La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Girona - 27. dubna 2024   14:00

0:2
(0:1)
Girona
27' Da. López   • 57' Dovbyk
Las Palmas
Valles – Á. Suárez (63. al-Haddádí), Coco, Mármol, Sinkgraven (63. M. Cardona) – Park, J. Muñoz (82. B. Ramírez), Perrone (78. Fa. González), K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez (63. S. Cardona).
Escandell – Campaña, Curbelo, Kaba, Lemos, Loiodice, Pejiño.
Figueroa – Villate, Granel
Estadio de Gran Canaria
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera (90. A. Martínez), A. García (C) – Couto (70. Cygankov), I. Martín (90. Solís), Sávio (80. Torre) – Dovbyk (70. Portu).
Fuidias, Carlos – V. Fernández, Villa.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:10.
V dnešním zápase Girona potvrdila roli favorita a vítězí nad svým soupeřem z Las Palmas 2:0. Zápas začali aktivněji domácí hráči, ale byli to hosté kdo jako první dokázal využít penaltového kopu, když Dovbykum pokus dorazil Lopez. V druhém poločase si Dovbyk vzal znovu na starost penaltu a tentokrát se už nemýlil. Zápas končili aktivněji znovu domácí hráči, ale gól vstřelit nedokázali.
90+8'
90+7'
Girona uklidňuje hru na polovině svého soupeře a dnešní zápas zvládne.
90+5'
Přece jen Las Palmas mohlo snížit stav! K Velké příležitosti se dostal ve vápně Munir, ale jeho pokus po zemi Gazzaniga zlikvidoval.
90+3'
Girona brání velmi hluboko a chce za každou cenu v dnešním utkání udržet čisté konto.
90'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Jhon Solís,
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Arnau Martínez.
89'
Benito pálí vedle Gazzanigovi branky!
88'
Hráči Las Palmas stále obehrávají pokutové území jako nedobytnou tvrz, ale do zakončení se ne a ne dostat.
85'
Krásná rána z větší vzdálenosti jednoho z domácích hráčů končí na břevně a stav se tak stále nemění!
83'
V ofsajdu se nachází Portu, a tak jeho akce nemůže pokračovat.
82'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Benito Ramírez.
81'
Znovu se ve vápně Las Palmas zrodila situace, která volala po penaltě, ale již čtvrtou penaltu v zápase sudí neodpískal.
80'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Pablo Torre.
78'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Fabio González.
74'
Munir zahnal Marvina, který nedokázal zachytit míč na hrací ploše. Odkopávat bude Gazzaniga.
72'
Další centrovaný míč od Marvina nachází pouze Gazzanigu.
70'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Viktor Cygankov,
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Portu.
70'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Yan Couto).
70'
Moleiro při snaze získat míč fauluje Herreru.
69'
Po krátkém ošetření může hra pokračovat.
67'
Couto dostal z blízkosti nepříjemně míčem do hlavy a vyžádá si ošetření.
66'
Hostující hráči zřejmě vyčkávají na další možný protiútok. Míč drží domácí, ale do vyložených šancí se dostat nemohou.
63'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Sergi Cardona,
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Marc Cardona,
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Munír al-Haddádí.
62'
Couto tentokrát v rohu hřiště fauluje Sinkgravena a domácí tým bude moct hrát.
60'
Aktivní Moleiro se snaží něco s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale hostující obrana je velmi pozorná.
58'
Domácí hráči se ale nevzdávají. Pokutovým územím Gazzanigy prolétl nepříjemný centr, ale žádný z hráčů ho nedokázal trefit.
57'
Girona právě vstřelila gól! ARTEM DOVBYK si po svém prvním neúspěšném pokusu vzal znovu míč a tentokrát se nemýlí! Stav utkání je 0:2.
53'
A je nařízena další penalta! Couto svým mrštným pohybem si došel pro faul a Girona bude mít další možnost skórovat!
52'
Hráči Girony drží míč na svých kopačkách a nedovolují tak domácímu týmu kombinovat.
49'
Ramirez přistrčil balón Moleirovi, který zakončil, ale jeho pokus letěl přímo do rukavic Gazzanigy.
48'
Po rohovém kopu Girony byl v pokutovém území chaos, ale domácí hráči dokázali tuto situaci vyřešit.
47'
Marvin nezkrotil centr, který na něj letěl a míč tak končí v zámezí.
46'
Do druhého poločasu vstupují výkopem domácí hráči, kteří se budou snažit tento zápas zvrátit na svou stranu.
46'
V prvním poločase jsme viděli hned dvě penalty, ale ani jedna z toho nebyla proměněna. Rozdíl je v tom, že hostující hráči ji dokázali alespoň dorazit a zásluhou Lopeze vedou 0:1. Druhý poločas začne přibližně v 15:10.
45+4'
45+4'
Na konci poločasu dostává žlutou kartu ještě Marmol.
45+2'
Ramirez se nachází v ofsajdu a nemůže tak pokračovat ve své akci.
45+1'
Nakopnutý balón od domácích hráčů si v pohodě sebral Gazzaniga.
45'
Dovbyk se dostal po centru do zakončení, ale jeho pokus míří nad branku Vallese!
44'
S fauly se na konci poločasu roztrhl pytel a hra je teď velmi často přerušovaná.
42'
Couto nevyřešil dobře začínající akci po pravé straně. Jeho přihrávka byla mířená na někoho k hranici pokutového území, ale adresáta nenašla.
41'
A žlutou kartu obdržel za protestování také Savio.
40'
A žlutí se také na domácí straně. Hříšníkem je Rodriguez.
37'
První žlutou kartu v zápase obdržel Dovbyk, který byl po zásluze za svůj zákrok potrestán.
36'
Savio faulovaný Munozem. Girona chytla tempo zápasu a začíná se dostávat k míči čím dál více.
35'
Savio zaútočil po levé straně, ale jeho centr končí v rukavicích Vallese.
32'
Moleiro se probíjel svědomitě do pokutového území mezi dva hráče a chvíli to vypadalo, že i on bude faulován. Rozhodčí se ale neodvážil písknout již třetí penaltu.
31'
Ramirezův pokus byl zblokován Lopezem a Gazzaniga si tak pro míč mohl v klidu dojít.
30'
Las Palmas tak trochu smolně po povedeném začátku se dostávají do nepříznivého stavu.
27'
Girona právě vstřelila gól! K penaltě se postavil obávaný střelec Dovbyk. Jeho pokus byl ale laxní, Valles vyrazil míč pouze před sebe, kde dobíhal DAVID LOPEZ a dorazil tak míč do sítě! Stav utkání je 0:1.
26'
A píská se penalta i na druhé straně!
24'
Coco trochu nešikovně odvrací na rohový kop, který bude mít Girona.
22'
Pokud aktivita vydrží domácím hráčům jako doposud, tak to hosté dnes nebudou mít vůbec lehké.
20'
Garcia zpoza vápna pálí hodně mimo Vallesovi branky.
19'
Po delší době mohou kombinovat také hosté, kteří mají více času na práci s balónem.
18'
Marvin se znovu snažil odcentrovat do vápna a jeho pokus byl sražen do zámezí. Rohový kop pro domácí.
17'
Perrone raději odklidil míč do zámezí před útočníkem Girony.
16'
Gutierrez fauluje Ramireze.
15'
Marvin po pravé straně se pustil do sprinterského souboje a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
14'
Rozhodčí píská faul Marvina na bránícího Blinda.
13'
Las Palmas pokračuje ve své aktivitě z úvodu utkání.
11'
Gazzanigovi po chycené penaltě hodně narostlo sebevědomí, ale teď se mu to mohlo hrubě vymstít! Začal kličkovat před dotírajícím Marvinem a nechybělo mnoho a domácí tým mohl jít do vedení.
10'
Hostující brankář si vyžádal menší ošetření, ale hra už může pokračovat dále.
9'
Gazzaniga chytá Ramirezovi penaltu! Exekutor domácího týmu vsadil na razanci, nikoli přesnost a výsledkem je vyražený míč brankáře Girony!
8'
Byla nařízena penalta.
7'
Ovšem rozhodčí jde ještě penaltovou situaci zkoumat k obrazovce.
6'
Rozhodčí píská penaltu po faulu na Moleira a Las Palmas tak bude mít možnost otevřít skóre!
5'
Blind ve středu hřiště fauluje Munoze.
4'
Standartní situaci z levé strany zahrávali domácí, ale centr na zadní tyč nikdo nezachytil.
3'
K Moleirovi se odrazil míč z rohového kopu. Pálil pohotově, ale nepřesně. Odkop od branky bude mít Gazzaniga.
2'
Las Palmas vysokým presinkem zahnalo do kouta hostující hráče a budou zahrávat první rohový kop v zápase.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté z Girony a mohou tak začít kombinovat.
1'

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, Sinkgraven – Park, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – Campaña, M. Cardona, S. Cardona, Curbelo, Fa. González, Kaba, Lemos, Loiodice, al-Haddádí, Pejiño, B. Ramírez.
Trenér: Garcia Pimienta F.J.

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) – Couto, I. Martín, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – A. Martínez, Portu, Solís, Torre, Cygankov, V. Fernández, Villa.
Trenér: Michel

Rozhodčí: Figueroa – Villate, Granel.
Ve 33. kole španělské La Ligy na sebe narazí Las Palmas, které na svém hřišti vyzve Gironu.

Favoritem tohoto utkání by mělo být překvapení letošní sezóny a sice hosté z Girony. Tento nenápadný tým dlouho bojoval dokonce o titul, ale v posledních kolech mu trochu dochází dech a momentálně sedí na 3. příčce tabulky, což by byl veliký úspěch pro tento tým, kdyby to udržel. Soupeřem Girony bude celek sídlící na kanárských ostrovech. Domácí mužstvo má ovšem velmi špatnou formu, když posledních 5 utkání prohrálo. Poslední výhru si Las Palmas zapsalo téměř před třemi měsíci. I tak to ale zatím stačí na 13. místo tabulky.

Hostujíc Girona se pyšní momentálně nejlepším střelcem celé soutěže Artemem Dovbykem, který nasázel už 18 gólů. Zda zaokrouhlí svůj střelecký účet už v tomto kole se dozvíme v sobotu 27.4.2024. Zápas startuje ve 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.