La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Mallorca - 4. listopadu 2023   16:15

Real Betis
7' José (Miranda) • 65' A. Pérez (Henrique)
2:0
(1:0)
Real Betis
R. Silva – Abner, Altmira, Guardado, B. Iglesias, Rodri, Ruibal, Sabaly.
Miguel Angel Ortiz Arias (Esp)
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Mallorca
Greif, Cuéllar – Copete, Lato, Llabrés, Ndiaye, Van der Heyden.

Real Betis v dnešním 12. kole vítězí konečným výsledkem 2:0 a potvrdil tak roli favorita v tomto duelu, Mallorca se snažila, ve 32. minutě přišlo vyrovnání na 1:1, ale díky jasnému ofsajdu gól nebyl uznán. Ve 45. minutě dostal druhou žlutou Omar Mascarell a do druhého poločasu tak hosté vstoupili v deseti hráčích v poli. Toho domácí využili a v 65. minutě vsítili druhý bod po pozemní střele Péreze. Real už si míč hlídal a soupeře k ničemu nepustil, zapsal si tak důležité body do tabulky a posunul se na průběžnou 5. pozici.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:16.
90+5'
90+3'
Out má Mallorca na půdě Betisu.
90+2'
Real se znovu dostal do další akce, ještě mu tam nabíhal spoluhráč v lepším postavení, ale útočník se rozhodl pro střelu a pálil hodně nad.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 4. minuty.
90'
Z pravé strany o postranní čáry naběhl hráč v červeném, přihrávka nenašla adresáta a výkop od branky bude mít Bravo.
89'
Další nedovolený zákrok tentokrát se provinil hráč Betisu. Hosté rozehrávají na své polovině.
87'
Ze hřiště odchází Isco a nahrazuje ho Nabil Fekir.
86'
Sudí viděl další ostrý zákrok od hostů a píská faul.
84'
Ezzalzouli znovu u balonu z velké vzdálenosti zkusil střelu, šlo to hodně nad, výkop od svatyně hostů.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
82'
Betis znovu kombinoval na půlce soupeře, když už se dostal na dostřel tak hráč v červeném soupeři odebral balón.
80'
Faul Betisu na středovém kruhu, rozehrávat budou hosté.
77'
Real si vytvořil další příležitost, z pravé strany přišla přihrávka na nabíhajícího útočníka, ten už obešel i vybíhajícího brankáře, ale finální střelu poslal ze strany a míč šel nakonec hodně mimo.
74'
Ezzalzouli se dostal s míčem až těsně za malé vápno, ale jeho pokus mířil hodně nad.
73'
Roh z pravé strany šel mimo ohrožení a rozehrávat tak budou hráči v červeném.
72'
Na rohové kopy vedou domácí už 5:1.
69'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Chadi Riad, přichází William Carvalho,
ze hřiště odchází Willian José, přichází Abde Ezalzúlí.

ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Manu Morlanes.
65'
Real Betis právě vstřelil branku! A je tu další úprava skóre z domácích kopaček, Henrique přihrál přesně na AYOZE PÉREZE, který poslal balón po zemi na levou stranu a brankář už na tuto střelu nedosáhl. Asistence: Luiz Henrique.
63'
Z dalšího přímáku kopl dobrý pokus Isco, Rajković míč viděl a přesně zasáhl.
63'
Miranda zkusil dobrý centr do prostoru před brankářem, obrana hostů celou situaci zvládla a odvrátila hrozbu do bezpečí.
61'
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Luiz Henrique.
60'
ze hřiště odchází Giovanni González, přichází Pablo Maffeo,
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Dani Rodríguez.
58'
Přímák vyrazil Rajković pohotovým zákrokem, následnou dorážku zkusil Diao, ale povedený obranný zákrok předvedl Larin a odvrátil tak hrozbu, další pokus už šel mimo branku.
56'
Sánchez podrazil za velkým vápnem hráče Betisu a je z toho volný kop.
54'
Muriqi se za velkým vápnem dostal ke střele, ta končí nedaleko pravé tyče, ale Bravo nemusel zasahovat.
53'
Pérez byl chycen v ofsajdové pasti, vykopává tak Rajković od své svatyně.
51'
Fotbalisté v červeném se teď ze své poloviny dostali na půlku Betisu, z pravé strany přišla z dálky střela, ale branku nijak neohrozila bylo to hodně nepřesné zakončení.
49'
Pérez fauluje a míč tak bude rozehrávat Mallorca.
47'
Isco šel na další roh, obrana hostů se tentokrát ubránila.
46'
ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Sergi Darder.
46'
Je za námi první půle, která už v první deseti-minutovce přinesla Realu vedení 1:0, kdy se trefil José. Ve 32. minutě sice vyrovnala Mallorca, ale rozhodčí nakonec gól neuznali, protože hráč stál v jasném ofsajdu. Na konci 1. poločasu dostal za nepříjemný zákrok druhou žlutou Omar Mascarell a hosté tak budou dohrávat v deseti hráčích v poli. Uvidíme, zda tuto početní výhodu domácí zužitkují.
Druhý poločas začne přibližně v 17 25.
45+5'
45+3'
Isco vybojoval roh, hosté se ubránili.
45'
Hlavní sudí nastavuje 4. minuty.
45'
Na středovém kruhu došlo k faulu, který sudí vyhodnotil jako nepřiměřený a hosté budou druhý poločas dohrávat v deseti bez Omara Mascarella.
44'
Hostující tým drží hru na svých kopačkách na půli soupeře.
42'
Tentokrát se na půli hostů provinil hráč v zeleno-bílém, vykopávat bude Rajkovič.
40'
Hráči v červeném dresu rozehrávají ze své poloviny hřiště.
38'
Po dalším pokusu se po hlavičce dostal znovu k zakončení hráč domácích, ale míč poslal asi půl metru od tyče.
37'
Real vybojoval rohový kop, toho se ujal Isco, hosté tlak odrazili.
35'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Cyle Larin).
34'
Po souboji o hru padl na zem další hráč domácích a sudí nařizuje volný kop, z něj šel míč do velkého vápna, ale byl tam u něj dříve hráč Mallorky.
32'
Mallorca díky střele Muriqiho vyrovnává, ale nakonec tento gól neplatí, protože hráč v červeném dresu stál v jasném ofsajdu.
29'
Z pravé strany si vybojovala Mallorca rohový kop, ale branku tentokrát nijak neohrozila a míč mají znovu domácí.
28'
Na druhé straně se za vápnem dostal k zakončení Sanchez, Bravo si připsal lehčí zákrok a vyráží na roh.
27'
Další pokus z domácí kopačky šel po přihrávce do vápna nedaleko levé tyče.
26'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Omar Mascarell).
25'
Centr do nebezpečného prostoru, do zakončení hlavou se dostal Muriqi míč šel těsně nad břevno.
24'
Mallorca se dostala na chvíli na své půlce ke hře, přišla dlouhá nahrávka, u ní byl jako první obránce Betisu a v držení míče jsou znovu domácí hráči.
20'
Po dalším souboji u outové čáry u středu hřiště po kontaktu spadl na trávník hráč v zeleno-bílém, domácí získávají balon a budou znovu rozehrávat.
18'
Nahrávka na domácí klec, rozehrává od ní Bravo na nejbližšího spoluhráče.
17'
Volný kop tentokrát rozehrává domácí mužstvo.
16'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Martin Valjent).
14'
Faul od hostujícího hráče u středové čáry, rozehrává Real Betis.
7'
Real Betis právě vstřelil branku! Domácí se hned z první šance dostávají do vedení 1:0, kdy po přihrávce z levé strany se do prostoru před svatyní dostal JOSE WILLIAN a přesnou střelou do spodní části otevírá dnešní skóre. Asistence: Juan Miranda.
4'
Na druhé straně se dostal k míči Betis, skluz hráče v červeném dresu však překazil tuto akci a míč mají hosté.
2'
Po faulu domácího hráče, kdy svému soupeři dal loktem do hlavy a obdržel hned v první minutě žlutou kartu byl nařízený volný přímý kop pro Mallorcu, ale střela do velkého vápna našla jen obranu Realu.
1'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Germán Pezzella).
1'

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Riad (69. Carvalho), Miranda – G. Rodríguez, M. Roca – Diao (61. Henrique), Isco, A. Pérez – José (69. Ezalzúlí).
Náhradníci: R. Silva – Abner, Altmira, Guardado, B. Iglesias, Rodri, Ruibal, Sabaly.
Trenér: Manuel Pellegrini

RCD Mallorca: Rajković – G. González (60. Maffeo), Valjent (46. Darder), Nastasić, Raíllo (C), J. Costa – Ant. Sánchez (60. D. Rodríguez), Mascarell, S. Costa – Larin (69. Morlanes), Muriqi (82. Prats).
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, Lato, Llabrés, Ndiaye, Van der Heyden.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Miguel Angel Ortiz Arias (Esp).
Real Betis v první listopadové sobotě na svém trávníku přivítá Mallorcu ve 12. kole, úvodní výkop je plánován na 16 15 hod.

Real Betis

Z 11. odehraných utkání mají na svém kontě 4 výhry, 5 remíz a 2 prohry, vsítili 14 gólů a 15 jich dostali. V tabulce se nachází na průběžném 8. místě se 17 body, stejně má i Vallecano na 7. postu a 9. Las Palmas.

Nebudou hrát: Bartra.

RCD Mallorca

Hostující tým má ze stejného počtu odehraných kol na svém kontě 1 výhru, 6 remíz a 4 prohry, dali 12 gólů a obdrželi jich 16. Celkově jsou až na 16. místě s 9 body, stejný počet má i Alavés, ten je těsně 1 příčku nad sestupovým pásmem. Na 15. pozici je Cádiz a 14. Sevilla, oba celky mají jen o 1 bod víc než právě Mallorca.