La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : CA Osasuna - 29. října 2023   14:00

Real Betis
45+1' José (Isco) • 90+5' Isco (Ezalzúlí)
2:1
(1:0)
CA Osasuna
85' Rubén García  (Catena)
Real Betis
Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Miranda (87. Vinícius) – G. Rodríguez, Isco, M. Roca (87. Carvalho) – Diao, José (64. Henrique), A. Pérez (75. Ezalzúlí).
R. Silva, Vieites – J. Cruz II, Guardado, Rodri, Ruibal, Visus Contreras.
Sánchez – Cabaňero, López
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
60 721 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), R. Peña (77. Barja) – Moncayola (46. Mojica), Torró (77. Rubén García), Oroz – Ávila (46. R. García II), Budimir (89. Ibáñez), Mo. Gómez.
A. Fernández – Arnáiz, Brašanac, Unai García, Herrando, I. Muñoz, Vidal.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:25.
Je za námi nakonec velmi dramatické utkání Realu Betis s Osasunou, v němž domácí vítězí 2:1, když o všem se rozhodovalo v závěrech poločasů.

Betis šel do vedení v nastaveném čase toho prvního, kdy se po Iscově přihrávce prosadil Willian José. Jinak v ofenzivě zcela marné Osasuně se povedlo vyrovnat z její prakticky jediné šance, když parádní nákop Alejandra Cateny proměnil ve vyrovnání Rubén García, v samém závěru zápasu ale Betis udeřil po rohovém kopu, když se po sražené přihrávce prosadil Isco a rozhodl o důležitém vítězství Betisu.
90+7'
90+7'
Betis vybojoval ještě jeden roh, ten už ale domácí využívají k šetření času.
90+6'
Postavení Isca se ještě prověřovalo u videa, branka už je ale potvrzena.
90+5'
Real Betis právě vstřelil branku! Betis v poslední chvíli rozhoduje zápas! Isco rozehrál roh nakrátko s Ezalzúlím, jehož střílená přihrávka se odrazila zpět k ISCOVI, jenž prudkou ránu z úhlu nasměroval o břevno do sítě!
90+4'
Carvalhův centr David García prodloužil na rohový kop Betisu.
90+2'
Žlutou kartu dostali Assane Diao za protesty a brankář Sergio Herrera za podobné nevhodné chování.
90+2'
Domácí jsou velmi nespokojeni s verdikty hlavního sudího, ten teď viděl faul Diaa před brankou Osasuny na Gómeze, který tomu pádu hodně přidal.
90+1'
Rozhodčí Sánchez Martínez oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Pablo Ibáñez.
88'
Možnost pro domácí! Osasuně se nepovedlo odkopnout míč z vlastního pokutového území, čehož Abner Vinícius využil k přistrčení míče Ezalzúlímu, jenž z nadějné pozice přestřelil branku.
87'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.
87'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází William Carvalho.
85'
Osasuna právě vstřelila branku! Zhruba dvacet fanoušků v hostujícím sektoru slaví vyrovnání! Na skvělý padesátimetrový pas Alejandra Cateny si naběhl RUBÉN GARCÍA, jedním dotykem si míč posunul a druhým prostřelil Claudia Brava!
84'
Aimar Oroz v tísni nedokázal vystřelit, nevybojoval ani rohový kop.
83'
Po rohovém kopu hosté marně reklamovali údajnou ruku Chadiho Riada před brankou.
83'
Mojica si na levém křídle narazil míč s Rubénem Peňou, pak jeho přihrávku před branku srazil na rohový kop Guido Rodríguez.
81'
Další žlutá karta, Alejandro Catena zboural dva hráče a žlutou dostává za faul na Isca.
80'
Žlutých karet začíná přibývat, další dostal Moises Gómez za faul ve středu hřiště.
79'
Abde Ezalzúlí na levém křídle vybojoval rohový kop pro Betis.
77'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Kike Barja.
77'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Rubén García.
76'
Isco taktickým faulem na Rubéna Peňu přerušil rozjezd Osasuny za žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Abde Ezalzúlí.
73'
Osasuna zahrávala rohový kop, po němž Lucas Torró ze zajímavé pozice hlavičkoval výrazně mimo branku.
71'
Luiz Henrique si prohlíží žlutou kartu za přišlápnutí nohy Moisése Gómeze.
70'
Luiz Henrique se rozběhl s míčem po útočné polovině, v tandemu mu běžel naprosto osamocený Ayoze Pérez, neměl mu ale kudy přihrát.
68'
Penalta i druhá žlutá karta a tedy červená pro Davidu Garcíu jsou odvolány! Dramatické momenty na stadiónu Benita Villamarína!
67'
Rozhodčí José María Sánchez Martínez se ještě běží podívat na monitor!
66'
Assane Diao pronikl z levého křídla před branku, kde jej srazil k zemi David García, načež rozhodčí Sánchez Martínez okamžitě nařídil penaltu a po druhé žluté kartě také vylučuje Davida Garcíu!
66'
Penalta pro Betis!
64'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Luiz Henrique.
62'
Hosté pálí z čím dál větší dálky, teď velmi nepřesně střílel Mojica ze snad už pětatřiceti metrů.
61'
K centru na přední tyč se neprobojoval Willian José.
60'
Po souboji Juana Mirandy s Rubénem Peňou bude následovat rohový kop pro Betis, třetí v zápase oproti jednomu hostujícímu.
59'
Domácí se znovu snažili Osasuně zkomplikovat rozehrávku, teď z toho bude jen odkop od branky Sergia Herrery.
57'
Isco úspěšně presoval hostující rozehrávku a donutil brankáře Herreru k odkopu míče do zámezí.
56'
Podstatně lepší parametry měla Torrova dělovka z dobrých třiceti metrů, která ale mířila vedle vzdálenější tyče domácí branky.
54'
Isco byl ve středu hřiště přidržen Davidem Garcíou, za což hostující obránce dostává žlutou kartu.
53'
Z velké dálky napřáhl Aimar Oroz a výrazně přestřelil branku Betisu, jednalo se o vůbec první střelecký pokus Osasuny v dosavadním průběhu zápasu.
51'
Domácí se dostali do dvojité šance, když se zblízka nedokázali prosadit Miranda i dorážející Willian José, i v tomto případě ale rozhodčí viděli ofsajd a veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.
50'
Na centr z pravé strany nedoklouzal Ante Budimir, který byl v jasném ofsajdu, k němuž se rozhodčí později vrátili.
48'
Osasuna drží míč na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území, teď bude vhazovat Rubén Peňa.
46'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Johan Mojica.
46'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Raúl García.
46'
Osasuna chystá do druhého poločasu změny, Raúl García nahradí Ezequiela Ávilu, Johan Mojica pak bude hrát místo Jona Moncayoly.
Už se zdálo, že první poločas se odehraje bez jakékoliv střely na bránu, když domácí v jeho samém závěru udeřili a dostali se do vedení. To po Iscově přihrávce zajistil Willian José a Osasuna už bude muset po přestávce i začít útočit, aby mohla dnes bojovat o body.
45+1'
45+1'
Real Betis právě vstřelil branku! Rozhodčí Sánchez Martínez by zřejmě ani nic nenastavoval, nechal ale Betis dohrát akci, v níž z pravé strany centroval Isco a před brankou WILLIAN JOSÉ nekompromisně zavěsil míč pod břevno!
45'
Už se rozeběhla poslední minuta prvního poločasu a dá se čekat jen minimální nastavení, možná i žádné, neboť úvodní dějství se odehrálo prakticky bez jakýchkoliv prodlev.
43'
Nepovedená souhra hostů na vlastní polovině, Areso dostal těžkou přihrávku, kterou nezpracoval a Betis může znovu vhazovat.
41'
Isco výborným zákrokem vybojoval míč ve středu hřiště, pak odrazem o soupeře i autové vhazování.
40'
Ayoze Pérez z levé strany přihrával před branku Iscovi, ten ale dostal přihrávku na stehno a nedokázal jej nasměrovat na branku.
38'
Ávilova přihrávka napříč pokutovým územím domácích zamířila k brankáři Bravovi.
36'
První větší příležitost! Rúben Peňa nepochopitelně zkoušel „zidanovku“ ve vlastním pokutovém území, o míč jej obral Assane Diao, jenž přihrál Willianu Josému, ten ale měl míč trochu za sebou a branku nakonec minul!
35'
Miranda byl při zpracování na levém křídle faulován Aresem, Betis bude zahrávat další standardní situaci.
33'
Centr Rubéna Peni Chadi Riad v poslední chvíli před Budimirem srazil k brankáři Bravovi, chorvatský útočník by mohl jinak mohl hlavičkovat ve velké šanci.
32'
Na ztráty míče je to 27:26. Statistika, která velmi vypovídá o dosavadním průběhu zápasu.
31'
Také další střela Betisu zpoza pokutového území postrádala přesnost, tentokrát to neúspěšně zkoušel Marc Roca.
29'
Centr Rubéna Peni Marc Roca hlavičkoval ke svému brankáři Claudiu Bravovi.
28'
Dlouhý aut Rubéna Peni domácí snadno odvrátili do středu pole.
26'
Isco rozehrál rohový kop po zemi na Marca Rocu, ten z dobrých třiceti metrů přízemní střelou branku výrazně minul, což byl vůbec první střelecký pokus celého zápasu.
26'
Bellerínův centr srazil Aimar Oroz na rohový kop.
26'
Rubén Peňa ve středu pole srazil k zemi Assaneho Diaa, ten byl dnes už poněkolikáté faulován.
24'
Bellerínovi se povedlo nepustit po otevřené útočné polovině Rubéna Peňu, odraženého míče se ujal brankář Claudio Bravo.
22'
Úvodní čtvrtina zápasu přinesla jen hru rozkouskovanou mnoha fauly, plno soubojů a nula střel.
21'
Útočnou snahu Osasuny ukončil faul na Juana Mirandu, rozehrávat mohou domácí.
19'
Ayoze Pérez sice neprošel kolem Aresa, vynutil si alespoň soupeřův faul.
18'
Po nepovedené souhře hostujícího celku se k míči dostal znovu Betis a může rozehrávat na své polovině.
16'
Tentokrát byl Ávila ve středu hřiště podražen Ayozem Pérezem, rozehrávat může Osasuna.
14'
Z následné standardní situace Betis nijak nezahrozil.
13'
Diao u rohového praporku obelstil Aimara Oroze, ten jej pak podrazil, k nevoli publika se i tento zákrok obešel bez žluté karty.
12'
Domácí hrají s míčem ve středu hřiště a snaží se najít cestu k pokutovému území baskického celku.
10'
Bellerín se uvolnil na pravém křídle, pak jeho centr srazil do zámezí Lucas Torró.
9'
Rubén Peňa si ostrým faulem na Assaneho Diaa u postranní čáry hlasitě říkal o žlutou kartu, rozhodčí Sánchez Martínez ale zatím nechává karty v kapse.
7'
Centr Rubéna Peni nedoletěl až k Antemu Budimirovi, ten navíc fauloval Guida Rodrígueze.
6'
Miranda na levém křídle neuspěl v souboji s Jesúsem Aresem, bude se kopat od branky Osasuny.
4'
Na centr z rohu si naskakoval Ezequiel Ávila, ovšem přes bránícího soka se mu nepovedlo zakončit.
3'
Osasuna na pravé straně vybojovala první rohový kop zápasu.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Betis tedy v zeleno-bílé kombinaci, Osasuna v červeno-modré.
1'
Úvodního výkopu se ujala Osasuna a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Josém Maríou Sánchezem Martínezem přivedla fotbalisty na trávník, zahajovací výkop se pomalu blíží.

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Miranda – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Diao, José, A. Pérez.
Náhradníci: R. Silva, Vieites – Vinícius, Carvalho, J. Cruz II, Ezalzúlí, Guardado, Henrique, Rodri, Ruibal, Visus Contreras.

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), R. Peña – Moncayola, Torró, Oroz – Ávila, Budimir, Mo. Gómez.
Náhradníci: A. Fernández – Arnáiz, Barja, Brašanac, Rubén García, Unai García, Herrando, Ibáñez, I. Muñoz, Mojica, R. García II, Vidal.
CA Osasuna

Osasuna v posledních týdnech střídá prohry s madridskými giganty (0:2 s Atléticem a 0:4 na Realu) s výhrami nad „hratelnými“ soupeři (2:0 v Alavésu a 2:0 nad Granadou.

V tabulce je baskický celek o dvě místa a jeden od za Betis, aktuálně tedy jedenáctý se ziskem třinácti bodů z úvodních deseti zápasů (4-1-5).

Osasuna se musí stále obejít bez Juana Cruze, Josého Manuela Arnaize a Unai Garcíi. Trenér Arrasate by mohl postavit stejnou jedenáctku, která se postarala o výhru nad Granadou.
Real Betis

Forma Betisu není úplně zlá, ovšem ani nikterak skvělá. Zeleno-bílí sice neprohráli už pět ligových zápasů v řadě, ovšem hned čtyřikrát v nich jen remizovali, což znamená propad už na deváté místo tabulky, ovšem ztráta na týmy před nimi je jen minimální. Celkově Betis dosavadních deset kol odehrál s bilancí 3-5-2.

Na marodce Betisu jsou Riad, Altimira, Cruz, Bartra, Sabaly a Fekir, Marc Roca pak utkání Evropské ligy v Limassolu (1:0) odehrál na netradiční pozici stopera, kde se zřejmě bude muset představit ještě dnes.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání 11. kola španělské La Ligy, v němž v souboji dvou celků ze středu tabulky Real Betis vyzve Osasunu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.