La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Almeria - 22. října 2023   16:15

Girona
37' I. Martín (A. García) • 39' Dovbyk (Blind) • 43' Dovbyk (Couto) • 71' Sávio (A. García) • 85' Stuani (A. Martínez)
5:2
(3:2)
Almeria
2' Baptistão  (Robertone) • 24' Baptistão
Girona
Gazzaniga – E. García (80. A. Martínez), Da. López, Blind – Couto (68. V. Fernández), Y. Herrera, A. García (C), Gutiérrez – I. Martín (86. Torre), Sávio (80. Portu) – Dovbyk (68. Stuani).
Fuidias – Kebe, Juanpe, Solís.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
12 844 diváků
Almeria
F. Martínez – A. Pozo, Montes, Kaiky, Centelles – Baba, Lopy (68. Melero) – Embarba (80. Lázaro), Robertone (C) (46. Chumi), Arribas (68. Ramazani) – Baptistão (88. Sanca).
Mariño, Maximiano – Milovanović, Puigmal.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
Fotbalisté Girony zvítězili nad poslední Almeríí 5:2 a v tabulce se bodově dotahují na vedoucí Real Madrid!

Domácí přitom nezačali zápas vůbec dobře a ve 24. minutě prohrávali po dvou trefách Léa Baptistãa 0:2. Ve 37. minutě ale jejich trápení prolomil Íván Martín, a když se pak hned dvakrát prosadil také Artěm Dovbyk, bylo to o šest minut později rázem 3:2. Po změně stran už Blanquivermells poslední celek tabulky do žádné příležitosti nepustili. Dvacet minut před koncme je naopak uklidnil Sávio, který překvapil brankáře střelou z úhlu a v 85. minutě pečetil výsledek střídající Cristhian Stuani. Almería tak stále zůstává jediným týmem La Ligy, který v tomto ročníku ještě nevyhrál.
90+5'
90+4'
Z velké dálky napálil odražený míč Miguel Gutiérrez. Vůbec mu to nesedlo, ale vzhledem ke skóre už to bere s úsměvem.
90+2'
Míč propadl kolem Gutiérreze na Alejandra Poza. Ten z pravé strany vběhl do šestnáctky a razancí se pokusil prostřelit domácího brankáře Gazzanigu, který ale byl na svém místě.
90+1'
Hosté zahrávali standardní situaci. Na zadní tyči zasáhl míč César Montes, ale nedokázal vážněji ohrozit bránu domácích.
90'
Nyní se už zápas dohrává. Almería zůstane na pouhých třech bodech a nadále se bude v tabulce dívat na všechny týmy zespodu.
88'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marciano Sanca.
87'
Fanoušci Girony už oslavují další výhru. Byť domácí rychle prohrávali 0:2, ani v tomto zápase své příznivce rozhodně nezklamali.
86'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Pablo Torre.
85'
Girona právě vstřelila branku!
Prosazuje se také domácí legenda CRISTHIAN STUANI, který zůstal před několika lety Gironě věrný i po sestupu do druhé ligy. Hezký pas na pravé křídlo dostal Arnau Martínez. Tne si ho ještě potáhl dopředu a poté poslal před bránu přízemní centr. Stuani se dostal před bránícího Montese a usměrnil balón za záda bezmocného Fernanda Martíneze – 5:2.
83'
Portu táhl protiútok domácích na pravé straně. Jeho střela byla zablokována obráncem.
82'
Roh kapitána Garcíi hosté odvrátili. Jsme už v závěrečné desetiminutovce duelu, který zřejmě Gironu vrátí na druhé místo tabulky.
81'
Aleix García se pokusil najít nabíhajícího Cristhiana Stuaniho, se kterým se ale vrátil Montes. Bude z toho roh pro domácí.
80'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lázaro.
80'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Portu,
ze hřiště odchází Eric García, přichází Arnau Martínez.
78'
Z pravé strany nyní centroval Sávio, ovšem míč z jeho levačky přelétl všechny nabíhající spoluhráče.
77'
Střely na bránu – 7:4
76'
Vypadá to, že domácí jsou při chutí a nehodlají s dvougólovým náskokem zalézt do obrany. Almería působí bezradně.
74'
Léo Baptistão fauloval na půlce domácího kapitána Aleixe Garcíu a dostal žlutou kartu.
73'
Teď už to vypadá, že se Almería vrátí v tabulce na druhé místo. Navíc se bodově dotáhne na vedoucí Real.
71'
Domácí se uklidňují čtvrtým gólem! Na pravém křídle převzal míč SÁVIO. Ten s ním zamířil do šestnáctky a z ostrého úhlu překvapil Martíneze přízemní střelou, která prošla pod tělem brankáře Almeríe do sítě – 4:2.
70'
Eric García si dovolil kličku proti napadajícímu hráči a vysloužil si potlesk od domácích fanoušků.
69'
Po faulu na Baptistãa ve středovém kruhu chtěli hosté rychle rozehrát. Pozo ale obdržel nepřesnou přihrávku a míč nestihl na hřišti.
68'
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Gonzalo Melero.
68'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Valery Fernández.
67'
Yan Couto si to drze namířil mezi obránce hostí, ale do zakončení nakonec neprošel. Snahu domácích pak přerušil útočný faul na Iddrisua Babu. Bude se střídat.
66'
Domácí zahrávali rohový kop. Aleix García svým centrem našel jen hlavu stopera Montese.
65'
Domácí obehrávají šestnáctku soupeře. Dobře si otevřeli prostor na pravé straně, odkud centroval Iván Martín. Našel jen obránce, ovšem ten zase odvrací jen k hráčům v červenobílém.
64'
Domácí zůstávají hodně vysunutí i po ztrátě míče a soupeř si s tím vůbec neví rady. Dlouhé nákopy v pohodě sbírá obrana Girony.
62'
Hosté se dostali s míčem z útočné poloviny až k vlastnímu brankáři.
61'
Po hodině hry vede Girona nad Almeríí 3:2, byť v zápase prohrávala 0:2. Ještě v první půli ale přišel obrat v rozmezí šesti minut.
60'
Daley Blind fauloval ještě na útočné polovině Sergia Arribase. Hosté tak sice rozehrávají, ale daleko od brány soupeře.
59'
Artěm Dovbyk si vzal míč na hranici pokutového území, ale v cestě k bráně, kam si to už útočník domácích namířil, mu zabránil Lopy.
58'
Domácí rozehráli nakrátko. Nakonec to zkusil z dálky levačkou Couto a pro míč si musel skočit ke své levé tyči Fernando Martínez. Nebyla to ale tak tvrdá střela a brankář hostí tak zkrotil balón v rukavicích.
58'
Z levé strany centroval Sávio. Zadní tyč zavíral Yan Couto, ale před ním zasáhl Álex Centelles. Další roh pro Gironu.
57'
Ve druhém poločase se zatím hraje bez gólových příležitostí. Balón teď drží domácí Gironistes.
56'
Domácí se zahnali do autu. Míč nestihl na hřišti Eric García, který hostuje v Gironě z Barcelony.
55'
Rohové kopy – 6:5
54'
Po dalším rohu nedosáhl na zadní tyči na balón Iddrisu Baba.
54'
Rohový kop hostí. Po obranném zákroku Lópeze si to ještě zopakují.
53'
Dnešní utkání sleduje 12 844 diváků.
51'
Domácí zůstali u míče i po odvráceném rohu. Nakonec se dostal k hlavičce David López, který mířil v záklonu nepřesně.
51'
Iván Martín posílal zajímavý míč na vzdálenější tyč, kterou zavíral Sávio. Před ním odpálil balón na roh střídající Chumi.
50'
Nákop Blinda na Dovbyka si pohlídal Montes, který míč odhlavičkoval.
49'
Aleix García ho zahrál na bližší tyč. Tam se nikdo ze spoluhráčů nedostal k zakončení. Domácí ale zůstávají v držení míče.
49'
Domácí hrají aktivně a snaží se ještě navýšit svůj náskok.
48'
Za obranu hostí si nabíhal Miguel Gutiérrez. Pohlídal ho Montes.
47'
Léo Baptistão utíkal směrem dopředu. Skončil na zemi poté, co se mu míč snažil vypíchnout Aleix García. Podle sudího to bylo čisté.
46'
Domácí si jistě budou chtít pohlídat začátek druhého poločasu lépe než toho prvního.
46'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Chumi.
46'
Začátek druhého poločasu ještě pozdržel nějaký problém s Davidem Lópezem. Rozhodčímu se zřejmě nelíbil jakýsi náramek, který má domácí stoper na ruce.
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 65 % : 35 %
Střely na bránu – 5:4
Střely mimo – 3:2
Rohy – 4:3
První poločas souboje Girony a Almeríe nabídl parádní podívanou a zatím pětigólový thriller. Hosté šokovali zaplněný stadion už na konci druhé minuty, když se Léo Baptistão dostal na přední tyči k přízemnímu centru a z úhlu překvapil brankáře Gazzanigu. Domácí mohli poměrně rychle srovnat, ovšem zásah Ivána Martína byl odvolán pro předchozí ofsajd. Ve 24. minutě se tak poslední celek tabulky radoval znovu a opět to zařídil Léo Baptistão, který dorážkou do odkryté brány dokončil pěknou akci Embarby. Trápení favorita prolomil až ve 37. minutě právě Iván Martín, jehož druhý zásah v utkání už byl regulérní, a tím odstartoval šestiminutový obrat vývoje duelu. Ten dokončil ukrajinský kanonýr Artěm Dovbyk, který o dvě minuty později nejprve vyrovnal a ve 43. minutě už posílal Gironu do vedení 3:2. I dnes se tedy ukazuje, že v zápasech katalánského celku není nouze o góly.
45+6'
45+5'
Po centru Embarby ze standardní situaci vracel míč hlavou před bránu César Montes. U zadní tyče se snažil prosadit Léo Baptistão, kterému v tom za cenu rohového kopu zabránil Gutiérrez!
45+4'
Léo Baptistão byl zastaven nedovoleně Davidem Lópezem. Domácí obránce dostal žlutou kartu.
45+3'
Na levé straně se dostal k míči Miguel Gutiérrez. Ten odcentroval pouze na hlavu stopera Almeríe Césara Montese.
45+1'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. S centrem Embarby si však obrana Katalánců poradila.
44'
Domácí obrátili skóre z 0:2 na 3:2 góly v rozmezí šesti minut.
43'
To je neskutečný zvrat domácích! Dění z posledních minut trochu připomíná to, co se včera dělo na FORTUNA:LIZE ve Zlíně. ARTĚM DOVBYK byl v pokutovém území osamocen. Přesto si balón dokázal přes tři bránící hráče navést na levačku a přízemní střelou k pravé tyči strhává vedení na stranu Girony – 3:2.
41'
Utkání rázem dostalo úplně jiný náboj. Na koni jsou hráči Girony.
39'
Domácí srovnávají dvěma góly v rozmezí dvou minut! U pokutového území si narazili míč Daley Blind s ARTĚMEM DOVBYKEM. Ukrajinský kanonýr pak z levé strany směřoval proti Martínezovi, který si na střelu domácího útočníka sice sáhl, ale gólu nezabránil.
37'
Gól platí! Rozhodčí nakonec ani nešel k monitoru. Jen dostal od kolegů pokyn, že to bylo v pořádku. Daley Blind na polovině hřiště odstavil od míče Baptistãa. Balón si pak vzal Aleix García, který krásným pasem našel na pravé straně rozběhnutého IVÁNA MARTÍNA, který svůj únik na Martíneze zakončil gólovou střelou na zadní tyč.
37'
Domácí vstřelili gól, ale vše se ještě bude řešit přes VAR! Gólové akci totiž předcházel hraniční zákrok Daleyho Blinda na Léa Baptistãa ve středu hřiště.
36'
Hosté vyrazili dopředu. Centr z pravé strany hledal Léa Baptistãa, před kterým zasáhl zkušený Daley Blind.
36'
Sražený míč z kopačky Erica Garcíí skončil v magnetických rukavicích Martíneze.
35'
Domácí fotbalisté drží míč na kopačkách mnohem více. Také mají na kontě více střeleckých pokusů. Stále se ale nemohou gólově prosadit.
33'
Dopředu pospíchal Léo Baptistão, který to zkoušel z hranice šestnáctky. Hattrick to zatím nebude. Tentokrát to brazilskému střelci nesedlo.
32'
Aleix García to zkusil. Míč byl ještě ve zdi mírně tečován, ovšem Fernando Martínez dokázal zareagovat a nebezpečnou střelu vyrazil!
31'
Po šlapáku Arribase na Aleixe Garcíu budou domácí zahrávat standardní situaci ze zajímavé parkety.
31'
Po půlhodině hry se souboj aktuálně třetího týmu tabulky s posledním vyvíjí nečekaně. Almería, která dosud nezvítězila, vede na Estadi Municipal de Montilivi 2:0.
30'
Tentokrát to García zkoušel na zadní tyč, ale míč si stáhl do rukavic Martínez.
29'
Centr Aleixe Garcíi směřoval na bližší tyč, kde zasáhli hosté. García si to může zopakovat.
28'
Domácí se snaží se zápasem něco udělat. Z optické převahy vytěžili další roh.
26'
Žlutou kartu dostal hostující Lucas Robertone.
26'
Yan Couto posílal z pravé strany míč na bránu. Jeho nástřel byl ještě sražený a balón bezpečně dolétl do náruče brankáře Martíneze.
25'
O ofsajd, který se domácí snažili reklamovat, se určitě nejednalo. Embarba v něm být nemohl, jelikož vybíhal z vlastní poloviny a Baptistão se v době střely nacházel za úrovní obránce Lópeze.
24'
Almería právě vstřelila branku!
Hosté senzačně vedou o dva góly! Skvělou práci odvedl Adrián Embarba, který s míčem absolvoval běh přes půl hřiště až do pokutového území soupeře. Jeho přízemní střelou na vzdálenější tyč pak Gazzaniga vyrazil jen k LÉOVI BAPTISTÃOVI a ten zblízka dorážel do odkryté brány – 0:2.
23'
Hosté po delší době vyrazili do protiútoku, ale míč na útočné polovině rychle ztratili. Hra se tak otočila na druhou stranu. Dlouhý pas hledal Artěma Dovbyka, těsně před ním však zasáhl vybíhající Martínez.
22'
Po rohovém kopu Aleixe Garcíi hlavičkoval na zadní tyči Eric García. Pro míč se ale musel hodně natahovat a neusměrnil ho směrem do brány.
21'
Yangel Herrera to zkusil ze střední vzdálenosti. Míč zřejmě směřoval těsně vedle, ale Fernando Martínez to ještě pojistil svou tečí. Bude z toho roh.
20'
Střely celkem – 4:2, na bránu – 0:2
19'
Domácí Miguel Gutiérrez byl na levém křídle v ofsajdu.
17'
Nyní zablokovaná střela Yana Couta, který si míč navedl až do pokutového území a zkoušel to levačkou.
16'
Domácí hrozí především po standardkách. Po rohovém kopu vracel hlavou míč do ohně David López. To způsobilo závar, po němž se míč od spoluhráče dostal právě k levačce Lópeze, jehož střela těsně minula levou tyč z pohledu Martíneze.
15'
Díky snaze krajního hráče Yana Couta budou domácí zahrávat rohový kop.
15'
I když teď už fanoušci Girony pískají na brankáře Fernanda Martíneze, kterému trvala rozehrávka od brány poměrně dlouho.
13'
Hosté zkoušeli na postupnou rozehrávku soupeře i vysoký presink. Zatím si poslední celek tabulky počíná docela sympaticky.
11'
Domácí ale ukazují, že jsou nebezpeční po standardkách! Po další, kterou zahrával Aleix García, se dostal u tyče k zakončení levačkou Yangel Herrera. Balón ale netrefil dobře a tedy nevyrovnal.
9'
Domácí dali gól, který ale platit nebude! Standardní situaci rozehrával Aleix García. Jeho centr vracel hráč na zadní tyči hlavou pod sebe, kde Yangel Herrera přenechal zakončení Ivánovi Martínovi, který balón napálil za nereagujícího brankáře Martíneze. Už sklepávající hráč byl však podle všeho v postavení mimo hru.
8'
Girona se zatím nemůže dostat do očekávaného tempa. Do utkání přitom její hráči nastupovali v roli jasných favoritů.
7'
Po rohovém kopu Embarby se domácí ubránili.
6'
Adrián Embarba to zkusil z velké dálky přímo a vůbec ne špatně. Svou střelou k pravé tyči pořádně protáhl Gazzanigu, který míč vyrážel na rohový kop.
5'
Hodně překvapivý start zápasu. Hosté navíc budou zahrávat standardní situaci.
2'
Hosté jdou do vedení už na konci druhé minuty! Hráči Almeríe zužitkovali aut u pravé postranní čáry. Po něm se dostal k míči Lucas Robertone, jehož přízemní centr si na přední tyči našel LÉO BAPTISTÃO, který z ostrého úhlu překvapil Paula Gazzanigu. Ten si balón v podstatě ještě srazil do sítě pravou rukou.
1'
Úvodní výkop měl hostující tým. Almería nastoupila v černých dresech, Girona v červenobílé pruhované kombinaci.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu. Blíží se tedy začátek utkání.

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto, Y. Herrera, A. García (C), Gutiérrez – I. Martín, Dovbyk – Sávio.
Náhradníci: Fuidias – Portu, Stuani, V. Fernández, A. Martínez, Torre, Kebe, Juanpe, Solís.
Trenér: Míchel

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Montes, Kaiky, Centelles – Baba, Lopy – Embarba, Robertone (C), Arribas – Baptistão.
Náhradníci: Mariño, Maximiano – Melero, Milovanović, Lázaro, Puigmal, Chumi, Ramazani, Sanca.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech dařilo domácím týmům. Almería doma zvítězila 3:2. Následně si Girona na svém hřišti zastřílela, když Andalusany vyprovodila výsledkem 6:2.
Girona FC (2. místo, 7 – 1 – 1, skóre 23:8, 22 bodů)
Malý katalánský klub je největším překvapením této sezóny. Girona totiž šla do 10. kola jako druhý tým tabulky a v případě vítězství nad poslední Amleríou se může bodově dotáhnout na vedoucí Real Madrid. Právě Bílý balet je zatím jediným přemožitelem Girony v tomto ročníku. V 8. kole Real vyhrál na jejím hřišti jasně 3:0. Před reprezentační pauzou si však svěřenci kouče Míchela spravili náladu výhrou 1:0 v Cádizu, čímž se zase vrátili na vítěznou vlnu.

Také Girona se potýká s marodkou. Mimo jsou Borja García, Joel Roca, Bernardo Espinosa i Toni Villa.

Posledních 5 zápasů Girony:
Granada – Girona 2:4
Girona – Mallorca 5:3
Villarreal – Girona 1:2
Girona – Real Madrid 0:3
Cádiz – Girona 0:1
UD Almería (20. místo, 0 – 3 – 6, skóre 11:24, 3 body)
Poslední celek tabulky jako jediný v tomto ročníku la Ligy ještě nevyhrál. Na kontě má jen tři remízy. Také na hřišti druhé Girony to bude mít Almería těžké. Venku dosud bodovala jen jednou. Před reprezentační přestávkou prohráli Andalusané 0:3 na půdě Bilbaa. Před tím doma uhráli divokou plichtu 3:3 s Granadou. Kouč Gaizka Garitano navíc počítá několik absencí v čele s útočníkem Luisem Suárezem, či obránci Marcem Pubillem a Edgarem Gonzálezem.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Villarreal – Almería 2:1
Almería – Valencia 2:2
Sevilla – Amlería 5:1
Almería – Granada 3:3
Bilbao – Almería 3:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Součástí nedělního programu 10. kola španělské La Ligy je i souboj Girony s Almeríí. Domácí celek je zatím velkým překvapením této sezóny a v tabulce se usadil na druhém místě za vedoucím Realem. Almería se naopak nachází na úplném dně a v Katalánsku tak čeká její hráče velmi těžký den v práci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.