La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Las Palmas - 3. září 2023   14:00

Girona
88' Portu (Couto)
1:0
(0:0)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez (61. Couto), D. López, Blind, Gutiérrez – A. García – Cygankov (75. Portu), Y. Herrera (62. Torre), I. Martín, Sávio (72. V. Fernández) – Stuani (C) (62. Dovbyk).
Carlos, Fuidias – Espinosa, E. García, Juanpe, Kebe, Solís.
Busquets – García, Pérez de Mendiola
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Las Palmas
Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – K. Rodríguez (56. Perrone), Loiodice (85. Mfulu), Viera (C) (86. J. Muñoz) – al-Haddádí (76. M. Cardona), Kaba, Pejiño (57. B. Ramírez).
Escandell, Gorin – Coco, Curbelo, C. Herrera, Lemos, S. Ramírez.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:10.
Girona na domácí půdě potvrdila roli favorita, Las Palmas pozdním gólem porazila hubeným výsledkem 1:0.

Jediný gól střetnutí padl v 88. minutě, kdy přetažený centr Fernándeze vracel do ohně Couto a byl to navrátilec do Girony Portu, kdo hlavou z malého vápna poslal míč do volného středu brány a rozhodl o tříbodovém zisku domácího celku. Hosté vzdorovali statečně, ve druhé půli dokonce byli lepším týmem, ovšem jejich efektivita zůstala na nule, v největší příležitosti vychytal hlavičkujícího Arauja Gazzaniga pravou rukou.

Svěřenci trenéra Míchela se díky vítězství posunuli v tabulce na skvělé druhé místo s mankem dvou bodů na vedoucí Real Madrid. Las Palmas zůstává se dvěma body těsně nad hranicí sestupu sedmnáctý.
90+7'
90+6'
Fotbalisté Girony kontrolují poslední vteřiny nastaveného času míč na vlastních kopačkách v blízkosti poloviny hřiště. Zdá se, že Las Palmas již nedostane možnost posledního útoku.
90+5'
Obklíčený Benito Ramírez zvládl propasírovat míč za sebe na Miku Mármola, na vysoký centr neměl Sory Kaba žádnou šanci doskočit.
90+4'
Ani dlouhé autové vhazování Las Palmas nezpůsobilo žádné nebezpečí pro domácí svatyni, vysoko letící míč propadl až k připravenému brankáři.
90+3'
Rohový kop k vyrovnání nevedl. David López očekával centr na přední tyčku, zavěsil se vysoko do vzduchu a poslal ho ven z vápna.
90+2'
Ostrou přihrávku Javiho Muñoze protečoval Máximo Perrone do pokutového území, bránící David López přetlačil Benita Ramíreze.
90+1'
Artěm Dovbyk ještě nabral rychlost a vyvinul velký tlak na posledního obránce Álexe Suáreze, jehož viditelně vystrašil, zadák jenom odkopával do zámezí.
88'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí mužstvo dělá obrovský krok směrem k zisku tří bodů! Přetažený centr Fernándeze s našel Couto, s nímž trestuhodně vypustil souboj Ramírez. Brazilec hlavou sklepl míč na hranici malého vápna do prostoru, kde se nacházela staronová posila PORTU a ten hlavou zakončoval do volného středu brány. Asistence: Yan Couto.
88'
V půlkruhu za velkým vápnem si míč pod nohy stáhl Artěm Dovbyk, načež vyslal prudkou střelu levačkou k levé tyči, Valles šel včas k zemi a zdárně zakročil.
87'
Spoluhráčům pořádně zabrnkal na nervy Álvaro Valles, jenž si běžel pro balón, ale přeběhl ho, pravou rukou ho jenom vyrazil před sebe a měl obrovské štěstí, že Portu nezareagoval včas.
86'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Javi Muñoz.
85'
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Omenuke Mfulu.
85'
Za ostřejší zákrok obdržel kartónek žluté barvy Yan Couto, nedovoleně si počínal u pravé lajny v blízkosti poloviny hřiště.
84'
Volnějšího prostoru chtěl po levé lajně využít Máximo Perrone, jenže v okamžiku, kdy zabral, tak ho docvakl David López a tělem ho poslal na trávník.
83'
Rychlonohý Yan Couto ještě udržel míč ve hře a za sebe nahrával Portuovi, nepovedený centr doputoval do rukavic připraveného brankáře.
82'
Za obloučkem do pokutového území spěchal Marc Cardona, těsně bráněný Lópezem ale ztratil stabilitu, takže ze slibně vypadajícího momentu nebylo vůbec nic.
81'
Daley Blind při obranném zákroku ještě poslal míč do Perroneho, pomezní ovšem chybně nařídil roh pro Las Palmas. Skóre zůstalo bezbrankové, Ramírezovi nedovolil vystřelit Dovbyk.
80'
Znovu si o pozornost řekl Artěm Dovbyk, když dostal přihrávku na levou stranu, křižnému zakončení chyběl k úspěchu zhruba metr.
79'
V permanenci musel být hostující brankář Álvaro Valles. Artěm Dovbyk zleva sklepával z první do středu pod sebe na Ivána Martína, slabé zakončení z prvního doteku gólman udržel v rukavicích.
78'
V pokutovém území si hledal prostor pro střelu Sory Kaba, nakonec chtěl vybojovat alespoň roh nastřelením Garcíi, ale míč se vrátil do útočníka a až pak opustil hrací plochu, takže Gazzaniga odkopával od brány.
77'
Po faulu Martína na Kabu kopali hosté standardku od pravé lajny. Jonathan Viera centroval na přední tyčku, zde vládl David López.
76'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona.
75'
David López si pomohl malou domů přes Paula Gazzanigu, zkušený argentinský brankář z první posouval do lajny na Aleixe Garcíu.
75'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Portu.
73'
Viktor Cygankov moc dobře věděl, že nemůže hrát, protože se nacházel v postavení mimo hru, proto míč nechal doputovat za postranní čáru.
72'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández.
71'
Ještě na útočné polovině fauloval Iván Martín, rozebíhajícího se Benita Ramíreze brnkl přes pravou nohu, následoval pád k zemi.
70'
Odvážně vystartoval proti Kabovi brankář Paulo Gazzaniga, levou ruku dal před konkurenta a balón jí dokázal sebrat.
69'
Pěkná kombinační akce Girony k vedoucí trefě nevedla. Nahrávka propadla doprava k Cygankovovi, Ukrajinec posouval za sebe na Couta, střela pravačkou z první se mezi tři tyče nevešla.
68'
Girona otevřela hru do křídla na Viktora Cygankova, jenž si dal balón příliš daleko od kopaček, Sergi Cardona protihráče zastavil čistě tělem.
67'
Naprosto zasloužená žlutá karta pro Davida Lópeze, který nejprve okopával Kabu, aby jej nakonec zezadu zatáhl za dres, čímž jej definitivně zastavil, arbitr Busquets neměl jinou možnost.
66'
Útočný faul odpískán Benitu Ramírezovi, jenž vystartoval proti Ivánu Martínovi a viditelně jej potáhl za dres.
65'
Yan Couto šikovnou přihrávkou hledal Aleixe Garcíu, který vystartoval za míčem příliš pozdě, jako první u něj byl gólman.
64'
Pod tlak se nechal zahnat Miguel Gutiérrez, ovšem nakonec si poradil na jedničku, obloučkem oslovil u pravé lajny volného Davida Lópeze.
63'
Konečně po delší době zaútočila i Girona. Do pokutového území centroval Viktor Cygankov, uvnitř vlastního vápna měl situaci pevně pod kontrolou Sergi Cardona.
62'
Nově příchozí Yan Couto marně zkoušel natlačit tělo před Juliána Arauja, ten udržel kontrolu nad míčem a po pravé lajně odkopával na útočnou polovinu.
62'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Pablo Torre.
62'
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Artěm Dovbyk.
61'
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Yan Couto.
60'
Příliš ostrou nahrávku dostal k levé lajně Sergi Cardona, navíc lehce za paty, výsledkem je autové vhazování pro Gironu.
59'
Las Palmas má v posledních minutách výrazně herně navrch. Pas za obranu dostával Benito Ramírez, v poslední chvíli před něj natlačil tělo Arnau Martínez.
58'
Skvělý Paulo Gazzaniga udržuje bezbrankové skóre! Sergi Cardona obdržel nahrávku do levého křídla, odtud centroval přesně na hlavu Juliána Arauja, prudkou střelu gólman zastavil parádním zákrokem pravou rukou.
57'
Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Cristhian Stuani. Věřil si proti dvěma protihráčům, čistě jej odstavil Álex Suárez.
57'
ze hřiště odchází Pejiño, přichází Benito Ramírez.
56'
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Máximo Perrone.
55'
Do vnitra pokutového území dostal nahrávku Sory Kaba, jenž sklepával pod sebe na Pejiña, slabou střelu Paulo Gazzaniga udržel v rukavicích.
54'
Nákop k pravé lajně směřoval na Viktora Cygankova, s nímž se stáhl Julián Araujo a hlavou míč sklepl pro Suáreze.
53'
Stříleným centrem zleva se prezentoval Sávio, dobře postavený Álex Suárez hlavičkoval mimo bezprostřední nebezpečí.
52'
S malou domů Paulo Gazzaniga počítal, po rychlém zpracování volil přihrávku k pravé lajně na osamoceného Garcíu.
51'
Videorozhodčí zřejmě vyhodnotil, že se jednalo o hru rukou v momentě, kdy hráči byli v souboji s Julián Araujo nikterak výrazně nerozšířil tělo, takže penalta se kopat nebude.
50'
Centr od praporku způsobil velký rozruch v pokutovém území Las Palmas. Ve skluzu se nepovedla střela Yangelu Herrerovi, jenž evidentně nastřelil ruku Araúja. Arbitr Busquets celou situaci konzultuje s videorozhodčím
49'
Útočný výpad předvedl Sávio, jenž z pravého křídla přetáhl centr na zadní tyčku, odkud Enzo Loiodice odklízel na roh.
48'
Kirian Rodríguez se nechal tělem odstavit od balónu Stuanim, jehož posléze zezadu podrazil bez snahy hrát míč, žlutá karta je logickým vyústěním.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
První poločas zápasu mezi Gironou a Las Palmas přinesl dva góly, ale ani jeden regulérní, přetrvává tedy bezbrankové skóre. Dvakrát rozvlnil síť domácí útočník Cristhian Stuani, ovšem první úspěch neplatil pro ofsajd, podruhé jej zase o radost připravil útočný faul spoluhráče Lópeze. Zprvu měli více ze hry hosté a velkou příležitost promarnil Pejiño, když ztroskotal tváří v tvář gólmanovi, načež aktivitu převzal favorizovaný domácí tým, na regulérní gól si však musí počkat do druhé půle, pokud se jej vůbec dočká.
45+3'
45+2'
Útočnou akci Girony zastavil útočným faulem Cristhian Stuani, ten musí být pořádně naštvaný, protože mu arbitr Busquets neuznal už dva góly.
45+1'
Za nepovedený oblouček do vnitra pokutového území se omluvil spoluhráčům Julián Araujo, pro míč si vyběhl brankář.
44'
Druhý neuznaný gól Girony, opět v hlavní roli Cristhian Stuani! Po centru od praporku zakončoval nikým neatakovaný mezi nohy gólmana, branka neplatí z důvodu faulu spoluhráče Lópeze na osobního strážce Stuaniho.
43'
Neúspěšně hledal Viktor Cygankov proti dvěma prostor k centru, proto se rozhodl šikovně nastřelit Suáreze, čímž vybojoval rohový kop.
42'
Dlouho otálel s řešením Pejiño, nakonec vyzkoušel mezi nohama Martíneze nahrát Vierovi, domácí zadák míč k protihráči nepustil.
41'
Sávio se s velkým štěstím procpal za Juliána Arauja, mezitím ovšem došlo k jeho zdvojení, přihrávku ke Stuanimu neprocpal.
40'
Girona začíná mít herně navrch. Poměrně dlouho nicméně váhal s rozehrávkou David López a Enzo Loiodice měl štěstí, že soka atakoval nedovoleně.
39'
Yangel Herrera vyslal za obranu Ivána Martína, ten tělem odmítl osobního strážce, přihrávku na střed potom vystihl Sergi Cardona.
38'
Ze střední vzdálenosti vypálil silnější levačkou Miguel Gutiérrez. Střela mířila víceméně do středu brány, Álvaro Valles zakročil bez problémů.
37'
V obležení dvou protihráčů si David López poradil velmi dobře, našel volný prostor k malé domů na Paula Gazzanigu, ten z první odkopával na útočnou polovinu.
36'
Individuálně si věřil Munír al-Haddádí, který v souboji s Arnauem Martínezem nafilmoval pád, arbitr Busquets celou situaci dobře viděl a nechal ve hře pokračovat.
35'
Žlutý kartónek si vykoledoval Mika Mármol, právě on byl tím hráčem, jenž u pravé tyčky mimo dění hry rukou trefil do obličeje Martíneze, i když nutno podotknout, že domácí zadák pádu dost přidal.
34'
Munír al-Haddádí nastřelil Gutiérreze a hostující tým kopal rohový kop. Došlo k rozehrávce na krátkou vzdálenost, celou akci ukončil faul jednoho z fotbalistů Las Palmas.
33'
Zleva doprava se přesunul Pejiño a dostával nahrávku za obranu, z ostrého úhlu si na střelu nevěřil a střílený pas adresoval mimo dosah Kaby.
32'
Julián Araujo vyvezl míč na útočnou polovinu, aby ji následně předal Kirianu Rodríguezovi, oblouček za obranu měl pod kontrolou Arnau Martínez.
31'
Utkání tedy pokračuje za bezbrankového stavu. Pejiño se nabízel Miguelovi Gutiérrezovi, razantní přihrávku ale nedokázal zpracovat.
30'
Domácí vstřelili gól, ale příliš dlouho se z něj neradovali. Cristhian Stuani si sám byl moc dobře vědom, že po centru zprava stál za obránci, což nicméně nic nemění na skutečnosti, že si na malém prostoru perfektně zpracoval míč a dokázal ho i nechytatelně poslat k levé tyčce. Minimálně útočníkovi tento moment může zvednout sebevědomí.
29'
Parádně Kirian Rodríguez přenesl míč doleva na Kabu, jemuž vyšlo zpracování na jedničku, leč vzápětí nahrával Pejiñovi za paty.
28'
Bez větších problémů se Cristhian Stuani vyšplhal nad Sergiho Cardonu, hlavou však balón sklepával mimo dosah Lópeze.
27'
Pejiño přihrál kousek za velké vápno Sorymu Kabaovi, jemuž nevyšlo pokrytí míče tělem, zezadu jej čistě odzbrojil Arnau Martínez.
26'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Vysloužil si ji Sergi Cardona, který si při hlavičkovém souboji s Viktorem Cygankovem pomohl loktem, jímž soka trefil do hlavy.
25'
Moc dobře si Miguel Gutiérrez byl vědom, že na něj nebezpečně začíná dotírat Sory Kaba, domácí bek hlavou sklepl balón pro gólmana.
24'
Ze standardky nebezpečí nepřišlo. Kirian Rodríguez zkoušel překvapivou střelu, ovšem míč zamířil přímo do středu brány, takže Paulo Gazzaniga neměl se zákrokem moc práce.
23'
Sávio je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou. Pozdě byl v souboji s hostujícím kapitánem Vierou, pravou nohou mu hodně bolestivě šlápl na kotník.
22'
Kirian Rodríguez si vpravo udělal prostor pro centr, jímž hledal Pejiña, ten přes veškerou snahu na kulatý nesmysl nedoskočil.
21'
Viktor Cygankov si nejprve narazil na pravém křídle s Martínezem, potom už uvnitř vápna si vyměnil míč se Stuanim, ve finále vypálil levačkou vysoko nad břevno.
20'
V poslední chvíli se Mika Mármol rozhodl místo průniku po lajně vyzkoušet stažení míče do středu hřiště, v čemž mu Arnau Martínez zamezil tělem.
19'
Na pravé straně velkého vápna si hledal prostor ke střele Viktor Cygankov. Našel, přízemní ránu padající Álvaro Valles vykopl.
18'
Ani teď hosté směrem dopředu neuspěli. Enzo Loiodice vyzkoušel kolmici na Kiriana Rodrígueze, vystihl ji Miguel Gutiérrez.
17'
Enzo Loiodice si věřil na Davida Lópeze, jemuž naznačil kličku doleva a šel doprava, dobře postavený domácí hráč pravou nohou zaznamenal úspěšný obranný zákrok.
16'
Girona zatím nehraje vůbec dobře. Konečně chtěl dopředu nahrát Viktor Cygankov, jenže žádný ze spoluhráčů se za balónem nerozběhl.
15'
Hodně ostrý faul Cristhiana Stuaniho na Álvara Vallese, jemuž nevyšlo ideálně zpracování, potáhl si míč doprava a odkopnout stihl na poslední chvíli.
14'
Hráči v červeno-bílých dresech kontrolují balón na vlastní polovině. Protože Arnau Martínez neměl komu nahrát, tak si vybral až brankáře Gazzanigu.
13'
Taktický faul vyrobil na polovině hřiště Álex Suárez, rukama si viditelně pomohl proti Munírovi al-Haddádímu, arbitr Busquets správně odpískal faul.
12'
Domácí kopali rohový kop. Prodloužený centr si hledal David López, nezvládl se ovšem natlačit před Sergiho Cardonu.
11'
Pravou stranou se do pokutového území prohnal ukrajinský reprezentant Viktor Cygankov, střelu placírkou trefil do pravé nohy vyběhnuvšího Vallese.
10'
Nepovedený centr zleva měl pod kontrolou Paulo Gazzaniga, jenž vystartoval proti balónu a ze vzduchu ho sebevědomě schoval do rukavic.
9'
Tak Suárez je v pořádku, už znovu běhá na trávníku. Hosté vyzkoušeli štěstí po levém křídle, Munír al-Haddádí neuspěl jeden na jednoho proti Miguelu Gutiérrezovi.
8'
Hostující stoper Álex Suárez si dokonce vyžádal ošetření, tak ostře faul rozhodně nevypadal. Na střídačce se začali aktivněji rozcvičovat další obránci Las Palmas.
7'
Defenzivu se rozhodl podpořit Cristhian Stuani, avšak nepočínal si úplně nejlépe, zezadu stáhl nedovoleně za dres k zemi Álexe Suáreze.
6'
Vzápětí byl Arnau Martínez byl vidět i na opačné polovině hřiště. Vymyslel zajímavý oblouček na Aleixe Garcíu, střelu z úhlu Álvaro Valles bez problémů vyrazil.
5'
Pod tlakem Arnau Martínez nevymýšlel zbytečně složitou rozehrávku a nahrával malou domů, Paulo Gazzaniga okamžitě přenesl míč doprava na Blinda.
4'
Fotbalisté hostujícího celku pokračují v aktivním pojetí hry. Zleva centroval do pokutového území Enzo Loiodice, Miguel Gutiérrez suverénně přehlavičkoval Kabu.
3'
Nechybělo moc, aby Pimientova družina odskočila do brzkého vedení! Munír al-Haddádí vyslal parádní kolmici za obranu na Pejiña, jenž chtěl vyběhnuvšího brankáře obstřelit placírkou, Paulo Gazzaniga se ale skvěle roztáhl a zakročil pravou nohou!
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech, fotbalisté Las Palmas pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy černé.
1'

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, D. López, Blind, Gutiérrez – A. García – Cygankov, Y. Herrera, I. Martín, Sávio – Stuani (C).
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Espinosa, Couto, Dovbyk, E. García, Juanpe, Kebe, Torre, V. Fernández, Solís, Portu.
Trenér: Míchel

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – K. Rodríguez, Loiodice, Viera (C) – al-Haddádí, Kaba, Pejiño.
Náhradníci: Escandell, Gorin – M. Cardona, Coco, Curbelo, C. Herrera, J. Muñoz, Lemos, Mfulu, S. Ramírez, Perrone.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez de Mendiola.
UD Las Palmas

Začátek sezóny naznačuje, že by Las Palmas mohlo mít problémy s udržením se v nejvyšší soutěži. V úvodních třech kolech získalo dva body za remízy s Mallorcou a Realem Sociedad, k tomu ještě prohrálo těsně 0:1 na stadionu Valencie. Svěřenci trenéra Pimienty jsou nováčkem soutěže, v loňském ročníku obsadili v LaLize2 druhé přímé postupové místo za mistrovskou Granadou, před třetím Levante skončilo pouze zásluhou lepší vzájemné bilance.
Girona FC

Fotbalisté Girony prožívají výborný úvod sezóny, když v dosavadních třech kolech ještě neprohráli, ke dvěma vítězstvím nad Getafe a Sevillou přidali ještě remízu na půdě Realu Sociedad. Michelova družina naznačila své možnosti už v předsezónní přípravě, kde v šesti utkáních ani jednou neprohráli, čtyřikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Je tedy klidně možné, že Girona ještě vylepší loňskou sezónu, kdy se umístila v horní polovině tabulky na desáté příčce.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování 4. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Gironou a Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.