La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Vallecano - 2. září 2023   21:00

Real Betis
53' José
1:0
(0:0)
Real Betis
R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Felipe, Miranda (46. Vinícius) – G. Rodríguez (46. Guardado), Isco (90+2. Altmira), M. Roca – Ro. Sánchez (76. J. Cruz II), José (76. B. Iglesias), A. Pérez.
Fernandes, Vieites – Riad, Sabaly, Bartra, D. Pérez.
Muňiz – Fernándezová, Blanco
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino (78. Falcao) – Nteka (78. Bebé), Ciss (64. K. Pérez), Valentín (C), Á. García – de Tomás (59. Camello), Palazón (64. De Frutos).
Cárdenas – Chavarría, D. Méndez, U. López, Mumin, Pascual, Ratiu.

Po nevýrazném prvním poločase Real Betis nakonec zaslouženě poráží Rayo Vallecano 1:0 brankou Williana Josého z volného kopu. Domácí měli po přestávce výraznou převahu a mnohem více příležitostí, žádná další už se ale neujala.
90+6'
90+6'
Po centru De Frutose Lejeune nepřesně zakončoval přes hlavu, ještě před tím se ale odpoutal nedovoleným způsobem.
90+4'
Tentokrát Borja Iglesias běžel naprosto osamocen na Dimitrievskiho, místo střely volil ještě přihrávku Cruzovi před prázdnou branku, ten ji ale přestřelil! Iglesiasovi je ale zpětně máván výrazný ofsajd.
90+3'
Ještě jedna velká šance domácích! Altimira na levé straně pokutového území uvolnil Borju Iglesiase, jehož střílenou přihrávku nedokázal zblízka propasírovat přes Dimitrievskiho Juan Cruz!
90+2'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Isco, přichází Sergi Altmira.
90+2'
Isco si při pokusu o kličku vynutil faul Óscara Valentína.
90+1'
Rozhodčí Alejandro Muňiz Ruiz oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Juan Cruz se dokázal uvolnit v pokutovém území, pak s pomocí teče Álvara Garcíi mířil mimo hostující branku a marně se u rozhodčích dožadoval rohu za soupeřovu teč.
88'
Z rychle rozehraného rohu De Frutosem se hosté nedokázali nijak prosadit.
87'
Jorge De Frutos dostal výbornou přihrávku za domácí obranu, ovšem selhal při zpracování míče, pak jeho pas před branku srazil Luiz Felipe na rohový kop.
86'
Další žlutou kartu dostává Kike Pérez.
85'
Marc Roca dostává žlutou kartu za taktický faul na Bébého ve středu hřiště.
83'
Ayoze Pérez se uvolnil na levém křídle, pak ale nepřesně centroval.
81'
Útočná snaha Raya končí odmávaným ofsajdem Álvara Garcíi u levé postranní čáry.
79'
Lejeune vystřelil z dobrých pětatřiceti metrů a Rui Silva jeho střelu neudržel, míč mu vypadl přímo před něj, dorážející Falcao se k němu ale neprodral. Nutno však dodat, že v případě gólového zásahu by mu byl máván ofsajd.
78'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Bebé.
78'
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Radamel Falcao.
77'
To mohl být nástup Borjy Iglesiase! Ayoze Pérez jej našel na levé straně pokutového území, čerstvý útočník pak z ostrého úhlu pálil do tyče.
76'
Střídání se zhruba o minutu protáhlo, neboť Willian José si ještě sedl na trávník, aby byl ošetřen.
76'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Borja Iglesias.
76'
ze hřiště odchází Rodrigo Sánchez, přichází Juan Cruz.
74'
Isco měl v pokutovém území Raya míč na dlouhou nohu, blíže k němu pak měl Aridane Hernández.
73'
Jorge De Frutos se povedeným pasem snažil najít před brankou nabíhajícího Álvara Garcíu, ten ale v plném běhu nedokázal přesně zakončit.
71'
Abner Vinícius byl faulován při přechodu středové čáry De Frutosem.
70'
Pohotovou střelou se do balónu opřel Camello, ovšem i v tomto případě mohl Rui Silva zůstat v klidu, míč mu znovu mířil přímo do náruče.
68'
Velmi nepovedená střela Sergia Camella doskákala vedle domácí branky, odkopu do branky se ujme Rui Silva.
68'
Po hostující ztrátě míče se Betisu povedlo přečíslit soupeře, finální přihrávka Williana Josého ale mířila zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.
68'
Do dalšího zakončení Betisu se dostal Rodri, mířil ale jen do připraveného Dimitrievskiho.
66'
Centr Álvara Garcíi od rohového praporku sice našel Lejeuna, ten ale zakončoval jen do náruče Ruie Silvy.
65'
Jorge De Frutos při prvním zapojení do hry vybojoval rohový kop pro Rayo.
64'
ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Kike Pérez.
64'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
63'
Chystají se další dvě změny v sestavě Vallecana, do hry by měli přijít Kike Pérez a Jorge De Frutos.
62'
Willian José se v pokutovém území natlačil před Aridaneho Hernándeze, pak padl k zemi, penaltu si ale nevymodlil.
61'
Rodriho centr sice našel Luize Felipeho, ten však v těžké pozici zakončoval výrazně vedle hostující branky.
61'
Právě Rodri v souboji s Espinem vybojoval rohový kop pro Betis.
60'
Na trávníku jsou nyní dva klíčoví muži španělské jedenadvacítky, která v červnu došla do finále mistrovství Evropy, hrají proti sobě Rodri Sánchez a Sergio Camello.
59'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
58'
Hned dvě žluté karty pro hosty, Isi Palazón ji dostává za faul ve středu hřiště, Raúl de Tomás pak za odkopnutí míče.
55'
Palazónův nákop do pokutového území se neujal, následně za hru rukou dostává žlutou kartu Alfonso Espino.
55'
Po faulu Guardada na Nteku budou hosté rozehrávat na útočné polovině.
53'
Real Betis právě vstřelil branku! WILLIAN JOSÉ svoji střelu z volného kopu neumístil úplně stoprocentně, ovšem nasměroval ji natolik prudce, že na ni brankář Dimitrievski nedosáhl a poprvé rozbouřil stadión Benita Villamarína!
52'
Ayoze Pérez byl faulován při kličkování u pokutového území, následovat bude volný kop z velmi nebezpečné pozice.
50'
Isco byl při individuálním průniku zprvu faulován, rozhodčí Muňiz mu ponechal výhodu, při následném ataku na Isca už ale pískáno nebylo.
49'
Po rohovém kopu se o nepřesný akrobatický pokus pokusil Willian José.
48'
První obrovská šance zápasu! Isco dostal výbornou kolmici do pokutového území, pak jeho střelu Dimitrievski dokázal konečky prstů vytáhnout na tyč!
46'
Rayo po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Andrés Guardado.
46'
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.
46'
První poločas, odehraný za silného vytrvalého deště, přinesl zejména velký boj ve středu hřiště s minimem příležitostí, skóre tak zůstává bezbrankové.
45+2'
45+2'
Po rychlé Rodriho rozehrávce ale Bellerín svůj centr vůbec nezvládl, pak z dálky pálil velmi nepřesně Joan Miranda.
45+2'
Rodri byl faulován při průniku útočnou polovinou, v samém závěru prvního poločasu bude Betis zahrávat standardní situaci.
45+1'
Rozhodčí Alejandro Muňiz Ruíz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Teď už za faul na Rodriho dostává Álvaro García.
44'
Palazónův centr si pohlídal zatím jistý Rui Silva. Toho pak fauloval Raúl de Tomás, což těžce nesou domácí fanoušci, kteří si přejí žlutou kartu také pro hostujícího útočníka.
43'
Rodrimu byl pískán faul v blízkosti laviček, Guido Rodríguez pak zlostně nakopl míč daleko k brance, což je ohodnoceno žlutou kartou.
42'
Na přetažený centr Rodriho si naskakovali Miranda s Willianem Josém, ovšem vzájemně si překáželi a Vallecano se tak ubránilo.
41'
Rodri se dravě prohnal po pravé straně, pak přes Guida Rodrígueze dostal míč k Ayozemu Pérezovi, jenž zblízka nedokázal překonat Dimitrievskiho.
39'
Rozhodčí Muňiz Ruíz se značným zpožděním odpískal ruku Ayozeho Péreze, hosté rozehrávají ze středu hřiště.
38'
Ayoze Pérez si na levé straně pokutového území posunul míč na pravačku, pak velmi nepřesně pálil.
38'
Mirandův centr byl sražen za postranní čáru, domácí obránce se sám ujme autového vhazování.
36'
Isi Palazón byl faulován ve středovém kruhu, i nadále jsou mírně aktivnějším týmem hosté.
34'
Po Pezzellově ošetření se může ve hře pokračovat.
33'
Randy Nteka dalekonosnou pumelicí sestřelil Germána Pezzellu, jehož trefil přímo do hlavy.
33'
Hosté si pozvolna přihrávají ve středu hřiště, dopředu se moc neženou. V zápase se toho obecně zatím moc neděje.
31'
Stole Dimitrievski ohromně zaváhal při centru Mirandy, kdy mu míč vypadl, a měl velké štěstí, že v jeho blízkosti nebyl žádný domácí hráč.
29'
Při Palazónově kolmici na Balliua byl adresát přihrávky přistižen v ofsajdu.
29'
Publiku se nelíbí odpískaný faul Ayozeho Péreze na Palazóna, hosté budou rozehrávat z blízkosti středové čáry.
27'
Hosté pozvolna rozehrávají z vlastní poloviny, za pískotu fanoušků je u míče Stole Dimitrievski.
25'
V posledních minutách se hraje prakticky jen ve středu hřiště, hra je zatím velmi opatrná.
23'
Palazón napřáhl z velké dálky, se skákavou střelou si Rui Silva poradil.
20'
Palazón byl faulován u rohu vlastního pokutového území, rozehrávat může brankář Dimitrievski.
18'
Isi Palazón už mohl vyslat další centr ze standardní situace, hosté se mu ubránilli.
16'
Hostující fotbalista musí být po Mirandově zásahu ošetřen.
15'
Joan Miranda zasáhl loktem do obličeje Ivána Baillua, za což si oprávněně prohlíží žlutou kartu, byť se mu to vůbec nelíbí.
14'
Z velké dálky se pokusil zahrozit Joan Miranda, jeho střela ale prosvištěla vedle branky Stoleho Dimitrievskskiho.
12'
Hector Bellerín velmi dlouho držel Álvara Garcíu, rozhodčímu Muňizovi odpískání faulu nějakou chvíli trvalo.
11'
Rayo se pokusilo zahrozit kolektivní souhrou na pravé straně, Raúl de Tomás ale přihrával rozběhnutému Bailluovi do jasného ofsajdu.
9'
Raúl de Tomás se pokusil zahrozit z ostrého úhlu, mířil ale jen do připraveného brankáře Silvy.
7'
Po nepřesné přihrávce hostů se do držení míče dostal znovu Betis.
5'
Centr Isiho Palazóna se neujal a už se znovu hraje ve středu hřiště.
4'
Bellerín zasáhl rukou do obličeje Álvara Garcíu, hosté budou zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
3'
Bellerín dostal příliš dlouhý pas k postranní čáře, vhazovat mohou hosté.
3'
Úvodní desítky sekund se odehrávají výhradně ve středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujal Betis a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Alejandrem Muňizem Ruízem přivádí fotbalisty na hrací plochu zaplněného stadiónu, zahajovací výkop se pomalu blíží.

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Felipe, Miranda – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Ro. Sánchez, José, A. Pérez.
Náhradníci: Fernandes, Vieites – Altmira, Vinícius, Guardado, J. Cruz II, Riad, Sabaly, B. Iglesias, Bartra.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino – Nteka, Ciss, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Palazón.
Náhradníci: Cárdenas – Camello, Bebé, De Frutos, Falcao, Chavarría, D. Méndez, U. López, Mumin, Pascual, K. Pérez.
Rayo Vallecano

Rayo mělo velmi úspěšná úvodní dvě kola, když ze dvou zápasů na hřištích soupeřů v Almeríi a Granadě dokázalo přivézt plný počet bodů za shodné výhry 2:0. V premiérovém domácím zápase sezóny si ale uřízlo mimořádnou ostudu, když od Atlética Madrid schytalo hned sedm branek!

V souboji s Atléticem chyběli José Pozo a Andrés Martín, oba zřejmě budou chybět i dnes. Do základní sestavy by se pak mohli dostat Randy Nteka a Jorge de Frutos, kteří proti Atléticu vyběhli na trávník jen z lavičky náhradníků.
Real Betis

Betis se loňským šestým místem kvalifikoval do Evropské ligy a při včerejším losu základní skupiny mu byli přisouzeni kromě Sparty také Rangers a Aris Limmasol.

V úvodu této sezóny měl Betis skutečně velmi těžký los, ve výsledku z dosavadních tří kol uhrál čtyři body, když nejdříve vyhrál 2:1 ve Villarrealu brankou ze samého závěru nastaveného času, pak v domácím prostředí remizoval bez branek s Atléticem Madrid a zatím naposledy prohrál 2:4 v Bilbau. Utkal se tedy pouze ze soupeři z nejlepší osmičky uplynulé sezóny.

Trenéru Pellegrinimu chybí čtveřice důležitých hráčů, mimo hru jsou Luiz Henrique, Claudio Bravo, William Carvalho a Nabil Fékir.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání čtvrtého kola La Ligy, v němž čerstvý soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, Real Betis, vyzve Rayo Vallecano.

Tomu se na stadiónu Benita Villamarína dlouhodobě nedaří, naposledy se tu z výhry radoval před jedenácti lety, v srpnu 2012 tu vyhrál 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.