La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real - 30. září 2023   18:30

0:3
(0:2)
Real
17' Joselu  (Bellingham) • 21' Tchouaméni  (Kroos) • 71' Bellingham  (Joselu)
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Cygankov (46. V. Fernández), Y. Herrera (86. Solís), Da. López (60. Portu), A. García (C), Sávio (79. Torre) – Dovbyk (60. Stuani).
Fuidias, Carlos – B. García, Juanpe, Kebe, A. Martínez, I. Martín.
Pulido
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Real
Arrizabalaga – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, Camavinga – Valverde (87. B. Díaz), Tchouaméni, Kroos – Vinícius Júnior (68. Rodrygo), Bellingham (74. Ceballos), Joselu (86. L. Vázquez).
Lunin, Piňeiro – F. García, Mendy, Modrić, Carrillo.

Je za námi zápas 8. kola LaLigy mezi Gironou a Realem Madrid. Očekávaný souboj o první místo tabulky přinesl zajímavou podívanou. Spokojenější budou ale jednoznačně hosté z hlavního města, kteří po zásluze vyhráli vysoko 3:0. Přitom Girona začala velmi dobře a v úvodu měla velké šance, avšak gól nedala a pak přišly hned tři tresty v podobě branek Joselua, Tchouaméniho a Bellinghama. Kaňkou za velmi hezkým zápasem pak byl pouze zákrok Nacha, který ve třetí minutě nastavení dostal za nesmyslný skluz ve středu pole červenou kartu.
90+8'
90+7'
Jhon Solis nyní tak trochu zbytečně špičkou kopačka dohrál souboj s brankářem Kepou. Další karta již ale udělená nebyla.
90+6'
Již se opět hraje.
90+5'
Žlutou kartu dostal také Stuani, který byl ve strkanici s Rüdigerem nejaktivnější.
90+4'
Následně došlo k velké strkanici před střídačkami a žlutou kartu dostal ještě Rüdiger, který bránil Nacha, aby nedošlo k nějaké další inzultaci.
90+3'
Hostující kapitán Nacho nyní předvedl málo vídaný zkrat, když v samém závěru zápasu doslova brutálním skluzem poslal k zemi v nic neřešící chvíli u postranní čáry domácího hráče. Nejprve dostal žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího se verdikt změnil na červenou.
90+2'
Domácí se sympaticky stále snaží vstřelit alespoň čestný gól, ale zatím se zdá, že jim dnes nebude přáno.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Nacho fauloval na polovině hřiště, u balonu budou teď domácí fotbalisté.
89'
Až do vápna pronikl nyní Rodrygo. Jeho střela z velkého úhlu prolétla podél brankové čáry a na zadní tyči zamířila těsně vedle pravé tyče Gazzanigovy brány.
88'
Tempo hry již není prakticky žádné. Zdá se, že oba celky čekají na konec dnešního zápasu.
87'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Brahim Díaz.
86'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Jhon Solís.

ze hřiště odchází Joselu, přichází Lucas Vázquez.
84'
Aleix García chtěl z pravé strany centrovat do vápna, jenže svým pasem nikoho ze spoluhráčů nemohl najít, protože míč poslal do zámezí.
82'
Domácí závěr zápasu nezvládají hlavně emočně. Není se čemu divit, souboj o první místo tabulky si asi představovali trochu jinak.
80'
Stadionem zní oslavné chorály Realu Madrid. Hosté si závěr zápasu užívají a drží balon daleko od Kepovy brány.
79'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Pablo Torre.
78'
Z dálky to teď zkusil Miguel Gutiérrez, jeho povedená rána skončila těsně nad bránou.
77'
Hráči Girony jakoby pochopili, že dnes už body nezískají. Zápas najednou ztratil jakýkoliv náboj.
75'
Čtvrt hodinu před koncem zápasu je tu ještě pauza na občerstvení.
74'
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Dani Ceballos.
73'
Domácí gólem na 0:3 ztratili asi veškeré naděje na bodový zisk. Real si výhru již určitě pohlídá.
71'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Velmi povedený protiútok hostů. Po rychlé akci nejprve pálil Joselu. Jeho jedovatou ránu sice domácí gólman vyrazil, avšak právě Joselu následně lehce přiťukl balon JUDU BELLINGHAMOVI a ten propálil vše, co mu stálo v bráně.
70'
Do konce normální hrací doby chybí něco okolo dvaceti minut a domácí se stále nemohou dostat do tolik potřebného tlaku.
68'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
66'
Centr z pravé strany nyní v pohodě do rukavic stáhl Kepa.
65'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Eric García). Za faul na Tchouaméniho.
64'
Velký závar ve vápně Girony. Už už to vypadalo, že hosté dokážou míč dotlačit za záda Gazzanigy, domácí gólman byl ale pozorný a všechny náznaky zakončení zastavil.
62'
Tchouaméni svou střelou po průniku středem hřiště trefil ruku jednoho z bránících hráčů, nic se ale nepíská.
61'
Domácí nadále působí živějším dojmem. Je to ale logické, protože právě oni potřebují dát kontaktní gól.
60'
ze hřiště odchází David López, přichází Portu,
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
59'
Na levé straně do vápna soupeře vnikal Vinícius, nakonec ale nevybojoval ani roh.
58'
Tak až nyní se hra trochu uklidnila. Uklidnit se jí snaží především hosté, kteří nemají potřebu se nikam hnát.
56'
Ve druhém poločase je v hlavní roli zatím Yangel Herrera. Ten chtěl nyní po zákroku Tchouaméniho pokutový kop, ten se ale nepíská.
55'
Míč si ve vápně našel Yangel Herrera, který ho koníčkem poslal směrem na bránu. Naneštěstí pro domácí ale míč po odrazu o zem odrazil nad břevno.
55'
Po přímém kopu bude následovat ještě kop rohový.
54'
Yangel Herrera byl faulovaný, když ho na zem složil Aurélien Tchouaméni. Přímý kop pro domácí.
54'
Druhý poločas má zatím rozhodně velký náboj. A to především díky domácím, kteří se hodně snaží.
52'
Domácí vstoupili do druhého poločasu stejně aktivně jako do toho prvního. Hosté se teď musí hlavně bránit.
50'
Po následném přímém kopu a centru do vápna hlavičkoval David López a hostující gólman Kepa Arrizabalaga předvedl exkluzivní reflexivní zákrok na brankové čáře!
49'
Teď ale již další faul rozhodčí pískat nechtěl a když padl na zem Kroos, který následně schoval míč do rukavic, je německému středopolaři pískána právě hra rukou.
49'
A další faul. Tentokrát se na zemi ocitl Camavinga.
48'
Na polovině hřiště fauloval Rüdiger, rozehrávat teď mohou tedy pro změnu domácí.
47'
Herrera poslal u postranní čáry k zemi Viníciuse, míč budou mít hosté.
46'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery Fernández.
46'
Hráči se pomalu vrací na hrací plochu. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Domácí fotbalisté začali skvěle a v úvodu zápasu měli značnou převahu. Tu ale přeťal v 17. minutě Joselu, který se prosadil po povedeném centru vnějším nártem od Bellinghama. Jen o čtyři minuty později se trefil po rohu také Tchouaméni a tím se obraz hry celkově otočil. Od stavu 0:2 mají více ze hry hosté a domácí se prakticky k ničemu nedostávají. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který by měl odstartovat přibližně v 19:36.
45+5'
45+5'
Po následném rohu hosté bránu soupeře již neohrozili.
45+4'
Teď navíc Vinícius poslal balon proti noze Kroose, jehož povedenou ránu brankář Gazzaniga vyrazil nad břevno.
45+4'
Hráči Realu dohrávají první poločas bezchybně. Svého soupeře prakticky nepouštějí k míči.
45+3'
A další faul, tentokrát na Tchouaméniho.
45+2'
Herrera na vlastní polovině fauloval Viníciuse, a to je přesně to, co hosté chtějí.
45'
Odstartovala nám poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí se pokoušejí o závěrečný nápor. Kontaktní gól v závěru první půle by se jim rozhodně hodil.
43'
Rüdiger bude ale v pořádku a aniž by byl ošetřovaný, bude pokračovat ve hře.
42'
Rüdiger dobře na hranici vápna tělem odstavil Herreru. Ten ho ale v pádu nešetrně srazil a hostující obránce zůstává ležet na hrací ploše.
41'
Hosté se ale díky dvoubrankovému náskoku nikam neženou a soustředí se na defenzivu.
40'
Domácí se ale pomalu nadechují a postupným útokem se blíží k bráně Realu.
39'
Joselu zahrál ve vlastním vápně očividně rukou, ale míč se mu odrazil od vlastní nohy, takže přezkum videorozhodčího trval asi deset vteřin a pokračuje se ve hře.
38'
I když domácí drží balon, tak kvůli vysokému presinku soupeře se nechali vytlačit až k vlastnímu brankáři. A musí útočné snažení zahájit až úplně odzadu.
36'
Hráčům Girony se nedaří. Zápas se logicky nevyvíjí podle jejich představ, hosté naopak drží takticky hru daleko od vlastní brány.
34'
Již se opět pokračuje ve hře, u balonu jsou hráči Girony.
32'
V Gironě je dnes teplo a i v takto pozdějších hodinách přišla na řadu krátká pauza na občerstvení.
31'
Hosté kopali další rohový kop, po něm se domácí tentokrát ubránili.
30'
Jsme na konci úvodní půlhodiny a pohled na skóre hovoří jasně. Real Madrid ve šlágru 8. kola LaLigy jasně dominuje.
29'
U míče jsou opět hráči Realu Madrid. Pro domácí to bude velmi náročné, běhat často bez balonu.
28'
Sám na gólmana nyní šel Bellingham, tentokrát skvělý Gazzaniga ale zabránil třetímu gólu v síti Girony!
27'
Opět z toho ale nic nebylo, hráči Realu se v pohodě ubránili.
26'
Po faulu Valverdeho budou domácí nyní o trochu blíže k bráně soupeře.
24'
Hráči Girony sice mají balon ve své moci, jenže zatím hluboko na vlastní polovině, odkud bránu soupeře jen velmi těžko ohrozí.
23'
Úvodní tlak domácího celku je rázem minulostí a teď jsou to hosté, kdo drží otěže zápasu pevně ve svých rukou.
21'
Toni Kroos opět potvrdil svou výjimečnost při zahrávání standardních situací. Centr od rohového praporku poslal přesně na hlavu absolutně nehlídaného AURÉLIENA TCHOUAMÉNIHO a ten ve velké pohodě uklidil míč za bezmocného Gazzanigu – 0:2!
20'
Teď tady bude navíc další rohový kop pro Real Madrid.
19'
Hráči bílého baletu okamžitě ožili a jsou nyní na koni. Domácí jsou pod tlakem a musí se bránit.
17'
Hosté se prosazují hned z první šance v zápase. Na levé straně měl prostor Bellingham, který centrem vnějším nártem našel ve vápně na zadní tyči JOSELUA a ten v pohodě otevřel skóre zápasu – 0:1!
16'
Centr zastavil hned první bránící hráč. Následně domácí měli ještě jednu opakovanou možnost centrovat do vápna, hosté se znovu ubránili.
15'
Po faulu Camavingy budou nyní domácí zahrávat přímý kop. Je to pozice z pravé strany na centr do vápna.
13'
U postranní čáry zkušeně zahrál Carvajal a po jeho defenzivní práci tu bude odkop od Kepovy brány.
12'
Po centru Kroose domácí tým míč odvrátil a navíc byl Rüdigerovi odpískaný útočný faul.
11'
Po centru z levé strany musela zasahovat domácí defenziva a bude tu první roh pro Real Madrid.
9'
Ve středu pole tvrdě fauloval Tchouaméni a může být rád, že za svůj přečin proti pravidlům neviděl žlutou kartu.
8'
Přestože jsme zatím gól neviděli, sledujeme rozhodně mimořádně zajímavý fotbal Na domácích je vidět, jak ve velkém laufu v posledních týdnech jsou. Hosté úvod zápasu nezachytili.
7'
Carvajal poměrně ostře u brankové čáry dohrával protihráče. Faul se ale nepískal následuje odkop od brány.
6'
Hosté jsou zatím úvodem zápasu zaskočeni a nedaří se jim.
4'
Drtivý nápor domácích pokračuje. Do dalšího zakončení se dostal Cygankov a po jeho hlavičce skončil míč na tyči Kepovy brány!
3'
Velká šance domácích. Na centr z pravé strany si naskočil Gutiérrez a míč poslal těsně nad.
2'
Domácí začali s míčem na kopačkách. Hosté mají dnes tmavé dresy, naopak domácí hrají v tradiční červenomodré kombinaci.
1'
Stadion v Gironě je samozřejě zaplněný do posledního místečka. Nikdo si nechce nechat ujít souboj o první místo tabulky.
1'
Ještě jednou hezký podvečer při sledování online reportáže ze zápasu španělské LaLigy mezi Gironou a Realem Madrid. Hosté z Madridu mohou ve šlágru 8. kola španělské nejvyšší soutěže po dlouhé době počítat s ofenzivní hvězdou Viniciusem Juniorem. Ten byl kvůli poranění stehenního svalu mimo hru měsíc a nastupuje poprvé od 26. srpna.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Cygankov, Y. Herrera, Da. López, A. García (C), Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – B. García, Juanpe, Kebe, A. Martínez, I. Martín, Portu, Solís, Stuani, Torre, V. Fernández.
Trenér: Michel

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Vinícius Júnior, Bellingham, Joselu.
Náhradníci: Lunin, Piňeiro – Ceballos, B. Díaz, F. García, Mendy, Modrić, Rodrygo, L. Vázquez, Carrillo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Pulido.
Hezký sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 8. kola španělské LaLigy mezi domácí Gironou a hostujícím Realem Madrid. Před sezonou by asi málokdo předpokládal, že tento souboj bude přímým duelem o první místo tabulky. A dokonce je to právě Girona, která po sedmi odehraných kolech vládne tabulce, když má na svém kontě devatenáct bodů za šest výher a jednu remízu. Hostující Real má o bod méně, když vedle šesti výher jednou prohrál (před týdnem derby na půdě Atlética Madrid).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.