La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : D. Alavés - 3. prosince 2023   14:00

0:0
(0:0)
Mallorca
Rajković – Ant. Sánchez (46. Larin), G. González (76. Maffeo), Raíllo (C), Valjent, J. Costa (67. Lato) – Darder, Mascarell, S. Costa (67. Morlanes) – Prats, Ndiaye (86. Llabrés).
Cuéllar, Greif – Copete, Van der Heyden, Luna, Nastasić, Mascaró.
Figueroa – Granel, J. García.
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Guevara (83. Benavídez), Blanco, Guridi (75. Hagi) – Rebbáš (67. Sola), Omorodion (83. K. García), Rioja (C) (75. R. Duarte).
Rodriguez, Owono – Karrikaburu, Alkain, Tenaglia, Maraš.

Oba výběry v nadcházejícím týmu čekají pohárová utkání proti týmům z nižších soutěží. Mallorca pak bude o víkendu na své půdě hostit Sevillu, zatímco Alavés v souboji dvou nováčků přivítá Las Palmas.
To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Máme hotovo, souboj mezi Mallorcou a Alavésem vítěze nepoznal! Po velmi vlažném prvním poločase převzali iniciativu domácí, kteří byli v průběhu druhé části výrazně aktivnějším týmem a trápili hostující obranu, jenže se jim nepodařilo snahu přetavit v rozhodující gól. Oba celky si tak dnes body dělí rovným dílem.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:15.
90+9'
90+8'
Pozor, pozor: na trávníku to teď pořádně zajiskřilo. Rajković lapil střelu z velké vzdálenosti, přičemž chvíli nato do něj nesportovně vletěl jeden z protihráčů. Sudí musí umravňovat skupinovou strkanici ve vápně.
90+7'
Manu Morlanes (MLR) v samotném závěru hodně tvrdě podrazil Solu. Alavés z první standardky pořádně nezahrozil, teď dostává šanci na reparát.
90+6'
Deportivo ještě v samotném závěru dostává šanci rozhodnout, čeká ho volný kop z pozice několik metrů před mallorským vápnem. Uvidíme, co vymyslí.
90+5'
Domácí byli v ofsajdu, Sivera bude za malý moment rozehrávat. Tribuny se pomalu vyprazdňují.
90+4'
Záchvěv aktivity ze strany hostů. Sola protáhl míč po křídle dopředu a zkusil ho po zemi nasměrovat do šestnáctky, kde jej ale skluzem zachytil Morlanes.
90+3'
Mallorca ani tentokrát nepřetavila standardku v šanci a pomalu se bude muset začít smiřovat s remízou.
90+1'
Sudí řešil sporný zákrok na hraně hostujícího vápna, ke kterému došlo před pár desítkami sekund. Pokutový kop z toho ale nakonec ani tentokrát nebude.
89'
Alavés bude vhazovat u svého vápna. Rozhodčí ale nechce nechat hru běžet a zřejmě komunikuje s kolegy u videa, upřímně ale netuším, o čem přesně.
88'
Aktivnímu Morlanesovi se nepodařilo zkrotit míč na pravé straně hřiště, mallorský záložník ho tak pro jistotu poslal na jednoho ze svých obránců.
87'
Body se dnes nejspíš budou opravdu dělit. Domácí ještě neúprosně útočí a snaží se v závěru rozhodnout, jenže se jim nedaří prorazit blíže k Siverovi.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Javier Llabrés.
85'
Na hrací ploše tentokrát skončil Gorosabel a rozhodčí přivolává zdravotníky. Zdá se, že závěr dnešního utkání na Mallorce bude hodně rozkouskovaný.
84'
Sudí nyní na malý moment zastavil hru kvůli zdravotním problémům hostujícího Soly, který si nějakým způsobem ublížil ve snaze získat letící míč.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Carlos Benavídez.
81'
V Palmě pomalu ale jistě míříme do finiše, čekání na rozhodující gól pokračuje dál. Mallorca má sice výrazně více ze hry, nedaří se jí si ale vytvořit šance.
80'
Ndiaye se křižným pasem pokusil Larina vybídnout k jednoduché teči, forvard Mallorcy se ale nedokázal prodrat přes dotěrné obránce.
79'
Aktivní Larin, jehož příchod na hřiště v poločase domácím vlil čerstvou krev do žil, nyní pro svůj výběr vybojoval další rohový kop. Alavés je pod tlakem.
78'
Krátkou a nepříliš pohlednou souhru hostujících hráčů střelou z hranice vápna uzavřel Omorodion, jehož pokus položený Rajković bez obtíží vykryl.
77'
Hra se v posledních momentech usadila na středu hřiště, ani jednomu celku se teď nedaří prorazit dopředu. O něco častěji jsou na míči hráči v modrém.
76'
ze hřiště odchází Giovanni González, přichází Pablo Maffeo.
75'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi,
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Rubén Duarte.
74'
Mallorca šanci udeřit z volného kopu úplně promarnila, Siveru nijak neohrozila. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se gólu dnes v Palmě přeci jen nedočkáme.
72'
Andoni Gorosabel (DAL) ještě za svůj zákrok dostává žlutou kartu, sudí mezitím přivolává zdravotníky.
71'
Překombinovaná akce domácí hráče mrzet nemusí, Gorosabel totiž jen pět šest metrů před vápnem fauloval Morlanese a nadělil jim standardku.
70'
Mascarell poslal míč na Morlanese, Mallorca zakládá další ofenzivní tažení z hloubi své poloviny hřiště.
69'
Další vzdušný míč z dílny Larina před Siverou vyhlížel Ndiaye, kterého ale připravená hostující obrana udržela na uzdě a nepustila ho do zakončení.
67'
ze hřiště odchází Abdelrahman Rebbáš, přichází Álex Sola.
67'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato,
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Manu Morlanes.
66'
Rozhodčí Figueroa si mezi domácími fanoušky moc dobré jméno nedělá, Costův zákrok teď posoudil jako faul. Mallorca tak po krátké době ztrácí míč.
65'
Při nejbližší příležitosti uvidíme střídání na obou stranách. Vracející se Valjent nyní dostihl protihráče a rychle ukončil nepřesvědčivé tažení Deportiva.
64'
Sivera si na nedostatek práce stěžovat nemůže, teď si počíhal na Larinův nepovedený centr zleva.
63'
Alavés dostává šanci aspoň na chvíli uklidnit divokou hru, po faulu jednoho z domácích hráčů totiž získává volný kop na své straně bitevního pole.
62'
Costa přihrávkou po straně nastartoval další útok, který se ve vápně neúspěšně pokusil zakočit Larin.
61'
Sivera vyběhl proti Mascarellově centru a tygřím skokem ho vyboxoval ven ze své šestnáctky.
60'
Gól v Palmě visí ve vzduchu! Larin se po pravém křídle dostal do brejku a po vstupu do vápna se odpoutal od vracejícího se Abqára, přičemž své zakončení nasměroval jen do brankáře! Mallorca získává jen další roh.
59'
Jaume Costa se vhazováním pokusil vyslat do vápna Larina, kterého ale přehodil. Ke skákajícímu míči se tak jako první dostal vysunutý Sivera.
58'
Za námi je takřka hodiny hry, od začátku druhého poločasu na hřišti dominuje Mallorca. Deportivo od konce pauzy pořádně nepromluvilo do dění.
57'
Larin kvůli dotěrnému Marinovi nedokázal pořádně zamířit a poslal míč vedle přední tyče. Alavés si zahrává, takové zákroky dříve či později k penaltě povedou...
56'
Ochozy jsou na nohou a podruhé v zápase chtějí pokutový kop, Abqár tentokrát trochu hokejovým hitem sestřelil Ndiayeho. Nic z toho ale nebude.
54'
Larin se křižným pasem snažil připravit zakočení pro Ndiayeho, který se ale k míči nedostal včas.
53'
Ndiaye zachytil přetažený centr za šestnáctkou a posunul míč na Mascarella, Mallorca toho ale následně moc nepředvedla. Alavés vhazuje na své polovině.
52'
Hosté tahají za kratší konec pomyslného lana a nedaří se jim srovnat krok s oživenými protihráči. Ti teď na středu hřiště hledají cestu zpět před Siveru.
51'
Gorosabel na straně celkem okatě podržel Costu a donutil ho zahrát míč za bránu, rozhodčí se ale rozhodl do situace nezasáhnout. Sivera tak bude odkopávat.
50'
Mallorca po pauze poslala do hry dalšího útočníka a hned hraje výrazně aktivnější fotbal než v první půli, obrana Alavésu má podstatně více práce.
48'
Darderově střele sice nechyběl důraz, domácí záložník ale odražený míč nasměroval jen do středu svatyně. Sivera tak balón vyrazil před sebe.
47'
Alavés následně Rajkoviće nepotrápil, domácí rychle dostali situaci pod kontrolu a přesunuli dění na druhý konec hrací plochy. Uvidíme, co vymyslí.
46'
Mallorca nezačíná ideálně. Blanco sice po souboji o míč na pravé straně šel k zemi velmi ochotně, na žluté kartě pro Samuela Costu (MLR) to nic nemění.
46'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Cyle Larin.
46'
Oboustranně vlažný úvodní poločas je minulostí, na první gól v Palmě stále čekáme. Alavés měl sice po většinu doby na hřišti o něco více ze hry než domácí, kteří se trápili zejména v ofenzívě, nicméně ani jim se s výjimkou jediné pěkné střely nepodařilo Rajkoviće prověřit. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 2:0. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:6.
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
45+2'
45+2'
Někdo z domácích fauloval na hostující části bitevního pole, to bude z první půle nejspíš vše.
45+1'
Rajković ve snaze zabránit brejku riskantně vyběhl proti vysunutému Rebbášovi, což se mu nakonec vyplatilo. Gólman míč zvládl uklidit do bezpečí.
44'
López provede outové vhazování kousek od svého vápna, hosté se mohou pokusit ještě naposledy zaútočit. Nemyslím si, že nás čeká dlouhé nastavení.
43'
Hraje se nahoru dolu, svižnému dění ale na obou stranách hřiště chybí koncovka.
42'
Úvodní poločas se chýlí ke konci. Alavés drží hru na polovině soupeřů, Rajković je ale zatím bez práce.
41'
První větší šance pro Mallorcu! Sánchez pěkným pozemním centrem málem našel nabíhajícího Pratse, který se po kontaktu s protihráčem před Siverou svalil k zemi! Domácí se dožadují penalty, tu ale nejspíš nedostanou.
40'
Lópezovi nevyšel ani další balón do vápna, kterému tentokrát chyběla přesnost. Letící míč se na zadní hranici hřiště neúspěšně snažil zachránit Rioja.
39'
Nepřehledná situace před Rajkovićem nevypadala ideálně pro domácí borce, které ale nakonec zachránil sudí. Někdo v modrém totiž před brankou fauloval.
38'
López přetavil bleskový výpad Alavésu v centr, který Valjent zblokoval za svou svatyni. Hosty čeká roh.
37'
Samuel Costa po hvizdu sudího vrací míč Guevarovi, kterého pár sekund nazpět stáhl na trávník.
36'
Rozhodčí v prvním poločase kartami nešetří. Tentokrát si jí vysloužil Amath Ndiaye (MLR), který na pravém křídle srazil k zemi útočícího Gorosabela.
35'
Valjent balónem na vzdálenější kraj vápna hledal nabíhajícího Ndiayeho, místo toho ho ale míč nasměroval jen na vracejícího se protihráče.
34'
Guridi odkulhal do zámezí, můžeme pokračovat. Nevypadá to, že by se hosté chystali střídat.
33'
V Palmě se nejspíš nějakou dobu hrát nebude, Guridi totiž zřejmě utrpěl nějaké zranění pří bránění domácí standardky a nyní je v péči zdravotníků.
32'
Mallorce v útoku nic nevychází dle plánu, hosté i další akci bez větších obtíží uhasili a nedovolili svým soupeřům ohrozit Siverovu svatyni.
31'
Alavés znovu vsadil na střelu z delší vzdálenosti, celkem rutinní zakončení zpoza šestnáctky ale nemělo gólový potenciál. Míč šel přesně do středu brány.
30'
Blancův balón do vápna zaletěl přesně k jednomu z obránců, který míč odhlavičkoval pryč.
29'
Mallorca má nyní míč delší dobu pod kontrolou, stále se jí ale nedaří rozklíčovat modrou obranu.
27'
Ander Guevara (DAL) vznikající akci domácích zastavil nedovoleně, za držení vidí žlutou. Ostrované budou volný kop zahrávat ze středového kruhu.
27'
Rebbáš se na moment uvolnil na straně a zkusil centr do šestnáctky, který ale obrana Mallorcy vystihla.
26'
Domácímu publiku se to sice nelíbí, Raíllo si ale nyní proti Omorodionovi skutečně počínal za hranicí pravidel a soupeře stáhl k zemi. Standardka pro Alavés.
25'
Valjent s Raíllem kontrolují míč před svou svatyní, Mallorca opět marně hledá cestu do útoku.
24'
Bránící Antonio Sánchez (MLR) šel do souboje s Rebbášem na křídle hodně neomaleně a za přišlápnutí protihráčovy nohy si vysloužil žlutou kartu.
22'
Darder chtěl vyrazit do brejku před střed hřiště, hostující obrana ho ale zastavila už za středovou čarou.
21'
Riojovi tentokrát zakončení nevyšlo dle představ, Rajković si skákající míč bez obtíží pohlídal.
20'
González vhodil míč do hry na alavésské části bitevního pole, domácí toho ale ani tentokrát moc nepředvedli a balón následně velmi rychle ztratili.
19'
Hosté zatím působí výrazně nebezpečnějším dojmem než jejich soupeři, hlavička jednoho z nich z pozice u tyče zaplula vedle vzdálenější stranu svatyně.
18'
Mallorca si pár desítek sekund nato vyzkoušela rohový kop. Její ofenzivní trápení perfektně vystihuje fakt, že se při něm dva hráči v červeném ve vápně srazili.
17'
Uff, to byla rána! Luis Rioja se dostal na velkém vápně k odraženém míči, který předtím dopadl shora na břevno. Predrag Rajković jeho dělovku zpod břevna jednou rukou vystrčil na roh.
16'
Alavés nyní potrápil Rajkoviće! Domácí gólman krotil Guridiho centr z levé strany s obrovskými obtížemi a nějakou dobu to i vypadalo, že mu míč nebezpečně vypadne v šestnáctce!
14'
Pokud jsem správně viděl, tak Costa poměrně okatě přišlápl nohu Guridiho, který se z trávníku zvedá jen velmi pomalu. Sudího ale souboj nechal v klidu.
13'
Domácí ofenzivní trápení pokračuje, volný kop ze slibné pozice kousek od rohového praporku teď nedokázali přetavit v nějakou výraznější šanci.
12'
Tohle bude standardka pro Mallorcu. Niayeho zákrok na Lópeze proběhl dle pravidel, odvetný manévr už ale nikoliv a byl posouzen jako podrážení.
10'
Slovenský obránce Valjent drží míč těsně před svou svatyní. Ostrované si stále počínají velmi pasivně a příliš se nemají k tomu zkusil zaútočit.
9'
Domácí si do svých statistik zapisují další faul, proti pravidlům se tentokrát provinil Ndiaye.
8'
Alavés si vyzkoušel první roh dnešního utkání, který Mallorca hravě ubránila a uklidila míč na střed hřiště.
7'
González na druhém konci hřiště ubránil míč před vysunutým Rebbášem a pro jistotu jej z rohu zahrál dozadu na Rajkoviće. Zatím vynikají defenzívy.
6'
Ndiaye se seč mohl snažil zachytit letící míč na hraně vápna, což se mu nicméně kvůli dotěrnému protihráči nepodařilo. Hosté rozebrali další útok.
5'
Sánchez byl na křídle hravě odzbrojen. Protiútok Alavésu přes střed hřiště pak táhl Omorodion, kterého ovšem nakonec připravila o míč dvojice stoperů.
4'
Sledujeme poměrně nevýrazný start utkání z obou stran. Častěji jsou na balónu domácí hráči, kterým se ale zatím vůbec nedaří přejít dopředu.
2'
Rebbáš se na levé straně snažil vybojovat míč s až příliš velkou vervou a srazil k zemi Gonzáleze, Mallorca tak získává volný kop na své polovině.
1'
Domácí do zápasu vstoupili opatrně, drží míč na své půlce a čekají na příležitost ho rozehrát.
1'
Úvodní výkop obstará Mallorca, jdeme na to!
Oba týmy jsou na hrací ploše, domácí ve svých tradičních červených dresech a hosté v modrých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

RCD Mallorca: Rajković – Ant. Sánchez, G. González, Raíllo (C), Valjent, J. Costa – Darder, Mascarell, S. Costa – Prats, Ndiaye.
Náhradníci: Cuéllar, Greif – Copete, Maffeo, Lato, Van der Heyden, Luna, Nastasić, Llabrés, Larin, Morlanes, Mascaró.
Trenér: Javier Aguirre.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Guevara, Blanco, Guridi – Rebbáš, Omorodion, Rioja (C).
Náhradníci: Rodriguez, Owono – K. García, R. Duarte, Sola, Benavídez, Karrikaburu, Alkain, Tenaglia, Maraš, Hagi.
Trenér: Luis García.

Rozhodčí: Figueroa – Granel, J. García.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí byl jmenován Jorge Figueroa, pro kterého to bude 64. odpískané utkání v LaLize. Na stranách bude připraveno duo asistentů ve složení Álvaro Granel a José García.
DEPORTIVO ALAVÉS (13. místo)
14 Z, 4–3–7, 14:19 (-5), 15 bodů

Nováček si vede o poznání lépe, patnáct dosud nasbíraných bodů mu stačí na vesměs klidnou třináctou pozici. V této stále rané fázi sezóny má tedy nakročeno k poměrně pohodlnému setrvání v soutěži, nicméně cílová rovinka je ještě opravdu hodně daleko.

Alavés zkraje měsíce ve španělském poháru deklasoval amatérskou Muricii vysoko 10:0 a zdá se, že právě tento úspěch ho nakopl k dobrým výkonům. Od té doby totiž vybojoval důležitá vítězství proti Granadě a Almeríi, přičemž celkem dlouho trápil i hvězdnou Barcelonu.

14 Z, 1–7–6, 13:20 (-7), 10 bodů

Mallorca vyměnila loňský klidný střed pelotonu za stresující balancování na hraně sestupového pásma. Domácí jsou v krizi, dosud si v sezóně připsali jen jedinou výhru a od kritického osmnáctého místa je před startem víkendu dělil jen jediný bod.

Svěřenci trenéra Aguirreho po reprezentační pauze nepřekvapivě padli s Atléticem a v dosud posledním kole nedokázali přetavit výhodu svého hřiště ve vítězství proti Cádizu. Remízu 1:1 tehdy na konci první půle svým pátým gólem v sezóně zachránil Prats.

Čtyři hráči – 1 branka
Příjemnou neděli u sledování LaLigy! Nedělní program španělské nejvyšší soutěže odstartuje duel týmů z dolních pater tabulky, Mallorca hostí Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.