La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Villarreal - 10. března 2024   21:00

Real Betis
30' G. Rodríguez (Carvalho) • 45+2' José (Fornals)
2:3
(2:1)
Villarreal
40' Baena  (Sörloth) • 48' Papastathopoulos (vl.)  • 67' Sörloth  (G. Moreno)
Real Betis
R. Silva – Sabaly (88. Ezalzúlí), Papastathopoulos, Riad, Miranda (88. Busto) – G. Rodríguez (78. M. Roca), Carvalho (78. Cardoso) – Fornals (69. A. Pérez), Fekir (C), Ávila – José.
Vieites – S. Altimira, Diao, Rodri, Pleguezuelo, N. Mendy.
Hernández – Naranjo, Méndez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
47 711 diváků
Villarreal
Jörgensen – Femenía (90. Y. Mosquera), Bailly, Mándí, A. Moreno – B. Traoré (74. Achúmáš), Comesaña (81. Capoue), Parejo, Baena (74. Cuenca) – G. Moreno (C) (74. Coquelin), Sörloth.
Reina – Trigueros, Go. Guedes, Morales.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:17.
Fotbalisté Villarrealu nakonec povezou ze Sevilly tři body! Domácí vedli po poločase 2:1, ovšem po změně stran se dařilo lépe Žluté ponorce. Hned ve 48. minutě si vstřelil nešťastný vlastní gól Sokratis Papastathopoulos. Rozhodující moment pak přišel v 67. minutě, kdy si dlouhý míč zpracoval Gerard Moreno. Ten následně poslal do šance Alexandera Sörlotha, jenž se nemýlil. Krátce poté přišel konflikt mezi hostujícím Albertem Morenem a domácím Ezequielem Ávilou, za který oba hráči uviděli v krátkém sledu dvě žluté karty. V závěru zápasu už žádný velký tlak bílozelených nepřišel a na výsledku 2:3 se tak již nic neměnilo.
90+10'
90+10'
Parejo posunul míč do strany k Achúmášovi a zápas končí.
90+9'
Sörloth si ještě došel pro faul před pokutovým územím soupeře. Provinil se Marc Roca. Tak ještě výhodná standardka pro Villarreal. Tohle zřejmě hosté v klidu dohrají.
90+8'
Abde Ezalzúlí fauloval u lajny zkušeného Étienna Capoueho. To je asi konec nadějím Betisu.
90+8'
Rozbíhá se poslední minuta nastavení. Villarreal navíc rozehrává z poloviny hřiště.
90+6'
Yerson Mosquera se s tím na pravé straně nepáral. Po zisku míče ho nakopl dopředu a bude se kopat od brány.
90+5'
Centr Fekira z rohového kopu však dolétl jen do rukavic Jörgensena.
90+5'
Po centru Fekira se nedostal k zakončení Ayoze Pérez. Po zásahu Cuenci tu však máme roh.
90+3'
Čas utíká a domácí se nemohou dostat do tlaku. Při absenci Isca chybí také Fornals, který hrál dobrý zápas, ale v 69. minutě byl vystřídán.
90'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Yerson Mosquera.
88'
Domácí vyměnili oba krajní beky. Abde Ezalzúlí je čisté křídlo, takže tady jde o jasné posílení ofenzivy.
88'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Abde Ezalzúlí,
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Pablo Busto.
86'
Domácí se momentálně mají problém přiblížit k bráně soupeře. Žlutá ponorka to hraje v posledních minutách dobře.
85'
Hosté vhazují na útočné polovině a to jim samozřejmě vyhovuje.
83'
Domácím se už bude rychle krátit čas. Alespoň o vyrovnání se však rozhodně snažit budou. To Villarreal asi nebude pospíchat.
81'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Étienne Capoue.
81'
Youssouf Sabaly si prvním dotekem srovnal míč na střelu z hranice šestnáctky. Ta mu ale vůbec nesedla.
80'
Roh domácích Villarreal ustál, nápor Betisu ale pokračuje.
79'
Miranda přetáhl centr z levé strany. Na zadní tyči se dostal k míči Ayoze Pérez, jehož nástřel si málem srazil do vlastní brány Eric Bailly! Nakonec je z toho roh.
79'
Hostující brankář Filip Jörgensen dostal žlutou kartu za zdržování hry.
78'
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Johnny Cardoso,
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Marc Roca.
78'
Youssouf Sabaly předal míč Ayoremu Pérezovi a nabíhal si z křídla dopředu. Jeho spoluhráč to však přehnal s razancí a Sabaly balón nedostihl.
76'
Čtvrthodina do konce řádné hrací doby. Domácí ztrácejí jeden gól.
74'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Francis Coquelin,
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Iljás Achúmáš.
72'
Už se snad vše zklidnilo a zase se bude moci hrát fotbal.
70'
Oba borci navíc pokračovali ve vyřizování účtů! Rozhodčímu došla trpělivost a oběma tak ukázal druhou žlutou kartu a tím i červenou! Dohrávat se tedy bude o deseti na obou stranách.
70'
Velké emoce na hřišti! Ezequiel Ávila fauloval Alberta Morena, který oplácel úderem do obličeje. Ávila tomu přidal, ale od Morena samozřejmě zbytečné. Oba fotbalisté dostali žlutou kartu.
69'
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Ayoze Pérez.
67'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí svou příležitost neproměnili a žlutí trestají! Dlouhý nákop si zpracoval pro sebe Gerard Moreno. Ten pak vysunul ALEXANDERA SÖRLOTHA, který přízemní ranou z levé strany prostřelil Ruie Silvu – 2:3.
66'
Velká šance domácích! Ezequiel Ávila se z levého křídla opět dostal ke střele. Jedovatý skákavý pokus vyrazil Filip Jörgensen před sebe a dorážet mohl Nabil Fekir, kterého však hostující gólman zázračně vychytal!
65'
Ezequiel Ávila si na levém křídle připravil míč na levačku a zkusil to z dálky. Mířil nad bránu hostujícího celku.
64'
Hosté hodně dlouho kombinovali a vyměňovali si krátké přihrávky. Nakonec se dostali až do blízkosti šestnáctky soupeře. Sörloth nahrál na pravé křídlo Bertrandovi Traorému, který to však nezvládl technicky a přišel o balón.
63'
Dobrý zápas hraje Pablo Fornals, který je na pravém křídle velmi aktivní.
61'
Hodina hry za námi. Ani jeden z týmů zatím nevystřídal.
59'
Pablo Fornals vytvořil zpětnou přihrávkou dobrou střeleckou pozici pro Ezequiela Ávilu, jehož střelu z hranice šestnáctky přizvedl nad bránu Eric Bailly! V opačném případě to mohla být klidně gólová rána.
59'
Nepovedený centr Alberta Morena z levé strany hřiště. Domácí budou vhazovat.
57'
Následný roh zahrával Dani Parejo. Domácí se po jeho centru ubránili.
56'
Tohle byla hezká akce hostí! Alexander Sörloth nahrál doprava Alejandrovi Baenovi, který našel krásným pasem před bránu nabíhajícího Gerarda Morena. Rui Silva se však proti němu rychle přesunul, dostal se blízko kanonýrovi Villarrealu a ten jej neprostřelil!
54'
Míč si naváděl do domácí šestnáctky Traoré. Tam spadl, na penaltu to ale ani náhodou nebylo.
52'
Nabil Fekir zahrával standardní situaci od levé postranní čáry. Hosté se dokázali ubránit.
51'
Bertrand Traoré unikal dopředu na pravé straně. Čistým skluzem ho odzbrojil Guido Rodríguez.
50'
Zápas není příliš bohatý na šance, přesto jsme viděli už čtyři góly.
48'
Hosté vyrovnávají! Gerard Moreno se dostal k centru z pravé strany. Před bránou ani nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, ale hráči Betisu si dali gól sami. Letící míč nedoskočil na přední tyči Guido Rodríguez. Balón tak spadl na rameno SOKRATISE PAPASTATHOPOULOSE, od kterého se odrazil za záda brankáře Silvy. Řecký stoper se na Rodrígueze vyčítavě podíval – 2:2.
48'
Dnešní utkání sleduje 47 711 diváků.
47'
Hra byla na chvíli přerušena kvůli nějakému incidentu v hledišti. Zřejmě tam byl pokus o vběhnutí diváka na hrací plochu, který byl ale rychle zpacifikován. Opět se pokračuje míčem rozhodčího.
46'
Do druhého poločasu se nastoupilo beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase vede Betis nad Villarrealem 2:1. Opatrný začátek rozčísl po půlhodině hry Guido Rodríguez, který se dostal před bránou k míči po standardní situaci a pohotově ho umístil k tyči. Žlutá ponorka přidala a ve 40. minutě srovnala trefou Alejandra Baeny, kterému nahrával před prázdnou bránu Sörloth. V nastavení však vrátil Betisu vedení Willian José, byť se ještě řešilo, zda se nahrávající Fornals nedostal s balónem už za brankovou čáru.
45+5'
45+5'
Už se hraje přes čas. Rozhodčí ještě něco přidá kvůli prostojům, které následovaly po druhém domácím gólu.
45+3'
Ještě se řešilo, zda Fornals stihl míč opravdu na hrací ploše. Platnost gólu ale byla potvrzena.
45+2'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí si berou vedení zpátky! Pablo Fornals na pravém křídle doběhl pas Williama Carvalha a někde od brankové čáry nacentroval na nabíhajícího WILLIANA JOSÉHO, který zamířil pod břevno – 2:1.
45+1'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
45'
K exekuci se nakonec postavil Willian José, který mířil do hlavy ve zdi stojícího Sörlotha.
44'
Santi Comesaña před vlastní šestnáctkou fauloval a bílozelení tak získali zajímavou standardní situaci.
43'
Hostům se tedy podařilo ještě do poločasu vyrovnat, což je pro ně rozhodně vítaná vzpruha.
40'
Gól platí a Villarreal tak vyrovnává! Na hranici ofsajdu přebral míč Alexander Sörloth, který postupoval sám na brankáře ještě společně s ALEJANDREM BAENOU. Svému spoluhráči balón nesobecky předložil před prázdnou bránu a Baena už to měl velmi snadné.
40'
Hosté vstřelili gól, ale asi to ještě bude řešit VAR. Bylo tam totiž hraniční ofsajdové postavení.
39'
Sokratis Papastathopoulos ve středu hřiště předskočil svého soupeře. Pak se navíc nechal faulovat.
38'
Bertrand Traoré si naváděl balón z pravé strany do středu k hranici pokutového území. V rozhodující chvíli však zapomněl míč za sebou.
37'
Nabil Fekir zahrál rukou a rozhodčí tak přerušil hru. Míč pro Villarreal.
37'
Rozehrával ho Pablo Fornals. Centroval na bližší tyč, kde byl připravený Alberto Moreno.
36'
Pablo Fornals přenesl hru doleva. Střela Juana Mirandy byla zablokována, následně však domácí získali roh.
35'
Žlutá ponorka se snaží rychle odpovědět na inkasovaný gól a zvyšuje aktivitu.
34'
Hosté přenesli hru doleva, kde byl Alexander Sörloth. Norský útočník si chtěl přehodit míč na pravačku, ale byl včas dostoupen a odzbrojen.
32'
Kiko Femenía byl volný na pravém křídle. Už byl v poměrně ostrém úhlu a tak chtěl zřejmě nahrávat. Technicky to však úplně nezvládl a poslal balón do náruče Ruie Silvy.
30'
Domácí zužitkovali standardní situaci po Traorého faulu a ujímají se vedení! Centr Pabla Fornalse propadl na zadní tyč. Tam hlavičkoval William Carvalho, který balón vrátil do ohně a GUIDO RODRÍGUEZ zamířil takovým halfvolejem k tyči po pravé ruce bezmocného Filipa Jörgensena.
29'
Bertrand Traoré dojel skluzem unikajícího Ezequiela Ávily a dostal za to žlutou kartu.
28'
Ten domácí rozehráli nakrátko a nic z toho nevytěžili.
27'
Nyní pustil Ávila tečovaný míč do zámezí tak, aby Betis zahrával rohový kop.
26'
Ezequiel Ávila se prezentoval centrem z pravé strany, který obrana Villarrealu odvrací.
24'
Po rohovém kopu hostí hlavičkoval na zadní tyči Alexander Sörloth. Míč ale směřoval do náručí brankáře Ruie Silvy.
23'
Willian José dohrál zbytečně ostře Santiho Comesañu. Hosté rozehrávají ze středu hřiště.
22'
Hostující Alejandro Baena byl nyní přistižen v ofsajdu.
20'
Zatím sledujeme opatrný zápas. Hra se odehrává spíše mezi šestnáctkami.
18'
Chadi Riad se snažil najít nákopem do levého křídla Ezequiela Ávilu. Ten nedokázal těžký balón zachytit na hřišti.
17'
Miranda zahrál míč do autu o napadajícího Bertranda Traorého. Pomezní však přisoudil aut hostům, což se hráčům Betisu vůbec nelíbí.
16'
Domácí nadále kontrolují míč. Schází ale zraněný Isco, takže může scházet finální přihrávka.
14'
Domácí startují další akci od brankáře Ruie Silvy.
12'
Ezequiel Ávila se prodral do pokutového území z levé strany. Zkusil míč nabídnout na zadní tyč, kam se ale nedostal spoluhráč včas.
11'
Eric Bailly byl opět za postranní čarou, kde se mu věnovali lékaři. Vypadalo to na nějaký problém s okem. Nyní je stoper z Pobřeží Slonoviny zase na hrací ploše.
9'
Hůře dopadl Bailly, ale i ten se po krátkém ošetření již zapojil do hry.
7'
Domácí byli v tlaku! Pablo Fornals se dostal k míči na hranici šestnáctky, ale trefil jen protihráče. Míč se odrazil doleva k Willianovi Josému, který centroval na zadní tyč, ovšem obrana Villarrealu byla znovu připravena. Hra je přerušena, protože na hrací ploše zůstali ležet oba stopeři hostí, tedy Ajsa Mándí i Eric Bailly.
7'
Penalto to ale nebude. Jen další roh.
6'
Po rohovém kopu spadl míč na ruku Daniho Pareja. Domácí to reklamovali a sudí Hernández signalizuje, že komunikuje s kolegy u videa!
5'
Pablo Fornals vyzval ke sprinterskému souboji Erica Baillyho. Ten ho běžecky stíhala vypíchl míč na roh.
4'
Youssouf Sabaly chtěl přihrávat na křídlo podél pravé postranní čáry. Míč však poslal až za ni a tak bude Villerreal vhazovat.
3'
Nyní se pískalo proti hostům. Dani Parejo nepříjemně dojel do Sokratise Papastathopoulose.
2'
Hosté zahrávali první roh. Centr Kika Femeníi domácí odvrátili. Následně se snažil uvolnit Alberto Moreno, ale před ním odpálil balón do bezpečí Ezequiel Ávila.
1'
Utkání rozehrála hostující Žlutá ponorka, která dělá čest své přezdívce dresy ve stejných barvách. Betis tradičně v bílozeleném.
1'

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Papastathopoulos, Riad, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho – Fornals, Fekir (C), Ávila – José.
Náhradníci: Vieites – S. Altimira, M. Roca, Diao, Rodri, Cardoso, Ezalzúlí, Busto, Pleguezuelo, N. Mendy, A. Pérez.
Trenér: Manuel Pellegrini

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Bailly, Mándí, A. Moreno – B. Traoré, Comesaña, Parejo, Baena – G. Moreno (C), Sörloth.
Náhradníci: Reina – Y. Mosquera, Trigueros, Go. Guedes, Cuenca, Achúmáš, Morales, Coquelin, Capoue.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Méndez.
První vzájemný zápas v úvodu této sezóny vyšel lépe Betisu. Ten na půdě Villarrealu zvítězil 2:1.
Real Betis (6. místo, 10 – 12 – 5, skóre 32:28, 42 bodů)
Betis má na kontě o deset bodů víc než jeho nedělní soupeř. V tabulce se nachází na šestém místě, které by znamenalo účast v Evropské konferenční lize. Z té nedávno andaluský celek vypadl, když v předkole play-off nestačil na chorvatské Dinamo Záhřeb. V rámci La Ligy Betis před týdnem podlehl 1:2 na půdě Atlética Madrid. Předchozí výsledky byly naopak vcelku dobré a svěřenci kouče Manuela Pellegriniho sbírali body poměrně pravidelně.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – D. Záhřeb 0:1 (KL)
Betis – Alavés 0:0
D. Záhřeb – Betis 1:1 (KL)
Betis – Bilbao 3:1
Atlético – Betis 2:1
Villarreal CF (12. místo, 8 – 8 – 11, skóre 43:49, 32 bodů)
Fotbalisté Žluté ponorky se nacházejí až ve druhé polovině tabulky. Problémy se záchranou už by mít neměli, ale také to rozhodně nebude na pohárovou Evropu. Z té mimochodem Villarreal dost pravděpodobně vypadne. Ještě je totiž ve hře v osmifinále Evropské ligy, ovšem vstoupil do něho čtvrteční vysokou porážkou 0:4 na půdě Marseille. Vedení klubu sáhlo v tomto ročníku už dvakrát k výměně trenérů. Po Quiquem Setiénovi a Pachetovi dostal v listopadu šanci staronový kouč Marcelino. Nutno říci, že v La Lize se momentálně jeho svěřencům docela daří. Neprohráli už sedm utkání v řadě, přičemž třikrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Naposledy doma porazili 5:1 Granadu.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Alavés – Villarreal 1:1
Villarreal – Getafe 1:1
R. Sociedad – Villarreal 1:3
Villarreal – Granada 5:1
Marseille – Villarreal 4:0 (EL)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Nedělní program 28. kola španělské La Ligy uzavře souboj Betisu s Villarrealem. Celku ze Sevilly patří v tabulce soutěže šesté místo a tam se bude chtít alespoň udržet kvůli účasti v evropských pohárech. Villerreal je aktuálně dvanáctý
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.