La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Sevilla - 21. ledna 2024   21:00

Girona
13' Dovbyk (Sávio) • 15' Dovbyk (Portu) • 19' Dovbyk (Couto) • 56' Cygankov (Sávio) • 89' Stuani (Gutiérrez)
5:1
(3:1)
Sevilla
10' Romero Bernal  (Pedrosa)
Girona
Gazzaniga – Couto, Juanpe (C) (30. Yaakobishvili), Blind, Gutiérrez – Cygankov (66. Valery), I. Martín, Y. Herrera (66. Solís), Sávio (73. Torre) – Portu, Dovbyk (73. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, B. García, Monjonell, A. Martínez.
González – Bárcena, Porras.
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Sevilla
Dmitrović – Navas (C), Nianzou, S. Ramos, Badé (46. Marcão), Pedrosa – D. Sow (77. Agoumé), Jordán, Suso (62. Medžbrí) – Ocampos (77. M. Díaz), Romero Bernal (62. Lamela).
Nyland, Árbol – Mir, Gattoni, Rakitić, J. Sánchez, Ó. Torres.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Estadi de Montilivi hlásí dohráno, rozžhavená Girona dle papírových předpokladů zametla se Sevillou a po vítězství 5:1 se rychle vrací zpět na čelo španělské nejvyšší soutěže! Hosté sice do utkání vstoupili velmi dobře a rychle z aktivity vytěžili gól, pak je ale třemi góly uzemnil ostrostřelec Dobvyk a domácí následně ke třem bodům dokráčeli bez výraznějších komplikací.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.
90+3'
90+2'
Utkání se už jen dohrává. Dění se drží u středového kruhu, v ochozech se už bouřlivě slaví další vítězství.
90+1'
Sevilla ještě kombinuje daleko od domácí svatyně a snaží se někudy proniknout dopředu.
89'
Girona právě vstřelila branku!
Demolice Sevilly je kompletní, do červenobíle nabarvené rakve přistává hřebík číslo pět! Gutiérrez se vápně srazil nákop jednoho ze svých spoluhráčů na nabíhajícího CRISTHIANA STUANIHO, Dmitrović byl po kolapsu obrany před ním opět naprosto bezmocný – 5:1!
87'
Gazzanigovu pozornost z nešikovného úhlu otestoval Lamela, gólman si ale bližší tyč hravě pohlídal.
86'
Coutu byl za skvělé plnění defenzivních povinností odměněn potleskem z publika. Balón po souboji s protihráčem spadl do zámezí, hosté vhazují.
85'
Kouč Míchel ještě ze zámezí rozdává instrukce, vítězství by ale jeho svěřencům sebral už jen totální kolaps. Sevilla působí bezzubým dojmem.
84'
Nedovoleně si nyní počínal pro změnu jeden z hostů, konkrétně Marcão. Stadndardka pro domácí.
82'
Stuani svým vlastním faulem pokazil další útočnou akci Girony, Sevilla bude rozehrávat od své svatyně.
81'
Jordán dlouhým nákopem přesunul dění z pravé strany na levou, kde ale Nianzou obratem balón ztratil.
79'
Na konci domácí akce se tentokrát ocitl Coutu, Dmitrović si ale na jeho ránu počíhal a nataženýma rukama balón vytěsnil mimo nebezpečí. Pěkný zákrok.
78'
V posledních minutách toho moc zajímavého na ploše k vidění není. To nicméně teď možná změní Girona, kterou po pravé straně táhne dopředu Portu.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Mariano Díaz,
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Lucien Agoumé.
75'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se nyní nedaří se na delší dobu usadit na soupeřově polovině.
74'
Nianzou si v souboji s Valerym před svou brankou počínal trochu neomaleně, podle sudího ale jeho kontakt s protihráčem na penaltu nestačil.
73'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Sávio, přichází Pablo Torre.
72'
Pedrosa se dostal k odraženému míči před vápnem červenobílých a nehodlal tuto příležitost zahodit, nicméně jeho ukvapená střela šla moc vysoko.
71'
Jordán na vysunutého Medžbrího míč neprostrčil, domácí obrana měla hostující akci přečtenou.
70'
Na Montilivi sice zbývá do konce ještě dvacet minut, o vítězi je ale rozhodnuto už dávno. Sevilla se neúspěšně snaží proniknout před Gazzanigu.
69'
Gazzaniga si počíhal na Lamelův rohový kop a schoval míč do svých natažených rukavic.
68'
Další šance Girony, Portovi dnes štěstí nepřeje! Dmitrović vyrazil Dovbykovu střelu přesně do místa, kde číhal právě domácí záložník, kterého ale Pedrosa skluzem nepustil ke střele!
67'
Pedrosa na křídle uhlídal postupujícího Porta, jehož výpad ale zastavil jen za cenu rohového kopu.
66'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Jhon Solís,
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery.
65'
Hosté nyní kupí jeden faul za druhým, tentokrát se to nicméně obešlo bez žlutého varování.
64'
Sevilla chvíli operovala s míčem na své polovině, po straně ho nyní táhne dopředu Pedrosa.
63'
Kouč Sánchez Flores nejspíš Hannibala Medžbrího (SEV) za tenhle vstup do zápasu nepochválí, debutující zadák si během prvních pár sekund na trávníku zapisuje žlutou za okaté přišlápnutí nohy protihráče.
62'
ze hřiště odchází Isaac Romero Bernal, přichází Érik Lamela,
ze hřiště odchází Suso, přichází Hannibal Medžbrí.
61'
Djibril Sow (SEV) šel do souboje s Cygankovem hodně neomaleně a špatným skluzem domácího střelce uzemnil, za což dostává žlutou kartu.
59'
Los Nervionenses získali standardku na křídle, ze které ale kvůli kvalitní práci domácí obrany nic nevytěžili. Gazzaniga tentokrát mohl zůstat v klidu.
58'
Hosté ani po čtvrtém zásahu neskládají zbraně a bojují, defenzíva Girony je pod mírným tlakem.
57'
Ale pozor, Sevilla málem bleskově odpověděla! Svůj tým tentokrát podržel výborný Gazzaniga, který vytěsnil Sowovu střelu z voleje nohou!
56'
Tohle už zavání debaklem, Sevilla po bleskové akci vedoucího celku LaLigy inkasuje už počtvrté! Střeleckou štafetu po Dovbykovi převzal jeho krajan VIKTOR CYGANKOV, jenž přetavil Sáviův přesně narýsovaný pas v rychlou střelu za naprosto bezmocného Dmitroviće – 4:1!
54'
K letícímu balónu se po standardce dostal Herrera, jehož hlavička zamířila vedle levé strany brány.
53'
Couto centrem na vzdálenější tyč chtěl připravit další zakončení pro Dovbyka, míč ale šel až moc vysoko a dobíhající Nianzou ho pak nasměroval za bránu.
52'
Sávio sebevědomým výpadem po levém křídle vybojoval roh, který Girona bude zahrávat z pravé strany.
51'
Hraje se nahoru dolu, balón často mění svého majitele. Sevilla je nicméně v úvodu aktivnějším týmem.
49'
Ocampos se v domácím vápně nedokázal prodrat před Gutiérreze, který tak soka nepustil do zakončení.
48'
Couto byl zatažen za dres u středové čáry, Girona tak po zásahu sudího bude mít klid na rozehrávku.
47'
Sevilla si hned zkraje druhé půle zkusila rohový kop, krátký ofenzivní nápor ale rychle ukončil útočný faul Ramose. Bolavou nohu se snaží rozhýbat Herrera.
46'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Marcão.
46'
První poločas je za námi, publikum na Montilivi se zatím rozhodně nenudí! Sevilla sice do utkání vstoupila až překvapivě dominantně a z aktivity vytěžila gól, jenže pak se rozhodl svou další střeleckou show odšpuntovat Artěm Dovbyk a během několika málo minut otočil z 0:1 na 3:1. Girona pak měla po většinu doby jednoznačně více ze hry. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:1. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:3.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
45+6'
45+5'
Brankář následně odkopává balón od své svatyně, s rozehrávkou si ale pochopitelně dává načas.
45+4'
Suso se protáhl až před Gazzanigu a z poměrně těžkého úhlu chtěl zakončit, jenže se nedokázal zbavit dotěrných soků. Gólman nakonec zůstal v klidu.
45+3'
Obratem je hra přerušena pro postavení mimo hru, ve kterém se ocitlo ofenzivní dynamo Dovbyk.
45+2'
Couto byl přistrčen k zemi uvnitř hostujícího pokutového území, z ochozů se ozývá pískot. Sudí penaltu nařídit nehodlá, uvidíme, co na to řeknou muži u videa.
45+1'
Badé si v souboji s Portem podle rozhodčího počínal čistě, faul se pískat nebude. Jeden z hostů chce protihráči pomoci zpět na nohy, ten se ale brání.
44'
Sevilla po Blindově faulu ještě dostává šanci trochu zdramatizovat závěr ze standardní situace.
43'
Balón má nyní ve své moci hostující obranný val, který pátrá po nějaké skulině v domácím rozestavení.
42'
Gutiérrez si na straně výborně pohlídal Navase, jehož centr zblokoval a pak ukořistil odražený míč.
41'
Coutova přihrávka skrz obránce, jež byla určena Cygankovovi, byla až příliš prudká. Záložník vůbec balón nezachytil, ten tak sjel až k Dmitrovićovi.
40'
Úvodní poločas se pomalu chýlí ke konci. Sevilla získala roh, ze kterého větší šanci nevykřesala, a domácí se po zisku balónu obratem vydali do protiútoku.
39'
Gutiérrez si nedokázal zpracovat divoký dlouhý balón, ke kterému se tak jako první dostal Dmitrović.
38'
Hosté na malou chvíli přetočili hru na opačný konec hřiště, Girona je ale velmi rychle zpacifikovala.
36'
Tak to je neuvěřitelné, od gironského gólu číslo čtyři nás teď dělily jen centimetry! Defenzíva Sevilly nakonec kapitulovala a před Dmitrovićem vznikl naprostý chaos, ve kterém Dovbyk nesobecky posunul míč na Porta a ten následně z těžkého úhlu orazítkoval břevno!
35'
Další centr z dílny Sávia. Před brankou v té době operovali Cygankov s Dovbykem, ani jeden z útočného ukrajinského dua se ale nakonec k balónu nedostal.
34'
Obléhání hostujícího vápna prozatím nebere konce, Dmitrović je ovšem bez práce. Zpevněná defenzíva před ním momentálně odvádí dobrou práci.
33'
Yaakobishvili pěkným nákopem k postranní čáře vysunul do útoku Sávia, Sevilla se musí znovu zaměřit na obranu. Girona vyhlíží gól číslo čtyři.
32'
Ocampos zastavil domácí výpad po pravé straně a vydal se dopředu, sám byl ale rychle zneškodněn.
31'
Hra je obratem přerušena pro faul, za pomoci spoluhráče se z trávníku zvedá Sergio Ramos.
30'
Gutiérrez padající přihrávkou na zadní tyč vybídl ke střele Cygankova, jehož zakončení z voleje ale zamířilo hned několik metrů nad břevno sevillské brány.
30'
ze hřiště odchází Juanpe, přichází Antal Yaakobishvili.

Tak pozor, ze hry nakonec neodstupuje Blind, nýbrž kapitán Juanpe. Těžko říct, jestli jde o zdravotní důvody, zadák se totiž na první pohled zdá být v pořádku.
27'
Blind se sice zapojil zpět do hry, ale současně se v zámezí připravuje Yaakobishvili. Při nejbližší příležitosti se nejspíš bude střídat na straně domácích.
26'
Tři střely, všechny na branku: Girona se dnes zatím pyšní naprosto vražednou efektivitou a všechno, co na sevillské zařízení poslala, do něj spadlo.
25'
Rozhodčí nechal hru běžet ještě celkem dlouho, než usoudil, že Blind nejspíš zdravotní problémy po souboji ve vápně nepřehrává. Na hřiště míří lékař.
24'
Hosté mají šanci se vrátit zpět do zápasu, Couto jim zblokovaným křižným pasem nabídl rohový kop.
23'
Los Nervionenses mají nyní míč častěji ve své moci, takřka od prvního inkasovaného gólu se ale dosud na delší dobu nepodívali před Gazzanigovu klec.
22'
Sávio se na křídle dostal přes Ramose a prudkým centrem do vápna vybídl k zakončení nabíhajícího spoluhráče, jenže celou akci nakonec předčasně uzavřel útočný faul Girony!
21'
Na zaplněném svatostánku červenobílých panuje výborná atmosféra. Sevilla stále nehází ručník do ringu, přes domácí obranu se ale prokousává jen těžko.
19'
Neuvěřitelná one man show ARTĚMA DOVBYKA pokračuje vesele dál, domácí tahoun potvrzuje reputaci jednoho z nejproduktivnějších hráčů LaLigy a kompletuje hattrick! Ostrostřelec Girony se přesunul dopředu po straně a místo přihrávky vzal věci do svých rukou, přičemž Dmitrović na jeho střelu nestačil – 3:1!
18'
Blind na křídle uhlídal vysunutého Ocampose a nepustil ho na balón, který zahrál dozadu na Gazzanigu.
17'
Pedrosovu přihrávku na Ocampose zachytil protihráč. Los Nervionenses se slepenými brankami nenechali úplně položit na lopatky a chtějí rychle srovnat.
16'
Balón má nyní na svých kopačkách domácí obrana, která znovu hledá nějakou cestu před Dmitroviće.
15'
Tak to je neuvěřitelně studená sprcha pro Sevillu, její trenér Sánchez Flores na lavičce jen nevěřícně kroutí hlavou! Portu ve vápně z rychlého brejku jemně posunul balón na střed na nabíhajícího ARTĚMA DOVBYKA, který měl tentokrát výrazně jednodušší práci než napoprvé a bleskově si zadělal na hattrick – 2:1!
14'
Hra je aktuálně na Montilivi hodně otevřená. Girona zneškodnila hostující útok a nyní znovu míří vpřed.
13'
Zaplněný stadion na vyrovnání nečekal vůbec dlouho, ukrajinský brankostroj si připisuje další zářez! ARTĚM DOVBYK si u zadní tyče naskočil na pěkně narýsovaný centr z dílny Sávia a přesnou hlavičkou na bližší stranu branky bleskově maže domácí manko! Srovnáno – 1:1!
12'
Dění nyní na chvíli zastavuje faul Sowa, žlutá karta nicméně ani tentokrát udělena nebude.
10'
Sevilla právě vstřelila branku!
A to se jí také daří, hosté přetavili výborný vstup do utkání v gól a už po necelých deseti minutách míří do vedení! Svůj vůbec první kariérní gól v LaLize si připisuje ISAAC ROMERO BERNAL, jenž zachytil Pedrosův pas ve vápně a zakončením z voleje překvapil Gazzanigu – 0:1!
9'
Sevilla kombinuje vepředu a snaží se se skrze sérii krátkých přihrávek propracovat do šance.
8'
Girona se pomalu oklepává z hodně ospalého startu a poprvé v zápase zamířila do útoku. Sávio centrem na zadní tyč vybídl k nepřesné hlavičce Porta.
6'
Ocampos se řítil do vápna přes střed hřiště, než byl tvrdě, leč čistě, sražen k zemi Juanpem. Faul odpískán nebyl, ale sudí tak jako tak zastavuje hru: hostující forvard totiž v bolestech leží na trávníku.
5'
Couto zahrál míč do outu od neodbytného Susa, domácí tak získávají vhazování na své polovině.
4'
Sevilla má jednoznačně více ze hry a tlačí na defenzívu Girony, které se nedaří se soky srovnat krok.
3'
Romero zachytil dlouhý balón na levém křídle a protáhl se do útoku. Následně zvolil pas do šestnáctky, kde ale v té době neměl ani jednoho spoluhráče.
2'
Ocamposův centr zblokoval Blind. Míč se pak za bránu odrazil zřejmě od hostujícího borce, jelikož hra bude za malou chvíli pokračovat rozehrávkou gólmana.
1'
Sevilla své soupeře evidentně zaskočila agresivním pressem a málem se hned zkraje utkání dostala do zakončení. Gazzaniga musí být ve střehu.
1'
Úvodní výkop obstará Girona, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v červenobílých dresech a hosté v modrých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, Juanpe (C), Blind, Gutiérrez – Cygankov, I. Martín, Y. Herrera, Sávio – Portu, Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Valery, Stuani, Torre, B. García, Solís, Monjonell, Yaakobishvili, A. Martínez.
Trenér: Míchel.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Nianzou, S. Ramos, Badé, Pedrosa – D. Sow, Jordán, Suso – Ocampos, Romero Bernal.
Náhradníci: Nyland, Árbol – Mir, Gattoni, Rakitić, Agoumé, Lamela, J. Sánchez, Ó. Torres, M. Díaz, Marcão, Medžbrí.
Trenér: Quique Sánchez Flores.

Rozhodčí: González – Bárcena, Porras.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním sudím dnešní bitvy bude Pablo González Fuertes, kterého čeká kulaté 130. karierní utkání ve španělské nejvyšší soutěži. K ruce bude mít dva asistenty, a to Israela Bárcenu a Rubéna Porrase.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe v probíhajícím ligovém ročníku už jednou narazili, a to hned z jeho kraje. Girona na konci srpna v Seville vyhrála 2:1 po gólech Herrery a Garcíi, zatímco za domácí tehdy skóroval jen Gudelj. Který tým se bude radovat v dnešní odvetě?

26. 8. 2023: Sevilla – Girona 1:2 (1:1)

Branky: 45+2. Gudelj – 16. Herrera, 56. García (Martínez).

Žluté karty: 58. Ocampos (SEV) – 37. Martínez (GIR).

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:18.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, Gudelj, Pedrosa (90+7. Corona) – Sow, Rakitić – Suso, Torres (71. Lamela), Ocampos (75. Mir) – en-Nesírí. Hlavní trenér: Jose Luis Mendilibar.

Girona FC: Gazzaniga – Martínez (78. Couto), López, Blind, Gutiérrez – García – Cygankov (78. Fernández), Herrera (46. Juanpe), Martín, Sávio (90+7. Torre) – Stuani (63. Dovbyk). Hlavní trenér: Míchel.
SEVILLA FC (17. místo)
20 Z, 3–7–10, 25:30 (-5), 16 bodů

Ač je teprve leden, fanoušci Sevilly už nejspíš dychtivě vyhlíží konec sezóny. Ta totiž vítězi loňské Evropské ligy nevychází ani trochu dle plánu a momentálně se nachází jen těsně nad sestupovým pásmem s naprosto minimálním náskokem na osmnáctý Cádiz.

Hosté na tom přitom mohli být aspoň o malinko lépe, nebýt trestuhodné porážky s Alavésem v minulém kole. Los Nervionenses v bitvě sice díky trefám Mira a Ocampose vymazali dvoubrankovou ztrátu, ale v samotném závěru jim velmi těžce vydřenou remízu hlavičkou sebral Duarte. Sečteno, podtrženo – 2:3.

20 Z, 15–4–1, 46:24 (+22), 49 bodů

Girona i po dvaceti kolech stále živí naději na naprosto fenomenální zisk španělského titulu, když se jí daří držet krok s Realem Madrid a svádět s ním boj o čelo tabulky. Outsider má aktuálně na kontě o bod více než Bílý balet, který má nicméně ještě jedno utkání k dobru.

Minulý víkend byl pro svěřence kouče Míchela ovšem varováním, že vyhráno ještě není. Jejich duel proti beznadějně poslední Almeríi totiž skončil jen bezgólovou remízou a ač si po ní spravili chuť na Vallecanu v poháru, zbytečnou ztrátu tím nevykompenzovali. Uvidíme, jak si povedou dnes proti Seville.

SÁVIO – 20 Z, 5 branek
Příjemnou neděli u sledování španělského fotbalu! Dnešní program LaLigy uzavře bitva mezi černým koněm soutěže z Girony a trápící se Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.