La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Villarreal - 30. října 2023   21:00

Granada
29' R. Sánchez (G. Villar) • 34' Uzuni (Zaragoza)
2:3
(2:3)
Villarreal
18' G. Moreno  (Sörloth) • 23' G. Moreno   • 28' Sörloth  (Parejo)
Granada
Ferreira – R. Sánchez (83. Diédhiou), Miquel, Torrente, Neva – Zaragoza, S. Ruiz (83. Petrović), G. Villar (60. Melendo), Fernandez (68. Callejón) – Puertas (C) (68. Weissman), Uzuni.
A. López – Manafá, V. Díaz, Bosch, Perea.
Iglesias – Bueno, Cerezo.
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
16 638. diváků
Villarreal
Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Gabbia, A. Moreno (76. Femenía) – Akhomach (76. Terrats), Capoue, Parejo, Baena (58. Morales) – G. Moreno (84. Comesaña), Sörloth (46. C. Romero).
Reina – Cuenca, Mándí, Trigueros, Brereton Díaz.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 16 638 diváků.
Oba týmy v tomto týdnu odehrají další dvě utkání. Červenobílí nejprve ve čtvrtek v rámci španělského pohárů zavítají na půdu pětiligové Arosy a v neděli odcestují do Valencie, zatímco žluté v nadcházejících dnech čeká Chiclana ze šesté ligy a Bilbao.
Všechny góly utkání nakonec byly k vidění ještě před přestávkou, Villarreal si po zodpovědném defenzivním výkonu z Granady odváží všechny body! Domácí se sice ve druhém poločase snažili definitivně vymazat manko, které v závěru úvodního dějství pracně snížili, ale všechny jejich pokusy nakonec vyšly vniveč.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 9:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:15.
90+5'
90+5'
Ferreirovi se muselo na moment zastavit srdce, zničehonic se před ním totiž zjevil úplně volný Morales! Domácí brankář si ale s jeho střelou poradil, to bude pro dnešek už vše!
90+4'
Famara Diédhiou byl hlavním akterém dost možná poslední akce Granady, která měla gólový potenciál! Střídající útočník vyrazil dopředu po křídle, s koncovkou ale hodně otálel a následně míč poslal jen do brankáře!
90+3'
Jörgensen si poradil se střelou zpoza vápna, hravě jí lapil a následně na balón na moment padl.
90+2'
Ze strany domácích je to v posledních momentech až nečekaně slabé. Skoro to vypadá, že svěřencům trenéra Lópeze došly síly, a nejsou schopni si v závěru utkání vypracovat nějakou lepší šanci.
90+1'
Romero si pohlídal dlouhý balón Granady a bez obtíží ho srazil dozadu na pozorného Jörgensena.
90'
Čtvrtá žlutá karta pro Villarreal, Dani Parejo (VLR) podržel protihráče a je varován rozhodčím.
89'
Sledujeme opatrnou sérii přihrávek borců ve žlutém, kteří se snaží držet hru hlavně u středu hřiště.
88'
Hostující defenzíva si počíhala i na další Zaragozův balón, který obratem letí ven z šestnáctky.
87'
Zatím vše nasvědčuje tomu, že hosté si svůj náskok udrží až do závěrečného hvizdu. Granada už nepůsobí ani zdaleka tak nebezpečným dojmem.
86'
Trápení domácích v koncovce ideálně vystihuje statistika střel mimo branku, která zní 8:0. Červenobílí od konce přestávky pálí jednu šanci za druhou.
85'
Zaragozův míč do šestnáctky se od clonícího soka odrazil do zámezí, Granada rychle vhazuje.
84'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Santi Comesaña.
83'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází Famara Diédhiou,
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Njegoš Petrović.
81'
Neva z levé strany centroval míč na Weissmana ve vápně, kterého bedlivě střežili dva protihráči. Domácí borec si tak nedokázal balón zpracovat.
80'
Míříme do posledních deseti minut základní hrací doby. Granadě zřejmě zvlhl střelný prach, Villarreal teď své soupeře odmítá pustit před Jörgensena.
79'
Femenía startoval do útoku po pravém křídle, nakonec ovšem zbytečně. Ujíždějící míč, za kterým upaloval, totiž po chvíli skončil za postranní čarou.
78'
Dění se nyní drží na středu hřiště, balón často střídá majitele. Častěji ho mají pod kontrolou hosté, kteří si pochopitelně počínají velmi opatrně.
77'
Jörgensen drží míč ve vápně, s rozehrávkou si dává načas. Villarreal se teď snaží zklidnit divokou hru.
76'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Kiko Femenía,
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Ramon Terrats.
74'
Další spálená tutovka červenobílých! Zaragoza ve vápně přetlačil Romera a přihrávkou vybídl k zakončení Callejóna, jenž míč napálil nad!
73'
Řady trestaných hráčů rozšiřuje Carlos Romero (VLR), jenž ve snaze získat míč kopl protihráče do nohy.
72'
Hosté jsou stále zatlačení na své polovině hřiště, ač jsou v posledních momentech u míče častěji.
70'
Granada se seč může vykompenzovat hrubě nepovedený úvod utkání a neustále se tlačí dopředu, na Jörgensena ale už delší dobu neletěla žádná střela.
69'
Villarreal přežil další složitou chvíli, Sánchezovu křižnou přihrávku od jedné tyče k druhé Albiol nohou vyrazil do bezpečí. Jörgensen tak zůstal v klidu.
68'
ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Shon Weissman,
ze hřiště odchází Alvaro Fernandez, přichází José María Callejón.
68'
Raúl Albiol (VLR) zpětně vidí žlutou kartu za zákrok, kterým se snažil vznikající brejk zastavit.
66'
Zaragoza měl obrovskou šanci srovnat, kterou ale zahodil! Domácí záložník byl úplně sám na křídle, jenže svůj brejk uzavřel pouze nepřesvědčivou střelou přímo do Jörgensena!
65'
Po dlouhé době si na míč sáhl také Ferreira, který jej před dotěrnými protihráči zahrál na střed hřiště.
64'
Albiolovu přihrávku na vysunutého spoluhráče zachytil zadák v červenobílém, Granada ani chvíli neváhá a sama hned startuje zpět do ofenzívy.
63'
Hráči ve žlutém jsou pod tlakem, v posledních minutách se hraje výhradně na jejich polovině hřiště. Na straně to znovu zkoušel Zaragoza, kterému ale bránící protihráč vystavil poměrně důraznou stopku.
62'
Fernandez doběhl míč na zadní čáře a vysokým odkopem se ho pokusil nasměrovat k opačné tyči na Zaragozu, který ale s touto nabídkou nepočítal.
61'
Villarreal si zahrává, tohle by pro něj mohlo dopadnout hodně špatně! U pravé tyče se nyní uvolnil Puertas, ani ten ovšem nedokázal svou hlavičku přetavit ve vyrovnávací gól!
60'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Óscar Melendo.
59'
Tohle se do mezí pravidel také nevešlo, Gabbia od sebe protihráče doslova odstrčil. Domácí si berou míč.
58'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází José Luis Morales.
57'
V ochozech to zahučelo, červenobílí si vytvořili skvělou šanci! V blízkosti Jörgensena se pěkný centr pokusil do brány nasměrovat Ruiz, jehož pokus hlavou ale šel nad břevno!
56'
Dění se hodně kouskuje, takřka každý souboj teď vede k přerušení hry. Standardku si nyní vyzkouší Granada, která jí bude zahrávat z velké vzdálenosti.
55'
Baenu ve vápně stáhl k zemi bránící Sánchez, pokutový kop z toho nebude. Nutno nicméně podotknout, že dle mého názoru k němu moc nechybělo.
54'
Atmosféra rapidně houstne, sudí se snaží dění dostat pod kontrolu. Na rohu hřiště jsme teď málem viděli strkanici, tohle bude možná ještě dlouhý večer.
53'
Faulů ve druhém poločase výrazně přibylo, na Capoueho si teď počíhal Fernandez. Volný kop pro Villarreal.
52'
Jörgensen letící míč vyboxoval před sebe. Jako první se k němu dostal Puertas, jehož následná slabá střela zamířila hned pár metrů vedle přední tyče.
51'
Zaragoza vybojoval pro svůj tým standardku z velmi podobné pozice, ve které byl před malou chvílí faulován Miquel. Tentokrát si neohrabaně počínal Romero.
50'
Alejandro Baena (VLR) se zotavil rychle. Tak rychle, že teď přímo hokejovým bodyčekem na pravě straně sestřelil přihrávajícího Miquela a vidí žlutou kartu.
49'
Miquel během souboje o míč velmi lehce tečoval nohu Baeny, který teď leží v bolestech na trávníku. Nezdá se ale, že by se jednalo o něco vážného.
48'
Akhomach se pokusil prorazit do vápna, Fernandez byl ale proti a pěkným zákrokem ho rychle odzbrojil. Ferreira si mezi třemi tyčemi jistě oddechl.
47'
Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Villarreal, který nyní předvádí sérii přihrávek na středu hřiště.
46'
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Carlos Romero.
46'
První poločas nám nabídl pořádnou kovbojku. Villarreal se po nesmělém úvodu ujal iniciativy a v rychlém sledu se prosadil hned třikrát. Vše nasvědčovalo tomu, že hosté si z Granady odvezou tři body, ale domácí se poté famózně vrátili do hry a stáhli své manko jen na jedinou branku. Po přestávce to bude ještě zcela jistě zajímavé, nechme se překvapit, co nám druhé dějství přinese.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:0. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:3.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
45+7'
45+6'
Sánchez ztratil balanc na kraji hostujícího vápna a bez zavinění protihráče spadl, což ale nebránilo tribunám v tom se hlasitě (a neúspěšně) dožadovat penalty.
45+5'
Ne ne, vyrovnání se úvodní půli nedočkáme. Slabá hlavička Fernandeze se mezi tři tyče nevešla.
45+4'
Atmosféra v ochozech houstne, červenobílí si ještě před koncem poločasu vyzkouší další roh.
45+3'
Fernandez krásnou přihrávkou mezi obránce nastartoval brejk Uzuniho, kterému se ovšem nepodařilo slibnou šanci přetavit v zakončení. Protihráči ho uhlídali.
45+2'
Závěr prvního poločasu se nese v režii Granady, která se pomalu prokousává zpátky k bráně Villarrealu.
45+1'
Zaragoza toho v konkurenci dvou protihráčů ve vápně moc nevymyslel a ze složité pozice balón poslal za zadní čáru, Jörgensen tak bude odkopávat.
44'
Moreno se hattricku nedočkal, Ferreira měl jeho zakončení tentokrát přečtené a kolenem ho vyrazil mimo nebezpečí! Stále je to jen o gól!
42'
Skoro to vypadalo, že Baena se zkraje vápna chystá vystřelit, ale nakonec se pro jistotu rozhodl míč zahrát za sebe. Kombinace Villarrealu pokračuje dál.
41'
Moreno si nedokázal zpracovat divoký balón u středové čáry a po kontaktu se Sánchezem ho ztratil, Granada opět může zkusit přejít do ofenzívy.
40'
Sörloth sice prudké tažení po křídle ve střelu nepřetavil, zblokovaným míčem ale pro svůj tým aspoň vybojoval roh. Ferreira bude muset zpozornět.
39'
Granada měla vyrovnání na dosah ruky, to je neuvěřitelné! Přímo před Jörgensenem se trestuhodně uvolnil Puertas a hostující brankář měl obrovské štěstí, že následná rychlá hlavička zamířila přesně do středu svatyně!
38'
Divoký poločas se pomalu chýlí ke konci, svěřencům kouče Pachety se podařilo dostat hru pod kontrolu. Baenova odražená příhrávka končí u Ferreiry.
37'
Jörgensen se pokusil vzduchem rozehrát míč na stranu, místo toho ho ale jen odkopl do zámezí. Je přímo fascinující, jak moc se teď role na hřišti obrátily, a Villarreal si teď počíná značně nejistě.
36'
Zaragoza po kontaktu s protihráčem před Jörgensenem spadl na trávník, což ale rozhodčího nechalo chladným. Penalta to nejspíš nebude, tribuny naprosto zuří.
35'
Ochozy jsou ve varu, domácí se ženou za vyrovnáním a z dalšího útoku vytěžili rohový kop.
34'
Granada právě vstřelila branku!
Věřte tomu, nebo ne, ale Granada je zpátky ve hře! Čtvrtý zásah v této sezóně si na své konto připisuje MYRTO UZUNI, který zachytil pas v hostujícím vápně a Jörgensena následně překonal velmi podobným způsobem jako před pár minutami Sánchez – 2:3!
32'
Domácím znepříjemňují život pressující protihráči, Villarreal bez míče hraje hodně vysoko a snaží se soupeře donutit k chybě. Zatím bezúspěšně.
31'
Rozhodčí si všiml, že Moreno si ve snaze zpracovat míč pomohl rukou a nařídil volný kop pro Granadu.
30'
Platnost zásahu po několika desítkách sekund potvrdil také VAR, v Granadě můžeme pokračovat.
29'
Čtyři góly během necelé půlhodiny, to moc se často nevidí! Granada navzdory nepříznivému vývoji nehodlá složit zbraně a obratem snižuje, když Villar ze středu hřiště naservíroval míč na levou stranu na nabíhajícího RICARDA SÁNCHEZE a ten ztrestal nepozornost hostující obrany zakončením nad Jörgensena – 1:3!
28'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí jsou v rozkladu, hosté přidávají další zásah a zadělávají na nečekaný debakl! Na střeleckou listinu se po pěkném sólu zapisuje ALEXANDER SÖRLOTH, jenž se na sekundu uvolnil na hraně šestnáctky a nádhernou střelou na zadní tyč prostřelil Ferreiru – 0:3!
26'
Uff, tak tohle nevidíme rádi. Neva chtěl odehrát skákající míč pryč od sebe, jenže přitom omylem ostře nakopl do holeně nabíhajícího Morena. Karta z toho nebude.
25'
Neva vhodil míč na jednoho z obránců, červenobílí se snaží hru po delší době přesunout dopředu.
23'
V Granadě panuje mrtvolné ticho, Villarreal odskakuje do dvougólového trháku! GERARD MORENO šancí nepohrdl a s ledovým klidem od puntíku poslal míč do levého dolního rohu, zatímco Ferreira spadl na pravou stranu – 0:2!
22'
Prvotní rozhodnutí sudího nyní potvrdil také muž u videa, skutečně uvidíme pokutový kop.
21'
Tak to je přímo hororový sled událostí pro domácí! Sörloth se po skvělé přihrávce dostal přímo před Ferreiru, který zatáhl za záchranou brzdu a proti protihráči vyběhl. Gólman útočníka podrazil a sudí okamžitě nařídil penaltu!
20'
Dění nyní zastavuje faul z dílny Sergia Ruize, žlutí získávají volný kop přímo na středovém kruhu.
19'
Villarreal se drží na míči a evidentně chce na svůj první zásah v utkání velmi rychle navázat.
18'
Granada sice měla v posledních minutách více ze hry, jako první se ale nakonec prosazují hosté! Sörloth se po křídle přesunul až k tyči a následně pěknou přihrávkou na střed připravil střelu pro GERARDA MORENA, jehož zakončení z voleje zaplulo za bezmocného Ferreiru – 0:1!
16'
Puertas zachytil Jörgensenovu bídnou rozehrávku a okamžitě naběhl na kraj vápna, odkud ale nepříliš povedenou střelou brankáře moc nepotrápil.
15'
Tohle nebylo vůbec špatné! Fernandez se uvolnil na rohu hřiště a zvednutou přihrávkou připravil hlavičku pro Uzuniho, který ale míč tečoval jen nad bránu.
14'
Albiol si pohlídal další granadský balón do svého vápna a hlavou jej obratem odrazil do bezpečí.
13'
Fernandez zavřel levou stranu hřiště a odzbrojil Akhomacha, který následnou rozehrávku domácího borce nataženou nohou vyrazil do zámezí.
12'
Červenobílý útok se marně snaží najít nějakou cestu za pevnou obranu hostů, která je nehodlá pustit k bráně. V zápase zatím vynikají hlavně defenzívy.
11'
Granada prožívá povedenou pasáž hry a určuje její tempo. Zaragoza nyní z opačné strany zvolil centr, jenž ovšem zachytil jeden z připravených protihráčů.
10'
Zaragoza se výborně protáhl na kraj šestnáctky a dostal se i ke střele, kterou ale nasměroval jen do středu svatyně. Jörgensen jí hravě zkrotil.
9'
Máme za sebou skoro deset minut, na první větší šanci stále čekáme. Villarreal je aktivnější, ani jeden brankář nicméně zatím moc práce neměl.
8'
Dlouhý domácí balón mířil na vysunutého Uzuniho, kterého ale bedlivě hlídala dvojice vracejících se protihráčů a nedovolila mu letící míč zachytit.
7'
Capoue nepovedenou přihrávkou naservíroval míč protihráči, který po středu hřiště hodlal vyrazit do brejku. Situaci ale bleskově uhasil pozorný Parejo.
6'
Žlutí se po ospalém vstupu do utkání pomalu začínají probouzet, domácí jsou zatlačeni v obraně.
5'
Moreno se prodral až před Ferreiru a kratičkou přihrávkou za sebe vybídl ke střele Pareja, jehož zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
4'
Neva se pokusil rozehrát míč dopředu podél postranní čáry, balón ale nenasměroval ideálně. Hosté získávají vhazování na své polovině hřiště.
3'
Granada v úvodních momentech působí nebezpečnějším dojmem, ač není tak často na balónu. Oproti tomu Villarrealu se nedaří pořádně zaútočit.
2'
O první faul utkání se postaral Altimira, který pár metrů před svým vápnem poslal k zemi Zaragozu.
1'
Hosté se ani na druhý pokus nedokázali protlačit před Ferreiru. Míč si nyní vzal Puertas, který obratem vyrazil do útoku po otevřeném pravém křídle.
1'
Úvodní výkop obstará Villarreal, jdeme na věc!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, oba ve svých tradičních barvách: domácí v pruhovaných červenobílých dresech, hosté pro změnu ve svítivě žlutých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný pondělní večer, start utkání se pomalu ale jistě blíží. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – Zaragoza, S. Ruiz, G. Villar, Fernandez – Puertas (C), Uzuni.
Náhradníci: A. López – Manafá, Diédhiou, Weissman, V. Díaz, Callejón, Bosch, Melendo, Perea, Petrović.
Trenér: Paco López.

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Gabbia, A. Moreno – Akhomach, Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Comesaña, Cuenca, Terrats, Femenía, C. Romero, Mándí, Trigueros, Morales, Brereton Díaz.
Trenér: José "Pacheta" Rojo.

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí byl jmenován Javier Iglesias, kterého dnes čeká teprve 28. utkání v roli vedoucího arbitra v LaLize. Na stranách mu budou k dispozici asistenti Jorge Bueno a Antonio Cerezo.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Když se Granada dosud naposledy v LaLize střetla s Villarrealem, psal se únor 2022. Ti členové žlutého kádru, kteří tento výlet na půdu soupeře pamatují, na něj mají příjemné vzpomínky – domácí totiž sestřelili vysoko 4:1 a přispěli k jejich pádu o patro níž.
VILLARREAL CF (14. místo)
10 Z, 2–3–5, 12:16 (-4), 9 bodů

Moc důvodů k radosti zatím neměli ani ve Villarrealu, který prožívá nejhorší vstup do sezóny od roku 2018. Tým trenéra Pachety je sice čtrnáctý a na první pohled od poslední trojky daleko, na osmnáctou Celtu má ale jen tříbodový náskok, a nemůže si dovolit nic podcenit.

Žlutá ponorka sice zkraje měsíce slavila vítězství v Evropě proti Rennes, na úspěch v domácí soutěži ale čeká už od poloviny září. Její bilance z posledních pěti ligových duelů činí 0–3–2, přičemž minulý víkend díky penaltě Morena vybojovala remízu 1:1 s Alavésem.

10 Z, 1–3–6, 15:25 (-10), 6 bodů

Po prvních deseti duelech je nadmíru jasné, že Granadu čekají tuhé boje o setrvání v LaLize. Červenobílí se jako jediný z nováčků v soutěži nachází v sestupovém pásmu, zatím vybojovali jen jedinou výhru a šest dosud nasbíraných bodů jim stačí jen na předposlední místo.

To nicméně neznamená, že svěřenci kouče Lópeze jsou neškodní. Své o tom ví Barcelona, která proti nim před uplynulou reprezentační pauzou po půlhodině hry prohrávala 0:2 a musela pracně zachraňovat aspoň bod. Naváží dnes domácí na tento výkon a spraví si chuť po porážce s Osasunou z minulého víkendu?

Lucas BOYÉ – 7 Z, 3 branky
Příjemné pondělí u sledování LaLigy! Program 11. kola španělské nejvyšší soutěže dnes uzavře duel na Nuevo Los Cármenes mezi Granadou a Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.