La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Sevilla - 14. dubna 2024   14:00

0:2
(0:1)
Sevilla
43' en-Nesírí  (Gudelj) • 90+3' Lukebakio
Las Palmas
Escandell – Á. Suárez (90. Kaba), Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz (78. B. Ramírez), Perrone (87. Campaña), K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez (78. al-Haddádí).
Gorrin – Curbelo, Loiodice, Lemos, Sinkgraven, M. Cardona, Pejiño, Fa. González.
Ruiz – González, Rodríguez
Estadio de Gran Canaria
23 698 diváků
Sevilla
Nyland – Ocampos (66. Navas), Badé (66. Agoumé), S. Ramos (C), Salas, Pedrosa – Ó. Torres (78. Lukebakio), Gudelj, Soumaré – en-Nesírí, Is. Romero (78. Suso).
Dmitrović, Árbol – Jordán, Nianzou, Lamela, Marcão, J. Sánchez, Medžbrí.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 1:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:13.
Utkání 31. kola španělské LaLigy mezi Las Palmas a Sevillou je u svého konce. Z poklidné výhry 2:0 se raduje hostující celek. Ten měl obrovskou výhodu, když od šesté minuty hrál proti oslabenému celku, protože červenou kartu inkasoval Coco. Od té doby byl lepší a ve 43.minutě byl odměněn brankou en-Nesírího. Druhé dějství se hrálo již opatrněji a i přes tlak přidal pojistku Lukebakio a rozhodl o dvougólovém vítězství.
90+7'
90+6'
Sory Kaba se nedokázal dobře zorientovat ve vápně a slabě míří mimo branku.
90+5'
Las Palmas se ještě dostane k přímém kopu, který se rozehraje na polovině hřiště.
90+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Sevilla po odvrácení míče podnikla rychlé přečíslení, které skončilo až na levé straně. Odsud přišla přihrávka při zemi, tu vyrazil Escandell pouze k osamocenému DODIMU LUKEBAKIOVI. Střídající útočník snadno uklízí balón do prázdné branky. – 0:2.
90+3'
Na dobrý míč do vápna si naběhl Sory Kaba, ale hlavičku nedokázal umístit.
90+2'
Za zdržování si prohlédne žlutou kartu hostující brankář Örjan Nyland.
90+2'
Kličku nedokázal podniknout Alberto Moleiro, proto si následně pomohl nedovoleným zákrokem.
90+1'
Örjan Nyland se pokusil o co nejdelší výkop. To se podařilo nepřesně a domácí hned míří do útočného snažení.
90'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Sory Kaba.
89'
Svou výšku prokázal Dodi Lukebakio, když svým výskokem dokázal odvrátit míč do bezpečné zóny.
88'
Sergi Cardona stihl zdánlivě ztracený balón a hned posílal do vápna přízemní přihrávku. Ta je zablokována do zámezí.
87'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází José Campaña.
87'
Do dobré šance se mohl hnát Adria Pedrosa. Pro jeho smůlu před ním obránce odvrací do autu.
86'
Skvělou defenzivní práci odvedl včas vracející se Kike Salas a uklízí balón do autového zámezí.
85'
Stále je to od domácích borců hodně málo a naopak obrana hostů je perfektně na vše připravena.
84'
Další faul z hostující strany. Provinil se Suso a hráči v žlutém okamžitě chvátají s rozehrávkou.
83'
Domácí se dostali k centrovanému míči, který směřoval na zadní tyč. Tam nikdo nenaběhl a akce je zažehnána.
82'
Sevilla se již na malou chvilku radovala z branky! Júsuf en-Nesírí si naběhl za celou obrannou linii a po úniku překonal bezradného Escandella. Jeho trefa ovšem platit nebude, jelikož si útočník nepohlídal ofsajdovou pozici.
81'
Júsuf en-Nesírí se chtěl hnát do brejku po dlouhé přihrávce za obranu. Tu nakonec nestíhá před lajnou.
80'
Marvin Park dlouho neváhal s centrovaným balónem, kterým trefuje pouze prvního hráče před sebou.
79'
Sevilla si může na malý moment oddychnout, protože po dobrém návratu vybojovala autové vhazování.
78'
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Benito Ramírez,
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Munír al-Haddádí.

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Suso,
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Dodi Lukebakio.
77'
I v oslabení se dostává Las Palmas do souvislejší kombinace, ta ovšem do větší šance nevede.
76'
Ve vápně si pokryl balón Mika Mármol. Bohužel pro něj dál nenašel spoluhráče a hrát bude Sevilla.
75'
Marvin Park si naběhl na fantastický balón do pravé strany. Centr mu byl zablokován do zámezí.
74'
Örjan Nyland nezvládl relativně klidnou rozehrávku a posílá míč do autového zámezí.
73'
Zcela zbytečně dojel souboj na útočné polovině Kike Salas a zaslouženě si prohlédne žlutou kartu.
72'
Chvilka diskuze u rozhodčího je u konce a od defenzivy začne opět kombinovat Las Palmas.
71'
Boubakary Soumaré nešetrně dojel Sergiho Cardonu, ale sudí se rozhodl pokračovat ve hře.
70'
Centr si vzal na svá bedra Óliver Torres. Záložníkovi hostů míč vůbec nesedl, a tak končí v rukavicích nachystaného Escandella.
69'
Kvalitně si pokryl hrací předmět Isaac Romero. A udělal dobře, jelikož poté vybojoval standardní situaci.
68'
Na rohový kop si nejvýše vyskočil Sergio Ramos. V záklonu ovšem domácí svatyni neohrozil.
67'
Sevilla po delší době vyrazí do útočného snažení. To se dostává až k rohovému praporku.
66'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Lucien Agoumé,
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Jesús Navas.
65'
Hra bude na malou chvilku přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
64'
Z přímého kopu nastala zajímavá situace! Sandro Ramírez si vzal na starost rozehrávku standardní situace. Tvrdě to zkoušel doprostřed branky, ale Nyland spíše nejistým zákrokem vyráží nad branku.
63'
Domácí borci se dostanou po zbytečném faulu k zahrání zajímavé standardní situace.
62'
Las Palmas se snaží v oslabení tlačit do útoku. Dlouhá nahrávka tuto snahu ukončuje.
61'
Boubakary Soumaré nešikovně zahrál rukou a možná překvapivě vidí za své jednání žlutou kartu.
60'
Příliš důrazně se tlačil do zakončení Isaac Romero. Rozhodčí vše dobře viděl a píská přestupek.
59'
Hráči v červených dresech uklidňují celou hru postupnou přízemní převahou.
58'
Nejvážnější situace Las Palmasu! Sandro Ramírez vzal na sebe individuální akci, kterou zakončil z nějakých 25 metrů. Táhlý a prudký pokus letěl o pár decimetrů vedle vzdálenější tyče a Nyland může zůstat v klidu.
57'
Óliver Torres dlouho váhal co s kulatým nesmyslem před velkým vápnem. To se mu nevyplatilo, jelikož je o balón okraden.
56'
Rozhodčí dlouho váhal s odpískáním nedovoleného zákroku. Nakonec Sevilla bude rozehrávat při zemi.
55'
Včas z branky vyběhl na hranici velkého vápna Örjan Nyland. Zastavil tak nebezpečnou situaci domácích.
54'
Další skvělý rohlíček na hostující straně. Na něj si znovu nabíhal zatím jediný střelec en-Nesírí, jenže ani v pádu neměl nárok.
53'
Pro faul si na půlicí čáře došel Kike Salas. Inkasoval tvrdý šlapák, který byl hlavním sudím spatřen.
52'
Zajímavou přihrávku vzduchem dostal do vápna Júsuf en-Nesírí. S těžkou pozicí se nedokázal poradit.
51'
Nebezpečný pas posílal do pokutového území Máximo Perrone. Jeho nabídka je neúspěšná a navíc je zastavena ofsajdem.
50'
Dnešní utkání sleduje 23 698 diváků.
50'
Obrovskou rychlost nabral na levé straně Alberto Moleiro. Následně hledal přízemní přihrávkou své forvardy, ale v tom byl neúspěšný.
49'
Velice chytře hosté rozehráli standardní situaci. Isaac Romero si zaběhl za zeď na prudkou přihrávku, kterou ještě dále vybízel spoluhráče. Ti ovšem na tuto pobídku nedosáhli.
48'
Óliver Torres si po jednom ze soubojů lehl na hrací plochu. Rozhodčí nakonec píská nedovolený zákrok.
47'
Do úvodního útoku ve druhé půli se dostává domácí celek. Zatím jsou hráči v žlutých dresech nepřesní.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:12.
Úvodní nervózní dějství zápasu mezi Las Palmas a Sevillou je u svého konce. Do kabin ovšem odchází spokojenější hostující mužstvo, které vede poměrem 0:1. Domácím nastala komplikace již v šesté minutě, kde se do kabin pakoval za červenou kartu Coco. Od té doby byli hosté o něco lepší a ve 43.minutě byli odměněni brankou en-Nesírího, jenž zajistil těsné poločasové vedení.
45+5'
45+5'
Po standardní situaci se nedostal Isaac Romero k zakončení a rozehrávka čeká domácího gólmana.
45+4'
Rychlý brejk Sevilly je zastaven nedovoleným zákrokem Marvina Parka, jenž si prohlédne žlutou kartu.
45+3'
Do zakončení na přední tyči se dostával Sergi Cardona. Z voleje branku pouze míjí.
45+2'
Las Palmas se snaží ke konci první půle něco s výsledkem udělat. Zatím bude rozehrávat jen rohový kop.
45+1'
Ofsajdové pozice Romera zastavuje další nadějnou akci hráčů v červených dresech.
43'
Hostující celek jde ke konci první půle do vedení! Krátká kombinace na levé straně vedla k finálnímu centru Nemanjy Gudelja. Zakroucený rohlíček si našel v pokutovém území nehlídaný JÚSUF EN-NESÍRÍ a nekompromisní hlavičkou k tyči nedává Escandellovi žádnou šanci. – 0:1. Asistence: Nemanja Gudelj.
42'
Alberto Moleiro zcela zbytečně inkasuje žlutou kartu za dohrávání na polovině hřiště.
41'
Velice podobná šance jako ta vůbec první! Isaac Romero dokázal vyhrát osobní souboj a píchnul si kulatý nesmysl do samostatného úniku. Před brankářem Ecandellem pálil levou nohou na zadní tyč, ale pro jeho neštěstí míjí o několik metrů brankovou konstrukci.
40'
Sandro Ramírez si naskakoval na vysoký centr na malé vápno. Odstaven byl ovšem díky Ramosovi, který hlavičkuje do bezpečí.
39'
Hráči v žlutých dresech se rozhodli uklidnit otěže duelu pomalejší obrannou kombinací.
38'
Z obrovské dálky se opřel do balónu Sergio Ramos. Prudká rána doprostřed končí v náručí brankáře Escandella.
37'
Dlouhou dobu čeká na nějakou další větší šanci. Ta se zatím dle pomalé rozehrávky rozhodně nežene.
36'
Do obrany se také dokáže vrátit Lucas Ocampos, což v tento moment potvrdil a podržel svůj celek.
35'
Skvělé doplnění na levé straně podnikl Alberto Moleiro. Následně vysílal centr, který mu sjel z nohy a letí do zámezí.
34'
Po delší době se na nějakou souhru na útočné polovině dostane Las Palmas. Kirian Rodríguez tuto možnost vybojoval.
33'
Ve svém pavilonu byl nachystán Sergi Cardona k defenzivní činnosti a nepouští soupeře k vážnější možnosti.
32'
Sevilla začíná pomalu a jistě přebírat iniciativu celé hry. Zatím vše trvá na polovině hrací plochy.
31'
Nepříjemné chvilky pro domácího brankáře Escandella. Při malé domů lehce podkouzl, ale nakonec vše vyřešil konstruktivní rozehrávkou.
30'
Několik rychlých přihrávek vedlo k úniku Marvina Parka. Ten raději vše vrací do zadních řad.
29'
Na první tyč si naběhl v ataku obránce Júsuf en-Nesírí. Přízemní pobídku ovšem nevyužil k úspěšnému zakončení a pouze vysoko přestřeluje.
28'
Hluboko do útočné fáze se dostal Sergi Cardona. Na vše byl na levé straně sám a o míč přichází.
27'
Poprvé se nám výrazně ukázal v duelu Sergio Ramos. Hned v pozitivní světle, když zastavil čistě akci soupeře.
26'
Na nádherný centr si naběhl Kike Salas. Obránce hostů netrefil ideálně hrací předmět a hlavou přestřeluje.
25'
Nepřesný přízemní centr vyslal Adria Pedrosa. Pro jeho štěstí domácí odvrací pouze na rohový kop.
24'
Ani náhodou nemohl stihnout přihrávku do náběhu Lucas Ocampos. Vhazovat proto budou domácí borci v žlutých dresech.
23'
První větší šance tohoto střetnutí! Örjan Nyland ze svého vápna poslal přesný pas do samostatného úniku na Isaaca Romera. Útočník Sevilly se hnal z boku sám na branku, ale finální obstřel na zadní tyč mu nevyšel.
22'
Trochu těžší práci měl tentokrát Aarón Escandell. Vyběhnout musel proti dlouhé přihrávce, kterou en-Nesírí nemohl stihnout.
21'
Tvrdým nedovoleným zákrokem se provinil Boubakary Soumaré. Sudí faul píská, ale kartu rozdávat nebude.
20'
Začala nám mírně nezábavní část tohoto utkání, když se do souhry v defenzivě dostává domácí tým.
19'
Až překvapivě se domácí hráči dostávají do větší aktivity a zejména přes levou stranu.
18'
Sérii autových vhazování měl k dispozici Sergi Cardona. Zatím se žádný z nich nepotkal s úspěchem.
17'
Sandro Ramírez se pokusil o překvapivou patičku do středu hrací plochy. Obrana to přečetla a zablokovala.
16'
Aarón Escandell si musel dávat pozor na dlouhý balón směřující do vápna. Vše vyřešil jednoduchým zákrokem.
15'
Po výborném prvním doteku se chtěl dostat k centru Lucas Ocampos. Nakonec je čistě odstaven od své možnosti.
14'
Stále se bude pokračovat bez nějaké větší šance. Jenže naopak se dostává do hry Las Palmas.
13'
Sevilla se dostává do menší převahy na své polovině. Zatím trvá při zemi a nevede k žádné velké šanci.
12'
Zatím to není úplně o fotbale, protože se píská další faul, který spáchal Romero.
11'
Sandro Ramírez si ukázal do středu pole, kam chtěl dostat přihrávku. Ta byla velice nepřesná a končí na kopačkách hráčů v červeném.
10'
Do nadějné akce se po levé straně řítil Alberto Moleiro. Dále pokračovat nemohl, jelikož je čistě odstaven.
9'
Další snaha hostujícího mužstva je u konce. Útočným faulem si pomohl v souboji Óliver Torres.
8'
Konečně jsme se dostali i do hry. Lucas Ocampos si nabíhal na přetažený centr, který nedokázal ideálně trefit.
7'
Álex Suárez si prohlédne žlutou kartu a za hlasité protesty.
6'
Je rozhodnuto! Saúl Coco zastavil Gudelja nedovoleně a navíc mohl unikat i sám na branku. Po shlédnutí VARu je rozhodnuto, že vidí červenou kartu.
5'
Pozor! Hlavní sudí se jde podívat na video a vypadá to, že se Coco bude pakovat do sprch, protože by Gudelj mohl běžet sám na branku.
4'
Hra je na malou chvilku přerušena, protože ošetření si po tomto faulu vyžádal Nemanja Gudelj.
3'
Saúl Coco musel rychle zastavit nebezpečnou akci soupeře a to zatím za cenu žluté karty.
3'
Krátká kombinace je již u konce. Vhazování se ujme Adria Pedrosa a začne nebezpečný útok.
2'
Stále se na míči drží domácí celek. Alberto Moleiro chtěl vysunout do lajny svého spoluhráče, ale přihrávka je zablokována.
1'
Opožděný úvodní výkop obstarali hostující hráči v červených dresech. Tim dlouhý nákop ovšem nevychází.
1'
Všichni aktéři právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně se nachází v kabinách, kde probíhají poslední přípravy.

UD Las Palmas: Escandell – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Gorrin – Curbelo, B. Ramírez, Loiodice, Lemos, Kaba, al-Haddádí, Sinkgraven, M. Cardona, Campaña, Pejiño, Fa. González.
Trenér: Francisco Pimienta

Sevilla FC: Nyland – Ocampos, Badé, S. Ramos (C), Salas, Pedrosa – Ó. Torres, Gudelj, Soumaré – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Dmitrović, Árbol – Suso, Jordán, Lukebakio, Nianzou, Navas, Lamela, Marcão, J. Sánchez, Agoumé, Medžbrí.
Trenér: Quique Flores

Rozhodčí: Ruiz – González, Rodríguez.
Krásné slunečné nedělní odpoledne ze španělského Estadia de Gran Canara! Od 14:00 je zde na programu duel 31.kola LaLigy, ve kterém se střetnou dva celky z druhé poloviny tabulky. Dvanácté a zřejmě už zachráněný UD Las Palmas přivítá na svém trávníku překvapivě trápící se Sevillu FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.