La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Vallecano - 2. ledna 2024   17:00

0:2
(0:1)
Vallecano
45+1' Camello   • 48' Camello  (Nteka)
Getafe
Soria – D. Suárez (70. Alderete), Dakonam (78. Mitrović), G. Álvarez (70. Aleñá), Rico – Milla (70. Ünal), Maksimović, Greenwood – Mayoral, Latasa, Mata (58. Carmona).
Fuzato – Angileri, D. Duarte, J. Iglesias, J. Martín, Lozano.
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino (46. Chavarría) – Palazón, U. López (58. Ciss), Valentín, De Frutos (87. Bebé) – K. Pérez (46. Nteka), Camello (75. Falcao).
Cárdenas – de Tomás, Mumin, D. Méndez, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 16:16.
Je konec! Vallecano poráží Getafe 2:0. Po aktivním vstupu Getafe do utkání si první možnost vypracovali hosté, jenže Péreze vychytal Soria. Domácí si duel zkomplikovali sami, neboť Latasa byl pět minut před přestávkou po druhé žluté kartě vyloučen. Hosté přesilovku využili ještě před přestávkou, když se trefil Sergio Camello. Krátce po změně stran navíc přidal druhý zásah hostujícího celku opět Sergio Camello. Jakoukoliv snahu Getafe o zvrat pak o chvíli později zhatil Mason Greenwood, který dostal červenou kartu za nesportovní chování. Zbytek duelu už si hosté pohlídali.
90+4'
90+4'
Randy Nteka se hnal za přihrávkou na pravou stranu, nicméně obránce v modrém před ním čistým skluzem odehrál míč do autu.
90+2'
Vallecano se usadilo na polovině soupeře, kde s přehledem kombinuje s míčem na kopačkách. Domácí už nemají sílu na protiútoky.
90'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Ismaila Ciss).
90'
Iván Balliu chtěl dohnat přihrávku na pravou stranu, nicméně skákavý míč se před ním svezl po mokrém trávníku do zámezí.
89'
Aridane Hernández rozehrál na statického Cisse. Druhý jmenovaný si nechtěl komplikovat situaci a znovu si pomohl přihrávkou do zadních řad.
88'
Falcao uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a výborně míč odehrál mimo nebezpečné území. Getafe se brání v bloku.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Bebé.
85'
Domácí celek se usadil na polovině soupeře, jenže ani další nákop neoslovil nikoho v modrém dresu. Skvělou práci odvedl Aridane Hernández.
84'
Ciss zbytečně dohrál souboj na polovině hřiště a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Rozehrávat bude domácí Getafe.
83'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Omar Alderete).
82'
Ciss znovu rozehrál na levou stranu, nicméně Vallecano se na míči dlouho neohřálo. Výborný pohyb oslabeného Getafe soupeři komplikuje hru.
81'
Carmona se uvolnil na pravé straně, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů v modrých dresech. Duel se dohrává.
80'
Nteka rozehrál na levou stranu, odkud následně odcentroval Josep Chavarría, nicméně jeho pobídku ukryl domácí brankář do rukavic.
79'
Mayoral poslal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud následně zakončil Enes Ünal, jenže ze záklonu napálil míč vysoko nad břevno.
78'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Stefan Mitrović.
77'
Balliu poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl osamocený Ciss. Vallecano má v závěru utkání jeho otěže pevně v rukou.
76'
Isi Palazón uspěl v hlavičkovém souboji na pravé straně, nicméně tam nebyl nikdo v bílém dresu. Getafe tak získalo vhazování.
75'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
74'
Nteka dohrál souboj na vlastní polovině a vybojoval míč. Právě hráč Vallecana byl podle sudího ještě faulován.
73'
Omar Alderete vhazoval na levé straně, nicméně k jeho pobídce se nikdo v modrém dresu nedostal. Hosté brání v pětičlenné řadě.
72'
Vallecano kombinuje s míčem v zadních řadách a nikam se nežene. Naopak domácího celku se soupeře snaží i v oslabení napadat.
70'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Enes Ünal,
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Carles Aleñá,
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Omar Alderete.
69'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Damián Suárez).
69'
Isi Palazón si sice naběhl na přihrávku za obranu domácího mužstva, jenže si nepohlídal své postavení. Ofsajd.
68'
Domácí celek zahrával další přímý kop na polovině soupeře. Vysoký míč si ale pohlídal skvěle postavený Chavarría.
67'
Isi Palazón rozehrál na levou stranu, kde byl volný Josep Chavarría, nicméně jeho úmysl o přihrávku do vápna nebyl úspěšný.
66'
Gastón Álvarez poslal soupeře k zemi zatažením za dres. V posledních minutách se moc nehraje, spíše se hra kouskuje.
65'
Penalta se nakonec kopat nebude! Aridane Hernández v riskantním souboji v pokutovém území stačil odehrát míč.
64'
Pozor! Sudí se jde po faulu Hernándeze podívat na video. Dočká se Getafe penalty?
63'
Josep Chavarría po souboji s Dakonamem potřebuje ošetření. Na hřišti se dnes opravdu konají jatka.
62'
Exekuce následného přímého kopu se chopil Rico, jehož pobídka směřovala na značku pokutového kopu, kde však zasáhla defenziva.
61'
Luis Milla si skvěle pokryl míč a Valentín jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Sudí měl střet před očima a nařídil přímý kop pro Getafe.
60'
Další zranění na straně hostujícího celku. Tentokrát potřebuje ošetření Jorge De Frutos.
59'
Vallecano kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Hostující celek hraje proti devíti lidem, má dvoubrankový náskok a nemusí spěchat.
58'
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází José Ángel Carmona.

ze hřiště odchází Unai López, přichází Ismaila Ciss.
57'
Getafe se dostalo do vápna, jenže Mata sklepnutím na Mayorala odevzdal míč obráncům Vallecana.
56'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Jaime Mata).
54'
Iván Balliu prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr pravou nohou skončil v moci stoperů Getafe.
53'
Getafe se po delší době vydalo vpřed, jenže Jaime Mata si na levé straně nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
52'
Nteka vypálil zpoza velkého vápna levou nohou, ale jeho projektil těsně minul branku!
51'
Obrovské problémy domácích! Mason Greenwood udělal další zkrat! Za nadávky rozhodčímu uviděl červenou kartu!
50'
Hostující celek je na koni a nadále pokračuje v ofenzivním snažení. Getafe to má v deseti hodně těžké.
48'
Vallecano právě vstřelilo branku! Skvělý vstup Vallecana do druhého poločasu dnešního souboje! Po chybě domácích stoperů se k míči dostal SERGIO CAMELLO, který si doslova pohrál s gólmanem a přidal svou druhou branku v utkání!
47'
Výborný návrat na pravé straně předvedl Djené Dakonam, který si tělem pokryl míč a dobíhající soupeř jej faulem poslal k zemi.
46'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Randy Nteka,
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Josep Chavarría.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe hostující Rayo Vallecano. Po aktivním vstupu Getafe do utkání si první možnost vypracovali hosté, jenže Péreze vychytal Soria. Domácí si duel zkomplikovali sami, neboť Latasa byl pět minut před přestávkou po druhé žluté kartě vyloučen. Hosté přesilovku využili ještě před přestávkou, když se trefil Sergio Camello.
45+2'
45+1'
Vallecano právě vstřelilo branku! Hostující celek se nakonec prosazuje ještě v prvním poločase! Getafe nechalo otevřenou pravou stranu, kam si naběhl Iván Balliu, jehož ránu Soria vyrazil jen před sebe a SERGIO CAMELLO už měl snadnou práci!
45'
Domácí začínají dlouho natahovat rozehrávku. Gólman David Soria míč nakopl na levou stranu, ale osamocený Mata nemohl proti přesile uspět.
43'
Isi Palazón v hlavičkovém souboji pro změnu naložil Ricovi, jehož výkřik musel jít slyšet až do centra Madridu. Tentokrát se to obešlo bez karty.
42'
Getafe se dostalo do blízkosti velkého vápna soupeře a snaží se útočit i v deseti. Vallecano čeká na příležitost.
41'
Velký problém pro domácí celek! Juan Latasa uviděl druhou žlutou kartu a duel pro něj končí!
40'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Kike Pérez).
39'
Isi Palazón si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a odehrál míč do bezpečí. Následná akce Vallecana skončila ofsajdem.
38'
Domácí brankář dlouhým nákopem hledal rozběhnutého Matu, jenže ten se k míči vůbec nedostal. Defenziva Vallecana měla dobré postavení.
37'
Nemanja Maksimović dohrál u postranní čáry De Frutose a může být rád, že nedostal žlutou kartu. V první půli na hřišti doslova stříkají emoce.
36'
Domácí se snaží přenášet těžiště hry z levou stranu na pravou a obráceně. Vallecano zatím tyto pokusy zvládá eliminovat.
34'
Po dalším souboji se do menší potyčky pustil Unai López a Gastón Álvarez. Sudí tentokrát kohouty uklidnil bez udělení žluté karty.
33'
Nákop domácího brankáře našel Maksimoviče, jenže u něj hlídkoval důrazný Valentin, který jej nenechal konstruktivně rozehrát.
32'
Hernández si dal pozor na prudkou přihrávku směřující na rozběhnutého Latasu. Stoper Vallecana skvěle vystoupil a nakopl míč vpřed.
31'
Diego Rico dohrál na pravé straně souboj s Balliem. Sudí posoudil skluz domácího hráče jako čistý, nicméně nařídil vhazování pro hosty.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně bojovné utkání. Jedinou velkou šanci zatím měli hosté.
29'
Soria nakopl míč na pravou stranu, kde byl Mayoral, jenže tomu tentokrát nevyšel první dotek. Getafe se následně vydalo napadat rozehrávku soupeře.
28'
Damián Suárez sprintoval za míčem na pravou stranu, ale už jej nedokázal udržet ve hře. Rozehrávat se bude od branky Vallecana.
27'
Následně si už hosté vytvořili obrovskou šanci! K odraženému míči se na malém vápně dostal Kike Pérez, ale hradbu na čáře nepropálil!
26'
Hosté se dostali k prvnímu zakončení v dnešním duelu. Zpoza velkého vápna vypálil levou nohou Isi Palazón, ale Soría jeho ránu vyrazil.
25'
Lejeune diriguje rozehrávku Vallecana na polovině hřiště. Ofenzivu hostů podpořil náběhem Espino, ale nedokázal odcentrovat.
23'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Mason Greenwood).
22'
Další centr z levé strany přiletěl na malé vápno, kde kraloval hostující obránce Lejeune, jenž v první půli zatím hraje výborné utkání.
21'
De Frutos poslal přihrávku na levou stranu, ale tam kraloval Suárez. V posledních minutách jsou hosté častěji na míči.
20'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
19'
Gastón Álvarez rozehrál na pravou stranu hřiště, nicméně tam nebyl volný spoluhráč. Bránící Vallecano míč rychle odkoplo.
18'
Tempo hry v úvodu utkání rozhodně není nikterak závratný. Vallecano se sice snaží osmělit, ale zatím hledá marně recept na pevnou obranu Getafe.
16'
Mata se dral do vápna za centrem z pravé strany, jenže byl natolik překvapen možností zakončovat, že ráně nedal prakticky žádnou razanci.
15'
Domácí celek měl k dispozici rozehrávku přímého kopu, jenže nebezpečí pro hostující svatyni z toho nebylo.
14'
Ani k dalšímu přenesení hry na pravou stranu se Mason Greenwood neprobil. Skvěle si jeho náběh pohlídal obránce Espino.
13'
Djené Dakonam si dal pozor na napadajícího soupeře, nicméně jeho nákop neoslovil nikoho v modrém dresu domácího Getafe.
12'
Vpřed se středem hřiště tlačil Juan Latasa, jenže pod tlakem obránce se poroučel k zemi. Sudí měl střet před očima a nechal pokračovat ve hře.
11'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku skončil jen útočným faulem, kterého se ve snaze zpracovat si míč dopustil Jorge De Frutos.
10'
Hosté vybojovali míč na vlastní polovině, ale de Frutos jej pouze nakopl na polovinu soupeře. Vallecano se k míči zatím moc nedostává.
9'
Domácí celek se usadil na polovině Vallecana, jenže kombinace Getafe se zatím odehrává daleko od pokutového území soupeře.
8'
Djené Dakonam poslal zajímavou přihrávku do vápna, kde se k míči dostal bojovník Juan Latasa, jenže ve skluzu zakončil nad břevno!
7'
Právě Palazón po dalším dlouhém nákopu zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
6'
Isi Palazón se hnal za odraženým míčem na pravou stranu hřiště, jenže v klíčovou chvíli míč prodloužil jen ke stoperům Getafe.
5'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alfonso Espino).
4'
David Soria nakopl míč na pravou stranu, jenže Juan Latasa neměl v hlavičkovém souboji s Lejeunem šanci. Úvodní minuty jsou hodně opatrné.
3'
Greenwood dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si míč nedokázal přehodit na svou silnější nohu. Obránce k němu stačil přistoupit.
2'
Domácí brankář dlouho váhal s uvedením míče do hry. Nakonec jej nakopl na střed hracího pole, kde ve vzdušném souboji uspěl Nemanja Maksimović .
1'
Hostující Rayo Vallecano obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hned první nákop po mokrém trávníku proskákal do zámezí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Getafe bude hrát v modrém, zatímco hosté obléknou bílou sadu.

Getafe CF: Soria – D. Suárez, Dakonam, G. Álvarez, Rico – Milla, Maksimović, Greenwood – Mayoral, Latasa, Mata.
Náhradníci: Fuzato – Alderete, Angileri, Aleñá, Carmona, D. Duarte, J. Iglesias, J. Martín, Lozano, Ünal, Mitrović.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín, De Frutos – K. Pérez, Camello.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Ciss, de Tomás, Falcao, Chavarría, Mumin, D. Méndez, Nteka, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.
Getafe CF

Domácí celek je na tom ještě o něco lépe. Po osmnácti odehraných duelech má Getafe na kontě dvacet šest bodů a patří mu osmá pozice ligové tabulky. Domácí celek na pohárové příčky ztrácí jen pět bodů a stále může bojovat o vynikající výsledek. Domácí navíc na svém hřišti pravidelně bodují. V posledních čtyřech duelech navíc Getafe získalo deset bodů. Naposledy ubojovalo remízu 3:3 na hřišti Atlética Madrid.
Rayo Vallecano

Hostující celek v letošním ročníku působí ve středu ligové tabulky. Po osmnácti odehraných duelech má Vallecano na kontě dvacet bodů a patří mu jedenáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má k dobru sedm bodů, na poháry ztrácí bodů jedenáct. Hosté tak mohou hrát s klidem na kopačkách. Letos se Vallecanu zatím nedaří směrem dopředu. Dosud se prosadilo pouze šestnáctkrát. V posledním duelu Vallecano doma po velkém boji prohrálo 0:1 s Valencií.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání LaLigy mezi Getafe a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.