La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Atlético - 3. listopadu 2023   21:00

Las Palmas
51' K. Rodríguez (Moleiro) • 75' B. Ramírez (J. Muñoz)
2:1
(0:0)
Atlético
83' Morata  (Riquelme)
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park (71. Araujo), J. Muñoz, Perrone (70. Loiodice), K. Rodríguez (C), Moleiro (62. B. Ramírez) – al-Haddádí (84. Kaba).
Escandell, Gorin – Curbelo, C. Herrera, Sinkgraven, M. Cardona, Mfulu, Herzog.
López – Serrato, Lozano
Estadio de Gran Canaria
30 080 diváků
Atlético
Oblak – Molina (77. Galán), Savić, Witsel (65. Giménez), Hermoso, Riquelme – de Paul (65. Ñíguez), Resurección (C) (60. Llorente), Barrios – Morata, Griezmann (60. Correa).
Gomis, Mestre – Azpilicueta, Söyüncü.

To je pro dnešek vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:9.
Zápas 12.kola LaLigy mezi Las Palmas a Atléticem Madrid je u konce. Z tříbodového zisku se raduje domácí celek, který byl mírně v zápase lepší. Branky začaly padat až v druhé půli. V 51.minutě přesnou střelou otevřel skóre Rodríguez. V 75.minutě už na 2:0 zvyšoval dělovkou na přední tyč Ramírez. Atleti se poté pokoušeli vyrovnat, což se nepovedlo. Snižující branku jen vstřelil Morata, poté o pár minut později napálil z velkého úhlu břevno. Na více se madridský celek nezmohl a proto prohrál s Las Palmas 1:2.
90+9'
90+8'
Dlouhý nákop se domácím nezdařil, proto od branky bude vykopávat Oblak.
90+8'
Saúl se znovu provinil nedovoleným zákrokem. To znamená, že rozehrávat bude domácí brankář.
90+7'
O dlouhý nákop se pokoušel Mario Hermoso, jenže nezamířil na své spoluhráče, proto Las Palmas šetří další čas.
90+6'
Alvaro Valles po zachycení balónu poslal dopředu co nejdelší odkop, který nikdo ze spoluhráčů nezachytil.
90+5'
Pablo Barrios dostal velice těžkou přihrávku od Saviče. Pro smůlu jeho týmu míří míč do zámezí.
90+4'
Velmi chytře hraje domácí celek, který drží trpělivě balón. Celou akci zastavuje Hermoso, který posílá míč znovu do madridkého útoku.
90+3'
Po souboji ve velké vápně domácích vidí žlutou kartu madridský Jose Maria Giménez.
90+2'
Rohový kop domácí obrana odvrátila mimo velké vápno, jenže i nadále zůstává u míče Atlético.
90+1'
Po zmatcích ve vápně budou hosté rozehrávat rohový kop.
90'
Šílené momenty ve vápně domácích! Z druhé vlny nejdříve napálil balón Llorente. Jeho pokus Valles vyrazil pouze před sebe. Za míčem dobíhal Álvaro Morata, který z velkého vápna trefuje břevno domácí svatyně.
89'
Cenné vteřinky pro domácí tým. Ve středu pole zbytečně fauloval Saúl.
88'
Přímé kopy hostům dnes vůbec nevycházejí, protože další končí na hlavě pozorného obránce Mármola.
87'
Atético se snaží tlačit, což se částečně povedlo, jelikož Saúl vybojoval standartní situaci.
86'
Las Palmas na maličký moment odebralo hostům balón, ale dlouhé trvání to nemělo.
85'
Atlético zahrávalo rohový kop, který mířil na Gimenéze, ale před ním dokázali domácí odhlavičkovat do bezpečí.
84'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Sory Kaba.
83'
Atlético právě vstřelilo branku!
Madridský celek snižuje na rozdíl jedné branky! Jednoduchým centrem z pravé strany našel ve vápně Rodrigo Riquelme osamoceného spoluhráče. Tím byl ÁLVARO MORATA, který se uvolnil přes Coca a přesnou střelou z první nedal Vallesovi šanci. – 2:1.
82'
Atleti se znovu dostávájí k míčí a to znamená, že budou chtít ohrozit domácí branku.
81'
Do rychlého breju zamířilo Las Palmas, ale ve vlastní vápně vše vyřešil pohotově Giménez.
80'
Madridský celek rozehrával standartní situaci z pravé strany, ale nikdo ho nedokázal trefit.
79'
Atlético se pomalu a jistě usazuje na útočné polovině, ale domácí se osvobozují odkopami.
78'
Nebezpečný centr do vápna domácího celku! Ten chtěl trefit Correra, ale míč mu nesedl a od branky vykopává domácí brankář.
77'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Javier Galán.
76'
Atlético nechce průběh zápasu vzdát a okamžitě nakopává směrem dopředu.
75'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po chybě ve středu pole vybojoval balón Javier Muñoz. Následně ho potáhl Munir al-Haddádí a vysunul do strany BENITA RAMÍREZE, který ostrou střelou na přední tyč překvapil Oblaka. – 2:0.
74'
Benito Ramirez táhl míč po levé straně, ale neměl žádnou nabídku spoluhráčů, a tak budou vhazovat hosté.
73'
Angel Correa se rychle rozběhl směrem k brance domácího celku, jenže čistě ho odstavil Coco.
72'
Julian Araujo tvrdě šel do souboje ve středu pole. Díky této práci vybojoval autové vhazování.
71'
Nový muž na hřišti u domácího celku uklidnil skvěle situaci a díky této práci můžou domácí zůstat u balónu.
71'
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Julián Araujo.
70'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice.
69'
Maximo Perrone zůstal ležet po tvrdém souboji na trávníku. Momentálně bude ošetřován.
68'
Angel Correa špatně odhadl přihrávku Llorenteho, proto se k míčí dostává Las Palmas.
67'
Po krátké ošetření se může pokračovat ve hře. Dopředu se požene madridský celek.
66'
Hra se znovu pozastavuje, jelikož na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
65'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl Ñíguez,
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází José Giménez.
64'
Riquemel se znovu dostal k těžké střele levou nohu. Tvdrým pokusem přestřeluje vysoko domácí branku.
63'
Atlético se hanlo do rychlé útočné akce. Konkrétně Correa, ale zastavuje ho ve vápně čistě jeden z obránců.
62'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Benito Ramírez.
61'
Žlutou kartu za ostrý faul vidí hostující Rodrigo de Paul.
60'
ze hřiště odchází Jorge Resurección, přichází Marcos Llorente,
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
59'
Javier Muñoz se po šťastných odrazech dostal ke střele levou nohou, ta ale míří mimo branku Oblaka.
58'
Delší dobu opět má míč na svých kopačkách domácí tým.
57'
Atleti si vybojovali nadějnou standartní situaci, kterou ovšem Griezmann namířil pouze k domácím obráncům.
56'
Álvaro Morata se rychle hnal do domácího vápna, zde byl poslán k zemi, ale faul se nepíská.
55'
Domácí znovu relativně v klidu kombinují ve středu pole a hlídají si vedení.
54'
Neskutečné štěstí pro domácí! Rodrigo Riquemel se až jednoduše dostal ke střele ve vápně. Na přední tyči byl připraven Valles, který vyráží do tyče a od brankové konstrukce mu míč míří do rukavic.
53'
Hermoso chtěl hned dlouhým pasem hledat v útoku Moratu, ale domácí obránce odhlavičkovává.
52'
Celou akci ještě zkoumal videoasistent, ale branka se domácím definitivně uznává.
51'
Domácí jdou do zaslouženého vedení! Rychlou akci z pravé strany sehrál Las Palmas. Alberto Moleiro našel přihrávkou ve středu pole KIRIANA RODRÍGUEZE, který přízemní střelou z první nedal šanci Oblakovi, ten kvůli špatnému výhledu na balón nedosáhl. – 1:0.
50'
Marvin se hnal za dlouhou přihrávkou do lajny. Obránce si před něj dal šikovně tělo a domácí hráč fauloval.
49'
Maximo Perrone se rychle dostal do vápna Atlética. Jenže na všechno byl sám, a tak ho obrana odstavila od míče.
48'
Alex Suárez se po rohu dostal k hlavičce, jenže byl v těžké pozici a zakončení ani nedošlo k Oblakovi.
47'
Na začátku druhého dějství je u míče Las Palmas, které se postupně dostalo do vápna Atletů, kde ovšem nejsou kvalitní.
46'
První poločas zápasu mezi Las Palmas a Atléticem Madrid je u svého konce! Oba týmy odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Mírnější přízemní převahu má domácí tým, ale největší šanci zápasu mělo Atlético. Riquemel ale ranou mezi nohy Vallese nepřekonal. Las Palmas se snaží posílat co nejvíc centrů do vápna, ale defenziva Atletů je pozorná.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45'
45'
Koke čistě odebral balón ve středu pole balón domácímu, proto Atleti dohrají poločas na své polovině.
44'
Protiútok zakládál na hostující straně Morata, ale celá akce končí na levé straně, kde jsou nachystáni domácí obránci.
43'
Atlético se zatáhlo do hlubokého obranného bloku, přes který se domácí nemohou dostat k vážnějšímu ohrožení branky.
42'
Morata si v souboji o míč ve středu pole pomohl výrazně rukama. Sudí píská nedovolený zákrok.
41'
Jan Oblak musel být ve střehu, jelikož musel vyběhnout proti náběhové přihrávce domácích.
40'
Las Palmas bylo neúspěšné v útočném snažení na pravé lajny. Rozehrávat od branky bude Atlético.
39'
Antoine Griezmann sice stihl dlouhou přihrávku do rohu hřiště, ale zde mu míč odebírá domácí obránce.
38'
Javier Muñoz se naběhl na špičkový centr Marvina. Hlavou netrefil úplně čistě, a tak jednoduchý zákrok měl Oblak.
37'
Tvrdé boje o balón probíhaly u velkého vápna domácího celku. Mini souboj vyhrál Las Palmas, jelikož bude odkopávat od branky.
36'
Pablo Barrios se rychle hnal u pravé lajny. Domácí ho vzali do kleští, ale hosté aspoň budou vhazovat.
35'
Javier Muñoz centroval na poslední chvíli od postranní čáry. Slabý centr dokázal v klidu stáhnout Oblak pod kontrolu.
34'
Na druhé straně se prezentoval střelou al-Haddádí, ale bránu vůbec netrefil, proto Oblak zůstává klidný.
33'
Rodrigo de Paul se po přihrávce Moraty dostal k nadějné střele ze střední vzdálenosti. Balón ovšem letěl do rukavic Vallese.
32'
Koke byl po zpracování míče tvrdě faulován. Volný přímý kop pro mužstvo z Madridu.
31'
Marvin tentokrát přes pravou stranu neprošel, protože ho skvěle zastavil nohou Axel Witsel.
30'
Riquelme si nádherně zpracoval dlouhý balón. Bylo mu to ovšem k ničemu, jelikož se mu píská ofsajdové postavení.
29'
Nahuel Molina se dostal k centru z pravé strany. Skákavý balón letěl na Griezmanna, který promáchl a míč netrefuje.
28'
Las Palmas překvapivě drží míč na svých kopačkách, jenže cesta vede spíše do zadních řad.
27'
Hra je na chvíli pozastavena, protože na trávníku zůstal ležet Morata. V zápase bude moci pokračovat.
26'
Po rozehrávce volného kopu pálil z první Javier Muñoz. Jeho střela mířila pouze do bloku hostujících hráčů.
25'
sal-Haddádí si výborně zády pokryl balón, Hermoso nemohl dělat nic jiného než faulovat.
24'
Po střele byl tvrdě atakován Riquelme, ale po chvilce bude v pořádku a může zasáhnout znovu do hry.
23'
Velká šance pro Atlético! Antoine Griezmann našel na hranici ofsajdu v náběhu Rodriga Riquelmeho. Ten se snažil brankáře prostřelit mezi nohy, ale Valles stihl včas dát nohy k sobě a vyrazit na rohový kop.
22'
Marvin zatím skvěle větrá pravou stranu. Obránci Atletů si tentokrát věděli rady a můžou mezi sebou kombinovat.
21'
Morata skvěle přenesl dlouhou přihrávkou balón na pravou stranu, jenže po delší době se píská hostům ofsajd.
20'
Moleiro prodlužoval těžkou hlavičku na svého hroťáka. Ten tento čin nečekal, proto se míče ujmul madridský celek.
19'
Álvaro Morata se po špatně zahraném rohu domácích hnal do rychlého brejku. Jeho tvrdá rána je odvrácena obráncem na roh.
18'
Alberto Moleiro rychlými kličkami motal hostující obránce, ten stihl dát nohu do přihrávku a blokuje na roh.
17'
Hra se mírně uklidnila, o což se postaral domácí celek, který v klidu kombinuje na útočné polovině.
16'
Atlético se hnalo rychle pomocí nákopu do ofenzivy, jenže obránci Las Palmas byli připraveni zasáhnout.
15'
Obrovskou chybu na druhé straně vyrobil Suárez. Naštěstí pro něj Barrios mířil slabě doprostřed branky.
14'
V pozoru musel být brankář Atletů. Marvin z těžké pozice centroval přes malé vápno. Na zadní tyči zavíral Moleiro, ale Jan Oblak nedovolil větší komplikace a centr vyráží před sebe.
13'
Stefan Savič šel velice nebezpečně do souboje o balón. Vystrčil vysoko nohu a ačkoliv netrefil útočícího hráče, tak se píská nedovolený zákrok.
12'
Rohový kop domácím moc dobře nevyšel, jelikož od branky bude v klidu odkopávat brankář hostů.
11'
Marvin znovu zahrozil nebezpečným ostrým centrem z pravé strany. Pozorný Axel Witsel sráží na rohový kop.
10'
al-Haddádí dostal těžkou přihrávku mezi protihráče. Logicky si proti přesile neporadil.
9'
Rodrigo de Paul odvedl výbornou defenzivní práci, poté posunul Witselovi, který zakládá útočnou akci.
8'
Rodrigo Riqueme hned po přechodu do útoku chtěl centrovat. Tuto snahu zastavil blokem domácí obránce.
7'
Kirián Rodríguez vybojoval ve středu pole balón pro své mužstvo. Následně se Moleiro dostal ke střele z hranice vápna, ale tu nasměroval pouze mimo branku Oblaka.
6'
Marvin se rychle a svižně dostal k střílenému centru z pravé strany. Jan Oblak musel skákat a balón jednou rukou vyrazit.
5'
Ostrý faul se odehrál ve středu pole, když tvrdě poslal k zemi domácího hráče Molina. Rozehrávku bude mít domácí tým.
4'
Riqueme pronikal po levé lajně, kde byl mírně zatáhnut za dres, jenže rozhodčího píšťalka je nepoužita.
3'
Marvin se tlačil do velkého vápnu madridského celku. Zde došlo k podezřelému pádu, ale rozhodčí penaltu nepíská.
3'
Álvaro Morata se hnal za rychlou přihrávkou za obranu. Ve velkém vápně ho dokázal zachytit domácí brankář.
2'
Nahuel Molina si zpracoval těžkou křižnou přihrávku, proto jeho celek může kombinovat směrem do ofenzivy.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hostující hráči z Madridu. Jenže ve středu pole okamžitě přicházejí o balón.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek zápas odstartuje.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují na hrací plochu stadionu v Las Palmas.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na start zápasu.

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Marvin, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell, Gorin – Curbelo, C. Herrera, B. Ramírez, Loiodice, Kaba, Sinkgraven, M. Cardona, Mfulu, Araujo, Herzog.
Trenér: García Pimienta

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Witsel, Hermoso, Riquelme – de Paul, Koke (C), Barrios – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Mestre – Giménez, Azpilicueta, Söyüncü, Saúl, Correa, Llorente, Galán.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: López – Serrato, Lozano.
UD LAS PALMAS

Nováček nejvyšší španělské soutěže může být se vstupem do sezóny spokojen. Po jedenácti kolech se nachází na 10.místě se 14 body a nízkým skóre 8:10. Zajímavostí je, že Las Palmas vyhrálo v sezóně čtyřikrát a pokaždé výsledkem o gól a když už prohrálo, tak samo branku nevstřelilo, což se stalo pětkrát. Letos se rozcházeli po bodu dvakrát. V týdnu si střihlo zápas domácího poháru, ve kterém slavilo postup přes Manacor.

ATLÉTICO MADRID

Madridský velkoklub může být se vstupem do sezóny spokojen. Po deseti zápasech se nachází na třetí příčce s 25 body a skóre 25:9. Oproti všem má ještě zápas k dobru. V lize Atlético chytlo mimořádnou formu. Vyhrálo totiž posledních šest zápasů za sebou. Za celou sezónu ztratilo pouze dvakrát. Remízou 0:0 na Betisu a výrazně propadlo s Valenciou 0:3. Rozjetý vlak má také v Lize mistrů, kde ze tří zápasů získalo pět bodů.
Koho sledovat?

SORY KABA (UD Las Palmas)

Osmadvacetiletý útočník z Guieny přišel do tohoto týmu jako předsezónní posila z Midtjyllandu. V novém prostředí zatím vstřelil jedinou branku a na stejný počet asistoval. Gól vstřelil naposledy proti Almería, když v nastavení celého zápasu rozhodl o vítězství 2:1.

ANTOINE GRIEZMANN (Atlético Madrid)

Dvaatřicetiletý francouzský útočník je jednou z klíčových postav madridského celku. V letošním ročníku už nastřílel sedm branek a je druhým nejlepším střelcem LaLigy. V tuzemské soutěži naposledy zazářil proti Celtě Vigo, které nasázel hattrick.
Historické okénko

Oba týmy se po pěti letech potkají v soutěžním zápase španělské nejvyšší soutěže. V celé historii je úspěšnější celek z Madridu. Ten od roku 1999 prohrál s domácím celkem pouze jednou a to před šesti lety v Copa del Rey. Navíc v posledních třech zápasech Atleti inkasovali od Las Palmas pouze jednou.
Atlético velice rádo jezdí na Estadio de Gran Canaria, jelikož ze sedmi zápasů hned šestkrát vyhrálo a jednou remizovalo. Za celou tuto dobu dostalo pouze tři branky.
Krásný páteční večer ze španělského Las Palmas! Od 21:00 se zde odehraje duel 12.kola LaLigy mezi Las Palmas a Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.