La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Las Palmas - 3. února 2024   16:15

Granada
44' Bru. Méndez (S. Ruiz)
1:1
(1:0)
Las Palmas
68' Pejiño  (M. Cardona)
Granada
Batalla – R. Sánchez, Bru. Méndez, Piątkowski, Neva (C) – S. Ruiz – Pellistri (63. Corbeanu), G. Villar (63. Maouassa), Hongla (90+2. Gumbau), Melendo (24. Miquel) – Arezo (46. Uzuni).
A. López, M. Martínez – Torrente, Rubio, Callejón, Puertas.
Mateo Busquets Ferrer – Gonzalo García González, Pérez de Mendiola
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Las Palmas
Valles – Park (90. Coco), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (63. Pejiño), Loiodice (90. Fa. González), Perrone (63. C. Herrera), K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez (81. Kaba).
Á. González, Escandell – M. Cardona, I. González, Sinkgraven, Herzog.

Děkuji za pozornost, pěkný zbytek dne.
A je tu konec. V druhém poločase jsme znovu viděli jednu branku, tentokrát ale padla do sítě domácího týmu. Granada, ač se většinu zápasu bránila, když hrála v deseti, předvedla dobrý výkon a bere ze zápasu bod. Hostující tým naopak bude bod mrzet, dnes si pomýšlel určitě na zisk všech bodů. Granada zůstává na předposledním místě.
90+5'
90+5'
V závěru zápasu bude mít hostující celek ještě možnost kopat roh.
90+5'
Ricard Sánchez načechral míč před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k balonu nedostal.
90+2'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Gerard Gumbau.
90+2'
Granada získala faul na své polovině a s rozehrávkou určitě nebude pospíchat.
90'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Saúl Coco,
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Fabio González.
90'
Martin Hongla trochu naslepo přihrával z pravé strany na levou. Do vápna si opravdu nabíhal jeden z jeho spoluhráčů, ten byl ovšem v obklíčení tří obránců a nezvládl zakončit.
89'
Černí se rychle vydali dopředu. Sory Kaba se dostal dokonce do zakončení, kdy obešel brankáře a zakončoval do odkryté branky. Míč před čárou ještě vykopl hráč Granady, avšak i kdyby se mu to nepovedlo, branka by neplatila, protože Kaba si balon přebíral v ofsajdu.
88'
Theodor Corbeanu centrem nikoho ve vápně nenašel.
86'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Enzo Loiodice). Loiodice zastavil jasným faulem unikajícího protihráče. Zde nemohlo přijít nic jiného, než karta.
86'
Centr od rohového praporku došel rovnou do náruče brankáře.
85'
Než se rozehraje roh hostujícího celku, je zapotřebí ošetření Augusta Batally. Ten si stěžuje na bolest nohy.
84'
Domácí útočník dostal přihrávku do volného prostoru a byl odhodlaný za míčem vyrazit. Když však viděl, že brankář Las Palmas vyběhl s předstihem a u míče bude dřív, sprinterský souboj vzdal.
82'
Sergi Cardona dloubáčkem hledal u penaltového puntíku nabíhajícího spoluhráče. Tomu balon přeletěl hlavu o pár čísel. Zezadu ještě mohl zakončit jeho další spoluhráč, ani ten se však nakonec k míči nedostal.
81'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Sory Kaba.
79'
Červení rozehráli po faulu u poloviny hřiště. Rychle se dostali s míčem k šestnáctce soupeře, ale více toho už domácí nepředvedli. Teď se musí naopak bránit.
77'
Hodně tvrdě a nebezpečně pálil z levé strany z velkého úhlu Enzo Loiodice. Golman dobře zasáhl a jeho tvrdou ránu zlikvidoval.
75'
Pejiño fauloval Sergio Ruize, který se snažil si převzít balon.
74'
Granada mohla o pár desítek vteřin znovu vyrazit do brejku, ale tentokrát tomu na poslední chvíli zabránil stoper Las Palmas.
73'
Domácí fotbalista šel sám na branku, zhruba od středového kruhu. Ač akci dotáhl do konce a vsítil gól, skóre zůstává. Sudí odmával ofsajd.
72'
Červenou kartu uviděl na střídačce náhradní golman Las Palmas – Aarón Escandell.
70'
Černí se ženou znovu do velkého vápna Granady.
68'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Autorem branky je PEJIÑO. Asistence: Marc Cardona. Branka, kterou musel ještě potvrdit VAR, jestli nešlo o ofsajd, je nakonec uznána. Pejiño si skvěle naběhl a naskočil na centr z levé strany a uklidil balon na druhou stranu, než kde stál brankář. Je srovnáno.
66'
Sandro Ramírez zkusil zakončit z ostřejšího úhlu, prostor branky ale netrefil.
64'
Alberto Moleiro zakončil jen do boční sítě.
63'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Faitout Maouassa,
ze hřiště odchází Facundo Pellistri, přichází Theodor Corbeanu.

ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Cristian Herrera,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Pejiño.
61'
Granada rozehraje za polovinou hřiště poté, co jeden z hostů zahrál rukou.
60'
Domácím se nelíbila intenzita zákroku hostujícího fotbalisty, který vrazil do domácího Carlose Nevy.
59'
Bruno Méndez včas vyběhl proti zakončujícímu hráči a jeho pokus zneškodnil v samém zárodku.
57'
Ten se daří domácím odrazit a Las Palmas tak musí akci zakládat znovu.
57'
Roh pro hosty.
56'
Sergi Cardona si řekl o nahrávku mezi hráče Granady. Míč tam sice šel, Cardona se ale k němu už nedostal.
54'
Hosté šli dopředu po levé straně. Na úrovni šestnáctky ale ukopl míč protihráči obránce Granady a vysloužil si potlesk.
52'
Sergio Ruiz byl faulovaný ve středovém kruhu. Dlouho se ale na zemi neválel a ihned běžel za sudím mu říct, že to nebylo poprvé, co Máximo Perrone takto fauloval. Na karetní trest ale nedošlo.
50'
Alberto Moleiro si chtěl narazit míč se Sandrem Ramírezem. Druhý jmenovaný mu ale přihrál na jinou stranu, než kam jeho spoluhráč očekával. Sandro ještě ale zabojoval a získal míč zpět pro svoje barvy.
48'
Na balonu jsou znovu hráči Las Palmas, kteří hledají prostor, kudy projít do zakončení.
46'
Ignasi Miquel vystihl rozehrávku černých, než ale stihl udělat pár kroků vpřed, o balon zase přišel.
46'
ze hřiště odchází Matías Arezo, přichází Myrto Uzuni.
46'
První poločas je za námi. Byl to hodně vypjatý poločas, plný emocí. Granada šla v 21. minutě do oslabení, když se nechal vyloučit Piatkowski. Hostující tým byl od té chvíle jasně lepším a v zápase dominoval. Překvapivě ale první trefu zapsali domácí. Ke konci poločasu měl ještě práci sudí, který rozdal žlutou kartu hned třem hráčům.
45+6'
45+6'
Rána hostujícího fotbalisty mířila do bližšího horního rohu, ale balon branku nakonec přeletěl.
45+5'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Gonzalo Villar, Carlos Neva).

Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Sandro Ramírez).
45+4'
Sandro Ramírez byl na pravé straně od velkého vápna soupeře faulovaný. Faulující hráč byl karetně potrestán. Tím to ale neskončilo. Hráči si mezi sebou ještě něco řekli, což Sandra rychle postavilo na nohy a strhlo to menší melu. Rozhodčí tak ještě rozdá další karty.
45+4'
Domácí fanoušci pískají, na míči jsou totiž hráči Las Palmas.
45+2'
Hostující celek je z inkasované branky rozhozený a dopouští se zbytečných ztrát a faulů.
45+1'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Matías Arezo).
44'
Granada právě vstřelila branku!
Autorem branky je BRUNO MÉNDEZ. Asistence: Sergio Ruiz. Tohle by asi málo kdo odhadl, že se stane. Od červené karty byl domácí celek horší a jen se bránil. Na druhou stranu hřiště se téměř nedostal. Po faulu Parka mezi střídačkami ale přišel centr k šestnáctce, kde si jej našel Méndez a střelou po zemi uklidil balon k levé tyčce! Nečekaný vývoj zápasu.
42'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Marvin Park). Mezi střídačkami dostal šlapáka Gonzalo Villar. Park je potrestán žlutě.
41'
Munír al-Haddádí si nerozuměl s Marvinem Parkem. Míč tak skončil v zámezí.
40'
K hlavičce se dostal Bruno Méndez, mířil ale moc vysoko.
40'
Granada se s míčem dostává za polovinu. Dokonce bude zahrávat rohový kop, který získal pro svoje barvy Carlos Neva.
38'
Ignasi Miquel dobře přečetl přihrávku soupeře a padající lob za jeho záda odhlavičkoval brankáři do rukavic.
38'
Na střely už to je 0:8.
37'
Nebezpečná rána z levého rohu šestnáctky vystrašila nejednoho fanouška Granady.
36'
Hosté drží míč a jsou s ním na straně soupeře. Červení se posledních deset minut jen brání a dopředu se nedostávají.
34'
Domácí budou rozehrávat pár metrů před půlící čárou.
33'
Alberto Moleiro si pěkně naběhl ve vápně za obránce. Před vybíhajícím brankářem si stihl míč i posunout do strany, ale nezvládl ho pak včas přesměrovat do branky. Následoval tak odkop.
32'
Po delší době se do hry dostal taky brankář Las Palmas. Pouze ale přihrával na svého spoluhráče, zasahovat proti střele nemusel.
31'
Munír al-Haddádí si vyměnil míč se spoluhráčem. Když už se chystal centrovat, zavčas se k němu dostal obránce, jenž mu ukopnul balon na roh.
29'
Přetažený centr Sandra nenašel nikoho v černém dresu, ale ani v červeném. Následuje odkop.
28'
Las Palmas bude rozehrávat další rohový kop, tentokrát z levé strany.
27'
Kirian Rodríguez zakončil z půlkruhu před velkým vápnem. Po jemné teči obránce se balon odrazil od levé tyčky branky! Golman se jen ohlédl.
25'
Hostující tým teď bude mít výhodu o jednoho muže v poli navíc. Teď budou černí rozehrávat roh.
25'
Standardní situaci se rozhodl zakončit na přímo na branku Sandro Ramírez. Balon prostor tří tyček minul.
24'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Ignasi Miquel.
23'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Augusto Batalla). Za poznámky, pravděpodobně, k verdiktu sudího, vidí brankář žlutou.
22'
Červená karta pro tým Granada CF (Kamil Piątkowski). Sudí opravdu změnil verdikt! Namísto žluté karty sudí tasí červenou! VAR a sudí tak posoudili situaci jako "zatažení za ruční brzdu", jinak by totiž hostující hráč unikal sám na branku.
20'
Sudí nyní posuzuje, zda nešlo o zmaření brankové příležitosti, jelikož Piątkowski skluzem poslal unikajícího protihráče směrem na branku.
20'
Po faulu Piątkowskeho se stále nerozehrálo. Situaci ještě zkoumá VAR.
18'
Granada rychle přecházela do útoku, o balon ale kousek za polovinou přišla. Fanoušci se dožadovali odpískání faulu, sudí ale nechal běžet hru dál.
17'
Po obranném zásahu Facundoa Pellistriho si ho ještě hráči v černém zopakují.
17'
Hosté rozehrají rohový kop.
15'
Carlos Neva našel přihrávkou za obranu Matíase Arezou. Při snaze zaseknout míč v šestnáctce ale upadl a akci tak ani nedokončil. Poté byl dopísklý ofsajd.
13'
Domácí tým, který nastoupil v červených dresech teď získal míč na útočné straně. Dopředu ale nebylo na koho nahrát, míč tak putoval směrem dozadu.
11'
Hosté pokračují vhazováním na polovině soupeře.
9'
Centr mířil k přední tyčce, kam se snažil dostat jeden z útočníků. Obránci mu ale nedovolili zakončit.
8'
Domácí celek se přesouvá k rohovému praporku.
4'
Střela Sandra Ramíreze mířila do branky, ale díky zákroku brankáře míč v síti neskončil.
1'

Granada CF: Batalla – R. Sánchez, Bru. Méndez, Piątkowski, Neva (C) – S. Ruiz – Pellistri, G. Villar, Hongla, Melendo – Arezo.
Náhradníci: A. López, M. Martínez – Corbeanu, Miquel, Gumbau, Torrente, Rubio, Uzuni, Callejón, Puertas, Maouassa.
Trenér: Alexander Medina

UD Las Palmas: Valles – Park, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, Loiodice, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Á. González, Escandell – Fa. González, Kaba, M. Cardona, I. González, Pejiño, C. Herrera, Coco, Sinkgraven, Herzog.
Trenér: Garcia Pimienta

Rozhodčí: Mateo Busquets Ferrer – Gonzalo García González, Pérez de Mendiola.
Poslední vzájemné zápasy

Poslední utkání Granada, jakožto hostující tým, prohrál na půdě soupeře 1:0.
Granada CF – UD Las Palmas

Granada je na předposledním místě v tabulce a poslední utkání se jí nedaří. Má momentálně jedenáct bodů, na první nesestupové místo ztrácí před 23. kolem šest bodů. Pod Granadou je jen Almería, která má šest bodů.

Poslední utkání Granada sehrála v Getafe. V prvním poločase se domácí tým trefil dvakrát a šel do šaten s doubrankovým náskokem. Granada mohla snížit z penalty, ovšem Uzuni neproměnil. Tato porážka tak byla pro Granadu třetí v řadě a sedmou za posledních deset zápasů.

Las Palmas je na devátém místě. Ve dvaceti dvou zápasech se hráči trefili dvacet dvakrát, devatenáctkrát inkasovali. Z posledních pěti zápasů prohráli třikrát, dvakrát zvítězili. 22. kolo čekal na Las Palmas Real Madrid. Domácí tým šel do vedení v 53. minutě, dlouho ale jejich nadšení nezůstalo. Druhý tým tabulky v 65. minutě odpověděl a v 84. minutě dokonal obrat. Las Palmas tak naposledy bodoval s Realem Madrid naposledy v roce 2016, zvítězit dokonce naposledy před 23 lety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.