La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Real Betis - 28. září 2023   19:00

Granada
67' Boyé (Zaragoza)
1:1
(0:0)
Real Betis
51' Diao  (A. Pérez)
Granada
Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – Melendo (62. Callejón), Gumbau (73. Weissman), G. Villar (63. S. Ruiz) – Uzuni (38. Zaragoza), Boyé, Puertas (C) (73. Petrović).
R. Fernández – Fernandez, Manafá, Perea, V. Díaz, Rubio, Diédhiou.
V. García – Méndez, Villaseñor.
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
18 936 diváků
Real Betis
Bravo – Ruibal, Pezzella, Riad, Vinícius – Isco (81. M. Roca), G. Rodríguez, Guardado (C) (73. Carvalho) – Diao (81. J. Cruz II), A. Pérez (73. B. Iglesias), Ezalzúlí (58. Ro. Sánchez).
Vieites, R. Silva – Bellerín, Altmira, Miranda, Visus Contreras.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 18 936 diváků.
Červenobílí navzdory zisku zůstávají v sestupovém pásmu, odkud se budou moci odrazit už během důležitého nedělního souboje s Almeríí. Desátý tým ze Sevilly pak bude ve stejný den hostit Valencii.
Máme hotovo, strhující souboj Granady s Betisem dnes vítěze nenašel! Zaplněné ochozy stadionu sledovaly napínavou bitvu, ve které jako první udeřili do té doby pasivní hosté skrz krásnou trefu mladíka Diaa, přičemž pro domácí o pár minut později zachránil bod Boyé. Remíza duelu sluší, oba týmy podaly skvělý výkon.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:11.
90+7'
90+7'
Iglesias se sice před Ferreirou zbavil bránícího Miquela, jenže jen za pomoc faulu. To bude pro dnešek vše.
90+6'
Ani jeden tým se nechce smířit s remízou, převaha je ale teď na straně Realu. Granada se snaží zaútočit, ale zdá se, že na výraznější akce nemá dost sil.
90+5'
Po sérii domácích šancí se teď dostal do kvalitní příležitosti pro změnu Betis! Carvalho skvělým pasem posunul dopředu Iglesiase, přičemž následná střela šla vedle vzdálenější tyče!
90+4'
Zaragozy je teď plné hřiště, Sánchez se po kontaktu s ním svalil na trávník v granadské šestnáctce. Penalta z toho nicméně zcela jistě nebude.
90+3'
Cruz na druhém konci hřiště ubránil dotěrného Zaragozu a zahrál míč pryč, hosté jdou znovu vpřed.
90+2'
Po nepříliš povedené střele si teď domácí útočník připsal do statistik faul, Sáncheze tvrdě srazil k zemi. Volný kop pro Betis z pozice vedle vápna Granady.
90+1'
Zaragozova střela šla přesně do středu hostující branky, tentokrát Bravo moc práce neměl.
89'
Sánchezův centr se odrazil za vápno na Rodrígueze, jehož následná ukvapená střela byla zblokována. Tohle šlo určitě vymyslet mnohem lépe.
88'
Aitor Ruibal (RBE) je formálně varován za faul, Granada si vyzkouší ještě jednu standardku.
87'
Neva si pohlídal aktivního Cruze a nepustil ho k dlouhé přihrávce, Ferreira tak mohl zůstat v klidu. Kdyby se útočník k míči dostal, mohlo to být nebezpečné.
86'
Faul na Rocu nastartoval rychlý protiútok Betisu, který ale k nebezpečné střele nevedl. Míč zajel za svatyni, za malý moment jej tak Ferreira odkopne.
85'
Dění se teď v Granadě kouskuje, míč během posledních pár sekund několikrát opustil hranice hřiště.
84'
Sánchez sice na křídle parádně zastavil Zaragozu, domácí se ale pak k míči rychle vrátili zpět.
83'
Celý stadion teď znovu na nohy poslal Boyé, jehož nebezpečná hlavička šla nad břevno! Kritické chvíle pro sevillské hráče!
82'
Výborný Bravo udržel svůj tým ve hře, to byl naprosto fantastický zákrok! Zaragoza pěknou přihrávkou vybídl ke střele Callejóna, jehož prudkou ránu natažený gólman vyrazil pryč!
81'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Isco, přichází Marc Roca,
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Juan Cruz.
79'
Tohle domácím vůbec nevyšlo dle představ, Petrović po signálu napálil balón přímo do zdi. Domácí pak museli rychle krotit protiútok Diaa.
78'
Riad vystavil hodně tvrdou stopku rychlému Boyému, čímž Granadě nabídl standardku z pozice pár metrů před šestnáctkou. Tohle by mohlo být nebezpečné.
77'
Ruiz u středové čáry výborně odzbrojil Diaa, Betis se ale poté rychle vrátil k míči. Ani jednomu týmu se teď nedaří pořádně zaútočit na soupeřovu svatyni.
75'
Útočícího Callejóna si bravurně pohlídal Carvalho a nedovolil mu na pravém křídle nadělat moc velkou paseku. Hosté si berou míč na své polovině.
74'
Sudí po dlouhé době vytáhl z kapsy žlutou kartu a ukázal jí Ignasimu Miquelovi (GRN), který si tak po zbytek utkání bude muset počínat opatrněji.
73'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Njegoš Petrović,
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Shon Weissman.
73'
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází William Carvalho,
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Borja Iglesias.
72'
Sevillský klub přesunul hru na domácí stranu hřiště, Guardadův přetažený míč ale doskákal až za klec. Teď uvidíme střídání, Ferreira pak bude odkopávat.
70'
Ruibal si pohlídal centr z pravé strany a míč hlavou poslal mimo nebezpečí, hosté startují dopředu.
69'
Uff, v domácím vápně to teď pěkně hořelo! Ferreira převedl zákrok proti střele Ruibala, jenže balón se odrazil přesně k Guardadovi a ten na štěstí pro Granadu poslal míč vysoko nad!
68'
Hraje se nahoru dolu, Betis se momentálně snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět.
67'
Granada právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno, na Nuevo Los Cármenes začínáme zase od začátku! Zaragoza od postranní čáry naservíroval míč na hranici malého vápna na nedostatečně střeženého LUCASE BOYÉHO, jenž následně skákající míč nasměroval za bezmocného strážce svatyně – 1:1!
65'
Po Gumbauově centru se před Bravem natahoval Boyé, který sice na letící míč dosáhl, ale hlavou ho poslal jen nad břevno svatyně sevillského klubu.
64'
Po hostujícím rohu následovala série přihrávek, kterou nepřesnou střelou uzavřel Pérez! Míč šel jen pár centimetrů vedle svatyně!
63'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Sergio Ruiz.
62'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází José María Callejón.
62'
Dlouhý přezkum záznamu je u konce. Zásah skutečně platit nemůže, a to pro postavení mimo hru.
61'
No, i pokud by jeden ze spoluhráčů Riada nebyl v ofsajdu, zdálo se mi, že Pérez těsně před trefou míč tečoval rukou. Uvidíme, jak rozhodne VAR.
59'
Dlouhý balón z pravé strany teď v domácí šestnáctce zachytil Riad, který následně zakončil za bezmocného strážce svatyně! Zásah Betisu byl ale odmáván postranním sudím, který viděl ofsajd! Věc jde k mužům u videa...
59'
A už to mohlo být o dvě branky! Nenápadné padající zakončení Isca z hranice vápna málem zaplulo přesně pod brevno, ale pozorný Bravo ho nataženou rukou vyrazil mimo nebezpečí!
58'
ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Rodrigo Sánchez.
57'
Ruibalův centr se od clonícího Nevy odrazil zpět k útočníkovi Betisu, ten to tak může zkusit znovu.
55'
Gól Betisu úplně převrátil misky vah, teď mají na hrací ploše převahu hosté. Domácí působí opařeným dojmem a nedaří se jim se vrátit zpět do tempa.
54'
Isco pěkným vzdušným pasem vybídl k zakončení Péreze, jenž se ale nedovedl včas odpoutat od protihráčů. Skákající míč nabral Ferreira.
53'
Zaplněnými ochozy se line tichý pískot. Granada sice po pauze hrála výborný fotbal a vyhlížela úvodní gól, vzápětí je ale vše jinak a nyní musí hojit ztrátu.
52'
Diao evidentně nemá dost a nyní se snažil doběhnout přetažený balón z dílny Ruibala, ke kterému se ovšem jako první dostal vysunutý brankář.
51'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté přežili hodně bídný vstup do poločasu a následně zničehonic odskakují do vedení! Svou první přesnou trefu za Betis si připisuje teprve sedmnáctiletý ASSANE DIAO, který se parádně zbavil dvou protihráčů a z hrance šestnáctky překvapil Ferreiru tvrdou ranou – 0:1!
50'
Po dvou třech odrazech ve vápně se ke střele dostal Zaragoza, jehož pokus se od protihráče odrazil za Brava. Tlak červenobílých pokračuje rohem.
49'
Zaragoza byl u postranní čáry zastaven nedovoleným zákrokem, Abner po odstrčení svého soka ale zřejmě vyvázne bez žluté karty. Standardka pro domácí.
48'
Betis úvod druhé půle vůbec nechytl, Granada má výrazně více ze hry a kontroluje balón.
47'
Otevřít skóre se nyní pokusil zadák Sánchez, který se na hraně vápna dostal za Riada a následnou solidní ranou k tyči donutil Brava poprvé po pauze zakročit.
46'
Svižný vstup do poločasu ze strany domácích! Puertas pozemním centrem hledal nabíhajícího Zaragozu, který se ale k míči nedostal včas! Obrovská škoda pro Granadu!
46'
Úvodní poločas je minulostí. Betis byl sice po většinu prvního dějství častěji na balónu, výraznější šance si ale vypracovala Granada. Bravo tak měl podstatně více práce než jeho kolega na druhém konci hřiště, který dosud nečelil ani jedné přesné střele na bránu. Skóre se nicméně během čtyřiceti pěti minut nepohnulo, duel je stále otevřený. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:3.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
45+4'
45+3'
Zaragoza nastartoval asi poslední výraznější útok poločasu a za půlící čarou přenechal míč Boyému, který ale s tímto krokem evidentně nepočítal.
45+2'
Výborná souhra zadáku Granady vedla k odzbrojení Diaa na pravém křídle. Betis se ale jen pár sekund nato vrátil zpět na balón, Ferreira musí být ve střehu.
45'
Další roh Betisu chtěl v první trefu utkání přetavit Pérez, který se odpoutal od protihráčů a z pozice u zadní tyče míč hlavou nasměroval nad domácí bránu.
44'
Ruibalův centr k větší šanci nevedl, k balónu se totiž jako první dostal jeden z protihráčů a bez sebemenšího váhání ho hned zahrál ven ze šestnáctky.
43'
Momentálně se hraje nahoru dolu, ani jednomu celku se teď nedaří se na delší dobu usadit na míči.
41'
Vinícius se nedokázal včas dostat ke skákajícímu balónu na levé straně, který se tak dostal až za domácí svatyni. Ferreira bude za chvíli rozehrávat.
40'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Těsně za středovým kruhem byl teď faulován Pérez, kterého nataženou nohou poslal k zemi Torrente.
39'
Diao je dnes nebezpečný hlavně v útoku, teď se ale blýskl i v obraně a na křídle odzbrojil protihráče.
38'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Bryan Zaragoza. Jedná se o vynucené střídání, domácí útočník si přivodil nějaké zranění při souboji o míč s Rodríguezem.
37'
Isco spadl před hostující svatyní po nějakém menším kontaktu, zřejmě s bránícím Miquelem. Z toho penalta určitě nebude, ač by si jí hosté jistě přáli.
36'
Ruibal ubránil míč před vysunutým Uzunim a zahrál ho za sebe na obránce. Sevillský celek teď ovládá balón, nedaří se mu ovšem přesunout hru k Ferreirovi.
35'
Dění pozastavuje Villarův faul, Betis bude rozehrávat ze své vlastní poloviny bitevního pole.
34'
Míč se nyní od bránícího Pezzelly v hostujícím vápně odrazil k Puertasovi, nepříliš povedené zakončení pak proskákalo několik metrů vedle brány.
33'
Dění se v posledních minutách výrazně uklidnilo, úvodní divočina už je dávno minulostí. Na Pérezovu nepřesnou přihrávku na Isca si počínal Ferreira.
31'
Boyé na chvíli zmizel do zámezí. Během krátkého domácího oslabení se snažil zaútočit neposedný Diao, kterého ale obrana Granady hravě přečetla.
30'
Rodríguez během chaosu před Ferreirou ve snaze získat letící míč nedopatřením kopl Boyého do obličeje, sudí zastavuje hru a na hřiště míří zdravotníci.
29'
Torrente si i tentokrát počíhal na balón z dílny Viníciuse, který i tentokrát poslal za svou svatyni. Uvidíme, zdali tento roh Betisu bude lepší než ten poslední.
28'
Na druhém konci hřiště se nyní Boyé pokusil kratičkou přihrávkou vylepšit střeleckou pozici pro nabíhajícího Uziniho, jako první se ale k míči dostal Bravo.
27'
Vracející se Torrente se na straně vložil do centru Viníciuse, domácí tak z akce vytěžili rohový kop.
26'
Puertas byl postranním rozhodčím nachytán v postavení mimo hru, jedná se o první ofsajd domácích.
25'
Gumbau zkusil štěstí z velké vzdálenosti, ukvapené zakončení zamířilo nad Bravovu bránu.
24'
Hosté po hodně divokých minutách nyní hru zdánlivě dostávají pod kontrolu. Granada má stále převahu, která je ale postupem času menší a menší.
23'
Vinícius se po domácím rohu dostal k balónu a bez váhání ho zahrál ven ze svého vápna, Betis se může poprvé po dlouhé době přesunout do útoku.
22'
Aktuální dominance červenobílých chtěl nyní využít Uzuni, který ovšem z podstatně menší šance nasměroval míč vedle hostující klece. Bravo odkopává.
20'
První gól v Granadě visí ve vzduchu, ze solidní pozice teď zakončil opět Boyé! Bravo byl ale ve střehu i tentokrát a míč vyrazil nad svatyni!
19'
Mnoho hráčů Granady teď ještě reklamovalo údajnou hru rukou ve vápně ze strany Rodrígueze, záložník ovšem balón podle všeho zahrál dle pravidel.
18'
V ochozech to zašumělo, Boyé po impozantním sólu orazítkoval zadní tyč sevillské brány! Hororové okamžiky pro hostující fanoušky!
17'
Miquel měl hodně blízko k prvnímu gólu utkání! Torrente srazil letící míč přesně k volnému zadákovi Granady, který ale z bezprostřední blízkosti brány zakončil jen do připraveného gólmana! Výborný zákrok z dílny Brava!
16'
Puertas šel do souboje s Ruibalem hodně tvrdě. Tak tvrdě, že se při něm dokonce sám zranil. Zdravotníci se nyní věnují kotníku domácího forvarda.
15'
Prvních patnáct minut utkání je takřka minulostí. V Granadě zatím sledujeme atraktivní podívanou, přičemž Betis má dle očekávání o něco málo více ze hry.
14'
Diao se sice odpoutal od protihráče, poté ale nedokázal doběhnout až příliš důraznou přihrávku. Míč se odkutálel za Ferreiru, který tak bude odkopávat.
13'
Rozehrávka Realu se od bránícího Nevy odrazila do outu, Betis bude vhazovat na polovině soupeřů.
12'
Hra se po záchvěvu aktivity ze strany domácích vrátila zpět do zajetých kolejí, Betis ovládá balón a hledá nějakou skulinu v rozestavení Granady.
11'
Tohle nevypadalo vůbec špatně! Neva zachytil dlouhou přihrávku u postranní čáry a takřka z rohu hřiště poslal balón do vápna na Puertase, kterému zakončení z voleje pak ovšem nevyšlo dle představ! Míč proskákal vedle klece.
10'
Isco krátkou přihrávkou na střed vápna připravil střelu pro Péreze, který ovšem zakončil jen do protihráče. Podle hostů šlo o hru rukou, sudí ale nesouhlasí.
8'
Tentokrát už se ale o faul jednalo, Rodríguez byl poměrně okatě zatažen za dres Puertasem. Zelení tak získávají volný kop na své vlastní polovině hřiště.
7'
Rodríguez končí na trávníku po kontaktu s Gumbauem. Podle rozhodčího ovšem tentokrát vše proběhlo podle pravidel, další karta tedy nehrozí.
6'
Hezká šance pro sevillské borce! Ruibal pěkným balónem podél postranní čáry poslal dopředu Diaa, který naběhl až do vápna a následně zakončil vedle vzdálenější tyče!
5'
Hosté se oklepali po hodně pasivním vstupu do utkání a drží se na balónu, zatím se jim ale nedaří najít recept na poměrně solidní defenzívu Granady.
4'
Boyé se blýskl ve svém vlastním vápně a nebezpečnou standardku hlavou poslal za Ferreiru. Betis si tak za malou chvíli vyzkouší kop od praporku.
3'
Diao získal míč na křídle a vyrazil vpřed, než byl tvrdě zastaven Gerardem Gumbauem (GRN). Rozhodčí neváhal a okamžitě vytasil žlutou kartu.
2'
Raketový start domácích pokračoval rohovým kopem, ani z něj ale svěřenci kouče Lópeze nevytěžili větší šanci. Bravo i tentokrát zůstal v klidu.
1'
Granada získala balón, neztrácela čas a okamžitě se vypravila dopředu. Bleskový brejk centrem zprava uzavřel Puertas, protihráč míč odhlavičkoval pryč.
1'
Úvodní výkop obstará Betis, jdeme na věc!
Oba kluby vyráží na plochu, domácí v červenobílých a hosté v zelených dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný čtvrteční večer, utkání začíná za pár minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Granada CF: Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – Melendo, Gumbau, G. Villar – Uzuni, Boyé, Puertas (C).
Náhradníci: R. Fernández – Fernandez, Weissman, Manafá, Zaragoza, Perea, V. Díaz, Callejón, Rubio, S. Ruiz, Diédhiou, Petrović.
Trenér: Paco López.

Real Betis: Bravo – Ruibal, Pezzella, Riad, Vinícius – Isco, G. Rodríguez, Guardado (C) – Diao, A. Pérez, Ezalzúlí.
Náhradníci: Vieites, R. Silva – M. Roca, Bellerín, J. Cruz II, Ro. Sánchez, Carvalho, Altmira, Miranda, B. Iglesias, Visus Contreras.
Trenér: Manuel Pellegrini.

Rozhodčí: V. García – Méndez, Villaseñor.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude mladý Víctor García, pro kterého to bude teprve čtvrté odpískané utkání ve španělské nejvyšší soutěži. Jeho asistenty budou Joan Méndez a Julián Villaseñor.
REAL BETIS (10. místo)
6 Z, 2–2–2, 6:8 (-2), 8 bodů

Klub ze Sevilly bude v dnešním utkání plnit roli favorita, ač se zkraje sezóny též nenachází v té nejlepší formě. Betis má po šesti kolech vyrovnanou bilanci dvou výher a stejného počtu remíz i proher, přičemž osm dosud nasbíraných bodů mu stačí akorát na pozici přesně na středu tabulky: zelenobílým patří desátá pozice.

Svěřenci kouče Pellegriniho si v neděli chtěli spravit chuť poté, co v týdnu v úvodním utkání skupinové fáze Evropské ligy nestačili na skotské Rangers. Utkání s rivaly z Cádizu však přineslo jen plichtu, přičemž na výsledku 1:1 se brankou podílel Guido Rodríguez.

Poslední utkání Betisu
24. 9. (LL): Betis – Cádiz 1:1
21. 9. (EL): Rangers – Betis 1:0
16. 9. (LL): Barcelona – Betis 5:0
GRANADA CF (19. místo)
6 Z, 1–0–5, 9:17 (-8), 3 body

Granadě návrat do LaLigy nevychází dle představ. Mistr loňské druhé divize figuruje až na předposledním místě tabulky s pouhými třemi body na kontě, které získal před měsícem po výhře proti Mallorce. Od té doby tým Paca Lópeze zaznamenal jen další tři porážky, přičemž v neděli nestačil na dalšího nováčka: Las Palmas.

Nazaríes trápí bídná defenzíva, jež je vůbec nejhorší v celé soutěži – dosud inkasovali hned sedmnáct branek, což vychází zhruba na tři góly na zápas. Začátkem září na půdě Sociedadu obdrželi dokonce pět zásahů. Podaří se jim zadní řady zpevnit proti Betisu?

Poslední utkání Granady
24. 9.: Las Palmas – Granada 1:0
18. 9.: Granada – Girona 2:4
2. 9.: San Sebastian – Granada 5:3
Příjemný čtvrtek u sledování LaLigy! Vložené 7. kolo španělské soutěže dnes uzavře trojice duelů, mezi kterými najdeme i souboj Granady a Betisu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.