La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Bilbao - 10. března 2024   16:15

0:2
(0:1)
Bilbao
32' Guruzeta  (N. Williams) • 66' Coco (vl.)
Las Palmas
Valles – Araujo (82. B. Ramírez), Coco, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (81. M. Cardona), J. Muñoz, Campaña (57. Loiodice), K. Rodríguez (C), Moleiro (56. Park) – S. Ramírez (88. Pejiño).
Escandell – Á. Suárez, Fa. González, Kaba, Lemos, Perrone, Sinkgraven.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio de Gran Canaria
Bilbao
Simón – de Marcos (C) (71. Lekue), Vivian, Paredes, Berchiche – Prados, de Galarreta – I. Williams, Sancet (62. U. Gómez), N. Williams (71. Berenguer) – Guruzeta (75. Raúl García).
Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, Dan. García, de Albéniz, Muniain, Vesga, Villalibre.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nabídlo řadu šancí a nakonec i dvě branky. Dvakrát se prosadil hostující celek, takže Bilbao porazilo Las Palmas na jeho hřišti 2:0 a získalo velmi cenné a důležité tři body. Nutno ovšem dodat, že domácí předvedli dobrý výkon.
90+5'
90+4'
Z následného rohového kopu nic nebylo.
90+4'
Sergi Cardona se dostal před hostujícího brankáře, byl v tutové příležitosti, ale Unai Simón předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil na roh!
90+2'
Bleskovou akci Las Palmas ukončil rozhodčí, ofsajd.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Sergi Cardona byl nyní na trávníku ošetřován a chvíli se nehrálo.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Pejiño.
88'
Domácí skvěle otočili hru z levé strany do pravé, ale Sandro Ramírez nedokázal míč udržet na hrací ploše.
86'
Ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí se drali do zakončení, ale nakonec se žádný z hráčů k míči nedostal a stav se tedy nemění.
85'
Rohový kop pro Las Palmas.
84'
Další žlutou kartu uviděl domácí Álvaro Valles.
83'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Marc Cardona).
82'
Iñaki Williams se hnal dopředu, ale pokračovat nakonec nemohl, protože byl podle rozhodčího v ofsajdu.
82'
ze hřiště odchází Julián Araujo, přichází Benito Ramírez.
81'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona.
79'
Nyní se domácí po střele Marvina Parka dočkali branky, ale ta nakonec neplatí, jelikož jeden z hráčů zahrál v pokutovém území rukou.
78'
Hráči Bilbaa už to hrají jednoduše, což je zcela pochopitelné za tohohle stavu. Domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím bez úspěchu.
77'
Hosté získali míč a hned ho poslali dopředu, ale Álex Berenguer ho na hrací ploše zachytit nedokázal a hrát tak mohou opět hráči Las Palmas.
76'
Domácí jsou u míče a snaží se prokombinovat před branku soupeře, který ale pozorně brání, což nyní dokázal skvělým obranným zákrokem Yuri Berchiche.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
73'
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který se ve druhém poločase hlavně brání, ale úspěšně. Bilbao je blízko třem bodům.
71'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer,
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iñigo Lekue.
70'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Las Palmas prohrává dvacet minutek před koncem s Bilbaem stále o dvě branky.
70'
Domácí ale nesložili zbraně a stále se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Po další akci vybojovali rohový kop.
68'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Óscar de Marcos).
66'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to je velká rána pro domácí celek, protože Bilbao jde po tomto rohovém kopu do vedení o dvě branky. Po centru si míč do vlastní branky nešťastně srazil SAÚL COCO, který sváděl souboj s jedním z hostujících hráčů.
66'
Další povedený přihrávka před branku Las Palmas, ale opět dobře zasáhl jeden z domácích obránců. Následuje další roh pro Bilbao.
65'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Saúl Coco).
65'
Jenže hosté získali míč a hned šli do přečíslení. Iñaki Williams se prodral do vápna, ale po jeho přihrávce míč domácí zadák uklidil na rohový kop.
64'
Domácí se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Unai Simón.
62'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez.
62'
Ale ani z rohu nic nebylo. Za dlouhým odkopem se hnal rychlík Iñaki Williams, ale domácí obránce vše zvládl a situaci skvěle vyřešil.
61'
Nyní hosté zblokovali snad čtyři střelecké pokusy domácích, po tom posledním skončil míč v zámezí a je z toho tedy rohový kop pro Las Palmas.
61'
Každopádně je před námi posledních zhruba třicet minutek a domácí i nadále prohrávají o jednu branku. Je jasné, že konec utkání bude ještě hodně zajímavý.
59'
Domácí celek je ve druhém poločase o poznání aktivnější, stále se tlačí dopředu a dostává se do zakončení, ale na gólový úspěch i nadále čeká.
57'
ze hřiště odchází José Campaña, přichází Enzo Loiodice.
56'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Marvin Park.
54'
Po parádní zpětné přihrávce se ve vápně dostal k míči jeden z domácích hráčů, který pohotově zakončil, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče!
52'
Domácí vzápětí zahrávali ještě jeden rohový kop, ale ani z jednoho nic nebylo, Unai Simón byl bez práce a hosté tak i nadále vedou o jednu branku.
51'
50'
Na tento duel si našlo cestu 27 316 diváků, kteří se, dle mého, rozhodně zatím nenudí.
48'
Daniel Vivian zastavil unikajícího protihráče a za svůj nevybíravý zákrok vyfasoval žlutou kartu.
47'
Ani jeden trenér v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:16 hodin.
První poločas je minulostí. Aktivnější v něm byli hostující hráči, kteří se nakonec také zcela zaslouženě dostali do jednobrankového vedení, když se trefil Gorka Guruzeta. Domácí spoléhají na rychlé brejky, ale zatím jim žádný nevyšel podle představ a ve druhém poločase tak musí dohánět jednogólovou ztrátu. Bude to ještě hodně zajímavé.
45+2'
45+1'
Z rohu nakonec nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhé půle.
41'
Iñaki Williams to vzal na sebe a napřáhl z nějakých dvaceti metrů, ale po jeho skákavém pokusu skončil míč těsně vedle pravé tyče. Vypadalo to ale, že domácí brankář měl vše pod kontrolou.
39'
Z tohoto rohu nic nebylo, míč proletěl celým pokutovým územím. Po dalším centru ho sebral pozorný Álvaro Valles.
38'
Následně další rohový kop, tentokrát ale pro Bilbao.
37'
K centrovanému míči se skvěle dostal Saúl Coco, který byl v dobré pozici, ale hlavou zamířil těsně vedle pravé tyče!
36'
Po rychlé akci vybojovali domácí fotbalisté rohový kop.
35'
Další centrovaný míč z levé strany z kopačky Williamse, ale tentokrát si domácí zadáci poradili a nepustili soupeře do zakončení.
34'
Hosté jsou pochopitelně při chuti a po zisku míče se znovu tlačí dopředu. No, nyní to budou mít domácí hodně složité, když inkasovali jako první.
32'
Nyní se to už ale hostům povedlo a zcela zaslouženě jdou do vedení 1:0. Nico Williams čaroval na levé straně, pak vymyslel parádní centr, na zadní tyči byl GORKA GURUZETA, který hlavou uklidil míč za brankáře.
31'
Na druhé straně hřiště se do vápna skvěle dostal Iñaki Williams, ale domácí obránce ho nakonec vytlačil a nenechal přihrát pod sebe, skvělá práce.
29'
Kirian Rodríguez utekl po pravé straně, zkoušel odcentrovat, ale to se mu nepovedlo a míč se navíc od něj odrazil do zámezí, takže hrát budou hosté.
27'
Další přihrávka za obranu, kam se řítil rychlík Iñaki Williams, ale i tentokrát byl hostující útočník podle rozhodčího v ofsajdu.
26'
Po dobrém centru se do zakončení dral hostující Gorka Guruzeta, ale nakonec mu k míči pár decimetrů chybělo a kulatý nesmysl prolétl až do zámezí.
25'
Domácí hráč si dobře zabíhal mezi hostující zadáky, dostal přihrávku, ale té scházela přesnost a míč sebral pozorný Unai Simón.
23'
Po delší době zahrozili i domácí, kteří procpali míč na malé vápna soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal. Vše navíc skončilo útočným faulem.
22'
Blesková akce hostujícího celku skončila dalším velmi těsným ofsajdem, ve kterém byl aktivní Iñaki Williams.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek a stále čekáme na první branku v tomto zápase. Vlastně i na první větší šanci, protože ani té jsme se zatím nedočkali.
19'
Hosté to opět zkusili po levé straně, kde je velmi aktivní Nico Williams, ale tentokrát byl hostující hráč zdvojen a o míč obrán.
17'
Bilbao je aktivnější, stále se tlačí dopředu a už se hosté dostávají i do zakončení. Nyní střílel z těžké pozice Beňat Prados, ale s jeho pokusem si Álvaro Valles lehce poradil.
15'
A následuje další ofsajd hostujícího celku. Na tahu je tedy znovu Las Palmas.
14'
Po centru se k zakončení dostával hostující Nico Williams, ale nakonec byl vše zbytečné, protože byl podle rozhodčího v těsném ofsajdu.
13'
Hráči Bilbaa ale výborně napadají domácí rozehrávku a Daniel Vivian raději zvolil dlouhý nákop, který byl nepřesný, takže míč sebral Álvaro Valles.
12'
Po dobré pasáži hostujícího celku jsou u míče domácí, kteří trpělivě kombinují na své polovině a snaží se trochu zklidnit hru.
10'
Munír al-Haddádí skvěle odcentroval z levé strany, k míči se přes brankáře prodral Sandro Ramírez, ale z těžké pozice poslal míč vysoko nad branku Las Palmas.
9'
Hosté se drali do zakončení, ale domácí byli pozorní a oba centrované míče získali. Bilbao je však stále u míče a tlačí se dopředu.
8'
Rohový kop pro Bilbao.
7'
Domácí jsou zatím lepší v kombinaci, ale ve finální fázi se jim nedaří podle představ a i proto stále čekáme na první střelecký pokus v tomto utkání.
5'
Alberto Moleiro to vzal na sebe, zkoušel projít mezi obránci, ale v rozhodující okamžik šlápl na míč a upadl, takže z toho nic nebylo a hrát mohou hosté.
4'
Zatím je to opatrné, ani jeden celek nechce v úvodu chybovat, takže k vidění jsou zejména dlouhé nákopy, ale těm chybí přesnost.
2'
Jen doplním, že domácí hrají ve žlutých dresech, hosté v klasických bílo-červených.
1'
Úvodní výkop tohoto utkání obstarali hostující hráči, kteří ho hned zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost.
1'
Hráči jsou na trávníku, vše je připraveno, duel za malý okamžik začne.

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Coco, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Campaña, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – Á. Suárez, M. Cardona, Fa. González, Kaba, Lemos, Loiodice, Park, Pejiño, Perrone, B. Ramírez, Sinkgraven.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Berchiche – Prados, de Galarreta – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, Berenguer, Dan. García, de Albéniz, Raúl García, U. Gómez, Lekue, Muniain, Vesga, Villalibre.

Athletic Bilbao

Hosté si v této sezoně také vedou velmi dobře. Bilbao má na svém kontě po 27 zápasech již 50 bodů a v tabulce se nachází na skvělém pátém místě, když na čtvrté Atlético Madrid, které má o zápas více, ztrácí pouze pět bodů. Bilbao z posledních dvou zápasů získalo jen bod, naposledy remizovalo doma s Barcelonou.
UD Las Palmas

Domácí celek si v této sezoně nevede vůbec špatně. Las Palmas má na svém kontě po 27 zápasech velice slušných 37 bodů, což v průběžné tabulce stačí na 9. místě. Na pohárové příčky ztrácí domácí jen šest bodů. V posledních kolech se ale domácí trápí, protože z poslední tří zápasů vybojovali jen dva body, naposledy remizovali s Getafe 3:3.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská LaLiga má na programu další zápasy 28. kola a my budeme sledovat duel mezi Las Palmas a Bilbaem. Mírným favoritem jsou hosté, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.