La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Vallecano - 11. února 2024   16:15

Mallorca
48' Ant. Sánchez  • 90+1' Muriqi (Dan. Rodríguez)
2:1
(0:0)
Vallecano
76' Á. García
Mallorca
Rajković – Vidal (46. Prats), G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (84. Lato) – Ant. Sánchez (79. S. Costa), Mascarell (79. Radonjić), Darder (62. Morlanes), Dan. Rodríguez – Muriqi.
Greif, Cuéllar – Ley, Van der Heyden, Llabrés, Mascaró, Copete.
Munuera – Prieto, Martínez
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
16 735 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino (68. Chavarría, 87. Rațiu) – Palazón, Ciss (62. Trejo), Valentín (C), Á. García – Camello (62. de Tomás), K. Pérez (68. U. López).
Cárdenas – M. Pascual, De Frutos, A. Hernández, Bebé, Falcao, Crespo.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového týdne a třeba zase někdy na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 16 735 diváků.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:11.
Mallorka se tak po zisku tří bodů dotáhla na svého dnešního soka a už na Vallecano ztrácí pouhý bod. Naopak Rayo zůstává na 14. místě tabulky.
Zápas 24. kola mezi domácí Mallorkou a hostujícím Rayem Vallecanem končí příznivěji pro domácí, kteří zvítězili po rozhodující brance z nastavení 2:1.
První poločas mnoho šancí nepřinesl, o trošku lepší možná byli hosté, avšak hra byla velmi vyrovnaná. Největší příležitostí celé první půle pak byla šanci Isiho Palazóna, ten však nedokázal z výhodné pozice pořádně zakončit.
Druhý poločas nabídl mnohem více šancí. A hned po té první se měnilo skóre, když centr z levé strany nechtěně prodloužil za sebe hostující záložník Valentín a křídelník Mallorky Antonio Sánchez se z první trefil mimo dosah gólmana. V dalším průběhu začali hrát více s balonem hosté, a také se dočkali i vyrovnání, když nedohody mezi Rajkovićem a Gonzálezem využil Álvaro García. Poslední slovo však měla znovu Mallorca, přesněji Vedat Muriqi, který si naskočil na přesný centr z rohu a rozhodl o první výhře svého týmu v novém roce.
90+9'
90+8'
Garcíův centr problémy domácí obraně neudělal, španělský křídelní byl stejně v ofsajdu.
90+8'
Už se sice hraje přes avizovaný nastavený čas, sudí Munuera však ještě dává hostům šanci.
90+7'
Další snažení Raya navíc zastavuje faul Lejeuna.
90+7'
Skvělou práci ve středu hřiště teď předvedl Radonjić, který vybojoval a udržel míč.
90+6'
Hosté se po pravé straně nakonec dostali, následný centr z druhé strany si však zpracoval Raúl de Tomás rukou.
90+5'
Abdón Prats dostává žlutou kartu za zbytečné dohrání gólmana Dimitrievského.
90+4'
Po střete Raúla de Tomáše, která šla mimo branku, viděl červenou kartu jeden z členů realizačního týmu hostů.
90+4'
Definitivní tečku se hostům snažil zasadit Morlanes, avšak neodcentroval.
90+3'
Rayo se hned po rozehrávce pokusilo o útok, avšak obrana Mallorky zafungovala dobře.
90+1'
Mallorca právě vstřelila branku!
A z druhého rohu se domácí dostávají do vedení! Na přesný centr ze značky rohového kopu si naběhl VEDAT MURIQI a svou přesnou hlavičkou nedal šanci gólmanovi Dimitrievskému. Tohle už je pro Vallecano kritická situace. Asistence: Dani Rodríguez.
90+1'
Mallorca rozehrála roh nakrátko, ale po zákroku obránce se bude opakovat celá situace.
90'
Na Rodríguezův centr si vyskočil brankář Dimitrievski a balon zasáhl. Kromě míč ale zasáhl i svého obránce Mumina, takže je hra přerušena.
89'
Střelec vyrovnávací branky Álvaro García teď hledal svým centrem Isiho, ten však hlavičkou minul zařízení.
88'
Teď nechybělo mnoho a Muriqi byl u míče dříve než brankář Dimitrievski, kterému však tento riskantní výběh vyšel.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Josep Chavarría, přichází Andrei Rațiu.
86'
A další pauza, tentokrát si na trávník sedl hostující Josep Chavarría.
85'
Jeden z prvních dotyků v dnešním zápase si teď připsal Nemanja Radonjić, který dnes ve španělské lize debutuje.
84'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
84'
V posledních minutách se příliš nehraje, tentokrát hru znovu přerušil svým faulem Balliu.
83'
A ošetření si teď vyžádal i útočník Mallorky Abdón Prats.
82'
Před celou akcí však ještě Trejo trochu nechtěně poslal na zem Daniho Rodrígueze, který musí být ošetřen.
81'
Chavarríův centr se snažil zpracovat Raúl de Tomás, což také udělal, ale balon mu poté odskočil k brankáři Mallorky.
80'
Po centru z levé strany se do nůžek položil Abdón Prats, avšak kromě míče trefil i stopera Lejeuna. Samozřejmě mu je pískán faul.
79'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Samuel Costa,
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Nemanja Radonjić.
78'
A další akce Raya, tentokrát Trejo obešel obránce a jeho následný centr odvrátila obrana příhodně pro Lópeze, který však z první pálil mimo.
77'
O rychlou odpověď se snažil Vedat Muriqi, který také vypálil, gólman Dimitrievski si však s jeho dělovkou poradil.
76'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Vallecano dobře zakombinovalo na pravé straně, do přečíslení se dostal Balliu a nacentroval, v pokutovém území Mallorky se trestuhodně nedohodli Rajković s stoperem Gonzálezem a druhý jmenovaný odvrátil balon příhodně pro ÁLVARA GARCÍU, který už dorazil míč do odkryté branky.
75'
Hosté neudrželi balon u svých kopaček, avšak následná přihrávka na Muriqiho byla až příliš dlouhá.
74'
Garcíův centr odvrátila obrana Mallorky přímo k noze Lejeuna, který vypálil, avšak trefil jen tribunu za brankou.
72'
Unai López upadl v šestnáctce domácích po souboji s obráncem, avšak tohle na penaltu rozhodně nebylo.
72'
Přihrávka na Gonzáleze byla až příliš rychlá a končí v autu.
71'
Óscar Trejo si postupu pomohl útočným faulem, když zasáhl do obličeje jednoho z domácích fotbalistů.
70'
Domácí Manu Morlanes dobře obešel kolem několika hráčů a vystřelil, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
68'
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Josep Chavarría,
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Unai López.
67'
Kike Pérez posean ve středu hřiště k zemi, hlavní rozhodčí píská.
67'
Ofenzivní fotbalisté domácího celku si teď příliš neporozuměli, takže rozehrávat bude zase celek z Madridu.
66'
Vysoký centr z rohu si našel jeden z hlavičkářů Mallorky, avšak nedokázal zakončit.
65'
Lejeunovi se teď nepovedl odkop a nadělal problémy defenzivě Raya, nakonec celá situace vyústila až v roh pro domácí.
64'
Iván Balliu si balon dobře zpracoval ze vzduchu a nechal se faulovat Rodríguezem.
63'
Espino raději zahrává míč před Sánchezem do autu, Mallorca bude vhazovat.
62'
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Manu Morlanes.
62'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás,
ze hřiště odchází Ismaila Ciss, přichází Óscar Trejo.
61'
Pratsův centr hledal Muriqiho, avšak nenašel. Do útoku tak míří zase hosté.
60'
Kike Pérez vybojoval míč a hned jej chtěl nabídnout Camellovi, který však přihrávku přeběhl.
59'
Balliuho sražený centr se dostal na druhou stranu k Garcíovi, který se rozhodl vypálit, avšak branku Rajkoviće minul.
58'
Domácím Rumělkám vyšel vstup do druhé půle výrazně lépe, nejen že vstřelily branku, ale hrají výrazně lépe a Rayo přehrávají.
57'
Hlavní sudí Munuera přerušuje hru, domácí budou vhazovat na útočné polovině.
56'
Do odvráceného míče se opřel Alfonso Espino, avšak jeho dalekonosný pokus skončil až na tribuně.
55'
Na druhé straně však dobře zapracoval Sergio Camello a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
54'
Mallorca po vstřelené brance ožila, další pokus vyslal na branku Dimitrievského Sergi Darder, avšak makedonský gólman dobře zasáhnul.
53'
Isi byl na hraně pravidel obrán Costou, následný rychlý brejk však zazdil Abdón Prats, který míč zbytečně předržel.
52'
Střelec zatím jediné branky se snažil dostat balon do kraje na nabíhajícího Gonzáleze, avšak míč přes obránce Raya nedostal. Následně se faulem u postranní čáry provinil Prats.
51'
Střídající Abdón Prats v ofsajdu, po rozehrávce budou hrát zase hráči hostujícího Vallecana.
50'
Hosté se snažili hned zaútočit, avšak Isi přes pravou stranu neprošel.
48'
Domácí jdou zkraje druhého poločasu do vedení! Centr Daného Rodrígueze přivedl hostující záložník Valentín příhodně pro úplně volného ANTONIA SÁNCHEZE, který se z voleje nemýlil! Brankář Dimitrievski byl bez šance.
47'
Jeden z aktivnějších hráčů Vallecana v první půli Kike Pérez si tentokrát pomohl faulem, což neušlo oku rozhodčího.
46'
Do prvního útoku druhé půle zamířili hosté, avšak Kike Pérez míč dlouho u svých kopaček neudržel.
46'
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Abdón Prats.
46'
Po první půli je stav na Mallorce, kam přijeli fotbalisté Raya Vallecana, nerozhodný 0:0.
Příliš šancí jsme zatím neviděli, asi tu největší měl hostující Isi Palazón, který však přihrávku od Espina příliš nečekal a pořádně nezakončil. Na druhé straně jsme pak viděli jen jedno zakončení, které směřovalo na branku, a to byla hlavička Muriqiho, ta však příliš nebezpečí nepřinesla.
Doufejme, že druhý poločas nabídne více šancí či dokonce i gólů.
45+1'
45'
Domácí fotbalisté už začínají být trochu frustrovaní, čemuž nepomohlo ani neudělení žluté karty za faul na Mascarella, který klidně mohl být oceněn kartonkem.
44'
Domácí obránci už raději odkopávají míč do zázemí, poté však musí sudí Munuera uklidnit některé z členů lavičky.
42'
Velká šance Raya! Domácí zachycovali při rozehrávce, Espino se dostal k balonu a vystřelil, jeho střela se však k němu odrazila zpátky, a tak se rozhodl přihrát Isimu, který však tuto přihrávku nečekal a zcela nezakončil. Míč spíše jen doskákal k Rajkovićovi.
41'
Hlavní rozhodčí Munuera teď pustil několik ostrých zákroků, avšak faul na Isiho už potrestat musel a nakonec ukazuje i žlutou kartu. Tu vidí Dani Rodríguez.
40'
Muriqi se teď chtěl ukázat i na druhé straně, avšak centr na jeho osobu z pravé strany byl velmi nepřesný.
39'
Hosté také rozehrávali standardku, avšak obrana Mallorky centr dobře odvrátila.
38'
Po ostrém zákroku Muriqiho skončil na trávníku Camello a kosovský forvard vidí zaslouženou žlutou kartu.
37'
Isi Palazón byl ve středu hrací plochy faulován Mascarellem, Vallecano bude rozehrávat.
37'
Oba týmy teď předvádějí spoustu nepřesností, takže hra trochu postrádá potřebný spád.
35'
Na polovině hřiště byl dohrán Kike Pérez, sudí Munuera píská do píšťalky.
35'
Rodríguezův centr si našel Lejeune a odhlavičkoval jej mimo šestnáctku hostů.
34'
Avšak po zblokovaném centru z levé strany budou stejně domácí zahrávat roh.
33'
Camello před levou stranu neprošel, do brejku mířili domácí, avšak obrana Raya se zvládla dobře vrátit.
33'
Baillu chtěl hodit míč až do šestnáctky, co se mu povedlo, avšak jeho spoluhráč hlavičkový souboj nevyhrál.
32'
Garcíův nástřel do pokutového území domácích odvrací stoper Raíllo do autu.
31'
Už to vypadalo, že by hosté mohli ohrozit branku soupeře, avšak znovu vázla u hráčů Raya předfinální fáze.
30'
Raíllův nákop chtěl najít nabíhajícího Rodrígueze, avšak byl příliě dlouhý a skončil až v rukavicích brankáře Vallecana.
28'
Přetažený centr Vidala přeletěl celé vápno až k Costovi, který centroval z druhé strany, jeho pobídku usměrnil na branku Muriqi, ale gólmanovi Dimitrievskému příliš problémů nenadělal.
27'
S nákopem na nabíhajícího Balliu si dobře poradil Costa, odkopávat bude Rajković.
27'
A další faul na hostujícího záložníka Cisse, tentokrát se provinil Sánchez.
26'
Isiho pobídku do šestnáctý včas zblokoval Jaume Costa, do útoku mířila Mallorca, avšak daleko se nedostala.
25'
Faulem si tentokrát pomohl Vedat Muriqi, který v hlavičkovém souboji kromě míče udeřil i Cisse.
24'
S nepříjemným centrem z pravé strany si dokázal poradit gólman Dimitrievski, další práci za něj pak dokončila obrana.
23'
Po pohledné kombinaci domácích ve středu hřiště se za míčem hnal Sánchez, avšak dobře zasáhl Lejeune a balon odkopl.
22'
Jaume Costa se dostal s balonem u nohy za brankovou čáru, akce domácích tak nemůže pokračovat.
21'
Kike Pérez nenašel žádného ze svých spoluhráčů, následný brejk Mallorky zastavuje faul na Muriqiho.
20'
Hostující záložník Ciss si pomohl proti Vidalovi faulem, což neuniklo oku hlavního rozhodčího.
19'
Iván Balliu se nezorientoval dobře a míč jen odkopl do autu, takže vhazují zase domácí fotbalisté.
18'
V úvodních minutách jsme žádnou větší šanci neviděli, hra se odehrává hlavně mezi šestnáctkami.
17'
Florian Lejeune teď prokázal své zkušenosti a nepustil k balonu Antonia Sáncheze. Následně je navíc pískán faul na francouzského zadáka hostů.
16'
Domácí fotbalisté balon jen odevzdali soupeři, který tak může založit nějakou tu ofenzivní akci.
15'
Ismaila Ciss neudržel balon mezi třemi hráči Mallorky, avšak následně González míč nakopává jen k brankáři Dimitrievskému.
14'
Nacho Vidal si předkopl míč pouze do autu, vhazovat budou hosté.
13'
Avšak hráči Vallecana trefili ze standardky pouze zeď a k druhé střele se Isi neprobil.
12'
Brankáři Rajkovićovi se nepovedl odkop a k balonu se dostali hosté, následnou akci Péreze ukončuje až faulem Mascarell. Další zajímavá standardní situace pro Rayo.
11'
Brankář Dimitrievski balon vyboxoval jen k Antoniu Sánchezovi, který z voleje pálí mimo branku.
10'
A v desáté minutě uvidíme první rohový kop zápasu, který bude po akci Nacha Vidala zahrávat Mallorca.
9'
Hra se teď trochu uklidnila a Rayo se snaží založit postupný útok.
8'
A další hraniční zákrok na Muriqiho, tentokrát od Mumina, avšak Mallorca i tak míč vybojovala.
7'
Sergi Darder nemůže postupovat po pravé straně, protože si nepohlídal své postavení a v době přihrávky se nacházel v ofsajdu.
6'
Mallorca teď poslala do šestnáctky Raya několik centrů, po jednom z nich upadl na zem Muriqi, ale penalta se zatím nepíská.
5'
Sergio Camello dobře napadal a donutil svého soupeře k odkopu míče do autu.
4'
Vallecano při svém útoku příliš neuspělo, odkopávat bude gólman domácího celku.
3'
Domácí Muriqi byl na útočné polovině poslán k zemi, avšak sudí Munuera tentokrát zůstal se svou píšťalkou klidný.
2'
Ze standardky pálil přímo na branku Isi Palazón, gólman Rajković však dobře zasáhl.
1'
Hned v první minutě byl při svém průniku nedovoleně zastaven Kike Pérez a za zákrok na jeho osobu vidí brzkou žlutou kartu stoper Matija Nastasić.
1'
Úvodní výkop provedli hosté, kteří nastoupili v bílém, naopak Mallorca oblékal červené dresy.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Vidal, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – Ant. Sánchez, Mascarell, Darder, Dan. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Ley, Van der Heyden, Llabrés, Mascaró, Lato, Morlanes, S. Costa, Prats, Copete, Radonjić.
Trenér: Javier Aguirre

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Palazón, Ciss, Valentín (C), Á. García – Camello, K. Pérez.
Náhradníci: Cárdenas – M. Pascual, De Frutos, de Tomás, Rațiu, A. Hernández, Chavarría, Bebé, Falcao, Trejo, Crespo, U. López.
Trenér: Francisco

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Rayo Vallecano
Celek z Madridu si v letošní sezoně zatím vede lépe než Mallorca. Rayo sice odehrálo stejný počet duelů, avšak získalo o čtyři body více a díky tomu se drží před 24. kolem na třinácté příčce. Stejně bodů jako „Los Franjirrojos“ nasbírali ještě fotbalisté Villarreal.
Poslední utkání odehráli svěřenci kouče Francisca na domácí půdě, kam přijela trápící se Sevilla. Avšak domácí špatné formy hostů nevyužili a v 19. minutě inkasovali, když se trefil marocký útočník v dresu hostujícího celku Júsuf en-Nesýrí. Vedení však Seville vydrželo jen deset minut, neboť v 29. minutě našel Espino osamoceného Isiho Palazóna, s jehož zakončením si brankář hostů neporadil. Tolik to však Sevillu mrzet nemuselo, neboť v závěru poločasu vrátil vedení svému celku znovu Júsuf en-Nesýrí. Vallecano bylo v druhé půli výrazně aktivnější, avšak hostující obrana už další branku nepustila a domácí Rayo tak prohrálo se Sevillou 1:2.
RCD Mallorca
Celek z největšího města ostrova získal v třiadvaceti zápasech 20 bodů, což zatím stačí Rumělkám na 17. místo. Stejně bodů jako Mallorca nasbírala ještě patnáctá Sevilla a šestnáctá Celta Vigo.
Poslední ligový duel odehráli svěřenci kouče Valverdeho na půdě Athleticu Bilbao, který se nachází na příčkách zaručující kvalifikaci do evropských soutěží. A domácí favorit potvrdil svou roli už ve třetí minutě, když otevřel skóre zápasu obránce Yuri Berchiche. Španělský krajní bek pak byl hrdinou okamžiku i v 16. minutě, když se po přihrávce Guruzety trefil podruhé ze třináct minut. Mallorca vyslala za první půli jen jednu střelu na branku, se kterou si navíc gólman Bilbaa poradil. Ve druhé půli pak dokázal v 62. minutě zvýšit na 3:0 útočník Guruzeta, který si tak připsal k asistenci i gól. A definitivní tečku za prohrou Mallorky udělal v 89. minutě střídající Muniain. Rumělky tak odjížděly bez bodů a s vysokou porážkou 0:4.
Příjemné nedělní odpoledne se zápasem 24. kola španělské LaLigy. Od 16:15 se utkají týmy Mallorca a Rayo Vallecano. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.