La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Girona - 10. února 2024   18:30

Real
6' Vinícius Júnior (Valverde) • 35' Bellingham (Vinícius Júnior) • 54' Bellingham (Vinícius Júnior) • 61' Rodrygo
4:0
(2:0)
Real
Lunin – L. Vázquez, Carvajal (C), Tchouaméni, F. Mendy (77. F. García) – Valverde, Camavinga, Kroos (70. Modrić) – Bellingham (57. B. Díaz) – Rodrygo (70. Joselu), Vinícius Júnior (77. Güler).
Arrizabalaga, Piňeiro – Ceballos, Ramón.
J. Munuera – D. Sevilla, M. Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Juanpe, Gutiérrez – I. Martín (70. Solís), A. García – Cygankov (70. Valery), Portu (46. Torre), Sávio – Dovbyk (70. Stuani).
Fuidias, Carlos – Artero, B. García, A. Martínez, Yaakobishvili.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 9:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:12.
V zápase o první místo v tabulce vítězí domácí Real Madrid a Girona si tak připisuje druhou prohru v La Lize v této sezóně. Real Madrid deklasoval Gironu 4:0 po gólu Vinicia, dvou gólech Bellinghama a gólu Rodryga po krásné sólové akci. Real Madrid tak odskakuje Gironě na rozdíl pěti bodů a upevňuje si první místo v tabulce. Jude Bellingham se navíc osamustatňuje na prvním místě tabulky střelců, když si připsal patnáctý a šestnáctý gól vrámci La Ligy. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a budu se na vás těšit zase někdy u top fotbalu. Na počtenou!
90+1'
90+1'
Joselu neproměnil pokutový kop poté, co trefil jen pravou tyč branky Gazzanigy. Zápas vzápětí hlavní arbitr utkání ukončil.
90'
Míč si bere Joselu.
90'
Ovšem teď spadl v šestnáctce mladý Turek Arda Güler a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík!
89'
Sávio jde k zemi ve vápně, ale rozhodčí mu ukazuje, aby vstával a penalta se tak pískat nebude.
88'
Joselu si naskočil na centr Vázqueze, ovšem jeho hlavička konči mimo branku Girony.
87'
Yan Couto vyzkoušel střelu levačkou, ovšem nevlezla se mezi tři tyče.
86'
Sávio se dostal za obranu a z brankové čáry dával pod sebe, ovšem Aurélien Tchouaméni dokázal dostat míč pryč z vápna.
85'
Eric García byl faulován na vlastní polovině po faulu Frana Garcíi a Girona může útočit.
83'
Brahim Díaz mohl skórovat, ovšem jeho střela na zadní tyč končí mimo.
83'
Fran García vyzkoušel střelu levačkou, ovšem rozvlnil pouze boční síť branky Gazzanigy.
82'
Brahím Díaz se nedostal k zakončení a poté byl navíc faulován Yan Couto. Pokračuje tedy girona.
81'
Faulován byl Camavinga a Real pokračuje na polovině soupeře.
80'
Teď však dopředu míří právě Los blancos, kteří zatím kombinují pouze mezi obránci.
79'
Girona drží míč na polovině Bílého baletu a snaží se vstřelit čestný gól.
77'
Poslední střídání Realu Madrid. Na hřiště přichází Arda Güler místo Vinícia Júniora a Fran García místo Mendyho.
76'
Ferland Mendy vidí žlutou kartu za faul na Sáviu.
76'
Po faulu na Sávia bude hrát celek z Katalánska.
75'
Camavinga vyráží do protiútoku a Real Madrid drží míč na polovině Girony.
73'
Girona kombinuje poblíž šestnáctky domácích.
70'
Dvojité střídání na straně Realu, trojité na straně Girony. Ze hřiště odchází Rodrygo, Kroos, Dovbyk, Mártin a Cygankov, místo nich přichází Joselu, Modrić, Stuani, Solís a Valery.
68'
Yan Couto vidí žlutou kartu po faulu na Camavingu.
67'
Cygankov vypálil, ovšem jeho střela byla zblokována Carvajalem, který hlavičkoval hlavu pryč z vápna a je otřesen.
66'
Brahím Díaz byl teď faulován a znova hraje madridský tým.
65'
Cygankov neprostrčil míč přes Camavingu, který hned poslal dopředu Rodryga, který však ztratil míč. Neprošel totiž přes Juanpeho.
64'
Girona pokračuje u míče. Postupným útokem se dostává dopředu.
63'
Tchouameni odvrátil míč a k zakončení se dostal Aleix García. Jeho střela však netrefila branku.
62'
Roh pro Gironu.
61'
Real Madrid právě vstřelil branku!
RODRYGO se prosazuje po sólovém běhu z vlastní půlky, kdy vypíchl míč Coutovi a sám prošel až na hranici vápna, odkud dostal míč do sítě. Gazzaniga byl absolutně bez šance.
60'
Aurélien Tchouaméni poslal centr na hlavu Rodryga, ten hlavičkoval do vrchní sítě branky Lunina.
59'
Opět útočí Real Madrid. Hráči v bílém kombinují okolo šestnáctky hostů.
57'
Dvougólový střelec Jude Bellingham opouští trávník a místo něj přichází Brahim Díaz.
54'
Vinícius nádherně prošel kolem dvou hráčů, vystřelil na zadní tyč, Paulo Gazzaniga dokázal vyrazit míč jen před sebe a JUDE BELLINGHAM si připsal svůj druhý gól po dorážce do prázdné branky.
53'
Andrij Lunin rozehrával dopředu a míč se už znova pohybuje v blízkosti vápna Girony.
51'
Bellingham zůstal ležet na zemi po faulu na jeho osobu a je ošetřován.
51'
Lunin vyboxoval centr Garcíi pryč z vápna a Real může pokračovat u míče.
50'
Iván Martín vybojoval alespoň roh pro Gironu.
49'
Girona se ubránila a jde do útoku.
49'
Přímý kop pro Real Madrid po faulu na Vázqueze.
48'
Real znova útočí.
47'
Šance pro Gironu! Miguel Gutiérrez dokázal předávat pod sebe, ale Lunin vyrazil míč mimo vápno.
46'
Girona vhazuje na vlastní polovině.
46'
O poločase Girona střídala. Místo Portua přichází Pablo Torre.
46'
Skončil nám první poločas šlágru 24. kola španělské La Ligy mezi Realem Madrid a Gironou. Real Madrid vstoupil do zápasu skvěle a hned v 6. minutě se zpoza šestnáctky prosadil Vinícius Júnior. Girona si nevypracovala v podstatě žádnou brankovou příležitost a připsala si za celý poločas pouze jedinou střelu. Real Madrid navýšil své vedení ve 35. minutě po gólu Juda Bellinghama. První poločas tak skončil poměrem 2:0 pro domácí, kteří by se tímto vítězstvím dostali do pětibodového trháku na čele tabulky. Uvidíme ale, jak dopadne druhý poločas.
45+4'
45+4'
Vinícius se dostal k zakončení levou nohou, ovšem netrefil branku.
45+3'
Real Madrid postupuje dopředu.
45+2'
Dovbyk si neporozuměl se spoluhráči a u míče je znova Real.
45+1'
Bellingham střílel levačkou z vápna, ovšem jeho střela skončila vysoko nad.
45'
Lucas Vázquez fauloval Miguela Gutiérreze a Girona bude mít míč na svých kopačkách.
45'
Yan Couto centroval před branku, ovšem Lunin si pro míč došel.
44'
Bellingham mohl do protiútoku, ovšem jeho nahrávka nenašla Rodryga.
44'
Yan Couto vybojoval autové vhazování a Juanpe vyváží míč na soupeřovu polovinu.
43'
Cygankova obral o míč Carvajal a Valverde přechází na polovinu Girony.
42'
Nyní fauloval Lucas Vázquez a ohrozit branku Realu můžou hosté.
41'
Viktor Cygankov fauloval Daniho Carvajala a hrát bude Bílý balet.
40'
Vinícius poslal opět vnějším nártem přihrávku před branku Girony, ovšem Paulo Gazzaniga zachytil míč.
38'
Portu fauloval Eduarda Camavingu a do útoku znova může jít Real.
37'
Camavinga ztratil míč a dopředu jde Girona.
35'
Vinícius poslal geniální přihrávku vnějším nártem na zabíhajícího JUDA BELLINGHAMA, ten si prvním dotykem poslal míč kolem vyběhnuvšího brankáře a uklidil míč do branky. Parádní akce Realu, který tak vede již 2:0.
35'
Míč do vápna nenašel hráče v černém dresu a od branky rozehrává Lunin.
34'
Camavinga fauloval a Girona bude mít možnost zahrát zajímavou standardní situaci.
33'
Artěm Dovbyk nedoskočil na centr Miguela Gutiérreze a míč prošel až do autu. hrát bude Real Madrid.
32'
Valverde poslal dopředu Rodryga, ten předal míč Bellinghamovi, ovšem mladý Angličan netrefil levou nohou branku Girony.
31'
Rodrygo byl však faulován Gutiérrezem a míč získal Real.
31'
Míč se však dostal k obráncům Girony, která míří dopředu.
30'
Bellingham byl faulován po zisku míče a Real může postupovat dopředu.
29'
Girona se postupným útokem dostává dopředu.
27'
Camavingovo předání pod sebe našlo jen Gazzanigu a ošetřován je teď Jude Bellingham po srážce s Garciou.
26'
Mendyho centr proletěl vápnem, zachytil ho Vázquez, ještě poslal míč pod sebe ale míč nenašel hráče v bílém.
25'
Dobře teď domácí vyjeli z těžké situace, kdy Girona vysoko presovala a dostali se dopředu. Vinícius dával pod sebe do vápna, ovšem nahrávka Vázqueze nenašla.
23'
Kroos nahrál Aurélienovi Tchouaménimu, ten sklepnul Valverdemu a ten poslal střelu kolem zdi na stranu brankáře, ovšem Paulo Gazzaniga dobrou střelu chytá.
22'
kapitán Juanpe vidí po tomto faulu i žlutou kartu.
21'
Eduardo Camavinga šel k zemi těsně před pokutovým územím Girony a Real Madrid bude mít k dispozici přímý kop z dobré vzdálenosti.
20'
Domácí dobře zahustili prostor před šestnáctkou a nepouští hráče Girony do šance.
19'
Rodrygo se nedostal k míči dostatečně brzo a k míči se dostávají hosté.
18'
Odkop od branky vybojoval Lucas Vázquez poté, co se míč odrazil od kolena Sávia do autu.
18'
Kombinace Bellinghama a Camavingy nevyšla a u míče jsou tak hosté.
17'
Aut pro Real Madrid.
16'
Hráči v bílém kombinují na polovině hostů.
15'
Střela Sávia skončila mimo a od branky rozehrává Lunin.
15'
Velmi vysoký presink Realu Madrid, který získal míč, ale Vinícius si míč dobře nezpracoval a hraje Girona.
14'
Domácí kombinují a snaží se dostat do palebné pozice.
13'
Camavinga zblokoval přihrávku na Dovbyka k Luninovi a zabránil Gironě ve skórování.
12'
Po střetu s Camavingou je ošetřován Yan Couto.
11'
Jude Bellingham vybojoval míč, předal ho Viníciovi a ten vyslal Rodryga dopředu, ovšem kapitán hostů Juanpe mu míč vypíchl.
10'
Hráči Girony kombinují na polovině madridského celku, ovšem nejsou schopní se dostat do vápna.
9'
Girona se dostala k míči a může postupovat dopředu.
8'
Artěm Dovbyk fauloval zezadu Toniho Kroose a Real Madrid může pokračovat dopředu.
6'
Federico Valverde předal míč VINÍCIOVI a ten poslal krásnou utaženou střelu na zadní tyč. Brankář Paulo Gazzaniga zůstal bez šance a Real Madrid vede 1:0.
5'
Kroos poslal dlouhý centr na Vázqueze, ten však nedokázal dostat míč na Rodryga.
4'
Aleix García ztratil míč a Bellingham rozjíždí protiútok.
3'
Valverde poslal míč dopředu, ale skončil jen v autu.
2'
Miguel Gutiérrez vhazuje poblíž vápna domácích.
2'
Girona kombinuje na polovině domácího Realu.
1'
U míče začínají hráči Girony v černých dresech.
1'
Ještě probíhá minuta ticha za zesnulou legendu Realu Madrid. Teď už však jdou hráči na samotný zápas.
Aktéři tohoto utkání společně s rozhodčími již přichází na trávník Santiaga Bernabéu.

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, Carvajal (C), Tchouaméni, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Piňeiro – Ceballos, B. Díaz, F. García, Güler, Joselu, Modrić, Ramón.
Trenér: C. Ancelotti

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Juanpe, Gutiérrez – I. Martín, A. García – Cygankov, Portu, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, B. García, A. Martínez, Solís, Stuani, Torre, Valery, Yaakobishvili.
Trenér: Michel

Rozhodčí: J. Munuera – D. Sevilla, M. Martínez.
Zdravím fanoušky španělského fotbalu! Čeká nás šlágr kola a souboj o první místo mezi celkem z Madridu a z Katalánska, ovšem nejde o souboj Realu Madrid a Barcelony, nýbrž Realu Madrid a letošního překvapení Girony. Jak už jsem zmínil, celkům patří první a druhé místo v tabulce španělské La Ligy. Real je v čele s 58 body, Girona ztrácí na Bílý balet body dva. Real Madrid je ve skvělé formě. V La Lize prohrál v této sezóně pouze proti Atléticu Madrid, se kterým taktéž prohrál v domácím poháru. Girona taktéž prohrála v této sezóně v La Lize jen jednou a to právě proti Realu Madrid na domácí půdě 0:3. Uvidíme jak dopadne tento zápas na Santiagu Bernabéu, který rozhodne, jestli na prvním místě zůstane domácí Real nebo se před něj dostanou hosté ze Girony. Zápas začíná v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.