La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : D. Alavés - 18. února 2024   21:00

Real Betis
R. Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Miranda – Cardoso, M. Roca (66. Bakambu) – Fornals, Fekir (C), Ezalzúlí (75. Rodri) – Ávila (75. José).
Vieites, Bravo – Sabaly, Riad, S. Altimira, Ruibal, Diao.
Busquets – García, Carezo
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
45 314 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco – Sola (88. J. López), Guridi (80. Benavídez), Rioja (67. Vicente) – Omorodion (88. K. García).
Owono – Simeone, Panichelli, Hagi, Rebbáš, Tenaglia, Alkain.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.
Fotbalisté Betisu si připisují už dvanáctou remízu v tomto ligovém ročníku. S Alavésem hráli bez gólů.

Nebyl to příliš pohledný zápas. Hned v úvodu skóroval hostující Samu Omorodion, ovšem jeho zakončení předcházel ofsajd nahrávajícího Rioji. Krátce po změně stran měl největší domácí příležitost Miranda, který na zadní tyči ve skluzu zasáhl nabídku Fornalse, Deportivo však podržel výborným zákrokem brankář Sivera. Ze závěru utkání pak stojí za zmínku ještě rána domácího Bakambua, která skončila těsně vedle hostující brány a poté střela hostujícího Benavídeze. Tu přizvedl nad břevno gólman Rui Silva.
90+4'
90+3'
Miranda vhodil aut na Bakambua. Ten si míč zpracovával zády k bráně. Neustál souboj s obráncem a upadl. Faul to nebyl.
90+3'
Guevara posunul míč jen do autu a Betis má asi poslední šanci vymyslet ještě jednu nebezpečnou akci.
90+2'
Domácí přestáli Vicenteho rohový kop.
90+1'
Carlos Benavídez protáhl Ruie Silvu střelou z hranice šestnáctky! Ta mířila pod břevno a domácí gólman míč vytěsnil nad svou svatyni.
90'
Carlos Vicente z pravé strany nastřeloval míč před bránu, kam si nabíhal Antonio Blanco. Hosté reklamují ruku stopera Papastathopoulose. Sudí však ukazuje, že to na penaltu není.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Javi López,
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Kike García.
87'
Další šance domácích! Fornals vysunul na pravé straně rozběhnutého Cédrica Bakambua. Ten pálil po zemi na vzdálenější tyč, kterou balón těsně minul. Vypadalo to, že si Sivera sáhl konečky prstů, ale sudí nařizuje odkop od brány!
86'
Po rohu Pabla Fornalse nedokázali hosté dostat míč do bezpečí. Nakonec přišla nebezpečná přízemní střela Cédrica Bakambua, kterou ale těsně před Siverou zablokoval jeden z obránců!
85'
Centr Bellerína odvrátil na roh Blanco. Příležitost pro Betis.
83'
Domácí nyní ubránili rohový kop Álexe Soly.
82'
V posledních minutách jsou ofenzivněji naladěni hosté. To se fanouškům Betisu moc nelíbí.
80'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Carlos Benavídez.
80'
Přímý kop rozehrával Carlos Vicente, který mířil vysoko nad.
79'
Álex Sola nyní vyrazil dopředu a faulovat ho musel Germán Pezzella. Domácí stoper to má také za žlutou kartu.
78'
Bakambu hledal na zadní tyč nabíhajícího Rodriho. Před ním zasahoval Gorosabel, který balón odvrátil na roh.
78'
Rubén Duarte to zkusil z poměrně velké dálky přímo. Zamířil nad bránu.
77'
Johnny Cardoso fauloval Guridiho a bude z toho další standardka pro Alavés.
77'
Standardní situace hostí. Rozehrával ji Rubén Duarte, ovšem jeho centr pokryla obrana andaluského týmu.
75'
Domácím byl odmáván ofsajd. Vůbec první v zápase.
75'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Abde Ezalzúlí, přichází Rodri,
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Willian José.
73'
Centr Fekira hledal Cédrica Bakambua. Ten ale fauloval bránícího Abdelkabíra Abqára.
71'
Álex Sola získal míč ve středu hřiště a pokusil se vysunout Samua Omorodiona. Ten byl faulován Sokratisem Papastathopoulosem, který tak schytal žlutou kartu.
70'
Pokračuje utkání s minimem šancí. Jak druhý poločas začal svižně, tak se hra zase poměrně uklidnila.
69'
Centr Ezequiela Ávily si pohlídal Rafa Marín. Hosté brání dobře.
68'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Álexe Soly odhlavičkoval Pablo Fornals.
67'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Carlos Vicente.
66'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Cédric Bakambu.
64'
Germán Pezzella se nechal obrat o míč Samuem Omorodionem. Ten zapojil do hry Guridiho, ovšem zaváhání svého spoluhráče z defenzivy následně napravil Řek Sokratis Papastathopoulos.
64'
Hlavička Luise Rioji nebyla nebezpečná. Míč se snesl nad domácí bránu.
62'
Nabil Fekir proběhl s míčem až do pokutového území. Z jeho levé strany vypálil do obránce Abqára.
60'
Naplňuje se hodina tohoto zápasu, který zatím nepřinesl gól. Po změně stran však sledujeme zvýšenou aktivitu Sevilly.
59'
Domácí hráči nadále hledají recept na defenzivu týmu z Baskicka.
57'
Abde Ezalzúlí si z levé strany navedl míč na pravačku, kterou se pokusil vystřelit. Scházela přesnost a Sivera si tak pomaličku staví balón k dalšímu výkopu.
56'
Dnešní utkání sleduje 45 314 diváků.
55'
Hostující brankář Antonio Sivera chtěl dopřát svým spoluhráčům uklidnění a nepospíchal s rozehrávkou.
54'
Ve druhém poločase se zatím hraje podstatně lepší fotbal. Zásluho na tom mají zejména domácí, kteří diktují tempo hry.
53'
Nabil Fekir našel zpětnou přihrávkou Johnnyho Cardosa. Ten střílel z dobré pozice, ale rána byla zablokována!
51'
Sola rozehrál nakrátko, teprve pak centroval. Spoluhráč Rubén Duarte na zadní tyči nedoskočil.
50'
Álex Sola nyní obešel Mirandu, dostal se do šestnáctky a získal pro Betis rohový kop.
48'
Na druhé straně se dostal ke střele Samu Omorodion a nadvakrát musel zasahovat Rui Silva. Tak vida, utkání se nám rozjíždí.
48'
Pablo Fornals nasadil na pravé straně protihráči jesličky a jeho přihrávka prošla na zadní tyč, kde zakončoval ve skluzu Juan Miranda. Přesouvající se Antonio Sivera zachraňoval hosty na brankové čáře! To byla zatím největší šance dosavadního průběhu zápasu.
47'
Na pravé straně podpořil útočnou snahu Betisu krajní bek Hector Bellerín. Jeho centr však nenašel adresáta, kterým měl být zřejmě Ezequiel Ávila.
46'
Do druhého poločasu se nastoupilo beze změn v sestavách obou týmů.
46'
První poločas gól nenabídl. Samotný začátek by poměrně rušný a hostující Omorodion dokonce dostal míč do sítě. Jeho trefě však předcházel ofsajd nahrávajícího Rioji. Poté se hra uklidnila a už se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Sledovali jsme tedy spíše bojovnou partii, která mnoho fotbalové krásy zatím nepřinesla.
45+3'
45+3'
Abdelkabír Abqár ještě mimo hru odstrčil Ezequiela Ávilu. Ten to důrazně reklamuje, ale sudí ukazuje, že za tohle karty dávat nebude.
45+2'
Guridi je ještě ošetřován. Původně minutové nastavení se tak ještě prodlouží.
45+1'
Marc Roca viděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně a příště bude svému týmu chybět.
45+1'
Marc Roca fauloval Jona Guridiho a v tomto případě to bylo za žlutou kartu.
45'
Fekir zahrával rohový kop na přední tyč, kde byl Cardoso. Antonio Sivera dokázal balón vyboxovat.
44'
Abde Ezalzúlí měl dost volného prostoru na levé straně. Svou přihrávku před bránu nedostal. Bude z toho roh.
43'
Fekir nahrával Marcovi Rocovi na paty. Domácí záložník přesto dokázal míč převzít a ještě udělat problémy obráncům Deportiva. Vše ale vyřešil Rafa Marín odkopem.
42'
Omorodionovi odskočil míč do autu. K tomu přispěl i stoper Papastathopoulos, který na útočníka Alavésu zezadu zatlačil.
40'
Po centru Fekira se míč odrazil k Juanovi Mirandovi. Ten střílel z hranice šestnáctky nad břevno.
39'
Domácí se vyhnuli presinku soupeře. Brankář Silva dobře zahrál míč k postranní čáře na Hectora Bellerína.
38'
Domácí mají míč častěji na kopačkách. Je to ale bez efektu ve finální třetině hřiště.
37'
Hostující stoper Rafa Marín stáhl na zem Fekira. Dostal žlutou kartu.
36'
Juan Miranda se střetl s Jonem Guridim a hostující hráč se zvedal těžce z trávníku. Měl by být ale v pořádku.
36'
Dosud jsme neviděli jedinou střelu na bránu. Domácí pak stříleli třikrát vedle, hosté dvakrát.
35'
Po nepřesné přihrávce na Omorodiona budou vhazovat domácí fotbalisté.
34'
Nezměnil to ani průnikem na levém křídle Ezalzúlí. Bude se jen kopat od brány Alavésu.
33'
Po docela nadějném začátku duelu se momentálně nehraje moc atraktivní fotbal. Je to spíše o soubojích a vše se odehrává hlavně mezi šestnáctkami.
32'
Bellerín podcenil situaci u postranní čáry, kdy mu míč prošel pod kopačkou do autu. Vhazují hosté.
31'
Abdel Ezalzúlí trefil skluzem po odehrání míče Andoniho Gorosabela. Domácí křídelník za to dostal žlutou kartu.
29'
Centr Abdeho Ezalzúlího skončil v rukavicích brankáře Siveiry. Domácí ještě reklamují zákrok Duarteho, po němž skončil na zemi Ávila. Útočník Betisu si však do stopera Alavésu spíše naběhl. Duarte pro střet mnoho neudělal.
28'
Luis Rioja však neobehrál vracejícího se Mirandu.
27'
Ten zahrával Pablo Fornals, který však odcentroval přímo do rukavic Antonia Sivery. Ten pak výhozem na levé křídlo zahájil protiútok Deportiva. U míče Rioja.
27'
Ezequiel Ávila se ocitl u míče na levé straně pokutového území. Po zákroku Gorosabela budou domácí zahrávat rohový kop.
25'
Abde Ezalzúlí přebral míč na levém křídle a šel do střely. Tu ale poslal z 20 metrů nad bránu.
24'
Z levé strany se snažil prodrat až před domácí branku Samu Omorodion. Vše pro Betis vyřešil brankář Rui Silva.
23'
Domácí poměrně šikovně kombinovali u pravé postranní čáry. Pablo Fornals se pak snažil vysunout Ávilu. Přihrávku zablokoval obránce, ale v akci ještě mohl pokračovat Hector Bellerín. Jeho zpětnou přihrávku do šestnáctky pokryla obrana.
22'
Držení míče – 61 % : 39 %
20'
Rozehrával Álex Sola, jehož centr odvrátil do bezpečí Pezzella.
19'
Samu Omorodion našel Álexe Solu. Ten zkusil vystřelit. Tečovaný balón zapadl za bránu domácích a bude z toho roh pro Basky.
17'
Zatím to je takové oťukávání. Deportivo už ukázalo, že nepřijelo jen bránit. Nyní se zkoušejí více osmělit také domácí.
16'
Samu Omorodion napadal rozehrávajícího Mirandu, kterého nakonec fauloval. Betis může rozehrát z klidu.
14'
Nabil Fekir si na pravém křídle navedl míč na pravačku a odcentroval. Našel Ezequiela Ávilu, který hlavičkoval nad bránu Alavésu.
13'
Ve středu hřiště se míč odrazil k Antoniovi Blancovi. Ten chtěl hrát doleva na Rioju, dal mu však nepřesnou přihrávku. Balón skončil v autu.
12'
Hosté dokázali udržet míč ve středu hřiště i pod tlakem. Hráči Alavésu se nebojí hrát.
11'
Nabil Fékir odcentroval od rohového praporku. Situaci dokázala vyřešit obrana Alavésu.
10'
Po sražené střele Ezequiela Ávily budou domácí zahrávat premiérový rohový kop.
9'
Sola se nyní snažil vysunout Andoniho Gorosabela. Pro něho to bylo příliš dlouhé a hrát může domácí gólman Rui Silva.
8'
Álex Sola se tentokrát u lajny uvolnil a odcentroval. Našel jen hlavu bránícího Bellerína.
7'
Hráči Alavésu dokáží vyrážet do rychlých akcí. Nyní dostával míč na pravém křídle Álex Sola. Toho ale zachytil Miranda a patička křídelníka hostí nebyla přesná.
5'
Luis Rioja na levém křídle vyzval k běžeckému souboji Héctora Bellerína. Ten to zvládl a odehrál balón do autu.
4'
Úvod zápasu se hraje v poměrně vysokém tempu. Přelévá se to zatím ze strany na stranu.
2'
Podklouznutí Pezzelly mohly hosté potrestat! K míči se dostal na levém křídle Luis Rioja, který ho předložil Samuovi Omorodionovi. Ten svůj unik chladnokrevně proměnil, ovšem gól neplatí! Domávnut byl ofsajd Rioji.
2'
Přihrávku na levé straně šestnáctky převzal Nabil Fekir. Ten se snažil odcentrovat, ale míči zabránil v cestě před bránu brankář Antonio Sivera, který si ho stáhl do rukavic.
1'
Utkání rozehrál domácí Betis. Ten má tradiční bílozelené dresy. Alavés nastoupil v modrobílém.
1'
Atmosféru zápasu rozproudila fanoušky odzpívaná klubová hymna Betisu. Vše se chystá k úvodnímu výkopu.

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Miranda – Cardoso, M. Roca – Fornals, Fekir (C), Ezalzúlí – Ávila.
Náhradníci: Vieites, Bravo – Sabaly, José, Riad, S. Altimira, Bakambu, Rodri, Ruibal, Diao.
Trenér: Manuel Pellegrini

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco – Sola, Guridi, Rioja – Omorodion.
Náhradníci: Owono – Simeone, Panichelli, Hagi, J. López, Vicente, Rebbáš, K. García, Benavídez, Tenaglia, Alkain.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Busquets – García, Carezo.
Oba týmy se v této sezóně utkaly dvakrát. Ligový duel v Alavésu skončil remízou 1:1. Deportivo pak na začátku ledna vyřadilo Betis z Copy del Rey. Opět doma zvítězilo 1:0.
Real Betis (6. místo, 9 – 11 – 4, skóre 28:25, 38 bodů)
Betis bojuje o pohárové příčky. Aktuálně mu patří šesté místo, což by jistě stačilo na předkolo Konferenční ligy. Z posledních tří duelů v La Lize získal andaluský celek sedm bodů. Minulý víkend vyhrál 2:0 v Cádizu. Ve čtvrtek však Sevillští doma padli 0:1 v rámci předkola play-off KL s Dinamem Záhřeb. Nejlepším střelcem týmu v lize je se sedmi zásahy Willian José.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – Barcelona 2:4
Mallorca – Betis 0:1
Betis – Getafe 1:1
Cádiz – Betis 0:2
Betis – Záhřeb 0:1 (KL)
Deportivo Alavés (12. místo, 7 – 6 – 11, skóre 24:31, 27 bodů)
Tým, který se vrátil do La Ligy po roční absenci, směřuje k poměrně klidné záchraně. Deportivo má desetibodový náskok na sestupové příčky. Z posledních čtyř utkání si připsalo solidní počet sedmi bodů. Naposledy doma remizovalo 1:1 s Villarrealem. Nejlepším ligovým střelcem týmu je s osmi zásahy Samu Omorodion.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Bilbao – Alavés 2:0 (Copa del Rey)
Alavés – Cádiz 1:0
Almería – Alavés 0:3
Alavés – Barcelona 1:3
Alavés – Villarreal 1:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V neděli večer se odehraje utkání 25. kola La Ligy mezi Betisem a Alavésem. Domácí se v tabulce nacházejí na šestém místě. Deportivu patří dvanáctá pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.