem teď byl José Carmona, který na půli hřiště přidržel Isca a vidí žlutou kartu.
85'
Autové vhazování rozehráli domácí velmi rychle a pokračují tak v obléhání šestnáctky soupeře.
84'
Na půli hřiště byl faulován Visusem Borja Mayoral, hlavní sudí César Soto samozřejmě píská faul.
82'
Domácí útočník Mayoral v ofsajdu.
81'
Neuvěřitelná šance Getafe! Po úvodním náběhu Latasy se míč odrazil ke Carmonovi, který udělal kličku brankáři a vypadalo to s akcí Getafe velmi nadějně, španělský záložník se však rozhodl ještě nahrávat zpět na Latasu, před kterým však parádně zakročil stoper Riad! Nebýt jeho zákroku, bylo by pro hosty zle.
80'
Teď však až příliš vymýšlel Aleñá, který nakonec o míč přišel. Na druhé straně zakončuje brejk Ezalzúlí pouze do gólmana.
79'
Před Henriquem odkopává míč do zámezí dnes velmi dobře hrající Diego Rico.
78'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Óscar Rodríguez.
77'
Na kvalitní centr si nabíhali dva fotbalisté v modrém, ani jeden z nich však míč nedokázal zasáhnout. Následně ale jeden z nich, Juan Latasa, velmi nepříjemně dopadl na reklamní banner.
77'
Po průniku střídajícího Ezalzúlího, který zastavil až stoper Álvarez, bude odkopávat znovu domácí brankář.
76'
Po rozehrání rohu nakrátko směřoval Iscův centr mimo plochu, odkopávat tak bude domácí gólman.
74'
Betis dlouho obehrával pokutové území, což vypramenilo až ve střelu Ezalzúlího, který trefil padajícího Álvareze do ruky. Hlavní rozhodčí Soto však zůstává klidný.
73'
Skvělý obranný zákrok teď predvedl Diego Rico, který čistě odzbrojil Williama Carvalha.
72'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Luiz Henrique,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Abde Ezalzúlí.
71'
Před brankářem Bravem se Borja Mauoral, hostující brankáře však přelobovat španělský útočník nedokázal!
70'
Po chybě stopera Riada, který přišel o míč, mířili do útoku domácí, situaci 3 na 2 ale vůbec dobře nevyřešil Carmona, který přihrál Latasovi pouze na paty. Škoda pro Getafe.
69'
A po chvíli z druhé strany centroval i Bellerín, jeho přihrávka byla o dost nebezpečnější, avšak i tu dokázala domácí obrana odvrátit.
68'
Nepovedený centr aktivního Isca končí pouze v rukavicích domácího gólmana.
68'
Aleñův centr vnějším nártem odvrací mimo pokutové území střídající Ricardo Visus.
67'
Autové vhazování pro Getafe na pravé straně hrací plochy.
66'
Isco ještě zabojoval a udržel míč pro svůj celek, následně jej však vcelku zbytečně soupeři odevzdává stoper Riad.
65'
Getafe svým útokem branku soupeře neohrozilo, další akci tak může začit gólman Betisu Claudio Bravo.
64'
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Juan Latasa,
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Carles Aleñá.
62'
Borja Mayoral pouštěl míč po práci Maksimoviće ve středu pole za sebe, tam však stál pouze stoper hostů Riad, který vzápětí odehrál míč co nejdál od své branky.
61'
Tentokrát faulován zase Diao, přestupků proti pravidlům v dnešním zápase je opravdu několik.
61'
Po faulu na Isca budou znovu s míčem kombinovat hosté.
60'
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Ricardo Visus Contreras,
ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází William Carvalho.
59'
Po rohu rozehraném nakrátko pálil Isco, jeho rána však branku o kousek minula!
59'
Na druhé straně uvidíme rohový kop.
58'
Zajímavý skákavý centr nechali zadáci Betisu proskákat až k zadní tyči, kde zakončoval ve skluzu Jaime Mata, brankář hostů si však s jeho neprudkým pokusem poradil.
57'
Assanemu Diaovi z Betisu se trochu v pokutovém území soupeře zamotal míč mezi nohami, čehož také využili obránci soupeře.
56'
Útok Betisu k ohrožení branky nedospěl, a tak bude odkopávat gólman David Soria.
55'
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Juan Iglesias.
53'
Rohový kop Betis rozehrál nakrátko, dlouho ale u míče hosté nevydrželi.
52'
Velká šance Betisu! Po přiklepnutí Bellerína pálil sám před brankářem Getafe Isco, domácí gólman ho však dokázal vychytat!
51'
Iscovu přihrávku na hřišti nezastihne ani Iglesias.
50'
Dlouhý Soriův nákop Greenwooda nenašel, i tak se ale anglický fotbalista v době přihrávky pohyboval v ofsajdu, takže všechno vzrušení nakonec bylo zbytečné.
48'
Akci Betisu zastavuje úspěšným obranným zákrokem Diego Rico.
47'
A na začátku druhé půle mohlo jít Getafe také do vedení, a to když se k odraženému míči nejrychleji dostal Mason Greenwood, který však následně svou prudkou střelou branku přestřeluje!
47'
Hned v úvodu druhé půle začínáme faulem, a to když se provinil držením Isco.
46'
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Omar Alderete.
46'
Po prvním poločase svítí na obrazovce Colisea Alfonsa Péreze remízový stav 1:1.
Nejprve se už první minutě do vedení dostali hosté, a to když si míč po autovém vhazování vyměnil Iglesias s Rocou a právě bývalý záložník Bayernu Mnichov Marc Roca pak gólmana Soriu střelou na přední tyč překonal. První náznak šance pak na druhé straně ve 12. minutě měl Carmona, jeho akrobatické zakončení však mířilo pouze mimo tři tyče. Ovšem mrzet ho to tolik nemuselo, neboť o pět minut později umístil hlavou přesný centr Rica do branky Borja Mayoral. V druhé půli prvního poločasu se pak na trávníku dost žlutilo, celkově jsme viděli po 35. minutě zápasu celkem šest žlutých karet.
45+5'
45+4'
Standardní situaci z levé strany rozehrál Greenwood, jeho kvalitní centr však dokázal vyrazit gólman Bravo.
45+3'
Greenwoodova střela míjí branku, rozehrávku tak bude mít gólman hostů.
45+3'
Domácímu trenérovi Josému Bordalásovi se úplně nelíbilo několik rozhodnutí hlavního sudího, na což ukázal nějakým tím komentářem na adresu rozhodčího. I on tak dostává žlutou kartu.
45+2'
Tentokrát na trávníku po kontaktu s Riadem skončil Carmona, rozhodčí Soto píská.
45+1'
Rodri těsně nestihl míč na hrací ploše, obrana Getafe si může oddechnout.
45'
Před dvojicí ofenzivních hráčů Getafe raději schovává míč do náručí brankář Bravo.
45'
Ale Rodri se na druhé straně také daleko nedostal, odkopávat tak bude gólman Soria.
44'
Hostům se rychle podařilo zastavit brejk Getafe, důležitý obranný zákrok si připsal španělský záložník Isco.
43'
A další žlutá, tentokrát za to, že se Gaston Álvarez ohnal rukou po Iglesiasovi.
42'
Germán Pezzella si viditelně přidržel Mayorala, docela dost se nám na trávníku teď žlutí. I tento zákrok tak byl potrestán žlutým napomenutím.
41'
Domácí Getafe se s míčem daleko nedostalo, a tak může další útok založit Betis.
39'
A následně vidí žlutou kartu i Mauro Arambarri.
39'
Diego Rico seslal k zemi unikajícího Rodriho, žlutá karta.
39'
Centr od rohového praporku si stáhl do svých rukou gólman Claudio Bravo a rychle rozehrál na spoluhráče.
38'
Nebezpečný Greenwoodův centr odehrává Pezzella na rohový kop.
37'
Na levé straně uvidíme vhazování domácích fotbalistů.
36'
Rodri sice byl u míče dříve než obránce, balon mu však následně utekl až za brankovou lajnu.
35'
A Andrés Guardado protestoval proti výroku sudího tak dlouho, až mu nakonec César Soto žlutou kartu udělil.
34'
Po souboji mezi Carmonou a Guardadem je pískán faul hostujícímu záložníkovi, což se Mexičanovi vůbec nelíbí.
33'
Isco však centr odvrátil a Betis mířil do rychlého brejku, následně však centr Diaa ve skluzu odvrací stoper Mitrović
32'
A centr se bude opakovat, jen musí Mason Greenwood přeběhnout od jednoho praporku ke druhému.
32'
Vracející se Juan Miranda raději odehrává míč na rohový kop.
31'
Na přihrávku Iglesiase jen těsně ve skluzu nedosáhl Diao. Velké štěstí pro domácí defenzivu.
29'
Gadson Álvarez fauloval ve středu pole Isca, hlavní rozhodčí César Soto píská domácímu stoperovi přestupek.
28'
Přihrávka Rica z nouze mířila na Jaimeho Matu, ten si však nepohlídal ofsajdové postavení a v době přihrávky se nacházel za posledním obráncem Realu Betis.
27'
U půlící čáry vhazují domácí.
26'
A tentokrát to bývalý záložník Realu Madrid Isco zkusil přímo na bránu, brankář David Soria ale jeho ránu z rohu šestnáctky v pohodě chytá.
25'
Hosté velmi dobře vybojovali míč ve středu pole, po zisku míče přihrával Isco do kraje, španělský záložník se však se svým spoluhráčem dobře nedohodl.
24'
Před aktivním Diaem odehrává Rico na aut.
23'
A další faul, tentokrát byl k zemi úplně zbytečně poslán Miranda, který byl dohrán vracejícím se Damiánem Suarézem.
22'
A i po centru z druhé strany hlavičkoval Assane Diao, tentokrát však při výskoku udeřil loktem Arrambariho. Jasný faul, který oku rozhodčího neušel.
21'
Po rohu hlavičkoval Diao, míč se nějak záhadně udržel na hrací ploše, kde jej poté chtěl zahrát exekutor rohového kopu Isco, který si však neuvědomil své ofsajdové postavení. Rozehrávat tak bude gólman Soria.
20'
Rohový kop pro hosty.
19'
Marc Roca už míč na hrací ploše nestihnul, k míči se znovu dostávají domácí.
17'
Getafe právě vstřelilo branku!
Na Coliseu Alfonsa Péreze máme v 17. minutě vyrovnáno! Na centr od nejlepšího nahrávače Getafe Diega Rica si naskočil nejlepší střelec „Azulones“ BORJA MAYORAL, který předskočil Mirandu a svou hlavičkou nedal gólmanovi Bravovi šanci zasáhnout! Asistence: Diego Rico.
16'
Na levé straně zastavuje útok, který vedl domácí záložník Maksimović, obránce Héctor Bellerín.
15'
Ani Betis se ale daleko nedostal.
15'
Dlouhý nákop na nabíhajícího Carmonu byl až příliš dlouhý, Getafe míč znovu ztrácí.
14'
Assaneho Diaa zradilo zpracování, kousek o brankové čáry tak budou vhazovat domácí.
13'
A další přestupek domácích, tentokrát byl na vině znovu Arrambari, který nešetrně zasáhnul Isca do obličeje.
12'
Po autovém vhazování se do míče z akrobatické pozice opřel José Carmona, jeho rána však skončila vedle branky!
10'
Arrambari ve středu hřiště fauloval Guardada, hlavní rozhodčí Soto píská uruguayskému záložníkovi faul.
8'
Hosté vybojovali míč ve středu hřiště, následně hledal Guardado nabíhajícího Iglesiase, který si však nezpracoval míč dobře a ten tak doskákal až k brankáři Soriovi.
6'
Carmonův centr sklepává k gólmanovi Bravovi jeden z obránců hostů.
5'
Útok Betisu po levé straně byl zastaven, další akci mohou započít domácí fotbalisté, hrající dnes v modrých dresech.
4'
Stoper Betisu Germán Pezzela fauloval, u míče zůstanou domácí.
1'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak to je raketový start hostujícího celku! Po autovém vhazování si Borja Iglesias vyměnil míč s MARCEM ROCOU, který se poté zjevil sám před brankářem Getafe, kterého dokázal střelou k levé tyči překonat! Asistence: Borja Iglesias.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, zápas začal.
1'
Oba týmy již za doprovodu rozhodcovského tria vstoupily na hrací plochu stadionu v Getafe.

Getafe CF: Soria – D. Suárez (C), Mitrović, G. Álvarez, Rico – Greenwood, Maksimović, Arambarri, Carmona – Mata, Mayoral.
Náhradníci: Fuzato – Aleñá, Angileri, J. Iglesias, Latasa, Lozano, Patrick, Ó. Rodríguez, Alderete, Ruiz, Aberdin.
Trenér: José Bordalás

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella, Riad, Miranda – M. Roca, Guardado (C) – Diao, Isco, Rodri – B. Iglesias.
Náhradníci: Vieites, R. Silva – Altmira, Carvalho, Ruibal, J. Cruz II, Henrique, Visus Contreras, Ezalzúlí, Vinícius, A. Pérez.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez.
Statistické okénko – Real Betis
Na straně hostů ze Sevilly zaznamenal nejvíce branek Brazilec Willian José, který se do sítě soupeře trefil třikrát. Ve statistice asistencí pak nemáme jednoho vítěze, neboť žádný fotbalista Betisu nedokázal přihrát na více něž jednu branku. Na čísle jedna se v současné době nachází sedm hráčů, mezi kterými nechybí jména jako Isco, Ayoze Pérez, Marc Roca či William Carvalho. Nejvíce přihrávek pak zaznamenal Isco, a to 436. O pět nahrávek méně zaznamenal argentinský mistr světa Germán Pezzella.
Statistické okénko – Getafe
Nejlepším střelcem domácího Getafe je Borja Mayoral, který se v devíti zápasech prosadil čtyřikrát. Nejlepším asistentem je pak španělský obránce Sergio Rico, který zatím zapsal na svůj účet čtyři nahrávky na gól. Zajímavým faktem je také statistika Počet přihrávek, kde vede v dresu Getafe gólman tohoto celku David Soria. Ten svým spoluhráčům přihrál ve 278 případech.
Real Betis
Sevillský klub, založen roku 1907, ukončil minulou sezonu na velmi solidním šestém místě a díky tomuto umístění si minimálně na podzim zahraje také Evropskou ligu. Do skupiny mu byly přilosovány celky Arisu Limassol, Glasgow Rangers a pražské Sparty. Betis před sezonou také hodně posílil, a to když dorazili například Isco jako volný hráč, z Leicesteru přišel Ayoze Pérez, z Leedsu pak Marc Roca či marocký talent z Barcelony Abde Ezzalzouli.
Nový ročník „Verdiblancos“ zahájili vcelku dobře, a to když po dvou kolech měli na svém kontě čtyři body za výhru nad Villarrealem a za remízu s madriským Atléticem. V dalším kole však přišla pro svěřence Manuela Pellegriniho první prohra, a to s Athleticem Bilbao. Další zápas sice hráči Betisu s Vallecanem zvládli, poté však odjížděli z trávníku Barcelony s potupným debaklem 0:5. Na vítěznou vlnu se dlouho hráči sevillského klubu nemohli dostat, to se jim povedlo zlomit až v první říjnový den, kdy porazili Valenciu jasně 3:0. V posledním kole pak přišla trochu překvapivá remíza s Alavésem, které přispěla vlastní brankou také letní posila Héctor Bellerín.
Getafe CF
Klub z předměstí Madridu se v minulé sezoně nad hranicí sestupu a díky zisku 42 bodů zakončil sezonu na 15. místě. V létě „Azulones“ zajímavě posílili svůj kádr, a to když tým vyztužili záložník Óscar Rodríguez ze Sevilly, ze stejného klubu dorazil také krajní obránce José Carmona. V Getafe se také bude snažit restartovat svou kariéru Mason Greenwood.
Nový řočník LaLigy 2023/24 zahájili svěřenci kouče Pepého Bordaláse překvapivou remízou na půdě mistra z Barcelony 0:0. Nezdar ve druhém kole s Gironou však spravili „Azulones“ v dalším zápase proti Deportivu Alavés, který si připsali první vítězství sezony. Následovala prohra s favorizovaným Realem Madrid, po které však Getafe znovu vyhrálo, a to s Osasunou. Avšak v dalším kole padl klub ze stejnojmenného města v přestřelce s Realem Sociedad 3:4. Z posledních tří zápasů pak odcházeli fotbalisté tohoto celku s remízovým výsledkem.
Příjemné sobotní odpoledne, po reprezentační přestávce pokračují všechny evropské fotbalové soutěže, mezi které se řadí i španělská LaLiga. V desátém kole tak utkají celky Getafe a Realu Betis, které se po devíti kolech pohybují kolem poloviny tabulky. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.