La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Atlético - 3. ledna 2024   21:30

Girona
2' V. Fernández (Torre) • 27' Sávio  • 39' Blind (Dovbyk) • 90+1' I. Martín (Portu)
4:3
(3:2)
Atlético
15' Morata  (Griezmann) • 44' Morata  (de Paul) • 54' Morata  (de Paul)
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Torre (67. A. Martínez), I. Martín, A. García (C), V. Fernández (59. Solís), Sávio (89. Portu) – Dovbyk (67. Stuani).
Fuidias, Carlos – Kebe, Juanpe, Yaakobishvili.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Atlético
Oblak – Llorente, Giménez, Witsel, Hermoso – Riquelme (77. Correa), de Paul (86. Depay), Koke (C), Lino (46. Molina) – Griezmann (89. Saúl), Morata (89. Azpilicueta).
Gomis – Galán, M. Moreno, Savić.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 9:12. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:10.
Senzační jízda Girony nebere konce! Druhý celek tabulky zdolal i Atlético Madrid v obrovské přestřelce 4:3, kterou rozhodl brankou v nastaveném čase Iván Martín.

Hráčem zápasu je naprosto zaslouženě vyhlášen Álvaro Morata, ten i přes vstřelený hattrick ale bude smutný, neboť Atlético se vrací domů bez bodů. Zapříčinily to další branky domácím, ještě v prvním poločase se postupně trefili Valery Fernández, Sávio a Daley Blind, poslední slovo si pak vzal již zmíněný Iván Martín.

Girona se tak dotahuje na Real Madrid, který v dnešním programu La Ligy zdolal Mallorcu 1:0, Atlético na vedoucí dvojici ztrácí už deset bodů.
90+5'
90+4'
Je to Girona, která je teď aktivnější, domácím se daří držet míč na útočné polovině, což je přesně to, co teď potřebují.
90+3'
Vzhledem k dlouhé oslavě se nastavený čas zřejmě ještě možná o minutku protáhne, teď už se pokračuje ve hře.
90+1'
Girona právě vstřelila branku! Bouře radosti v Gironě! Portu z levé strany přihrál do pokutového území, kde se IVÁN MARTÍN dostal mezi čtyři protihráče, přesto neskutečně přesně dokázal trefit vzdálenější šibenici a rozjásal ochozy!
90+1'
Rozhodčí Hernández oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Tak přeci jen přichází první žlutá karta, Mario Hermoso ji dostává za ostrý skluz pod nohy Yana Couta.
89'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Saúl.
89'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází César Azpilicueta.
89'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Portu.
88'
Memphis Depay ve středu hřiště srazil k zemi Yana Couta, rozehrávat mohou domácí. Na fauly je to teprve 7:7 a stále platí, že hlavní arbitr Hernández dnes nepotřebuje karty.
87'
Hosté z ni ale nic vytěžit nedokázali.
87'
Alvaro Morata si vynutil faul Solise, následovat bude standardní situace pro Atlético tentokrát z osy hřiště.
86'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Memphis Depay.

Diego Simeone tímto střídáním prokazuje, že bod je pro Atlético málo a hosté budou chtít v závěru všechny tři.
85'
Girona zaútočila prostřednictvím Yana Couta, ten ale adresoval před branku velmi nepřesný centr.
84'
Griezmannův centr přeletěl naskakující spoluhráče před brankou Paula Gazzanigy.
84'
Atlético nadále zůstává usazeno na útočné polovině, hosté vybojovali standardní situaci poblíž rohu pokutového území.
82'
Po dalším rohu se míč odrazil k de Paulovi, jehož přetažený centr vracel před branku Axel Witsel, nenašel ale žádného ze spoluhráčů.
81'
Následný rohový kop Atlética vyboxoval Paulo Gazzaniga.
80'
Před domácí brankou proletěly nebezpečné centry Moliny a Griezmanna, nikdo v zeleném se ale do zakončení nedostal.
79'
Po dalším rohu Daley Blind v záklonu hlavičkoval vysoko nad branku.
78'
Po rohovém kopu si s prudkým stříleným centrem Aleixe Garcíi poradil Jan Oblak.
77'
Po nepovedeném zásahu Hermosa už Oblak nestačil zachránit míč ve hřišti, Girona se lacino dostala k rohovému kopu.
77'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Ángel Correa.
76'
Atlético se dostalo k rohovému kopu, hlavička Giméneze byla sražena k Paulu Gazzanigovi.
74'
Griezmann přenesl hru na levou stranu pokutového území, kde si míč na hruď zpracoval Riquelme, pak velmi nepřesně pálil.
73'
Yan Couto se šikovně probil do pokutového území, pak ale volil střelu přímo doprostřed branky, kterou nadvakrát zachytil Jan Oblak.
72'
Girona mohla zaútočit do otevřené obrany Atlética, Yan Couto přihrál před pokutové území Solisovi, ten ale akci zazdil a o míč se nechal připravit, pak se omlouval Stuanimu, že mu nepřihrál.
71'
Po rohovém kopu domácí nijak nezahrozili, pro slabou střelu Martína z odraženého míče si brankář Oblak v klidu došel.
70'
Aktéři předchozího souboje se dočkali důrazného varování rozhodčího Hernándeze, ten zatím nepotřeboval žádnou kartu.
69'
Yan Couto v souboji s Hermosem na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Gironu, oba hráči si nadále něco vysvětlují.
67'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
67'
ze hřiště odchází Pablo Torre, přichází Arnau Martínez.
66'
Na domácí lavičce je živo, do hry se připravují Arnau Martínez a Cristhian Stuani.
65'
Pabla Torreho trápí křeče, ve středovém kruhu mu musí pomáhat spoluhráči.
63'
Sávio od postranní čáry potáhl míč po hranici pokutového území, ke střeleckému zakončení jej hosté nepustili.
62'
Po čase měla šanci Girona! Pablo Torre po hezké individuální akci posunul míč k Dovbykovi, jehož střelu ze střední vzdálenosti Oblak těžkým zákrokem vyrazil!
62'
Sáviovi se na pravém křídle nepovedlo proniknout kolem Maria Hermosa, po odrazu míče do zámezí domácí vhazují.
60'
Další Witselův faul, tentokrát se zkušený Belgičan provinil v souboji s Pablem Torrem.
59'
ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Jhon Solís.
59'
Girona může uklidnit hru poté, co si Sávio vynutil Witselův faul poblíž střídaček.
58'
Atlético pokračuje v naprosto dominantním výkonu po změně stran, hosté už jsou znovu usazeni na útočné polovině, kde si předávají míč z nohy na nohu.
57'
Rodrigo de Paul se šikovně uvolnil u pokutového území Girony, pak ale slabou střelou levačkou Gazzanigu moc neprověřil.
54'
Atlético právě vstřelilo branku! Álvaro Morata tak dlouho klepal na brány hattricku, až se dočkal! Rodrigo de Paul pronikl po útočné polovině, pak posunul míč do pokutového území na rozběhnutého ÁLVARA MORATU, jenž dloubnul míč kolem Gazzanigy a i s pomocí teče jednoho z bránících hráčů jej dokázal překonat!
53'
K dalšímu centru před domácí branku se Álvaro Morata nedostal přes velmi těsně bránícího Erica Garcíu, ten si počínal v rámci pravidel.
51'
Drtivý nástup Atlética do druhého poločasu pokračuje, Riquelmeho přesný centr našel před brankou Moratu, ten však nenatočil hlavu správně a zakončuje vedle branky!
51'
Z rohového kopu de Paula pak Atlético nezahrozilo.
50'
Do další šance se prodral Llorente, ovšem do třetice střílel doprostřed branky, kde jeho prudkou střelu Gazzaniga vyrazil.
49'
Centr de Paula od rohového praporku se domácí ubránili a dostali hru do středu hřiště.
49'
Rodrigu Riquelmemu nevyšel průnik do pokutového území, následovat ale bude rohový kop pro Atlético.
48'
Do další střelecké pozice se dostal Griezmann, ovšem také mířil jen doprostřed branky, kde si Gazzaniga připisuje další zákrok.
46'
V závěru úvodní minuty druhého poločasu si na výborný centr Riquelmeho naskočil Álvaro Morata, ovšem hlavičkoval doprostřed branky, kde byl připravený Paulo Gazzaniga.
46'
Girona po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Nahuel Molina.
46'
Atlético do druhého poločasu změní sestavu, do hry se chystá Nahuel Molina, na trávník se nevrátil Samuel Lino.
Je za námi neuvěřitelný první poločas, po němž Girona vede ve šlágru devatenáctého kola La Ligy nad Atléticem Madrid 3:2 a je to zatím pořádná zábava! Za domácí se postupně prosadili Valery Fernández, Sávio a Daley Blind, za hosty dvakrát udeřil Álvaro Morata, jenž ještě byl v závěru prvního poločasu blízko hattricku.
45+5'
45+4'
A další obrovská šance Atlética! Mario Hermoso se uvolnil v pokutovém území, jeho ránu Gazzaniga vyrazil před sebe, Griezmann pak dostal míč k volnému Moratovi, jenž ránou z otočky v ohromné příležitosti přestřeluje!
45+3'
Avizovaný nastavený čas se blíží do své poloviny, Atlético hraje s míčem na útočné polovině.
45+1'
Álvaro Morata už se takřka radoval z hattricku, když dostal přihrávku do pokutového území a zcela osamocen překonal Gazzanigu, po kontrole od videa je ale branka odvolána kvůli ofsajdu hostujícího útočníka.
45+1'
Rozhodčí Hernández k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává pět nastavených.
44'
Atlético právě vstřelilo branku! Gólové hody v Gironě pokračují! Rodrigo de Paul průnikovou přihrávkou vysunul do úniku ÁLVARA MORATU, na pravé straně se zapomněl Yan Couto, čímž bylo Moratovo postavení v pořádku, hostující útočník si pak v pokutovém území ještě prohodil míč mezi dvěma obránci a pokořil Gazzanigu!
42'
Rodrigu de Paulovi je ve středu hřiště pískán faul na Pabla Torreho, argentinský středopolař Atlética je velmi frustrován.
40'
Zásah nizozemského obránce se ještě zkoumal u videa, neboť se znovu jednalo o velmi těsnou situaci, postavení Blinda v momentu Dovbykova prodloužení ale bylo v pořádku.
39'
Girona právě vstřelila branku! Po nakrátko rozehraném rohu následný centr Arťom Dovbyk prodloužil ke vzdálenější tyči, kde doklepl míč do sítě DALEY BLIND a potřetí rozjásal tribuny městského stadiónu Montilivi!
38'
Yan Couto dostal kolmici po útočné polovině do běhu, posunul si míč kolem svého neustálého protějšku Samuela Lina, pak jeho střelu brankář Oblak vytáhl nad břevno!
36'
Další hostující úder do obličeje, tentokrát je pískán Álvaru Moratovi u domácího pokutového území.
35'
Z následné standardní situace Girona nijak nezahrozila.
34'
Miguel Gutiérez se po zásahu loktem od Witsela skácel k zemi u postranní čáry, pak se nad ním sešli hned čtyři hráči Atlética, jimž se pád domácího obránce moc nelíbil.
33'
Antoine Griezmann si v pokutovém území Girony našel střeleckou pozici, jeho sražená střela končí u brankáře Gazzanigy. Griezmannovu střelu srazil Daley Blind rukou, o nedovolenou hru se ale nejednalo.
32'
Brazilci Samuel Lino s Yanem Coutem svádějí jeden souboj za druhým, Lino si teď při krytí míče pomohl úderem do obličeje soupeře, píská se tak přestupek proti pravidlům.
31'
Na střelecké pokusy po půlhodině hry vede Girona 5:3, na bránu je to 3:2.
29'
Ericu Garcíovi je na útočné polovině pískán faul na Álvara Moratu, byť se domácím rozhodnutí hlavního arbitra vůbec nelíbí.
27'
Girona právě vstřelila branku! Domácí se podruhé dostávají do vedení! Zkušený kapitán Atlética Koke se nechal jednoduše obehrát Ivánam Martínem u vlastního pokutového území, Martín se tím dostal do obrovské šance, jeho ránu Oblak ještě vyrazil, na dorážku SÁVIA už ale neměl nejmenší nárok!
26'
Sávio si na pravém křídle pohrál se Samuelem Linem, následný centr ale nenašel před brankou Dovbyka.
26'
Z rohového kopu Girona nijak nedorazila, míč doputoval jen do míst, kde byl osamocený Rodrigo de Paul.
25'
Sávio pronikl do pokutového území, v zahuštěném prostoru se mu ale nepovedlo vystřelit, následovat bude rohový kop.
24'
Pablo Torre se po pádu na trávník před pokutovým územím Atlética nedočkal odpískání faulu, v držení míče už je Atlético.
22'
Sávio si na pravém křídle posunul míč kolem Hermosa, pak adresoval před branku nepřesný centr, který odvrátila hostující defenziva.
21'
Miguelu Gutiérezovi se na levé straně nepovedlo odcentrovat, po odrazu míče do zámezí se domácí bek ujme autového vhazování.
20'
Hra je přerušena, u domácího pokutového území zůstal na trávníku Álvaro Morata po souboji s Daleym Blindem, hostující útočník by ale měl být v pořádku a už se zvedá na nohy.
19'
Teď se píská proti hostům poté, co v souboji dnešních střelců Álvaro Morata nedovoleně srazil k zemi Valeryho Fernándeze.
17'
Daley Blind se u postranní čáry provinil nedovoleným zákrokem, hosté mohou rozehrávat.
15'
Atlético právě vstřelilo branku! Pozor! Po kontrole u videa rozhodčí těsnou situaci vyhodnotili tak, že ÁLVARO MORATA v ofsajdu nebyl a jeho branka je tak regulérní, může tak propuknout radost hráčů z Madridu!
14'
Hosté poprvé dopravili míč do sítě, když dlouhý nákop ze středu hřiště Antoine Griezmann prodloužil na Álvara Moratu, ten pak střelou ke vzdálenější tyči překonal Gazzanigu, vzápětí mu je ale máván ofsajd.
13'
Arťom Dovbyk připravil střeleckou pozici pro Pabla Torreho, jeho pokus je zablokován.
12'
Atlético se dostalo k prvnímu rohovému kopu, po rozehrávce nakrátko ale Gazzanigu nedokázalo ohrozit. Hosté se pak marně dožadovali penalty po pádu Maria Hermosa na trávník.
11'
Pablo Torre se ve středu hřiště efektně vyhnul de Paulovi, pak ale pokazil dlouhou přihrávku na soupeřovu polovinu.
10'
Atlético v posledních minutách převzalo iniciativu a je znovu v držení míče, hosté si ale přihrávají jen okolo středové čáry.
8'
Po dalším centru Marcose Llorenteho se míč v pokutovém území odrazil k Riquelmemu, tomu ale vůbec nevyšel střelecký pokus, míč doskákal daleko vedle domácí branky.
7'
Llorente se z pravého křídla dostal k centru, ten ale postrádal přesnost.
6'
Po přihrávce Samuela Lina se v pokutovém území Girony dostával do zakončení nabíhající Mario Hermoso, ovšem slabou střelou Gazzanigu moc nezaměstnal.
5'
Centr Miguela Gutiéreze byl nadražen vysoko do vzduchu, pak si pro něj došel Axel Witsel.
4'
Domácí už zase mají míč pod svoji kontrolou a přihrávají si ve středu hřiště.
2'
Girona právě vstřelila branku! Naprosto neuvěřitelný úvod Girony! Po zahozené šanci Dovbyka to domácí nezabalili, vybojovali míč ve středu hřiště, Torre přihrál před pokutové území VALÉRYMU FERNÁNDEZOVI, jenž si připravil míč na pravačku a povedenou ránou ze střední vzdálenosti pokořil Jana Oblaka!
1'
Už v první minutě měli domácí první tutovku! Pablo Torre perfektním pasem z pravého křídla našel před brankou volného Arťoma Dovbyka, jenž trestuhodně míjí branku!
1'
Oba týmy vyznávají stejnou barevnou kombinaci, v červeno-bíle pruhovaných dresech tak hraje Girona, Atlético obléklo zelené.
1'
Úvodního výkopu se ujala Girona a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Alejandrem Hernándezem přivádí fotbalisty na trávník městského stadiónu Montilivi, ochozy jsou samozřejmě beznadějně vyprodány.
Velkou nepříjemností pro Gironu je absence Viktora Cygankova, ten se nakonec ještě nedal natolik do kupy, aby byl schopen odehrát dnešní zápas a Girona tak bude výrazně oslabena.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Torre, I. Martín, A. García (C), V. Fernández, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Kebe, Juanpe, A. Martínez, Portu, Solís, Stuani, Yaakobishvili.
Trenér: Míchel Sánchez

Atlético Madrid: Oblak – Llorente, Giménez, Witsel, Hermoso – Riquelme, de Paul, Koke (C), Lino – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis – Azpilicueta, Correa, Depay, Galán, M. Moreno, Molina, Saúl, Savić.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Atlético Madrid

Atlético v prosinci trápila pořádně nekonzistentní forma, pět ligových zápasů odehrálo s bilancí 2-1-2, když bez vstřelené branky prohrálo 0:1 v Barceloně i 0:2 v Bilbau, obrovskou ztrátou pak byla i domácí remíza 3:3 s Getafe, kdy bez vyloučeného Saviće vůbec nezvládlo koncovku, neboť ještě v 87. minutě Atleti vedli 3:1. V posledním předvánočním utkání pak udolali Sevillu 1:0.

V tabulce je Atlético momentálně na třetí pozici, společně se čtvrtou Barcelonou zaostává za vedoucím duem o sedm bodů.

Hostující trenér Simeone se musí obejít bez tureckého obránce Söyüncüho, jenž byl vyloučen proti Seville a odpyká si jednozápasový trest. Mimo hru zůstávají i zranění Pablo Barrios a Thomas Lemar, po trestu by se naopak měl vrátit do sestavy Mario Hermoso. K dispozici není ani Reinildo Mandava, mozambický obránce už se připravuje s národním týmem na blížící se Africký pohár národů.
Girona FC

Fotbalisté Girony zakončí první polovinu sezóny s dosavadní bilancí 14-3-1, když jedinou prohru si stále připsali na konci září s Realem Madrid 0:3. Od té doby táhnou sérii už deseti ligových zápasů bez porážky, během nichž ztratili body jen remízami 1:1 s Bilbaem a naposledy na Betisu. Tou Girona znovu přepustila pozici lídra La Ligy Realu Madrid, byť jen vinou horšího skóre.

Utkání na Betisu nedohrál zraněný obránce David López, jenž se na marodce připojí k Tonimu Villovi a Joelu Rocovi. Nejistý je start Ricarda Artera, Yangela Herrery a Borjy Garcíi, ovšem po dvouzápasové absenci by se měl vrátit Viktor Cygankov, jenž by měl v útočné trojici doplnit svého krajana Dovbyka a Sávia.
Hezký večer při sledování přenosu nesmírně atraktivního utkání devatenáctého kola La Ligy, senzačně hrající Girona vyzve na svém stadiónu Atlético Madrid a jedná se o souboj druhého týmu tabulky se třetím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.