La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Mallorca - 12. srpna 2023   19:30

Las Palmas
29' Viera
1:1
(1:0)
Mallorca
70' Raíllo  (Darder)
Las Palmas
Valles – Lemos, Á. Suárez, Coco, Sinkgraven (64. S. Cardona) – J. Muñoz, K. Rodríguez (85. Mfulu), Loiodice, Viera (C), S. Ramírez – M. Cardona (64. al-Haddádí).
Escandell – Araujo, Curbelo, I. González, C. Herrera, Herzog, Mármol, Pejiño, B. Ramírez.
García – Méndez, Villaseñor
Estadio de Gran Canaria
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González (46. Darder), Valjent, Copete (46. Raíllo), J. Costa – Morlanes (85. Llabrés), Mascarell (60. S. Costa), D. Rodríguez – Muriqi, Ndiaye (60. Larin).
P. García, Greif – Lato, Prats, A. Sánchez, Van der Heyden, Quintanilla.

Statistiky:
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 10:19.
Souboj ligového nováčka Las Palmas s Mallorkou končí nerozhodně 1:1. V první půli byli domácí lepší a šli do vedení proměněnou penaltou Jonathana Viery. Hosté mohli ještě do pauzy srovnat rovněž z pokutového kopu, ten však napálil jen do břevna Muriqi. Po změně stran Piráti přidali a gólu se dočkali v 70. minutě, kdy po rohu Dardera přesně hlavičkoval Antonio Raíllo. V poměrně vyhecovaném závěru se pak už na konečném skóre nic neměnilo. Nakonec asi zasloužená plichta.
90+7'
90+7'
Centr na zadní tyč byl přetažený. Antonio Raíllo pak ještě vracel balón přímo na bránu a padající list musel stahovat ze vzduchu Valles. Dokázal to s jistotou a to už bude konec.
90+7'
Ještě jeden rohový kop pro hostující celek...
90+5'
Vedat Muriqi se dostal do šance po sklepnutí od Larina. Přes skluzujícího Álexe Suáreze však pálil nad a navíc se jednalo o ofsajd.
90+5'
Zatím se hraje na útočné polovině Mallorky. Hráči Las Palmas se teď nemohou vymanit!
90+3'
Vedat Muriqi se dostal k centru Dardera, v dobré pozici však hlavičkoval vedle levé tyče domácí svatyně!
90+3'
Rohový kop pro hostující tým...
90'
Roh Dardera na přední tyč. Tam jeden z hostí prodlužoval míč do ohně, kde se málem dostal do zakončení Valjent. Ten měl i trochu smůly, že to skočilo jinak, než potřeboval!
89'
Hosté šli rychle do útoku. Centr z levé strany hledal Vedata Muriqigo, před kterým odhlavičkoval míč na roh obránce Coco.
87'
Martin Valjent zastavil tvrdým zákrokem Sandra Ramíreze. Tentokrát to bylo bez karty.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Javier Llabrés.
85'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Omenuke Mfulu.
84'
A žlutou kartu dostal také domácí Enzo Loiodice. Tady to bylo zřejmě za protesty.
84'
Série tvrdších zákroků. Hostující Samuel Costa obral na hranici pravidel o míč Enza Loiodiceho. Costu pak zezadu fauloval Álvaro Lemos, který dostal žlutou kartu.
82'
Domácím nakrátko vypadl kvůli ošetřování Sergi Cardona. Už se ale vrací na hrací plochu a žlutomodří jsou tak kompletní.
81'
Do konce řádné hrací doby schází deset minut, Zatím vše směřuje k remíze.
78'
Po občerstvovací pauze se už opět hraje.
76'
Rozhodčí ještě dopřeje hráčům přestávku na občerstvení.
75'
Nedovolený zákrok byl odpískán domácímu Sandrovi Ramírezovi. Hra je teď docela často kouskována.
74'
Střely na bránu – 2:2
73'
Nyní Muriqi při napadání dohrál Sergiho Cardonu. Také tohle byl od hostujícího hráče nedovolený zákrok.
71'
Samuel Costa podkopl Muníra al-Haddádího. Ten si zakřičel a vynutil si odpískání nedovoleného zákroku.
70'
Mallorca právě vstřelila branku!
Na kanárských ostrovech je vyrovnáno! Na rohový kop Sergia Dardera si naskočil ANTONIO RAÍLLO, jehož prudká hlavička nechytatelně zapadla k levé tyči – 1:1.
68'
Domácí zahrávali roh. Udělali to nakrátko. Po výměně s Jonathanem Vierou nastřeloval balón do ohně Kirian Rodríguez. Obránci Mallorky situaci vyřešili.
67'
Sergi Darder posílal zajímavý míč na zadní tyč. Tam ale nedosáhli Larin s Raíllem.
66'
Nový muž na hřišti Sergi Cardona se uvedl kosou na Vedata Muriqiho. Mallorca bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
64'
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Sergi Cardona,
ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Munír al-Haddádí.
63'
V ofsajdu byl hostující útočník Cyle Larin.
62'
Domácí Sandro Ramírez toho dnes schytal hodně. Nyní se vrátil do obrany, snažil se s míčem vyjet a k zemi ho poslal Dani Rodríquez.
61'
No, tak teď domácím jistě zatrnulo! Před pokutovým územím se dostal k míči Dani Rodríquez, jehož táhlá střela těsně minula vzdálenější šibenici!
60'
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Samuel Costa,
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Cyle Larin.
58'
Ne úplně dobře zahraná standardka. Míč pak ještě vracel Morlanes do ohně, ale hned dva jeho spoluhráči odcházeli z ofsajdové pozice.
57'
Domácí nemohou dopředu. Lemos podle sudího fauloval při zisku míče Amatha Ndiayeho.
54'
Ramírez byl ošetřován. Bude však moci pokračovat v zápase.
53'
Omar Mascarell hodně tvrdě atakoval Sandra Ramíreze, za což inkasoval žlutou kartu.
53'
Sergi Darder se dostal k dobrému centru z pravé strany. Domácí obrana si ale dokázala poradit.
52'
Velká šance hostí! Vedat Muriqi posunul míč do běhu Manua Morlanese, který z levé strany postupoval proti domácí bráně. Vallese však neprostřelil. Gólman Las Palmas podržel své spoluhráče!
51'
Dani Rodríguez běžel za nakopnutým míčem, který však před ním zkontroloval za brankovou čáru brankář domácích Valles. Ten tak může v klidu vykopávat.
50'
Ze střední vzdálenosti vystřelil Sandro Ramírez. Míč skončil v náručí Predraga Rajkoviće.
49'
Mascarell startoval na levé straně rozběhnutého Manu Morlanese. Toho ale obtěžoval Saúl Coco a také proto skončil hostující záložník v zámezí.
49'
Hosté rozjíždějí útočnou akci z vlastní poloviny. Postupným útokem se snaží přiblížit bráně Grand Canarians.
48'
Brankář domácích Álvaro Valles musel daleko z brány a odkopl míč do autu.
47'
Dá se očekávat, že hosté budou chtít ve druhém poločase přidat na aktivitě. V tom prvním byli hodně pasivní.
46'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Antonio Raíllo,
ze hřiště odchází Giovanni González, přichází Sergi Darder.
46'
Po prvním poločase může být spokojen celek Las Palmas. Domácí nováček měl míč daleko častěji na kopačkách, byť to k nějakému přívalu šancí nevedlo. Ve 29. minutě však Kanárci dostali příležitost zahrávat penaltu. Copete totiž přišlápl nohu Sandra Ramíreze, na což hlavního sudího upozornili asistenti u VAR, a nabídnutou možnost využil Jonathan Viera. Hosté mohli srovnat taktéž z pokutového kopu, který však Muriqi napálil do břevna. V nastavení pak ještě proměnil únik Ndiaye, ale ani tady se fotbalisté z Mallorky nakonec radovat nemohli. Senegalský útočník se totiž nacházel v ofsajdu.
45+7'
45+5'
Vyrovnat mohl Amath Ndiaye! Ten se dostal do úniku, kterou přízemní střelou proměnil. Byl tam ale těsný ofsajd, který byl odmáván pomezním.
45+5'
Je znát, že domácí už chtějí poločas spíše dohrát a kombinují velmi opatrně. Mallorca jim to ulehčuje tím, že v podstatě nenapadá.
45+4'
Střely na bránu – 1:0
45+3'
Viera posílal do pokutového území kolmou přihrávku. Pro míč si ale vyběhl brankář Rajković.
45+2'
Útočný faul byl pískán Muriqimu. Míč pro Las Palmas.
45'
Sandro Ramírez hezky vedl akci domácích na levém křídle. Přes ještě jednoho hráče se pak balón dostal k Enzovi Loiodicemu, jehož ránu zablokoval stoper Valjent.
43'
Hosté zahrávali rohový kop, ani z něj ale nedokázali udeřit.
40'
Vedat Muriqi zvolil ránu do středu brány nahoru. Napálil však břevno a následně mu nesedla ani dorážka! Hosté tak pohrdli obrovskou šancí na vyrovnání!
39'
Kirian Rodríguez k tomu dostal také žlutou kartu.
38'
Penalta také pro hosty! Kirian Rodríguez po závaru před bránou šlápl na nohu Amathovi Ndiayemu a zdá se, že sudí tentokrát ani nebude potřebovat VAR. Na puntík ukázal okamžitě.
37'
Držení míče – 79 % : 21 %
36'
Hostující trenér Javier Aguirre se rozčiloval a rozhodčí García mu přišel domluvit. Žlutou kartu jsem v jeho rukách zatím neviděl.
34'
Vedat Muriqi se dostal k míči na úrovni obranné linie. Otočil se s ním a z pravé strany vystřelil vedle bližší tyče. Případný gól by ale stejně neplatil. Muriqi totiž byl v těsném ofsajdu.
32'
Opět se jde hrát. Nálada v hledišti je teď vynikající. Proměněná penalta Viery tomu samozřejmě hodně pomohla.
31'
Rozhodčí po půlhodině zápasu nařídil přestávku na pití.
29'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí kapitán JONATHAN VIERA penaltu proměnil! Brankář Rajković zůstal stát, ale Viera zamířil nahoru a po jeho pravé ruce. Srbský gólman se pak už mohl jen ohlédnout za balónem.
28'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (José Manuel Copete).
28'
Opravdu z toho bude pokutový kop pro Las Palmas!
27'
Ke šlapáku Copeteho na Ramíreze došlo v pokutovém území a rozhodčí byl zavolán k monitoru VAR. Ve hře je penalta!
26'
Copete ho totiž po odehrání balónu přišlápl. Vše by ale mělo být v pořádku.
25'
Sandro Ramírez bojoval o to, aby ještě udržel míč na hrací ploše. V souboji s Copetem si však ublížil a zůstává ležet na hrací ploše.
23'
Domácí se zase vytáhli s míčem na útočnou polovinu a také se snaží něco vymyslet.
21'
První velká šance zápasu! Měl ji Dani Rodríquez, který pálil po přiťuknutí od Vedata Muriqiho do pravé tyče z pohledu brankáře Vallese. Situaci ještě přecházela parádní žonglovaná Pabla Maffea na pravé straně šestnáctky.
20'
Nyní se ocitl v ofsajdu domácí útočník Marc Cardona.
20'
Na nákop za obranu si nabíhal Jonathan Viera. Ten míč hlavou jen prodloužil k brankáři RCD Predragovi Rajkovićovi.
18'
Hráči Las Palmas mají balón častěji na svých kopačkách. Je to ale bez šancí a zakončení.
17'
Nyní to zkoušel sám také Jonathan Viera. Obrana Mallorky ho včas zastavila.
16'
Enzo Loiodice to vzal na sebe a šel do individuální akce. Na hranici šestnáctky neustál souboj s Josém Copetem, sudí však ukazuje, že se má hrát dál.
14'
Vedat Muriqi byl na půlce faulován Álexem Suárezem. Hrát mohou hosté.
14'
Zápas se odehrává v poklidném tempu. Domácí si přihrávají na jistotu, hostující Piráti čekají v obranném bloku.
11'
Jaume Costa s Martinem Valjentem se nedohodli, kdo bude hrát míč a nakonec to musel udělat v poslední chvíli slovenský reprezentant. Ten ho posunul do autu a Grand Canarians tak mohou zůstat v tlaku.
9'
Domácí měli výhodu po faulu na Vieru. Dostali se až k pokutovému území, kde Daley Sinkgraven našel Marca Cardonu. Ten mu chtěl balón ještě vracet, ale to obrana Mallorky přečetla.
8'
Amath Ndiaye napadal rozehrávku domácího brankáře Álvara Vallese. Ten si drze počkal, až k němu útočník Mallorky doběhne a pak rozehrál na svého spoluhráče.
6'
José Copete přistrčil skákajícího Sandra Ramíreze. Rozehrávají domácí.
5'
Zatím je to takové úvodní oťukávání. Akce na obou stranách většinou končí daleko před šestnáctkami.
4'
Po rohovém kopu kapitána Las Palmas Jonathana Viery se hostující celek ubránil.
3'
Dopředu se dral na pravé straně Álvaro Lemos. Jeho centr srazil na roh bránící Copete.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu Estadia de Gran Canaria. Stadion je laděn do žlutomodrých barev, které symbolizují domácího nováčka La LIgy.

UD Las Palmas: Valles – Lemos, Á. Suárez, Coco, Sinkgraven – J. Muñoz, K. Rodríguez, Loiodice, Viera (C), S. Ramírez – M. Cardona.
Náhradníci: Escandell – Araujo, S. Cardona, Curbelo, I. González, C. Herrera, Herzog, Mármol, Mfulu, al-Haddádí, Pejiño, B. Ramírez.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Valjent, Copete, J. Costa – Morlanes, Mascarell, D. Rodríguez – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: P. García, Greif – S. Costa, Darder, Larin, Lato, Llabrés, Prats, Raíllo, A. Sánchez, Van der Heyden, Quintanilla.

Rozhodčí: García – Méndez, Villaseñor.
Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2020/21 v rámci La Ligy2. Zápas na Mallorce vyhrálo 1:0 Las Palmas. Utkání na Kanárských ostrovech pak skončilo nerozhodně 1:1.
UD Las Palmas:
Celek z kanárských ostrovů hrál v La Lize naposledy v sezóně 2017/18. Teď se konečně vrátil, když v loňském ročníku druhé nejvyšší soutěže obsadil druhé místo. Velkou zásluhu na tomto úspěchu měl kouč García Pimienta, pro něhož je přitom Las Palmas první štací v roli hlavního trenéra. V létě kádr posílili zkušený útočník Munír al-Haddádí, další forvard Cristian Herrera, obránce Julián Araujo (hostuje z Barcelony) a také zkušený Nizozemec Daley Sinkgraven, jenž naposledy působil v Leverkusenu. V přípravě měli Kanárci vyrovnanou bilanci dvou výher, remíz i proher. Porazili třeba Cadíz. V generálce naopak padli 0:3 v německém Lipsku.
RCD Mallorca:
Mallorca loni skončila na hezkém devátém místě. V létě sice prodala korejského útočníka I Kang-Ina do PSG, ale jinak spíše posílila. Novými tvářemi jsou třeba Manu Morlanes z Villarrealu, obránce Toni Lato z Valencie nebo kanadský forvard Cyle Larin. V přípravě odehrál ostrovní celek šest zápasů bez jediné porážky. Remízy tým uhrál s bundesligovým Kolínem, druholigovým anglickým Sunderlandem a italskou Spezií.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Tento víkend se hraje úvodní kolo španělské La Ligy. Já Vás provedu soubojem Las Palmas a Mallorky. Domácí se vrátili do nejvyšší soutěže po pěti letech a rádi by prožili úspěšný vstup mezi elitu. Mallorca však za sebou má úspěšnou minulou sezónu, na kterou budou chtít její hráči navázat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.