La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Getafe - 4. února 2024   18:30

Real Betis
35' Isco
1:1
(1:1)
Getafe
8' Greenwood
Real Betis
Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos (66. Riad), Abner (13. Miranda) – Altimira (66. Ezalzúlí), Cardoso – Diao (66. Fornals), Isco (82. Carvalho), Sánchez – Fekir /C/.
Vieites – José, Ruibal.
Pulido – Escuela, Alonso
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
53 336 diváků
Getafe
Soria – Dakonam /C/ (80. Duarte), Alderete, Álvarez – Martín (90+5. Angileri), Milla, Santiago (70. Carmona), Rico – Mata (70. Aleñá), Latasa (46. Mayoral), Greenwood.
Fuzato, Benito – Iglesias, Rodríguez.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:7. Fauly: 10:20.
Pouze z pokutových kopů padaly góly v bojovném utkání, které přineslo záplavu jedenácti žlutých karet. První velkou šanci měli domácí, jenže Fekir nepropálil posledního obránce na brankové čáře. Skóre tak otevřel vzápětí za hosty v 8. minutě z pokutového kopu sám faulovaný Mason Greenwood. Vedení mohl navýšit Milla, který krásnou střelou z 20 metrů otřásl tyčí.
VAR poté na rozdíl od hlavního rozhodčího viděl Latasův faul na Cardosa a také penalty Betisu se s úspěchem zhostil muž zápasu Isco Alarcón.
Druhý poločas přinesl nelíbivou, rozkouskovanou hru plnou tvrdých střetů, a když Martínovi jedinou příležitost zneškodnil po krásném Greenwoodově průniku podél brankové čáry domácí brankář Silva, body se dělí. Betis remizoval letos již pojedenácté.
90+10'
90+10'
Rychlou akci Getafe rozjel Greenwood a zakončil Carmona, sražená střela ještě přinesla zřejmě poslední rohový kop madridskému celku.
90+9'
Hraje se již přesčas, přízemní centr zprava odklidil před Ezalzúlím skluzem z malého vápna Duarte.
90+8'
Do otevřené obrany unikal s míčem na noze Ezalzúlí, jenže zaškobrtl a vracející se Álvarez vyhrál souboj bez boje.
90+5'
Poslední dnešní střídání v mužstvu Getafe CF:
ze hřiště odchází zraněný Jordi Martín, přichází Fabrizio Angileri.
90+3'
Po ubráněném rohu vyrazil podél postranní čáry do driblinku Martín a skluzem ho zastavil Sánchez. Podle rozhodčího čistě, nicméně krajní záložník Getafe se svíjí na trávníku a zřejmě bude muset také střídat.
90+2'
Ezalzúlí se uvolnil na levém křídle, do křížné střely mu padali hned tři hráči v modrém, míč se odrazil před Fekira a jeho tečovaný pokus Carmonou vynesl Betisu roh.
89'
Žlutou kartu dostává brankář Betisu Rui Silva za zbytečné protesty. Mayoral byl sice při přebírání vráceného míče po rohu podražen, ale zároveň stál v jasném ofsajdu, což mělo přednost. Písknutí tak neznamenalo penaltu, ale naopak nepřímý kop pro domácí.
88'
Po rohu střílel Alderete, pokus byl tečovaný a Getafe si standardku zopakuje.
87'
Mason Greenwood se při postupu rovnoběžně s brankovou čarou nádherně akrobaticky vyhnul kličkami dvěma obráncům, Rui Silva před ním míč vykopl v rozštěpu jen na kopačky Jordiho Martína, i s jeho střelou zblízka si však vsedě jednou rukou poradil.
85'
Greenwood se pokoušel vybojovat roh, jenže byl to právě anglický útočník, kdo se jako poslední dotkl míče.
84'
Zápas je rozkouskovaný a ve druhém poločase vyloženě nelíbivý. Šanci ještě více než padesát tisíc diváků po přestávce nevidělo.
82'
Střídání v týmu Real Betis:
na trávník se již nevrátí zraněný Isco Alarcón, nahradil ho William Carvalho.
81'
Vzápětí i nepříjemnost pro Betis, na zádaech leží Isco a také ukazuje, že bude muset střídat. Stehenní sval si natáhl smolně při sprintu k postranní čáře ve snaze udržet míč na hřišti.
80'
Střídání v týmu Getafe CF:
v doprovodu lékaře a maséra kulhá ze hřiště Djené Dakonam, kapitána hostů nahradí Domingos Duarte.
79'
Na trávníku leží ošetřovaný Dakonam a lékař ukazuje mlýnkem, že se bude muset střídat.
77'
Teprve druhý roh modrých směřuje přímo do rukavic Ruie Silvy.
76'
Rozehrávku zvládli hosté rychle a Bellerín posouvá míč na roh.
76'
Rozhodčí vyhání Carmonu s autovým vhazováním o deset metrů zpět k místu, kde míč přešel lajnu.
74'
Nízký Fornalsův centr vyhlavičkoval Álvarez, na míči jsou však nadále fotbalisté Betisu.
72'
Kromě nezvyklého počtu žlutých karet je hodně čárek také v kolonce ofsajdů – konkrétně osm poté, co se Fekir dostal mimo hru.
70'
ze hřiště odchází Yellu Santiago, přichází José Ángel Carmona,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Carles Aleñá.
68'
David Soria (Getafe) dostává dnešní jubilejní desátou žlutou kartu za zdržování hry.
68'
Domácí ihned odpovídají, Miranda sklepl dlouhý nákop hlavou ve vápně, Fekir však křížnou střelou vysoko překopl bránu Getafe.
67'
Ricova utěšená naplno trefená pumelice z 27 metrů se otřela o boční síť.
66'
Trojnásobné střídání v týmu Real Betis:
dohrál Assane Diao, premiéru v bílozeleném si odbyde posila z West Hamu Pablo Fornals,
dále ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Chadi Riad,
do třetice místo Sergiho Altimiry přichází Abde Ezalzúlí.
65'
Radost v ochozech i na domácí lavičce byla předčasná, Germán Pezzella hlavičkoval po přímém kopu do sítě z ofsajdu.
64'
Vzápětí další žlutou kartu obdržel Djené Dakonam (Getafe) za faul na Diaa na levém křídle Betisu.
62'
Yellu Santiago (Getafe) trochu snižuje nepoměr žlutých karet faulem na křídle.
62'
Fekir se hněvá za teatrální pád na Rica, vše bylo stejně zbytečné, protože hostující hráč byl tak jako tak v ofsajdu.
61'
Trestný kop podebral Milla, domácím se podařilo míč odhlavičkovat za postranní čáru.
60'
Johnny Cardoso (Betis) dostává žlutou kartu, kterou už má tedy většina domácích fotbalistů na hřišti. Šest ze sedmi faulů bylo oceněno kartou.
56'
Yellu Santiago prostrčil míč do pokutového území na Borju Mayorala, který neprostřelil hradbu těl v bílozelených dresech.
56'
Fekir na sebe ve vápně přitáhl pozornost obránců Getafe, k míči se tak dostal naopak úplně volný Altimira, jenže zpracování ho zradilo.
54'
Dnešní utkání sleduje 53 336 diváků.
53'
Sergi Altimira (Betis) se na zemi ohnal kopačkou po kotníku Luise Milly a dostává již pátou žlutou kartu domácího celku při šesti odpískaných faulech!
51'
Další centr Diega Rica směřuje přímo do rukavic domácího brankáře Ruie Silvy.
49'
Ricův centr se na opačné straně hřiště odrazil před Matu, který míč bez přípravy napálil až na tribunu.
47'
Hostující brankář Soria musel po Altimirově prostrčení zasahovat proti střele Rodriga Sáncheze pod břevno zpoza šestnáctky.
46'
O přestávce jednou vystřídalo Getafe CF:
místo Juana Latasy přichází na hřiště kanonýr Borja Mayoral.
46'
Skóre úvodního dějství určily dva proměněné pokutové kopy, soupeři se rozcházejí do šaten za zaslouženého stavu 1:1, když na Greenwoodův gól odpověděl Isco Alarcón. Ještě za stavu 0:1 zachránila Betis při krásné střele záložníka Milly tyč, poté si ale zelenobílí vytvořili převahu a druhá půle je otevřenou záležitostí.
Zajímavostí je, že domácí jen pětkrát faulovali, a s jednou výjimkou pokaždé za žlutou kartu.

Statistické okénko:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 2:1, střely mimo 2:1, rohy 2:1, ofsajdy 1:3, fauly 5:13.
45+8'
45+6'
Rodrigo Sánchez nabídl hrubkou uprostřed hřiště míč hostům, ani Martínův nízký pas za sevillskou obranu však neměl potřebné parametry.
45+4'
Od jednoho z útočících hráčů ve skrumáži se míč odráží vedle brány Getafe. Germán Pezzella byl zřejmě tím, koho nízký centr trefil do kolena.
45+3'
Fekir vybojoval u praporku na Aldaretem roh pro zelenobílé.
45+1'
Přímý kop však Nabil Fekir zakroutil levačkou jen dva metry od brány.
45'
Za vražení do rozběhnutého Alarcóna je nařízen přímý kop z velmi výhodné pozice 20 metrů od brány a Gastón Álvarez (Getafe) navíc dostává žlutou kartu.
43'
Další žlutou kartu dostává Isco Alarcón (Betis), když po ztrátě míče došlápl na nohu Diega Rica.
41'
S trestným kopem z pravého křídla však hosté z Madridu nenaložili správně.
40'
A žlutou kartu za šlapák po dohrání dostává také Juan Miranda (Betis).
40'
Teď do toho šli nejméně čtyři hráči v souboji na zemi ostře skluzy, které si vzájemně opláceli z obou stran. Assane Diao (Betis) byl určen hlavním viníkem a dostává žlutou kartu.
39'
Penaltou to znovu zavánělo v domácí šestnáctce, kde si Greenwood píchl míč mezi dva hráče a v poslední chvíli mu ho ukopl od nohy Cardoso, přičemž jeho dolní končetinu lehce trefil současně s míčem.
36'
Mata si při náběhu nepohlídal ofsajd.
35'
Real Betis právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu vyrovnává střelou k pravé tyči ISCO ALARCÓN. Ani hostující brankář neuhodl směr a skákal na opačnou stranu.
34'
VAR si přivolal hlavního rozhodčího k obrazovce a ten za Latasův faul na Cardosa nařizuje pokutový kop pro Betis!
32'
Souboj ve sprintu svedl u praporku Rico s Fekirem, kterého postrčil až mezi fotografy, jednoho z nich domácí hráč nekontrolovaným pádem smetl ze sedátka. Oba fotbalisté se omlouvají, naštěstí nedošlo k žádnému zranění.
31'
Rozehrávka bílozelených po faulu Aldereteho na Fekira na pravém křídle končí v zámezí.
28'
Po ošetření se na hrací plochu vrací hostující kapitán Djené Dakonam.
27'
Fekirův ofsajd zhatil i akci Betisu.
26'
Betis mohl inkasovat podruhé. Latasovi padl do střely z velkého vápna obránce, do dorážky z druhé vlny se však opřel Luis Milla a výstavní ranou otřásl tyčí! K další dorážce už se pro ofsajd nemohl dostat zapomenutý Mata.
24'
Jorge Martín poslal míč skvěle do uličky Matovi, který z 10 metrů přestřelil domácí bránu.
21'
Juan Latasa vletěl do souboje o míč a podrazil domácího Sáncheze.
19'
Sokratis Papastathopoulos (Betis) dostává za faul na Martína u postranní čáry žlutou kartu.
17'
Dobrý míč do vápna Getafe dostal Assane Diao, ale zblízka nastřelil jen svého strážce. Dorážku pak nasměroval nad břevno Isco Alarcón.
13'
Betis Sevilla nuceně střídá, Abner Vinícius opouští hřiště na nosítkách a nahradí ho Juan Miranda.
11'
Ošetřován je na hřišti viník penaltové situace Abner.
8'
Getafe právě vstřelilo branku!
Z pokutového kopu nezaváhal sám faulovaný MASON GREENWOOD a proměňuje jej do protipohybu brankáře.
8'
Mason Greenwood se protahoval kolem Abnera Viníciuse, který ho stáhl na koncové čáře, a rozhodčí nařizuje penaltu pro Getafe!
5'
Rohový kop obrana Betisu zpracovala bez potíží.
4'
Getafe míří do rychlého brejku, který přerušil odkopem na roh Pezzella.
4'
Úder do obličeje utržil v hlavičkovém souboji Cardoso.
3'
Domácí hned v úvodu propásli obrovskou šanci, když dva hráči nedokázali dorazit míč do opuštěné brány v době, kdy brankovou čáru hlídali jen obránci. Isco Alarcón vylákal brankáře a předložil Fekirovi, který neprostřelil obranný blok a při dorážce promáchl Rodrigo Sánchez.
1'
Nákop hostů směřuje na Matu do ofsajdu.
Betis hraje v zelenobíle pruhovaných dresech, Getafe v modrých.
1'

Real Betis: Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Vinícius – Altimira, Cardoso – Diao, Alarcón, Sánchez – Fekir (C).
Náhradníci: Vieites – Riad, Carvalho, Ezalzúlí, José, Miranda, Ruibal.
Trenér: Pellegrini

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), Alderete, Álvarez – Martín, Milla, Santiago, Rico – Mata, Latasa, Greenwood.
Náhradníci: Fuzato, Benito – Duarte, Iglesias, Angileri, Carmona, Aleñá, Rodríguez, Mayoral.
Trenér: Bordalás

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Zápasy Getafe a Betisu nejsou bohaté na góly, v posledních šesti utkáních jich padlo dohromady jen sedm (3-2-1, 5:2). Loni na jaře Betis doma se soupeřem z Madridu prohrál 0:1, v říjnu na jeho hřišti uhrál remízu 1:1.
Getafe CF
Čtyřzápasovou sérii bez vítězství ukončilo Getafe v pondělí povinnou domácí výhrou 2:0 nad předposlední Granadou po gólech Greenwooda a Mayorala. Madridský celek drží v klidném středu tabulky především 16 gólů posledně zmíněného kanonýra.
Getafe ztrácí na dnešního soupeře jen pět bodů a ještě tedy není venku ani ze hry o evropské poháry.
V Seville by určitě hosté rádi navázali na příjemný předvánoční výlet na hřiště konkurenčního FC, který skončil jejich vítězstvím 3:0.
Real Betis Balompié
Sevillský klub, v jehož názvu je původní španělský název pro kopanou, odvozené od slov balom=míč a pié=noha, drží zatím v La Lize ošidné sedmé místo. Na šestý San Sebastian má jen dvoubodovou ztrátu, ovšem odstup od míst, zaručujících lepší evropské ligy než Konferenční, už je propastný.
Letošní poražený soupeř pražské Sparty v Evropské lize čeká právě o úroveň níže mezikolo s Dinamem Záhřeb. V domácí soutěži mu překáží především obrovský počet remíz, sice od září do konce roku neprohrál, ale ze 13 zápasů hrál 9x nerozhodně. V novém roce je vše jinak, Betis zvítězil hubeně 1:0 nad Granadou a na Mallorce, prohrál ale ve Vigu 1:2 a s FC Barcelonou 2:4.
Nejlepším střelcem Betisu je s deseti góly Willian José da Silva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.