La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Barcelona - 8. října 2023   21:00

Granada
1' Zaragoza (Boyé) • 29' Zaragoza (Gumbau)
2:2
(2:1)
Barcelona
45+1' Yamal   • 85' Roberto  (Balde)
Granada
Ferreira – R. Sánchez (84. J. Vallejo), Rubio, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, G. Villar (59. Petrović), Gumbau, Fernandez (59. Torrente) – Uzuni (58. Puertas), Boyé (74. Callejón).
A. López – Weissman, Perea, Manafá, Melendo, S. Ruiz, Diédhiou.
Soto – Cebrián, Álvarez
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
20 354 diváků
Barcelona
ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé (44. Araújo), Christensen, Balde – Gavi, Gündoğan, F. López (61. Roberto) – Yamal (76. Romeu), F. Torres, Félix.
I. Peña, Astralaga – I. Martínez, Alonso, Guiu, P. Victor II.

Utkání je u konce a po dramatické druhé půli se uskutečnila dělba bodů. I po přestávce pokračovala Barcelona ve chvílemi až drtivém tlaku, jenže to bylo hodně o bušení na vrata obrany Granady. Už to vypadalo, že domácí tým těsné vedení udrží, když přišla 85. minuta, centr do vápna, zbytečný pokus Callejóna si vymodlit faul místo bránění a Sergi Roberto zblízka protlačil míč za Ferreiru. Hosté pak dali i třetí gól, ten ale nebyl pro těsný ofsajd uznán a zápas tak skončil výsledkem 2:2.

Granada je po tomto výsledku na 19. místě s šesti body, Barceloně patří třetí místo s 21 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 20 354 diváků.
Držení míče: 19 % : 81 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:8. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:7.
90+9'
90+8'
A také domácí Carlos Neva.
90+8'
Žlutou kartu obdržel hostující João Cancelo.
90+7'
Další nepovedený centr hostů a pak se strhla mela, neboť na trávníku leží domácí Torrente.
90+6'
João Félix si nabíhal na centrovaný míč, bylo to na něj ale až moc prudké a dlouhé.
90+5'
Ferreira odkopává od vlastní branky a nepospíchá.
90+4'
Vše se ještě zkoumalo na videu a to celou situaci potvrdilo – Torres se sice k míči nedostal, ale ovlivnil hru.
90+3'
Hosté se už radovali z obratu skóre, když se po centru z pravé strany trefil hlavou João Félix, jenže letěl vzhůru praporek pomezního, který viděl Torrese v těsném ofsajdu.
90+2'
Zase tu máme takřka házenkářský zámek hostujícího celku.
90+1'
Ošetřování je u konce, zase hrajeme a dopředu jde domácí tým.
90'
Gündoğan tvrdou ranou trefil jednoho ze soupeřů nepříjemně do hlavy, probíhá ošetřování.
89'
Barcelona cítí, že by výhra nemusela být nemožná a zase se cpe do útoku.
88'
Granada se mohla vrátit do vedení, když se dostala do brejku tři na jednoho, Zaragozova prudká střela z pravé strany ale trefila pouze tyč!
86'
Následné protesty přinesly pouze žlutou kartu pro domácího Jesúse Valleja.
85'
Barcelona právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Barcelona pokračovalo v tlaku, u vápna se odehrály dva těsné souboje, které však faulem hostů nebyly a pak zleva přilétla příhra Baldeho na SERGI ROBERTA a ten zblízka doslova protlačil míč za Ferreiru. Ten si sice na míč sáhl, ale nevyrazil jej – 2:2.
85'
Jeden míč za druhým létá před Ferreiru, tohle je už drtivý tlak.
84'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází Jesús Vallejo.
83'
Obléhání vápna Graady, Gavi pak nestihl pas za obranu domácích.
82'
Gavi na zemi, sudí mu ale hned ukazuje, aby vstával, že tohle faul nebyl.
81'
Míč rozhodčího, zasáhl totiž do hry, což pravidla neumožňují.
80'
Další centr do vápna, obrana Granady zatím odolává.
79'
Nevyšlo to ani Gavimu, jeho slabá střela skončila přesně uprostřed branky.
78'
Araújo vystřelil kousek před vápnem a těsně minul. Teď si museli domácí oddechnout.
77'
Gündoğan nezvládl centr, pak ale míč zpětně vybojoval a hosté pokračují v tlaku.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Oriol Romeu.
76'
Roh hostů, Ferreira vyboxoval, vzápětí se navíc pískala ruka hostů.
74'
Za malou chvíli bude střídat i hostující tým, zatím ale sledujeme další nápor Barcelony.
74'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází José María Callejón.
71'
Po dlouhé době střela domácích, tohle prolétlo vedle pravé ter Stegenovy tyče.
69'
Ferrán Torres byl po přímém kopu blízko vyrovnání, když sklepával z malého vápna, jenže Ferreira zakročil na brankové čáře a vysloužil si aplaus publika.
68'
Další žlutá karta pro domácí tým, za stažení protivníka si ji prohlédl Miguel Ángel Rubio.
66'
Přímý kop si vzal na starost Ferrán Torres, svou bombou ale pouze trefil jednoho z hráčů ve zdi.
66'
Udělovala se i žlutá karta pro domácího Ignasiho Miquela.
65'
Faul na Joãa Félixe, Barcelona má nebezpečný přímý kop.
63'
Další sporné rozhodnutí sudího, nyní se měl kopat roh, nakonec je z toho odkop od branky ter Stegena.
61'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Sergi Roberto.
61'
Centr i na druhé straně, Yamal u zadní tyče ale jen proběhl a míč netrefil.
59'
Přímý kop domácích, centr z levé strany propadl na Boyého, který míč trefil kolenem a od něj se odrazil decimetry vedle levé ter Stegenovy tyče.
59'
ze hřiště odchází Alvaro Fernandez, přichází Raúl Torrente.
59'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Njegoš Petrović.
58'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Antonio Puertas.
58'
Faul Gaviho na Zaragozu, tohle se obešlo bez karty.
56'
Na lavičce Granady se chystá hned trojnásobné střídání, čeká se na přerušení hry.
54'
Po rozehrání šel míč na hranici vápna, odkud z voleje vystřelil López, jenže přesně doprostřed branky, kde připraven Ferreira.
54'
Zase tu máme fotbal na jednu branku, Barcelona tlačí, Balde nyní vybojoval rohový kop.
52'
Roh se Barceloně nevydařil, míč je u půlky a opět u hostů.
51'
Domácí reklamují že se má po nepřesné střele Barcelony kopat od branky, sudí však viděli teč a hosté mají roh.
49'
Nepřesná přihrávka na Yamala, tomu míč odskočil do zámezí.
48'
Menší rozmíška hráčů na půlce, sudí to ale velice rychle ukončil a může se zase hrát.
47'
Oblouček do vápna domácích, Gavi se ale k míči nedostal, ten skončil u Ferreiry.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
Je za námi první půle. která měla očekávaný průběh, co se tlaku Barcelony týkalo, ale výsledkově to je velké překvapení. Hned po rozehrání se totiž domácí dostali do útoku a Bryan Zaragoza prudkou ranou překonal ter Stegena. Pak se hrál fotbal na jednu stranu, jenže hosté buď netrefovali Ferreirovu branku, nebo se gólman Granady blýskl povedeným zákrokem. A pak přišla 29. minuta, kdy se domácí dostali do kontru a Bryan Zaragoza se prosadil podruhé! Barcelona však neodešla do kabin s prázdnou, neboť v nastaveném čase se k míči dostal volný Lamine Yamal a zblízka sklepl do prázdné branky. Stav je tak 2:1.
45+7'
45+7'
Centr od rohového praporku přelétl přes celé vápno a hosté poté odkopli k půlce.
45+6'
Zaragoza je v laufu, nyní si na levé straně pohrál s obranou Barcelony a jen zákrok na poslední chvíli mu znemožnil centr. Ale je tu roh.
45'
Domácí vhazují na útočné polovině, ALvaro Fernandez ale nemá komu, spoluhráči jsou pokrytí.
45+3'
Barcelona zase v útoku a opět to byl Lamine Yamal, kdo se snažil o atak na Ferreiru.
45+1'
Máme tu gól do šatny a hosté se vrací do utkání. Po akci a kombinaci ve vápně prošel míč od Félixe na zcela volného LAMINEHO YAMALA a na něj zívala zcela prázdná branka. Neměl tak problém sklepnout a je to 2:1.
44'
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Ronald Araújo.
43'
Tak to ale nepůjde. Koundé zase sedí na zemi, už si sundal chrániče a bude muset střídat.
42'
Jeden z mála kontrů Granady, zleva unikal Fernandez, centrem hledal Boyého, vůbec mu to ale nesedlo a míč skončil zcela mimo dění.
40'
Ošetřování Koundého je pro tuto chvíli u konce a může se pokračovat. I s ním.
39'
No a pozor, hostující Jules Koundé se drží za koleno, do kterého schytal nečekaný úder od padajícího spoluhráče a zatím se mu na nohy vůbec nechce.
37'
Tečovaná střela hostů z hranice vápna, Ferreira byl ale pozorný a u své levé tyče vytáhl jistý zákrok.
36'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhé rozehře zakončoval Cancelo. A vedle.
35'
Félix dostal příhru do běhu, bylo to na hranici ofsajdu, sudí to ale pustili a útočník Barcelony mohl zakončovat. Ferreira vyrazil na roh.
34'
Zpoza vápna střílel Uzuni, svou ranou ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů.
33'
I fanoušci Barcelony na tribunách mají zasmušilé tváře. A domácí se navíc po druhé brance začali více osmělovat směrem kupředu.
31'
Trenér Xavi už bude muset něco vymyslet, aby překonal tu těsnou obranu soupeře a dal alespoň dva góly.
29'
Granada právě vstřelila branku!
Tak tohle je pro hosty šok! Ti totiž pustili soupeře po dlouhé době na svou půlku, BRYAN ZARAGOZA si naběhl na dlouhý pas, zvládl to tak akorát, aby to nebyl ofsajd, ve vápně si pohrál s Yamalem a prudkou ranou na první tyč překonal i ter Stegena – 2:0!
28'
Na Ferreiru to létá ze všech pozic, nyní jeho branku o kousek přestřelil Lamine Yamal.
27'
Po rozehrání byl na malém vápně Christensen, i z toho je ale pouze roh pro Barcelonu.
26'
Blade dokázal umotat soupeře, posadil jej na zem a poté odcentroval. Torres ale zblízka nesklepl! Po obranném zákroku je tu roh.
25'
Minul i Gavi, jeho střela by se ale stejně nepočítala, neboť byl v těsném ofsajdu.
24'
Z levé strany vystřelil Félix, nemyslel to zle, nicméně Ferreirovu branku těsně minul.
23'
Tlak hostů se neustále stupňuje, teď je to fotbal na jednu branku – na tu Granady.
21'
Roh hostům nevyšel a dokonce tu byl náznak kontru. Zaragoza se snažil dostat za obranu Barcelony, Cancelo byl ale dobrým posledním mužem a zakročil.
21'
Nyní střílel Gavi, ten měl na hranici vápna trochu prostoru na střelu, Ferreira měl ale čas zareagovat a míč vyrazil na roh.
20'
Pokračuje nátlaková hra Barcelony, na útočné polovině však naráží na dobře zformovanou obranu Granady.
18'
Po následném rohu opět zakončoval Félix, tentokrát hlavičkoval nad branku.
17'
Výborný Ferreira, který včas vyběhl z branky, aby zmenšil úhel Félixovi a vyšlo mu to na výbornou. Míč srazil na roh!
16'
Další centr hostů, ani Yamalovi to ale nevyšlo a jeho pas skončil u obrany Granady.
15'
Roh pro Barcelonu, centr našel naskakujícího Christensena, ten byl ale dobře ubráněn a nedokázal hlavičkovat na branku.
13'
Fermín López přitvrzuje hru, hned vzápětí mu byl odpískán další faul a už by si měl pomalu dávat pozor, aby nebyl potrestán kartou.
12'
Útočný faul hostujícího celku, trochu se tomu podivil i trenér Xavi, hosté se už ale poslušně vrací.
11'
Neodcentroval ani Balde, i když měl v šestnáctce bohatou podporu svých spoluhráčů.
10'
Granada si nedělá potíže, pokud je potřeba, odkopne míč co nejdál od své branky. Tohle ale nemůže vydržet celý zápas...
9'
Félix měl trochu prostoru na levém křídle, nenašel ale odvahu na centr do vápna.
8'
A už tu máme to, co se dalo čekat. Barcelona drží míč, kombinuje a vyčkává na mezírky v obraně soupeřů.
7'
Hosté u míče, snaží se uklidnit lehce zběsilé tempo a kombinují na malém území.
6'
Zaragozovi se nepovedl centr z pravé strany, míč se stočil za ter Stegenovu branku.
5'
Zatím se nám hra přelévá ze strany na stranu a publikum dostává už od úvodu působivé divadlo.
4'
Roh pro hosty, když byl nejprve po narážečce zablokován Torres a poté byla střela z pravé strany sražena.
4'
Domácí se vydali do útoku po levém křídle, nízký centr však v poklidu odkopl Christensen.
3'
Granada brání v blocích, Barcelona tak má docela potíž po zemi projít k vápnu.
2'
Barcelona samozřejmě nechce takový stav trpět a hned se tak tlačí do vlastního útoku.
1'
Tak tohle je ostrý start zápasu! Domácí si vybojovali na útočné polovině míč, Boyé vysunul rozběhnutého BRYANA ZARAGOZU, ten se s ničím nepáral a prudkou ranou z pravé strany prostřelil ter Stegena – 1:0!
1'

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Rubio, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, G. Villar, Gumbau, Fernandez – Uzuni, Boyé.
Náhradníci: A. López – Petrović, Weissman, Callejón, J. Vallejo, Perea, Manafá, Melendo, Torrente, Puertas, S. Ruiz, Diédhiou.
Trenér: Paco López

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo, Koundé, Christensen, Balde – Gavi, Gündoğan, F. López – Yamal, F. Torres, Félix.
Náhradníci: I. Peña, Astralaga – I. Martínez, Romeu, Araújo, Alonso, Roberto, Guiu, Victor.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžik začne.
Dnešní soupeři se naposledy utkali v předminulé sezóně a nakonec sestupující Granada si nevedla vůbec špatně. Oba zápasy totiž skončily remízami 1:1. Tento výsledek by Andalusané jistě brali i dnes.
Granada CF (19. místo, 1 – 2 – 5, skóre 13:21, 5 bodů)
Granada se vrátila mezi elitu po roční pauze. Opět to ale vypadá, že bude mít především záchranářské starosti. Po osmi zápasech se totiž nachází na sestupovém předposledním 19. místě. Andalusané dokázali zvítězit pouze nad Mallorcou, kterou ve 3. kole zdolali na domácí půdě 3:2. V posledních dvou kolech pak dokázali alespoň remizovat. Doma plichtili 1:1 s Betisem a poté si přivezli bod z Almeríe. A to byl zlatý zisk, jelikož v poločase Granada prohrávala už 0:3, ale po změně stran dokázala toto manko vymazat.

Posledních 5 zápasů Granady:
R. Sociedad – Granada 5:3
Granada – Girona 2:4
Las Palmas – Granada 1:0
Granada – Betis 1:1
Almería – Granada 3:3
FC Barcelona (3. místo, 6 – 2 – 0, skóre 19:8, 20 bodů)
Fotbalisté Barcelony dosud v La Lize neprohráli. Body ztratili za remízy v Getafe a na Mallorce. Minulý víkend Barca zdolala na domácí půdě 1:0 Sevillu. Ve středu pak přehrála stejným výsledkem v Lize mistrů Porto na jeho hřišti. Do milionářské soutěže tak vstoupili Katalánci stoprocentně, jelikož před tím deklasovali na své půdě 5:0 Antverpy. Nejlepším ligovým střelcem Blaugranas je Robert Lewandowski, který se trefil pětkrát.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Barcelona – Antverpy 5:0 (LM)
Barcelona – Vigo 3:2
Mallorca – Barcelona 2:2
Barcelona – Sevilla 1:0
Porto – Barcelona 0:1 (LM)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V 9. kole španělské La Ligy se utkají také nováček z Granady a úřadující mistr z Barcelony. Katalánci jsou tak samozřejmě favoritem, což potvrzuje i průběžná tabulka soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.