La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Sevilla - 9. prosince 2023   21:00

Mallorca
11' Larin (S. Costa)
1:0
(1:0)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent (69. González), Raíllo /C/, Nastasić, J. Costa (69. Lato) – Rodríguez (81. A. Sánchez), Mascarell, S. Costa, Darder (81. Morlanes) – Larin (64. Prats).
Greif, Cuéllar – Copete, van der Heyden, Luna, Llabrés, Ndiaye.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
16 041 diváků
Sevilla
Dmitrović – J. Sánchez, Gudelj, Ramos, Pedrosa (88. Salas) – Sow, Soumaré, Rakitić /C/ – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio (33. Januzaj).
Flores – Benavides, Teixeira, Gattoni, Bueno, Torres, Jordán, Mir.

Fotbalisté Mallorcy slaví výhru po dlouhých 10 zápasech a přeskočili v tabulce Sevillu, která naopak pod trenérem Alonsem v lize nezvítězila ani na osmý pokus.
Dnes měli přitom hosté mnohem více ze hry, prohrávali sice záhy, ale pak si vytvořili šancí na několik zápasů. Všechno ovšem pochytal skvělý Rajković a když už míč skončil v jeho sítí, zhatil Seville radost VAR, který odhalil lehkou teč en-Nesírího lokte.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:10. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:6.
90+7'
90+7'
Asi poslední zoufalý pokus Juanlu Sáncheze směřuje daleko od vzdálenější tyče.
90+5'
Domácí pozorně brání a v nastavení zatím hosty nepustili na dostřel.
90+3'
Abdón Prats (Mallorca) byl naopak vzápětí v roli faulujícího a dostává žlutou kartu za zákrok na Juanlu Sáncheze.
90+2'
Útočný faul na Pratse zhatil sevillský postup směrem k domácí bráně.
90'
Ocampos se ve vápně vyhnul riskantnímu skluzu a vrátil míč pod sebe Salasovi, jehož střelu zblokoval domácí Mascarell.
89'
Červenočerní byli po rohu vytlačeni až po malou domů Rajkovićovi, jehož nákop směřoval dopředu na Pratse, ale ten míč neudržel.
88'
Zpětnou přihrávku Antonia Sáncheze srazil právě příchozí Salas a hosté se budou muset místo honby za vyrovnání bránit rohu.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Adria Pedrosa, přichází Kike Salas.
87'
Domácí zachytili soupeřovu rozehrávku, Lato volí před rychlým přechodem do protiútoku raději podržení míče a chytrý odraz o chrániče do autu.
85'
Ze strany hostů už je to trochu křeč, trenér Alonso jen kroutí hlavou nad střelou Ivana Rakitiće, která atakovala špičku ragbyového háčka.
84'
Sevilla se po tomto intermezzu dál žene za vyrovnáním a vybojoval jubilejní desátý roh.
83'
Obrovskou šanci měli také domácí a zaskvět se konečně mohl i druhý ze srbských gólmanů Marko Dmitrović. Při přečíslení dvou náhradníků na jediného obránce dostal od Pratse přesnou přihrávku Antonio Sánchez, který však tváří v tvář nastřelil jen nohy dobře postaveného Dmitroviće.
81'
Mužstvo RCD Mallorca má pro dnešní zápas dostřídáno:
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Manu Morlanes,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Antonio Sánchez.
80'
Protiútok Mallorcy končí nepřesnou průnikovou přihrávkou Samuela Costy, kterou Darder nemohl stihnout na hřišti.
79'
Nakonec to zkusil z dálky Rakitić, skákavý pokus chytá na čáře s jistotou Rajković.
78'
Domácí si drží soupeře na distanc, kombinaci nepouštějí blíže než nějakých 30 metrů od své brány. Juanlu Sánchez centroval do podrážky střídajícího Lata, hosté budou jen vhazovat.
75'
Při třetím rohu se fotbalisté z největšího z Baleárských ostrovů sami zahnali do zámezí.
74'
Rozhodčí se v přerušené hře vrací ke šlapáku, za který byla ponechaná výhoda a Boubakary Soumaré (Sevilla) vidí dodatečně žlutou kartu.
74'
Střela Sergiho Dardera ze střední vzdálenosti se po teči stočila několik metrů nad břevno.
72'
V ofsajdu se při narážečce zapomněl Samuel Costa.
70'
Rakitić má na standardní situace monopol, jeho další trestný kop obrana Mallorcy dál nepouští a Rodríguez vyváží míč do bezpečí.
69'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato,
ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Giovanni González.
68'
Jaume Costa (Mallorca) se vrhl skluzem pod nohy Juanlu Sáncheze a vidí žlutou kartu.
65'
Pozor, hlavní rozhodčí Alberola se běžel podívat na záznam a po návratu od obrazovky gól odvolává! Nic netušící en-Nesírí totiž ještě míč lehce škrtl po odrazu o své pozadí také loktem!
64'
V přerušené hře střídá RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats.
62'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tolik vyložených šancí hosté zahodili a vyrovnání přichází z hýžďového svalu! Nedůrazně odkopnutý míč zachytil Adria Pedrosa, naváděl si ho na střelu, Samuel Costa ho jen přibrzdil, ale nezastavil, a nakonec se do rány hostujícího krajního obránce připletl JÚSUF EN-NESÍRÍ, od jehož zadní části těla se míč odráží do protipohybu bezmocného Rajkoviće.
60'
Na opakovaný Rakitićův roh naskočil Sergio Ramos a prudkou hlavičkou prověřil Rajkoviće na čáře. Domácí brankář prokázal vynikající postřeh a vyráží i tuto šanci.
60'
Rakitićův centr odvracejí domácí od přední tyče na devátý roh.
59'
Po faulu na Sáncheze kopala Sevilla přímák z pravé strany, Rakitić odcentroval do skrumáže a Gudeljova tečovaná hlavička směřuje vedle domácí brány. Rozhodčí probíral krátce s VAR případnou vysokou nohu, ale poté dává pokyn k rozehrání rohu.
58'
Domácí vyrovnali hru, která se teď přelévá několik minut od vápna k vápnu. Larin se v náznaku brejku nedostal k míči.
55'
Po rohu se dostal k hlavičce v obtížném postavení Ocampos a mezi tyče se netrefil.
54'
Rakitić si narazil s en-Nesírím a vystřelil v plné rychlosti, tečovaný projektil směřuje na roh.
53'
Hosté hned otáčejí hru a Júsuf en-Nesírí se protáhl až před Rajkoviće, na kterého zkusil blafák, jenže srbský brankář Mallorcy dnes exceluje.
53'
Larin mířil do brejku po pravém křídle proti přesile, o míč ho připravil čistým skluzem Gudelj.
51'
Ocamposův přetažený centr doputoval až za postranní čáru, čímž prozatím končí obléhání mallorské šestnáctky.
49'
Gudelj připravil míč šajtlí Januzajovi, ten ale slabou přízemní střelou vedle brány nemohl vyvést Rajkoviće z klidu.
48'
Míč má v úvodu druhého poločasu častěji na kopačkách Sevilla, ale zatím se nedostává přes pružně se pohybující vysunutý domácí blok ke střelbě.
47'
Dnešní utkání sleduje 16 041 diváků.
46'
V souboji mužstev, která dlouho čekají na vítězství, jsou zatím spokojenější domácí, kteří udeřili díky prvnímu letošnímu gólu kanadského útočníka Larina. Ze čtveřice Srbů v základních sestavách byl hlavním hrdinou domácí brankář Rajković, který zneškodnil tři velké šance hostů.

Statistiky první půle:
Držení míče 34% – 66%, střely na bránu 1:3, střely mimo 1:6, rohy 2:7, ofsajdy 2:0, fauly 5:3.
45+5'
45+3'
Sevilla nevyužila sedmý roh, následoval centr a hlavička en-Nesírího vysoko nad.
45+2'
Júsuf en-Nesírí (Sevilla) se v přerušené hře dožadoval penalty, vysloužil si jen žlutou kartu za řeči.
45+2'
Sevilla touží po vyrovnání. Januzaj poslal bochánek en-Nesírímu, který byl důrazně bráněn a do zakončení se nedostal. Z druhé strany však poslal výborný centr Ocampos a Juanlu Sánchez pálil pod břevno, čímž umožnil již třetí vynikající zákrok Rajkovićovi.
43'
Rakitić rozehrál šikmo po zemi, následný centr si stahuje ze vzduchu Rajković.
43'
Pedrosa si obhazoval Maffea, jenž stačil jeho centr srazit na šestý roh hostujícího mužstva.
41'
Samuel Costa sklepával vnější šajtlí ze vzduchu Valjentův pas a míč mu odskočil k brankáři hostů Dmitrovićovi.
39'
Efektní rybičkou odvrací nakopávaný míč z domácí šestnáctky slovenský obránce Martin Valjent.
38'
Darder získal míč čistě uprostřed hřiště a vysunul na pravé křídlo Rodrígueze, jenž posílá skákavý centr jen do rukavic brankáře Dmitroviće.
37'
Z rohu hosté nic nevymysleli a hra se stěhuje na jejich polovinu.
36'
O chvilku později předvedl Predrag Rajković skvělý zákrok, robinzonádou se vrhl do hlavičky Lucase Ocampose po centru Ivana Rakitiće a o trávník odražený koníček dlaní pravé ruky vyškrábl na roh.
36'
Přímý kop pár metrů od vrcholu pokutového území však hosté zazdili, jen se otřásla červenočerná zeď.
35'
Rozběhnutého Juanlu Sáncheze strčil loktem do zad Samuel Costa, je z toho nadějná standardka pro Sevillu.
33'
Na řadě je nucené střídání v celku FC Sevilla:
ze hřiště odkulhal zraněný Dodi Lukebakio, přichází Adnan Januzaj.
32'
Zdravotníci se sotva usadili a musejí znovu na hřiště, Lukebakio utržil další šrám a je jasné, že bude střídat.
30'
Po krátkém ošetření se Dodi Lukebakio vrací na trávník a zkusí to rozběhat.
28'
Ve středovém kruhu se svíjí Lukebakio, kterého nakopl do nohy Nastasić.
26'
Přes Sowa a Lukebakia se dostal míč opět k Rakitićovi, který své další ráně udělil větší razanci, jenže zároveň mířil příliš vysoko.
24'
Vítěz Evropské ligy opět otáčí hru, Ivan Rakitić však střílí z 23 metrů po zemi slabě a nepřesně.
23'
Na druhé straně rozehrávala přímý kop Mallorca z hloubi pole, na míč si naskočil Antonio Raíllo a hlavičkoval obloukem na horní síť.
22'
Centrovaný míč přizvedl zády k bráně hlavou vysoko nad břevno Ocampos a domácí si konečně po sérii standardek mohou vydechnout.
21'
A opět místo krátkého rohu přichází ten klasický, jen z opačné, tedy pravé strany.
20'
Obrana Mallorcy byla opět pevná, míč ovšem zachytil Ocampos a při průniku mezi dva hráče byl podražen, takže hosty čeká ještě lepší standardka v podobě krátkého rohu.
19'
Lukebakio posílal kroucený centr přes obránce od pravé postranní čáry, en-Nesírí padá po souboji v šestnáctce, ale nepíská se a míč směřuje po lehké teči na roh.
16'
Jaume Costa vypíchl rozehrávku hostů uprostřed hřiště a byl faulován, jenže Pablo Maffeo nakopává míč vysoko na tribunu.
15'
Další Maffeův nákop neprošel do šestnáctky Sevilly.
14'
Ramos zastavil ve skluzu patičkou Maffeův průnik po pravé lajně.
11'
Mallorca právě vstřelila branku!
Samuel Costa sklepával Maffeův centr v obtížné situaci spíše pro sebe, nechtěně z toho byla přihrávka na gól. Míč zachytil ve vzduchu CYLE LARIN, přehodil si ho na levačku a z 15 metrů prostřelil k tyči obránce i brankáře. Kanadský útočník dává první gól sezóny!
10'
V území Sevilly vypomohl obraně úspěšným zásahem hlavou nejlepší střelec en-Nesírí.
9'
Centr Jaumeho Costy směřoval do Dmitrovićovy náruče, ještě před ním však vletěl do dráhy míče Juanlu Sánchez a skluzem odvrací míč na roh. Ty už kopala obě mužstva po dvou.
7'
Domácí si opět poradili, odvrácený míč zachytil Rakitić a pokusil se vymodlit trestný kop, rozhodčího však jeho pád nechává klidným.
7'
Zkušený domácí obránce Nastasić přerušil kombinaci Sevilly v pokutovém území na další roh.
5'
Po odvráceném rohu střílel z úctyhodné vzdálenosti Nemanja Gudelj a šibenici brány svého krajana Rajkoviće minul jen těsně.
4'
Hosté podnikli nebezpečný rychlý brejk přes celé hřiště. Lucas Ocampos vykoupal obránce a z úhlu pálil na zadní tyč, Predrag Rajković však zasáhl špičkou boty a přesměroval první šanci na roh.
4'
Pro Maffeův tečovaný centr zasprintoval brankář Dmitrović a chytil míč přesně na čáře, takže se Mallorca dalšího rohu nedočká.
3'
Rodríguezův centr hosté zakopávají až za půlící čáru.
3'
Darder pronikal po pravém křídle, Pedrosa zasáhl tentokrát odkopem na roh.
2'
Průnikovou přihrávku dobře přečetl a skluzem odvrátil hostující Pedrosa.
1'
Mallorca hraje v červených dresech a černých trenýrkách, Sevilla je až na červené stulpny celá v bílém.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – Rodríguez, Mascarell, S. Costa, Darder – Larin.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Lato, Copete, González, van der Heyden, Luna, Morlanes, A. Sánchez, Llabrés, Ndiaye, Prats.
Trenér: Aguirre

Sevilla FC: Dmitrović – J. Sánchez, Gudelj, Ramos, Pedrosa – Sow, Soumaré, Rakitić (C) – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Náhradníci: Flores – Benavides, Teixeira, Gattoni, Salas, Bueno, Torres, Januzaj, Jordán, Mir.
Trenér: Alonso

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Za poslední tři sezóny Mallorca Sevillu neporazila a v šesti ligových zápasech dala jen jediný gól (0-2-4, 1:8). Loni prohrála 0:1 doma a 0:2 v Seville.
Sevilla FC
Úřadující vítěz Evropské ligy se obrovsky trápí. S marodkou, která vyřadila přes třetinu kádru (Soumaré, Badé, Lamela, Suso, Acuña, Marcão, Nianzou, Navas, Fernando a Nyland) sází Sevilla na góly Júsufa en-Nesírího (5 ligových a čtyři evropské), ovšem výhry se ve španělské lize ani v Lize mistrů nedočkala od konce září.
Za posledních osm kol podobně jako domácí jen šestkrát bodovala za remízy. Minule doma proti Villarrealu 1:1, když na vedoucí gól ze 75. minuty dokázal soupeř okamžitě odpovědět.
Od svého nástupu na lavičku tedy uruguayský trenér Diego Alonso zažil vítězství pouze v pohárových zápasech proti celkům z páté a šesté ligy.
RCD Mallorca
Fotbalisté z Baleárských ostrovů se trápí v ofenzívě, desetkrát v řadě nevyhráli a v posledních sedmi zápasech vsítili chabé dvě branky. Zároveň jsou ovšem remízovým králem La Ligy a bodíky posbírané za nerozhodné výsledky je drží těsně nad pásmem sestupu. Doma dokonce uhráli unikátních šest remíz v řadě, naposledy se rozešli bez branek s Alavésem.
Pouze Abdón Prats (5) a Vedat Muriqi (4) dali na podzim v lize více než jeden gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.