La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Getafe - 20. srpna 2023   19:00

Girona
12' Y. Herrera (Sávio) • 55' Stuani (Gutiérrez) • 65' Stuani
3:0
(1:0)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (90. Espinosa), Da. López, Blind, Gutiérrez – B. García – Sávio (72. V. Fernández), Y. Herrera (90+1. Clúa), I. Martín (84. Torre), Cygankov – Stuani (C) (71. Dovbyk).
Fuidias, Carlos – M. Vallejo, Almena, Couto, Juanpe.
Figueroa – Barbero, Granel
Estadi Municipal de Montilivi, Girona
11 784 diváků
Getafe
Soria – J. Iglesias, D. Duarte, Mitrović (59. Portu), G. Álvarez – Da. Suárez (88. Rivera), Dakonam (C), Maksimović, Aleñá (66. S. García) – Mayoral (59. Lozano), Latasa.
Fuzato, Benito – Alderete, Angileri.

Utkání je u konce a domácí si připisují vysokou výhru. I po přestávce byla Girona aktivnější a přidala dva góly. V 55. minutě si na centr z levé strany naběhl Cristhian Stuani a zakončením zblízka nedal gólamnovi šanci. O deset minut později udělal brankář Soria velkou chybu, když neudržel nepříliš prudký míč a Cristhian Stuani z dorážky přidal svou druhou trefu. Getafe se směrem kupředu nedařilo, Gazzaniga v brance domácích udržel čistý štít a Girona si po výsledku 3:0 připsala tří body. Po dvou kolech má již čtyři, zatímco Getafe zůstává na jednom.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 11 784 diváků.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 0:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:20.
90+8'
90+7'
Přímý kop hostů byl rozehrán do šířky, v rozhodujícím okamžiku byl při zakončení zablokován Lozano.
90+6'
Malá domů na Gazzanigu, ten si tak mohl po nějaké době osahat míč.
90+5'
Akce levou stranou, Cygankov se snažil centrovat, trefil ovšem pouze jednoho stínícího plejera Getafe.
90+4'
O vítězi je už nějakou dobu rozhodnuto, publikum se baví závěrečnými kombinacemi Girony.
90+3'
Ještě jedna žlutá na straně hostů, za mírné postrčení zavazejícího sudího byl potrestán Domingos Duarte.
90+3'
A zase domácí u míče, nyní s poklidnou rozehrou.
90+2'
Ještě jedna šance domácích, když příhru do běhu dostal Pablo Torre, jeho střelu ale Soria zvládl vyrazit před sebe. O zbytek se postaral vracející se obránce.
90+1'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Silvi Clúa.
90'
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Bernardo Espinosa.
89'
Domácí tým už zápas jen dohrává a přihrává si na své půlce.
88'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Gorka Rivera.
87'
Střídat se bude i na straně hostů, zahraje si Gorka Rivera.
86'
Tohle měl být signál s přiklepnutím, tak jako to hosté předvedli v první půli, jenže tentokrát to domácí vystihli a míč prakticky ihned převzali do svého držení.
85'
Přímý kop pro Getafe, Gazzaniga si staví bytelnou zeď.
84'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Pablo Torre.
83'
Girona ještě vystřídá, do hry se za malou chvíli dostane Pablo Torre.
82'
Getafe by rádo závěr ještě alespoň trochu zdramatizovalo, centrům ale schází potřebná přesnost.
81'
Trocha nepřesností na obou stranách, dopředu vyráží domácí celek.
80'
Po rohu domácích přišlo zakončení nad branku a navíc se pískal i útočný faul.
79'
Svůj dnes druhý míč dostal za Soriova záda Herrera, jenže finální příhru přijímal v ofsajdové pozici a jeho gól tak nebyl uznán. Stále je to 3:0.
77'
Domácí fanoušci se dobře bavím nyní rozsvítili stadion pomocí svých telefonů. Hráči se mezitím chystají ke znovuzahájení hry.
76'
I ve druhé půli mají hráči povoleno se občerstvit.
74'
Je za námi taková úspornější fáze zápasu, což bude vyhovovat hlavně domácím. Ti nemají důvod nikam pospíchat.
72'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández.
71'
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Artěm Dovbyk.
69'
Po centrů hostů schytal úder do hlavy David López a je teď v péči týmového lékaře. A asi se bude i střídat.
68'
Hraje se teď celkem aktivní fotbal, což potvrdil svou střelou z dálky domácí Cygankov. Soria si tentokrát připsal jistý zákrok.
67'
Gazzaniga nyní zakročil proti zakončení z úhlu, míč se mu povedlo vykopnout.
66'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Santiago García.
65'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí utíkají do tříbrankového náskoku. Po další akci levou stranou přišel centr, který gólman Soria neudržel, k volnému míči se tak dostal CRISTHIAN STUANI a doklepl do odkryté části branky – 3:0.
62'
Máme tu žlutou kartu na straně Girony, za faul na Dakonama si ji prohlédl Iván Martín.
61'
Getafe se teď nemůže dostat do tempa, akce končí velký kus před hranicí pokutového území.
59'
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Portu.
59'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Anthony Lozano.
57'
Prakticky okamžitě mohl snížit Suárez, jenže jeho oblouček přes gólmana šel těsně vedle pravé tyče.
55'
Už je to o dvě branky! Přihrávku na hranici ofsajdu dostal Gutiérrez, po sprintu levou stranou nacentroval do vápna, kde byl zcela volný CRISTHIAN STUANI a ten z první nedal Soriovi žádnou šanci – 2:0.
55'
Carles Aleñá nejprve předvedl tvrdý zákrok na Martíneze, poté neúspěšně centroval.
53'
Iván Martín hledal ve vápně spoluhráče, jeho technický pas ale pouze proskákal do zámezí.
51'
I z velké dálky to zkusil Borja García, trefil ovšem pouze zeď, od které se míč odrazil do velké výšky.
50'
Za tvrdý střet byl žlutou kartou potrestán hostující Djené Dakonam. Ten poslal k zemi Ivána Martína.
49'
Z levé strany to zkusil hostující Álvarez a nevypadalo to vůbec zle. Jenže trefil přesně prostor, kde byl připravený Gazzaniga.
47'
Hned v úvodu druhé půle tu byl ro hostů, Girona zvládla s menšími problémy alespoň odkopnout pryč z vápna.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:10.
Je za námi první půle, která nepřinesla zrovna strhující fotbal, nicméně domácí budou zřejmě spokojeni. Od 12. minuty totiž vedou, když si na centr z levé strany naskočil Yangel Herrera a hlavou zamířil přesně k tyči. Gól nebyl nejprve uznán pro ofsajd, ale po kontrole u videa se verdikt otočil. Hosté mohli srovnat po přímém kopu, Darmián Suárez však mířil těsně vedle. Když se pak v závěru netrefil ani Iglesias, tak se do šaten odešlo za stavu 1:0.
45+7'
45+6'
D. Suárez chtěl po kličce na střed centrovat, byl u toho ale čistě zablokován.
45+4'
Další akci hostů táhl Dakonam, ani on ale neuspěl. Girona už odkopla k půlce.
45+3'
Paulo Gazzaniga lehce natáhl čas rozehrávky a za zdržování hry dostal žlutou kartu.
45+2'
Po dlouhém autovém vhazování se míč dostal k Iglesiasovi, ten se obtočil kolem obránce a rychle vystřelil. Šlo to sice vedle, ale pro obranu Girony je to varování.
44'
Oproti tomu Girona nikam nepospíchá, drží míč na vlastní polovině a čeká na konec poločasu.
42'
Getafe se marně snaží něco udělat s nepříznivým stavem, akce naráží na dobře pracující obranu domácích.
40'
Na centr z levé strany si teď naskočil hostující Mayoral, hlavičkoval ovšem nad. Gazzaniga vše jen kontroloval pohledem.
39'
Na trávníku seděl domácí Cygankov a ne vlastní vinou. Po ostrém zákroku se drží za nohu. Už se ale zase chystá do hry.
38'
Zleva se snažil o centr domácí Sávio, jeho pokus byl ale sražen přesně k rukám gólmana Sorii.
37'
Tempo nám teď lehce upadlo, hraje se převážně ve středu hrací plochy a je v tom mnoho chyb.
35'
Do odraženého míče se kousek za vápnem opřel hostující Djené Dakonam, ale poslal to metry nad branku.
34'
Už je zase vše připraveno ke hře, k odkopu od své branky se chystá David Soria.
33'
Rozhodčí nařizuje krátkou pauzu na občerstvení, trenéři toho využívají k předání několika taktických pokynů.
31'
Po centru se k zemi složil domácí Blind, chtěl pokutový kop, ale bude z toho jen další roh.
31'
Ostrý centr do pokutového území Getafe odvrátil Iglesias a je z toho roh pro domácí.
30'
A aby těch karet pro Getafe CF nebylo málo, tak ji dostal i trenér José Bordalás.
29'
A další žlutá pro hosty! Stefan Mitrović se při obranném zákroku ohnal trochu nešťastně rukou za sebe, trefil protivníka a už to bylo...
28'
Další žlutá karta na straně Getafe, za zákrok na Martíneze si ji prohlédl Borja Mayoral.
26'
Rozhodčí diskutuje s hostujícím Aleñou, vysvětlují si předcházející zákroky. Vše proběhlo v poklidném duchu.
25'
Getafe se snaží o akce, které by vedly k případnému srovnání skóre. Tentokrát to zkoušel Maksimović, byl zastaven ještě před vápnem.
23'
Do kontaktu s gólmanem Soriou se dostal domácí Stuani, který pak padl z zemi. Na penaltu to ale nebylo.
21'
Gazzaniga si poradil i s následným rohem, neboť střela byla lehce tečována. Už se zase hraje proti brance Getafe.
20'
Přímý kop hostů byl opravdu nebezpečný. Aleñá přiklepl na Damiána Suáreze a jeho rána po zemi skončila jen těsně vedle!
20'
Borja García nevypadá dobře, drží se za hlavu, nedávná srážka na něm zřejmě zanechala nějaké důsledky.
19'
Zase nehrajeme, tentokrát se řeší zákrok domácích před pokutovým územím. Tohle bude nebezpečný přímý kop pro Getafe.
17'
Oba hráči jsou již v pořádku a tak se může pokračovat s jedenácti na obou stranách.
15'
Nehrajeme, neboť po vzdušném souboji, ve kterém se hlavami střetli Borja García a Juan Iglesias, jsou v zápřahu lékaři obou celků. Na straně hostujícího hráče je dokonce krev.
13'
Gól nebyl nejprve uznán, ale po kontrole u videa se verdikt otočil, Girona definitivně vede.
12'
Domácí podnikli rychlé přenesení hry na levou stranu, odkud přilétl Sáviův centr na malé vápno, kde si naskočil YANGEL HERRERA a hlavičkou k tyči překonal Soriu – 1:0.
11'
Nakonec z toho byl centr Borji Mayorala, jeho pas vzduchem byl přetažený a skončil za zadní tyčí.
10'
Getafe jde dopředu levou stranou, je tam docela dost prostoru, tohle by mohlo být účinné.
9'
Pokračuje opatrný úvod zápasu, stále čekáme na první střelecký pokus z jakékoliv strany.
8'
Hosté reklamovali zákrok u středu hrací plochy, Juan Latasa ale podklouzl sám, což sudímu neuniklo.
7'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok byl potrestán hostující Juan Latasa.
7'
Zase Girona, tentokrát více středem, výsledek byl ovšem stejný, jako před chvílí.
6'
Poprvé se dopředu vydal i domácí celek, akce pravým křídlem skončila nepřesným centrem.
4'
I nadále je Getafe mírně aktivnější, drží se na útočné polovině, zatím ovšem bez zakončení.
3'
Už je po všem první standardka Getafe skončila nepřesnou rozehrou, Girona se celkem hravě ubránila.
2'
Hned v úvodu tu byla možnost hostů, Suárez unikal pravou stranou, posílal pas na vápno a jeden z obránců musel pohotové odvracet na roh.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Da. López, Blind, Gutiérrez – B. García – Sávio, Y. Herrera, I. Martín, Cygankov – Stuani (C).
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Espinosa, Torre, M. Vallejo, Clúa, Dovbyk, Almena, V. Fernández, Couto, Juanpe.
Trenér: Míchel

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, D. Duarte, Mitrović, G. Álvarez – Da. Suárez, Dakonam (C), Maksimović, Aleñá – Mayoral, Latasa.
Náhradníci: Fuzato, Benito – Rivera, Portu, Lozano, Alderete, S. García, Angileri.
Trenér: José Bordalás

Rozhodčí: Figueroa – Barbero, Granel.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadi Municipal de Montilivi začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jorge Figueroa, kterému budou na pomezí Diego Barbero a Álvaro Granel.
Girona FC

Domácí tým vstoupil do nové sezóny venkovním duelem na půdě Realu Sociedad a byl z toho nakonec bod. Domácí sice vedli už od páté minuty po gólu Kuba, ale v 72. minutě dokázal srovnat Dovbyk a zařídil tak konečný výsledek 1:1.

Getafe FC

I hosté v úvodním utkání remizovali, když na svém trávníku přivítali favorizovanou Barcelonu. Ta se ale ani přes výraznou převahu nedokázala prosadit a zápas, který přinesl po jedné červené kartě na obou stranách, skončil výsledkem 0:0. Getafe tak počtvrté v řadě proti Barceloně na svém trávníku neprohrálo.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 2. kola mezi týmy Girona FC a Getafe FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.