La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Bilbao - 27. listopadu 2023   21:00

Girona
55' Cygankov
1:1
(0:0)
Bilbao
67' I. Williams  (Sancet)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (69. Couto), E. García, Blind, Gutiérrez – Cygankov (85. V. Fernández), Y. Herrera (85. Kebe), A. García, I. Martín (77. Torre), Sávio – Stuani (C) (69. Portu).
Fuidias – Espinosa, Juanpe, Da. López, Solís.
Melero – Martínez, García
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
13 123 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta (81. A. Herrera), Vesga – I. Williams (90. Ares), Sancet (90. U. Gómez), N. Williams (81. Berenguer) – Guruzeta (74. Raúl García).
Agirrezabala, Padilla – de Albéniz, Muniain, Nolaskoain, Prados, Villalibre.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:16.
Fotbalisté Girony se po čtrnáctém kole do čela ligové tabulky nevrátili, na domácí půdě remizovali 1:1 s Athleticem Bilbao.

Góly padaly až ve druhém poločase. Střelecké mlčení prolomil v 55. minutě Viktor Cygankov, jenž si našel střílený centr a brankáře prostřelil k levé tyči. Hosté ovšem nesložili zbraně a o dvanáct minut později se dočkali srovnání, rychle provedený brejk završil Iñaki Williams nechytatelnou střelou z hranice šestnáctky do levého dolního rohu. Ve zbytku zápasu již k vidění žádná tutovka nebyla a vzhledem k jeho průběhu lze považovat remízový výsledek za spravedlivý.

Svěřenci trenéra Míchela se bodově dotáhli na vedoucí Real Madrid, ovšem z důvodu horšího skóre zůstávají druzí. Athletic Bilbao si ziskem bodu polepšil na pátou příčku před Real Sociedad.
90+7'
90+6'
V závěrečných vteřinách Girona dostala k dispozici ještě jednu standardku, ale tříbodový zisk z ní nevytěžila, za přetaženým centrem se Portu natahoval marně.
90+5'
Už to vypadalo, že by se Sávio mohl odpoutat od Lekueovi, ale finální dotek mu nevyšel a balón po příliš dlouhém posunutí neudržel ve hře.
90+4'
Dlouho otálel s nahrávkou Ibrahima Kebe a nakonec jej vysvobodil Raúl García, ten se při presinku provinil nedovoleným zákrokem.
90+3'
Středopolař Aleix García si sběhl k pravé lajně, kde si vytvořil prostor k centru, míč však nasměroval mimo dosah adresáta Portua.
90+2'
Tohle se nepovedlo. Daleymu Blindovi vůbec nevyšla přihrávka na kolegu stopera Erica Garcíu, míč ve hře neudržel ani skluzující Sávio.
90+1'
Opět domácí pokusili štěstí pravou stranou přes Sávia, jenž si do trojice konkurentů netroufl, akci zpomalil zpětným pasem na Kebeho.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez.
90'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Malcom Adu Ares.
89'
Neunavitelný Sávio vyzval k souboji jeden na jednoho Lekueovi a měl smůlu, neboť couvajícího protihráče při kličce trefil do nohou, takže útok rozvíjet nemohl.
88'
Ofenzivní snahy Girony pokračovaly rohovým kopem, avšak centr na přední tyčku nebyl dobrou volbou, Daniel Vivian podržel na zádech Erica Garcíu.
87'
Znovu v akci Sávio, jenž se skvěle proháčkoval od pravé lajny až do středu na hranici šestnáctky, načež po levé ruce nahrával Torremu, na nějž se o pár vteřin později pořádně zlobil, protože prováhal ideální moment k zakončení a trefil pouze Paredese.
86'
Sávio se rozhodl překvapit defenzivu Bilbaa nahrávkou z otočky za obranu, avšak tu poslal mimo dosah Portua a skluzující Lekue píchl míč k Simónovi.
85'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery Fernández.
85'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Ibrahima Kebe.
84'
Yan Couto zvládl zpracování u pravé lajny a s hlavou nahoře poslal balón na nehlídaného Yangela Herreru, tomu zakončení hlavou vůbec nevyšlo.
83'
S míčem běžící Iñaki Williams tělem přetlačil Miguela Gutiérreze a vyslal zajímavý centr do vápna, kde Daley Blind odkopával před nosem Vesgy.
82'
Nově příchozí Álex Berenguer hned provedl exekuci rohového kopu, centr na přední tyčku odvrátil Eric García mimo velké vápno.
81'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Ander Herrera.
81'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.
80'
Na levém křídle si vytvořil palebnou pozici Iñaki Williams a zajímavě kroutil balón na zadní tyč, Paulo Gazzaniga ukázal výborné reflexy a míč vytěsnil rukama na roh.
79'
Do vnitra pokutového území obdržel přihrávku Raúl García, natočil se čelem k soupeřově svatyni, aby posléze napálil Erica Garcíu.
78'
Yan Couto po pravé lajně utekl protihráče a šajtlí vyzkoušel zajímavý centr na zadní tyč, před číhajícím Sáviem odklízel Aitor Paredes.
77'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Pablo Torre.
76'
Slibnou příležitost u pravé lajny zazdil Portu, když příliš vymýšlel a Daniel Vivian ve skluzu odpálil balón mimo hrací plochu.
75'
Bilbao už nevyvíjí takový presink a soustředí se spíše na bránění vlastní šestnáctky, do níž se Girona momentálně marně snaží prokousat.
74'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
73'
Vysoký nákop směřoval doleva k Sáviovi, který však smolně podklouzl a hrací předmět proto doputoval až do zámezí.
72'
Daley Blind nesouhlasil s pomalou kombinací a volil oblouček za obranu, Portu však nezvládl přehlavičkovat osobního strážce Aitora Paredese.
71'
Útočit ale samozřejmě nebude chtít přestat ani Bilbao. Mikel Vesga hledal kolmicí za obranou Nica Williamse, který ale zabral příliš pozdě.
70'
Girona podnikla zajímavý útok a ten byl ukončený střelou. Po centru zleva si odražený balón našel za velkým vápnem Viktor Cygankov, rána z halfvoleje zamířila vysoko nad břevno.
69'
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Yan Couto.
69'
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Portu.
67'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Athletic se ubránil nebezpečné šanci soupeře a Lekue rozjel útok přihrávkou do středu na Sanceta, jenž volil nahrávku po pravé ruce na IÑAKIHO WILLIAMSE. Reprezentant Ghany se procpal mezi Aleixem Garcíou a Blindem a z hranice šestnáctky mířil levou nohou nechytatelně do levého dolního rohu.
66'
Z rohu se Athletic vyrovnání nedočkal. Ještě, než balón doputoval do pokutového území, tak arbitr Melero odpískal útočný faul Vivianovi.
65'
Navzdory potažení za dres zvládl Iñaki Williams z levého křídla odcentrovat, Arnau Martínez odvracel nebezpečí za cenu rohového kopu.
64'
Ostrou malou domů obdržel Unai Simón. Španělský reprezentační gólman volil nákop z první, na nějž Iñigo Ruiz de Galarreta těsně nedosáhl.
63'
Červeno-bílí brání statečně. Miguel Gutiérrez správně odhadl, kudy bude Mikel Vesga nakopávat a hlavou míč sklepl pro Aleixe Garcíu.
62'
Autor zatím vítězného gólu Viktor Cygankov z hranice vápna sklepl míč pod sebe na Arnaua Martíneze, který si na střele nevěřil, místo toho nahrával obsazenému Stuanimu.
61'
A další faul hostujícího celku. Kolumbijský středopolař Yangel Herrera si perfektně pokryl míč tělem, Aitor Paredes k němu přiběhl a zezadu konkurenta bolestivě nakopl do pravé nohy.
60'
Špatné zpracování stálo Nica Williamse u levé lajny balón. Protihráče předskočil Eric García, ten navíc vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.
59'
Naprosto zaslouženou žlutou kartu si pěkně zblízka prohlédl zkušený nizozemský stoper Daley Blind, který se pověsil na záda Sanceta a držel ho tak dlouho, dokud jej nepovalil na zem.
58'
Mizernou přihrávku Martíneze středem vystihl Oihan Sancet, ale jako kdyby se vzápětí zalekl příležitosti, čitelnou přihrávku na Nica Williamse vystihl Miguel Gutiérrez.
57'
Bude zajímavé sledovat, jak Athletic na inkasovaný gól zareaguje. Doposud nebyl horším týmem, spíše naopak, přesto musí dotahovat manko.
55'
Girona právě vstřelila branku!
Bezbrankové skóre prolomeno, trefuje se favorizovaný domácí celek! Sávio si vlevo vyměnil balón s Gutiérrezem a vyslal střílený centr do vápna, který Paredes zblokoval mimo dosah Stuaniho, ovšem za ním ještě uzavíral akci trestuhodně volný VIKTOR CYGANKOV, jenž uspěl dobře mířenou střelou levačkou na přední tyč.
55'
Při těžkém zpracování si Aleix García viditelně pomohl pravou horní končetinou, sám si byl přečinu vědom, a proto proti verdiktu ani nezkoušel protestovat.
54'
Z pravého křídla centroval Iñaki Williams, zblokovaný centr prodlužoval za sebe Mikel Vesga a Paulo Gazzaniga, jenž zprvu drobně zaváhal, míč chytil do rukavic.
53'
Svou rychlost znovu ukázal Nico Williams, ovšem až do pokutového území se neprocpal, protože rychlost není všechno, tělem protihráče odzbrojil Daley Blind.
51'
První žlutou kartu zápasu obdržel hostující útočník Gorka Guruzeta, který při presinku bolestivě dohrál šlapákem Martíneze.
51'
Příliš dlouho otálel s rozehrávkou u levé lajny Iñigo Lekue a byl potrestán, tělem protihráče odstavil Yangel Herrera.
50'
Paulo Gazzaniga očekával malou domů, už byl nachystaný na odkop a z první ho poslal daleko na útočnou polovinu.
49'
Po levé lajně nabral vysokou rychlost Nico Williams a cestu mu zkřížil Miguel Gutiérrez, přičemž ve skluzu dokázal píchnout balón do autu.
48'
Střílený centr propadl až ke Cristhianovi Stuanimu, jehož tato skutečnost viditelně překvapila, Uruguayec nechal balón proletět až za sebe k Paredesovi.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas zápasu mezi Gironou a Athleticem Bilbao gól nepřinesl. Více ze hry má hostující celek, nicméně síť rozvlnili domácí, ovšem trefa Herrery nemohla platit pro ofsajd asistujícího Sávia. Nicméně i na druhé polovině hřiště byly k vidění zajímavé příležitosti, v té největší Guruzeta zbrkle zakončoval doprostřed brány, přestože měl dost času.
45'
44'
Protiútok Athleticu táhl Mikel Vesga, kterého se zachytil Yangel Herrera a soka rozhodil na tolik, že balón nechal za sebou.
43'
Centrovaný balón si našel adresát Daniel Vivian a o protihráče vystřelil vedle pravé tyče, Girona následně ubránila i standardku soupeře v podobě rohu.
42'
Volný přímý kop pro Bilbao. Oihan Sancet se zbavil Herrery, načež k němu přiběhl Aleix García a soupeři bolestivě stoupl na nohu.
41'
Prostor se otevřel před Iñigem Lekuem, jenž si nevěřil na střelu a pokusil se o nahrávku do vápna na Gorku Guruzetu, toho pokryl Arnau Martínez.
40'
Hodně si zatím věří Sávio, který se pokusil nasadit jesličky Óscaru de Marcosovi, jenž šel k zemi a balón sklepl pro Lekueho.
39'
Miguel Gutiérrez si všiml, že Unai Simón je poměrně daleko z brány a tak se jej pokusil překvapit nákopem z poloviny hřiště, leč balón poslal vysoko nad břevno.
38'
Mimo velké vápno si pro nahrávku vyběhl Unai Simón, protože kolem něj nikdo nebyl, tak si dovolil zpracování a přihrávku potom volil doprava na Viviana.
37'
Přes tři soupeře si Aitor Paredes našel palebnou pozici a ránu těsně nad zemí úspěšně zblokoval Aleix García, tentýž hráč potom na dlouhou nohu odkopával před Nicem Williamsem.
36'
Sávio dává jasně najevo Viktoru Cygankovi, že nahrávku očekával daleko dříve, výsledkem je další odmávaný ofsajd domácímu celku.
35'
Individuálně si věřil Oihan Sancet. Zbavil se osobního strážce a měl před sebou ještě dvojici stoperů, na tu již dle očekávání recept nenašel.
34'
Přetažený centr Sávia zleva Viktor Cygankov z první sklepl pod sebe na Aleixe Garcíu, rána z první ze záklonu zamířila vysoko nad.
33'
Ve středu pole vymýšlel Aleix García, který nakonec zkusil oblouček za obranu, který Aitor Paredes hlavou odvrátil mimo dosah Stuaniho.
32'
Z poměrně velké dálky se rozhodl pro dlouhý nákop Arnau Martínez, Aitor Paredes potom bez problémů přehlavičkoval Aleixe Garcíu.
31'
Centr od praporku si našel Daniel Vivian, nikým neatakovaný zakončoval hlavou z velké výšky jenom vedle pravé tyče, takže stav zůstává bezbrankový.
30'
Fotbalisté Girony odvrátili centr pouze na hranici šestnáctky, odkud se do balónu opřel Mikel Vesga a Paulo Gazzaniga zvládl balón vytlačit nad břevno.
29'
Sávio je při chuti. Tentokráte si postavení pohlídal a přes de Marcose odcentroval na přední tyč, odkud Viktor Cygankov zakončoval nad bránu.
28'
Domácí vstřelili gól, ale ten neplatí! Pas po levé lajně totiž Sávio obdržel do ofsajdového postavení, jeho perfektní centr na Herreru a snadné zakončení do prázdné brány tedy přišly vniveč.
27'
Girona jako kdyby nevěděla, co hrát. Má velké problémy s aktivně hrajícím soupeřem, a to i s vysunutým presinkem, gólman Gazzaniga po dlouhém váhání odkopával na útočnou polovinu.
26'
Iñaki Williams správně tušil, že po dohrání akce mu bude odmáván ofsajd, proto střelu odbyl a poslal ji výrazně vedle pravé části brankové konstrukce.
25'
Poslední momenty patří Bilbau! Z hranice velkého pokutového území vystřelil placírkou Gorka Guruzeta, Paulo Gazzaniga výborně zareagoval a míč směřující k levé tyči vyrazil rukama.
24'
Do šestnáctky obdržel přihrávku Iñaki Williams a proti dvěma soupeřům dokázal balón ještě prostrčit do středu, odkud Óscar de Marcos vypálil z první příliš vysoko.
23'
Fotbalisté v modrých dresech zkoušeli štěstí konstruktivně. Akci nakonec zrychlil Mikel Vesga, jehož odvážná kolmice neprošla přes Blinda na Iñakiho Williamse.
22'
Z otočky vypálil ostrý projektil Oihan Sancet, leč přímo doprostřed brány, takže Paulo Gazzaniga neměl se zákrokem příliš práce.
21'
Ofenzivu podpořil Óscar de Marcos a po bezproblémovém zpracování odcentroval do vápna, kde Arnau Martínez přehlavičkoval Nica Williamse.
20'
Narážečka mezi Iñakim Williamsem a Oihanem Sancetem nevyšla, zpětný pas očekával Daley Blind a balón získal pro sebe.
19'
Vysoký nákop Miguela Gutiérreze letěl do pokutového území hodně dlouho, Unai Simón vyběhl a hrací předmět ztlumil v rukavicích.
18'
Skvělý Unai Simón! Po centru Herrery mířil Cristhian Stuani hlavou přesně k pravé tyči, kam se ovšem gólman natáhl a konečky prstů balón vytěsnil na roh.
17'
Nohama si zahrál i brankář Bilbaa a reprezentant Španělska Unai Simón, po snadném zpacování odvážně přihrál kolem presujícího Stuaniho osamocenému Vivianovi.
16'
Přenesení doleva vyšlo na jedničku, Sávio následně nahrál do vápna Gutiérrezovi, jehož centr na zadní tyč našel Stuaniho a zkušený uruguayský útočník střílel hlavou nad břevno.
15'
Středopolař Aleix García se rozhodl neriskovat kolmici mezi dva konkurenty, místo toho se otočil a přihrál směrem dozadu volnému Gutiérrezovi.
14'
Poměrně dlouho otálel s přihrávkou Viktor Cygankov a nechal se dostihnout Iñigem Lekuem, který se provinil viditelným faulem, soka zatáhl za dres.
13'
Iván Martín se uvolnil přes soupeře a zkusil vysunout za obranu Stuaniho, který zabral příliš pozdě a u míče byl jako první hostující gólman.
12'
Po ztrátě balónu byla na aktivním Nicovi Williamsovi znatelná frustrace, tu si vybil nedovoleným zákrokem na Martínezovi a Španěl může být rád, že vyvázl bez karty.
11'
Rychlonohý Nico Williams udržel tělo před Arnauem Martínezem, ovšem pod jeho tlakem vyslal střílený centr mimo hrací plochu.
10'
Váhajícího Miguela Gutiérreze obral o balón Oihan Sancet a do šance vyslal Iñakiho Williamse, ten se už uvnitř vápna nedokázal protlačit za zkušeného Nizozemce Blinda.
9'
Z jedničky Cristhian Stuani sklepával míč k pravé lajně, kde nabíhal Sávio, toho ovšem za svá záda nepustil dobře pracující Daniel Vivian.
8'
S malou domů Paulo Gazzaniga vůbec neotálel a pod tlakem blížícího se Oihana Sanceta odkopával mimo hrací plochu.
7'
Na jedničku si poradil v defenzivě Aitor Paredes, když zakřižoval Cristhiana Stuaniho a přihrávku do pokutového území úspěšně zpacifikoval.
6'
Standardku Girony rozehrával od levé lajny ukrajinský reprezentant Viktor Cygankov. Proti centru vyběhl Unai Simón a balón sebral do rukavic.
5'
Velkou příležitostí k otevření skóre pohrdl Gorka Guruzeta! Nejlepší střelec mužstva dostal perfektní nahrávku za obranu, jenže při zakončení se zachoval příliš zbrkle, přestože měl čas, tak šel do skluzu a slabě zakončoval doprostřed brány.
4'
Zaútočil i Athletic. Iñaki Williams rozvinul útok nahrávkou po levé lajně na bratra Nica, jenž neuspěl jeden na jednoho proti Martínezovi.
3'
Girona bezpochyby bude chtít poskočit zpátky do čela ligové soutěže. Od úvodních vteřin trpělivě kombinuje a hledá skulinku v defenzivě soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté Athleticu pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy modré.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, E. García, Blind, Gutiérrez – Cygankov, Y. Herrera, A. García, I. Martín, Sávio – Stuani (C).
Náhradníci: Fuidias – Espinosa, Couto, Juanpe, Kebe, Da. López, Portu, Solís, Torre, V. Fernández.
Trenér: Míchel

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta, Vesga – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala, Padilla – Ares, Berenguer, de Albéniz, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Muniain, Nolaskoain, Prados, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Melero – Martínez, García.
Athletic Bilbao

Bilbao patří taktéž k tomu lepšímu, co španělská nejvyšší soutěž v letošní sezóně nabízí. Aktuálně okupuje pohárovou šestou příčku s mankem jedenácti bodů na lídra Real Madrid. Družina zkušeného kouče Valverdeho vyhrála poslední tři zápasy, na úspěch v Copa del Rey navázala i dvakrát v lize, po vítězství 3:2 nad Villarrealem porazila o gól 4:3 také Celtu Vigo. Střelecké produktivitě mužstva vévodí šestigólový Gorka Guruzeta.
Girona FC

Fotbalisté Girony jsou zatím jednoznačně nejpříjemnějším překvapením soutěže, když se po neúplných čtrnácti kolech nachází na druhém místě o bod za Realem Madrid, který má navíc odehrané o jedno utkání více. Svěřenci trenéra Míchela se pyšní sérií šesti vítězství v řadě, přičemž v tom doposud posledním zvítězili po velké bitvě těsně 2:1 na stadiónu Raya Vallecana. Nejlepším střelcem týmu je ukrajinský útočník Artěm Dovbyk se sedmi trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování 14. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Gironou a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.