La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Barcelona - 4. ledna 2024   21:30

Las Palmas
12' al-Haddádí (S. Ramírez)
1:2
(1:0)
Barcelona
55' F. Torres  (Roberto) • 90+3' Gündoğan
Las Palmas
Valles – Á. Suárez (83. Sinkgraven), Coco, Mármol, S. Cardona – K. Rodríguez (C), Perrone, J. Muñoz – Moleiro (68. Loiodice), al-Haddádí (59. M. Cardona), S. Ramírez (68. Pejiño).
Escandell, Á. González – C. Herrera, Park, Kaba, Herzog, I. González, Mfulu.
P. González – Bárcena, Porras.
Estadio de Gran Canaria
Barcelona
I. Peña – Cancelo (11. Christensen), Araújo, Koundé, Balde – de Jong, Gündoğan, Roberto (C) (78. F. López) – Raphinha (72. Yamal), Lewandowski (72. Félix), F. Torres (78. Roque).
Kochen, Astralaga – Fort, Romeu, Cubarsí.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Máme hotovo! Když už to vypadalo, že se na Estadio de Gran Canaria schyluje k poměrně zasloužené remíze, přišel pro domácí obrovský šok. Sinkgraven byl za obranný zákrok proti Gündoğanovi ve vápně potrestán červenou kartou a německý záložník z následné penalty přisoudil vítězství svému celku. Barcelona se tak do Katalánska vrací s plným počtem bodů, Las Palmas po solidním výkonu utkání opouští s prázdnou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:14. Fauly: 14:5.
90+8'
90+8'
Ochozy v Las Palmas se vyprazdňují, každou chvílí uslyšíme tři hvizdy hlavního rozhodčího.
90+7'
Vitor Roque se odmítl uvést gólem, tak to je obrovská škoda pro mladého hostujícího forvarda! Po rychlé souhře se svými spoluhráči totiž z bezprostřední blízkosti přestřelil!
90+6'
Kouskovaný závěr bitvy se ještě o něco protáhne, s rozhodčím teď diskutuje domácí kouč.
90+5'
Po dlouhých prodlevách můžeme konečně pokračovat, Los Amarillos nyní vrhají vše do útoku.
90+3'
Barcelona právě vstřelila branku!
Obrat je dokonán, blaugrana na Kanárských ostrovech vydře plný počet bodů! İLKAY GÜNDOĞAN se od puntíku nemýlil a zakončením do středu svatyně otáčí skóre ve prospěch Barcelony, Valles špatně spadl na stranu. Hodně hořký konec pro Las Palmas – 1:2!
90+2'
Kontroverzní závěr emočně neunesl Kirian Rodríguez (LPA), který je trestán za přílišné protesty.
90+2'
Pokutový kop posvětil také VAR!
90+1'
Neuvěřitelný finiš, Barcelona bude kopat penaltu! Gündoğan se u zadní tyče neúspěšně natahoval po odraženém míči, než ho do zad strčil Daley Sinkgraven (LPA) a dostává rovnou červenou kartu! Tohle je ze strany rozhodčího dle mého názoru tedy hodně, hodně přísné...
89'
Snahy Las Palmas zvrátit vítězství na svou stranu zastavil Rodríguezův faul na Araúja. Za následné protesty je kartou varován Sergi Cardona (LPA).
88'
Javi Muñoz (LPA) tvrdě stáhl protihráče k zemi a za cenu karty bleskově zastavuje rychlý hostující atak.
87'
Už tak neuvěřitelný počet katalánských ofsajdů se rozrostl o další, Balde se dopředu tak dral marně.
86'
Félixův krátký centr se od nohy Mármola odrazil vysoko do vzduchu a dopadl na horní síť, Barcelona má šanci rozhodnout z dalšího rohového kopu.
85'
Loiodiceho nepovedené zakončení zaplulo do rukavic připraveného strážce hostující brány.
84'
Yamalův centr zblokoval skvělý Mármol, který dnes hraje kvalitní utkání. Las Palmas nastartovalo do protiútoku, jenž ale vyhořel zhruba ve středu hřiště.
83'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Daley Sinkgraven.
81'
Tady též nebylo o čem. Žlutá karta tentokrát padla na druhé straně, Lamine Yamal (BAR) na středové čáře nastrčenou nohou poslal na trávník Cardonu.
80'
Roque se po chybě domácí obrany rval před Vallese a chtěl si svůj debut v katalánském dresu osladit gólem, brankář ale míč včas dostal pod kontrolu.
80'
Araújo se na zadní tyči natahoval po balónu, který mu proletěl jen těsně vedle nohy. Valles odkopává.
79'
Saúl Coco (LPA) pár metrů před vápnem zatáhl za záchranou brzdu a podrazil postupujícího Félixe. Po udělené žluté kartě uvidíme hostující standardku.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Vitor Roque,
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Fermín López.
77'
Los Amarillos se málem vrátili do vedení! Po kopu od praporku se před Peñou k hlavičce dostal Mármol, ta se ale mezi tři tyče těsně nevešla!
76'
Poprvé po velmi dlouhé době uvidíme šanci Las Palmas, Pejiño se totiž zničehonic uvolnil na kraji šestnáctky a Araújo balón zády zblokoval na rohový kop.
75'
Torres se za kruhem zastavil – věděl totiž, že vzdušný pas, který k němu šel, by jeho celek dostal do postavení mimo hru. Dnes už podvanácté.
74'
Běžící Yamal nebyl dost rychlý na to, aby se dostal ke skákajícímu míči. Ten končí v rukavicích Vallese, jenž si pro něj vyběhl na kraj svého pokutového území.
73'
Christensen zastavil nakopnutý míč a zahrál ho na svého brankáře, který jej obratem vzduchem poslal ke středovém kruhu. Barcelona chce prorazit dopředu.
72'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází João Félix,
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Lamine Yamal.
71'
Robertův centr z levého křídla někdo z hráčů ve žlutém ve svém vápně vykopl mimo nebezpečí.
69'
Barça operovala nebezpečně blízko k domácí svatyni, její ofenzivní snahy ovšem zastavuje další ofsajd.
68'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Enzo Loiodice,
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Pejiño.
67'
Zlepšenou hru Barcelony potvrzuje i statistika držení míče ve druhé půli, které aktuálně zní 35 % : 65 % ve prospěch celků v azurových dresech.
66'
Araújo dlouhým pasem mířil na Torrese. Ten byl dle mého názoru v ofsajdu, ale tak jako tak na tom nesejde: míč totiž zastavil jeden z bránících protihráčů.
65'
Raphinhův projektil teď šel tak vysoko, že snad přeletěl nekryté ochozy stadionu na Gran Canarii. Hra bude pokračovat rozehrávkou z dílny Vallese.
64'
Barcelona se nyní pokusila míč za Vallese doslova dotlačit. Balde chtěl pasem do malého vápna připravit extrémně jednoduchou koncovku pro Lewandowského, domácí zadáci ale situaci přečetli včas.
62'
Blaugranes čím dál tím více vystrkují růžky, vstřelený gól jim evidentně vrátil ztracené sebevědomí. Torres si nyní ve vápně nicméně s Lewandowskim nerozuměl.
61'
Balón po nepovedené přihrávce, určené pro Cardonu, končí za brankou. Peña bude odkopávat.
60'
Gündoğan se v pokutovém území nenechal odbrzojit a pasem na jeho hranici připravil střelu pro de Jonga, jehož rutinní míč ale Valles zlikvidoval.
59'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona.
58'
Poprvé žlutou kartu také viděl jeden z domácích, za podrážení je napomenut Álex Suárez (LPA).
57'
Balón po nepovedené souhře domácích hráčů končí u Peñy, který jej obratem rozehrává nakrátko.
55'
Máme vyrovnáno a nutno podotknout, že tohle je pro Los Amarillos tedy hodně smolný zásah! Chaotické situace před Vallesem využil FERRÁN TORRES, který se po několika odrazech chopil míče v šestnátce a překvapivě lehkým zakončením překonal padajícího Vallese – 1:1!
54'
Valles se po vyražení tvrdého projektilu Roberta už těšil z prvního úspěšného zákroku v zápase, jenže v postavení mimo hru teď byla také Barcelona.
53'
Al-Haddádí po rychlé akci prověřil Peñu z pravé strany vápna, gólman jeho střelu vyrazil. Takřka okamžitě poté vyletěl vzhůru ofsajdový praporek.
52'
Barcelona sice dosud stále Vallese pořádně neprověřila, po přestávce ale zatím podává lepší výkon než před ní. Las Palmas se nedaří vyrazit do útoku.
51'
Čekání na první větší šanci druhého poločasu chtěl ukončit Raphinha, jehož dalekonosný projektil ale proletěl hned několik metrů nad břevnem.
50'
Lewandowski s nevěřícím úsměvem vyčítavě kouká na rozhodčího, který jeho souboj s protihráčem posoudil jako faul. Kanárci mohou přejít do útoku.
49'
Poprvé se dnes v postavení mimo hru ocitlo také Las Palmas, Barcelona se vrací na balón.
48'
Lewandowski ve snaze naskočit na letící míč zasáhl Mármola tvrdě do obličeje rukou, domácí zadák se nicméně rychle oklepal a bude pokračovat.
47'
Balde jen tak tak nezachytil nebezpečný míč Araúja v nebezpečné pozici na kraji vápna. K balónu se dostal až u zadní čáry a pro svůj tým pak vybojoval roh.
46'
Druhý poločas v Las Palmas po neplánované prodlevě odstartoval. Ani jeden kouč během pauzy nezměnil sestavu, což je v případě Barcelony zajímavé.
46'
Síť už byla zpevněna, můžeme začít!
Přestávka se drobet protahuje, na straně jedné z branek totiž rozhodčí objevili díru. Čeká se na příchod nějakého hrdiny, který tuto neduhu rychle napraví.
Střel na branku? Nula. Střel mimo? Nula. Ofsajdů? Sedm. Blaugranes musí být z prvního poločasu pořádně rozčarovaní, jejich tým totiž na půdě Las Palmas nepřevedl vůbec nic a po raném gólu al-Haddadího bude ve druhém dějství dohánět manko. Domácí podávají solidní výkon, trápícího se favorita drží na uzdě a nepouští ho do šancí. Inu, uvidíme, jak se zajímavě rozehraný duel bude vyvíjet po přestávce.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 5:2.
Druhý poločas začne přibližně v 22:36.
45+4'
45+3'
Před Vallesovou bránou bylo slyšet mohutné dunění, Baldeho zakončení bylo totiž zblokováno.
45+2'
Úvodní poločas se dohrává primárně na domácí polovině hřiště, Xaviho tým se bezúspěšně snaží se prokousat skrz zpevněnou defenzívu Los Amarillos.
45'
Další ofsajd Barcelony aspoň na pár sekund ukončuje její působení před svatyní žlutomodrého celku.
44'
Hosté dostávají šanci se před pauzou vrátit do zápasu, Mármol totiž zblokoval centr za svou svatyni.
43'
Postranní rozhodčí znovu zvedl praporek nad hlavu, v ofsajdu tentokrát přistihl Sergiho Roberta.
42'
Je to skoro až k nevíře, ale domácí jsou v první půli jednoznačně nebezpečnějším týmem. Rodríguez hodně prudkým pasem na střed vyhlížel al-Haddádího, jenže jeho balón byl až moc důrazný.
41'
Po následném kopu od praporku z levé strany na zadní tyč mířil Rodríguez, jehož projektilu ale chyběla přesnost. Peña bude za malou chvíli rozehrávat.
40'
Jako blesk z čistého nebe vznikla další obrovská šance Las Palmas! Rodríguez nasměroval míč skrz obranu blaugrany na al-Haddádího, jenž se sice dostal do úniku, ale nakonec se nechal doběhnout vracejícími se protihráči!
38'
První poločas se chýlí ke konci, nepříliš výrazné dění na hřišti se momentálně hodně kouskuje.
37'
V posledních minutách sledujeme celkem statickou podívanou. Nepovedený balón na křídlo z dílny jednoho z domácích končí za postranní čarou.
36'
V našlapaných ochozech stadionu v Las Palmas panuje excelentní atmosféra. Na hřišti si iniciativu drží hosté, kterým se stále nedaří prorazit k bráně.
35'
Valles zachytil skákající míč ve svém vápně, nepovedený dlouhý nákop k němu vyslal Christensen.
34'
Do statistik katalánského velkoklubu putuje další postavení mimo hru. Ne, vepředu to zatím dnes večer svěřencům trenéra Hernándeze opravdu nejde.
33'
Znovu se chvíli nehrálo pro nějakou menší bolístku, kterou při bránění rohového kopu Barcelony utržil jeden z kanárských hráčů. Vše už je v pořádku.
32'
Pozor, vyrovnání nebylo daleko! Chaotickou situaci v domácím vápně vyřešil vyřešil jeden z obránců, který zblokoval Robertovu přihrávku na Lewandowského a vyrazil míč za svou klec!
31'
Balón nyní putuje po kopačkách zadáků blaugrany, hosté znovu hledají cestu před Vallese.
30'
Takřka půl hodiny hry je minulostí. Las Palmas rozebralo další útok Barcelony, Valles odkopává.
29'
Zdravotní problémy nyní řeší Saúl Coco, který se nicméně za pomoci spoluhráče už zvedá z pažitu.
27'
Domácí jsou ve formě a chtějí si rychle pojistit svůj náskok! Peña dělovku Muñoze jen vyrazil na pravou stranu vápna, odkud tečovaná rána Ramíreze následně prošla jen těsně vedle bližší tyče! Je z toho další rohový kop!
26'
Dění se momentálně drží na středu bitevního pole, Las Palmas hledá cestu za obranu Barcelony.
25'
Valles znovu riskantně opustil pokutové území a odehrál míč do bezpečí, za středovou čarou ho zachytává obrana blaugrany a připravuje další ofenzivní tažení.
24'
Koundé ve snaze získat zpět ztracený míč před Vallesem poslal k zemi Cardonu, do statistik vlažně hrajících hostů putuje další nedovolený zákrok.
23'
Útok Los Amarillos zničehonic vytasil z rukávu hezkou souhru, kterou málem korunoval další gól! Ramírez poslal míč na stranu na spoluhráče, který mu ho pak vrátil do vápna. Následovala nebezpečná střela na bližší tyč, Peña vyráží!
22'
Po dlouhém nákopu Barcelony je odpískán další ofsajd, Las Palmas získává volný kop na své půlce.
20'
Nepřesvědčivý start hostů akcentuje žlutá karta pro Sergiho Roberta (BAR), který podle sudího šel po souboji se sokem k zemi až moc ochotně. Za stížnosti pár je pár sekund nato varován i kouč Xavi.
19'
Valles bez váhání vyběhl proti ujíždějícímu míči, za kterým se řídili hned dva borci v modrých dresech, a úspěšně ho zahrál velmi daleko od své svatyně.
18'
Ramírezova přihrávka za obranu, která byla určena pro nabíhajícího Moleiru, končí na kopačce protihráče. Raphinha se pár sekund nato ocitl v ofsajdu.
17'
Balón znovu končí u Vallese. Sledujeme překvapivě vyrovnané utkání: Barcelona má sice míč častěji ve své moci, zatím se ale výrazně trápí v koncovce.
16'
No, tohle šlo vymyslet lépe. Tečku za poměrně slibně vypadajícím domácím brejkem udělal Ramírez, který ovšem z obrovské vzdálenosti výrazně přestřelil.
15'
Hosté se nyní chtěli prosadit velmi podobným způsobem jako před chvilkou domácí, vracející se zadák Las Palmas míč zblokoval za svou klec. Uvidíme roh.
13'
Tak tohle je pro blaugranu opravdu hodně nepříjemný start, s bolestivou grimasou se teď z trávníku zvedá pro změnu Raphinha. Zdá se však, že je v pořádku.
12'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Na Gran Canarii máme zaděláno na hodně zajímavý večer, Las Palmas se po necelé čtvrthodině hry překvapivě ujímá vedení! Explozi radosti v zaplněných ochozech odšpuntoval MUNÍR AL-HADDÁDÍ, který rychle pronikl za hostující obranu a tečoval pozemní přihrávku z křídla mimo dosah brankáře – 1:0!
11'
Vynucené střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Andreas Christensen.
10'
Pro Cancela byl dnešní duel hodně krátký, za pomoci spoluhráče míří na střídačku. Xavi Hernández je nucen k prvnímu střídání přistoupit velmi brzy.
9'
Barcelona tentokrát před Vallesem nic nevymyslela, domácí protiútok vede k rohovému kopu.
8'
Las Palmas poprvé v zápase útočí. Rodríguezův projektil byl zblokován, následný centr z dílny Cardony si připravený Peña pohlídal a zachytil ho.
7'
Dění běží dál, Barça je dočasně v deseti. Araújo si s vhazováním vedle svého vápna teď dává načas.
6'
Nepříjemnost pro hostující střídačku, João Cancelo si zřejmě ze souboje s Perronem odnesl nějaké zranění. V zámezí se už rozcvičuje Christensen.
5'
Balde si po střetnutí se Suárezem stěžuje sudímu, který ale zůstává klidným. Standardka se nekoná, hra tak bude pokračovat prvním rohem blaugrany.
4'
Cancelo prokličkoval do pokutového území a pokusil se vystřelit, jenže na poslední chvíli ho čistě odzbrojil Perrone. Skvělá práce záložníka ve žlutém.
3'
Barcelona měla v úvodních momentech hru plně pod kontrolou. Po nepovedené rozehrávce ale ztratila míč a Las Palmas vsadilo na centr, který Peña lapil.
2'
Hosté se krásnou rychlou kombinací bleskově dostali do bezprostřední blízkosti domácího vápna, kde se nyní snaží si vytvořit první střeleckou šanci duelu.
1'
Araújo se hned pokusil přesunout hru dopředu dlouhým vzdušným pasem k postranní čáře, balón ale Raphinu výrazně přeletěl. Domácí získávají vhazování.
1'
Úvodní výkop obstará Barcelona, startujeme!
Oba týmy vyráží na hrací plochu, domácí ve svých tradičních žlutých dresech a hosté ve světle modrých. Za malou chvíli na Kanárech půjdeme na věc.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný čtvrteční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – K. Rodríguez (C), Perrone, J. Muñoz – Moleiro, al-Haddádí, S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell, Á. González – Pejiño, C. Herrera, Sinkgraven, Park, M. Cardona, Loiodice, Kaba, Herzog, I. González, Mfulu.
Trenér: García Pimienta.

FC Barcelona: I. Peña – Cancelo, Araújo, Koundé, Balde – de Jong, Gündoğan, Roberto (C) – Raphinha, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Kochen, Astralaga – Fort, F. López, Romeu, Yamal, Cubarsí, Christensen, Félix, Roque.
Trenér: Xavi Hernández.

Rozhodčí: P. González – Bárcena, Porras.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního souboje bude Pablo González Fuertes, pro kterého to bude už 129. utkání v LaLize. V aktuální sezóně se v soutěži objevil hned jedenáctkrát, ani jednou přitom neměl tu čest s kterýmkoliv z dnešních soupeřů. Jeho asistenty budou Israel Bárcena Rodríguez a Rubén Porras Rico.
FC BARCELONA (4. místo)
18 Z, 11–5–2, 34:21 (+13), 38 bodů

K Barceloně prosinec též nebyl úplně milý, obzvlášť vzhledem k tomu, že kvůli výrazně vyšším ambicím jí každá ztráta bolí dvojnásob. Úřadující mistr LaLigy nový rok zahajuje až na čtvrtém místě s desetibodovou ztrátou na úhlavního rivala z Madridu, a obhajoba tak nevypadá úplně pravděpodobně. Xaviho výběr bude muset co nejdříve přidat a nesmí nic podcenit.

Po domácí porážce 2:4 s Gironou a překvapivé remíze 1:1 s devátou Valencií vypadal předvánoční duel proti poslední Almeríi jako perfektní příležitost pro Blaugranu načerpat ztracené sebevědomí, jenže outsider jí pořádně potrápil. Až do 83. minuty platilo v Katalánsku skóre 2:2, než svůj tým k povinné výhře po přihrávce Lewandowského nasměroval Roberto.

18 Z, 7–4–7, 15:15, 25 bodů

Los Amarillos si z trojlístku nováčků soutěže, jenž spolu s nimi utváří Alavés a Granada, vede zdaleka nejlépe. Pohárové příčky, které na podzim jednu dobu atakovali, už jsou sice celkem daleko, ale klidný střed tabulky lze též považovat za úspěch. Obzvlášť vezmeme-li v potaz, že na domácí půdě dosud padli jen jednou a podařilo se jim zde mimo jiné i skalpovat Atlético Madrid.

Svěřenci trénéra Garcíi Pimienty si dnes budou chtít spravit chuť po nepříliš povedeném závěru minulého roku, kdy v posledních dvou kolech jen remizovali s Cádizem a následně těsně prohráli na půdě Bilbaa. Slavná Barcelona, kterou v soutěžním utkání minimálně čtyřiadvacet let neporazili, pro ně nicméně bude trochu tuhým oříškem. Zvládnou favorita potrápit?

Osm hráčů – 1 branka
Příjemný čtvrtek u sledování španělského fotbalu! Novoroční vložené kolo LaLigy dnes večer uzavře atraktivní souboj mezi Las Palmas a Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.