La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Mallorca - 3. ledna 2024   19:15

Real
78' Rüdiger (Modrić)
1:0
(0:0)
Real
Lunin – Carvajal, Rüdiger, Tchouaméni, F. García – Valverde, Modrić (C) (86. Ceballos), Kroos (68. Joselu), Bellingham – Rodrygo (86. L. Vázquez), Vinícius Júnior (60. B. Díaz).
Arrizabalaga, Fr. González – A. Carrillo, Güler, Paz.
Muniz Ruiz
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
72394 diváků
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, Van der Heyden (46. Lato) – Ant. Sánchez (83. Ndiaye), Morlanes (73. Mascarell), S. Costa, Dan. Rodríguez (73. Darder) – Larin (73. Prats).
Greif, Cuéllar – Copete, M. Fernández, Llabrés, Lopez, Luna.

Je tu konec zápasu mezi Realem Madrid a Mallorcou. Domácí se dnes hodně natrápili, avšak na to se historie ptát nebude. Real Madrid vyhrál v dnešním duelu 1:0, když jedinou branku vstřelil v 78. minutě hlavou po rohovém kopu Antonio Rüdiger. Hosté měli překvapivě hodně šancí a nebyli rozhodně daleko od bodového zisku. Každopádně Real Madrid si připsal tři důležité body a může nyní v klidu sledovat souboj Girony proti Atléticu Madrid.
90+3'
90+3'
Fotbalisté Mallorky se v poslední minutě hry tlačí k vápnu Realu Madrid. Hostům se ale čas rychle krátí.
90+2'
Domácí rozehrávali další rohový kop, centr Ceballose ale zamířil přímo do rukavic Rajkoviče.
90+1'
Domácí sice pustili soupeře k zakončení, avšak míč šel hodně mimo a teď jsou to opět domácí, kdo je u balonu.
90'
Hosté se následně dostali k rychlému protiútoku, po kterém vybojovali rohový kop.
90'
Dani Ceballos svým pokusem trefil pouze zeď hostujících hráčů.
89'
Samuel Costa zahrál rukou na hranici vápna. Přímý kop pro domácí.
88'
Brahim Díaz si došel pro faul, to přesně domácím nyní vyhovuje. Budou kopat tak trochu zkrácený rohový kop.
86'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Lucas Vázquez.
85'
První centr hosté odvrátili. Pak se míč dostal znovu k Modričovi, který ho posunul na střed hřiště na Bellinghama, ten ale zamířil tvrdou ranou nad bránu.
84'
Rodrygo trefil zeď. Míč skončil v zámezí a následuje další standardka v podobě rohového kopu.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Amath Ndiaye.
83'
Jude Bellingham byl nyní faulovaný nějakých třiadvacet metrů od brány soupeře. Přímý kop pro domácí.
81'
Lato se pokoušel centrovat z levé strany, jeho pokus ale zblokoval Carvajal. Autové vhazování pro hosty.
80'
Teď jsou tedy na tahu hosté. Ti musí za každou cenu hrát nyní ofenzivně a musí se pokusit v závěru zápasu srovnat.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí si pomohli skvěle sehranou standardní situací! Rohový kop poslal do ohně Luka Modrič a hlavičkující ANTONIO RÜDIGER poslal balon přesně do prostoru spojnice břevna a tyče. Gólman Rajkovič neměl sebemenší šanci zasáhnout.
78'
Carvajalův centr musel na roh odvracet Giovanni González.
76'
Čas především pro domácí rychle běží. Stav 0:0 pochopitelně bude vyhovovat hostům.
74'
Domácí se snaží svého soupeře stále tlačit. Jenže pořád sledujeme opticky hodně vyrovnané utkání a nedá se říct, že by Real měl velkou převahu.
73'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Omar Mascarell,
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Sergi Darder.
70'
Hostující Maffeo nyní fauloval a dostává žlutou kartu.
69'
Obrovské šance Realu! Z levé strany technicky střílel Rodrygo a jeho povedené zakončení skvěle vyrazil gólman Predrag Rajković. Vyražený míč chtěl do brány vrátit Brahim Díaz, ale trefil jen tyč!
68'
To by měl změnil Joselu, který nahrazuje Toniho Kroose.
67'
Domácím se stále nedaří dostat se do takového tlaku, aby si vytvořili šance pro zakončení.
65'
Centr z pravé strany si před Bellinghamem pohlídal Predrag Rajković.
63'
Domácí hráči se až nyní konečně tlačí na polovinu soupeře. Hosté jsou ale znovu v dobrém defenzivním bloku.
61'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Matija Nastasić).
60'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Brahim Díaz.
59'
Tempo hry je ve druhém poločase rozhodně velmi zajímavé. Každopádně překvapivě jsou to stále hosté, kdo je o něco nebezpečnější.
57'
A další šance hostů! Přibližně na penaltovém puntíku se od obránce odpoutal Antonio Sánchez, jehož střela ale mířila vysoko nad. Zakončení to bylo velmi nepřesné, ale pozice velmi výhodná.
55'
A další náznak šance hostů naštěstí pro domácí přerušil hvizd rozhodčího, který viděl útočný faul na Kroose.
54'
A další velká šance hostů! Samuel Costa se opřel do odraženého balonu a jeho dělovku zpoza vápna zastavila tyč!
53'
Toni Kroos dobře obstřelil zeď, ale míč z jeho kopačky skončil jen metr nad břevnem.
52'
Manu Morlanes zahrál nechtěně rukou kousek za vlastním vápnem a bude z toho velmi výhodný přímý kop pro domácí. Pozice pro praváka, u balonu Toni Kroos.
51'
Centr do vápna nyní opět neudržel v rukavicích Lunin. Tentokrát je ale pískaný útočný faul a domácí si mohou oddychnout.
51'
Jude Bellingham nyní musel pomoci defenzivě. Po jeho zákroku je tu rohový kop pro hosty.
49'
Samuel Costa nyní předvedl velmi dobrý defenzivní zákrok, když přes nohu Modriče dokázal poslat míč do zámezí. Odkop od brány.
49'
Dnešní utkání sleduje 72394 diváků.
48'
Hosté vstoupili i do druhého poločasu hodně aktivně.
47'
Je jasné, že domácí budou muset ve druhém poločase něco změnit. Zatím ale trenér Carlo Ancelotti věří základní jedenáctce. Naopak Javier Aguirre jednu změnu udělal.
46'
ze hřiště odchází Siebe Van der Heyden, přichází Toni Lato.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:18.
Je za námi první poločas zápasu mezi Realem a Mallorcou. Kdo by to byl čekal, že blíže k vedoucímu gólu budou hosté. Ti se totiž v závěru poločasu dostali do dvou velkých šancí a nechybělo mnoho, aby jednu z nich proměnili. Domácí jsou sice hodně na balonu, avšak k přímému ohrožení brány soupeře se dostali jen jednou, když pěkně střílel Vinícius.
45+3'
45+3'
Andrij Lunin pak za následné protesty dostal žlutou kartu.
45+2'
Cyle Larin mohl nyní poslat hosty do vedení! Lunin prohrál souboj na malém vápně, nedostal se k míči a právě Larin mohl zakončit. Míč ale poslal těsně mimo!
45+2'
Centr od rohového praporku mířil na přední tyč, kde zasáhl Valverde.
45+1'
Překvapivě je tu rohový kop pro hostující celek.
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.
43'
Přímý kop zahrával Valverde, domácí ale tentokrát bránu soupeře neohrozili.
42'
Na druhé straně byl v dobré pozici faulovaný Rodrygo, balon budou mít domácí.
41'
Z ničeho nic se do velké šance dostali také hosté. Antonio Sánchez se dostal k hlavičce a za překonaným Luninem zadunělo břevno! Míč se pak odrazil na brankovou čáru a až poté zasáhl Lunin.
39'
Domácí jsou znovu u míče. Opět se blíží k vápnu soupeře a snaží se dostat do tlaku.
37'
Parádně zpoza vápna vypálil Vinícius a jeho krásnou ránu zastavil skvělým zákrokem gólman Predrag Rajković!
35'
Žlutou kartu za protesty po neodpískaném zákroku na Viníciuse dostal nyní domácí Rodrygo.
33'
Rodrygo bude ale v pořádku a může pokračovat ve hře.
32'
Nepříjemnost pro domácí. Ve středu pole se po nekontrolovaném pádu za pravé rameno drží Rodrygo a musí být ošetřovaný.
30'
Teď pro změnu Rodrygo poslal přihrávku na Viníciuse, který si navedl míč na pravou stranu a zkoušel zakončit doleva. Míč ale netrefil dobře a poslal ho hodně mimo.
29'
Predrag Rajković si opakovaně dává hodně na čas s rozehrávkou od vlastní brány, což se samozřejmě nelíbí fanouškům.
28'
Vinícius poslal balon na Rodryga, ten ale nedokázal balon dobře zpracovat a vůbec nevystřelil.
25'
Fran García to po přihrávce od Viníciuse zkusil zpoza vápna. Jeho rána ale neměla šanci na úspěch.
23'
Real Madrid není dnes tak dominantní, jak by asi potřeboval. Hosté zatím hrají na Estadio Santiago Bernabéu velmi důstojnou roli a drží bezbrankový výsledek.
21'
Domácí kopali Modričem rohový kop, k bráně soupeře se ale nedostali. Hosté balon odvrátili mimo vápno.
20'
První velmi zajímavou šanci měl domácí Vinícius Júnior. Ten si naběhl za obranu a ranou levačkou těsně minul vzdálenější tyč hostující brány.
18'
Hosté jsou samozřejmě zataženi do hlubokého defenzivního bloku. Nikam se neženou a čekají, s čím přijde Real Madrid.
16'
Bílý balet opět obléhá vápno soupeře, chybí tomu ale střelba a pokus o překvapivé zakončení.
14'
Čas rychle plyne a na první šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme. Domácí hodně drží balon, směrem k bráně soupeře ale zatím nevystřelili.
12'
Po Kroosově rozehrávce nakrátko se pokoušel střílený centr do vápna posílat Vinícius, jenže trefil jen obránce před sebou.
11'
Už to vypadalo, že se do šance dostane Rodrygo. Na hranici vápna mu balon ale na roh odkopl Samuel Costa.
9'
Domácí zatím jen přehrávají balon z levé strany na pravou. Ve středu pole, odkud nejsou nebezpeční.
9'
Ve středu pole byl u balonu Kroos. Ten svým pasem poslal balon na Carvajala, který ho okamžitě posunul na Modriče.
7'
Úvod je zatím opatrný. Je ale potřeba konstatovat, že hosté hrají hodně aktivně a tlak Realu se zatím nedostavuje.
5'
Carvajal ustál souboj s Danim Rodríguezem a bude z toho odkop od domácí brány.
3'
Od úvodních vteřin se hraje pořádně od podlahy. Především hosté hrají velmi agresivně.
2'
Dani Carvajal musel být dokonce ošetřovaný. Je ale již v pořádku a u balonu jsou domácí.
1'
Hned po výkopu hostující Van der Heyden tvrdě loktem zasáhl do hlavy Carvajala a hned je tu žlutá karta.
1'
Máme za sebou i hymnu bílého baletu a zápas může začít.
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Na straně domácích se po dlouhé době vrací do sestavy Vinícius Junior!

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Tchouaméni, F. García – Valverde, Modrić (C), Kroos, Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Fr. González – Ceballos, A. Carrillo, B. Díaz, Güler, Joselu, Paz, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, Van der Heyden – Ant. Sánchez, Morlanes, S. Costa, Dan. Rodríguez – Larin.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, Darder, M. Fernández, Lato, Llabrés, Lopez, Luna, Mascarell, Ndiaye, Prats.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Ruiz.
Mallorca mívá tradičně menší ambice než nejsilnější španělské kluby. Mužstvo z Baleárský ostrovů se chce hlavně vyhýbat sestupovým starostem, což samozřejmě platí i pro letošní sezonu. Mallorca je aktuálně na čtrnáctém místě tabulky se ziskem osmnácti bodů. Na sestupové příčky má aktuálně náskok pěti bodů, takže jakýkoliv bodový zisk z Estadio Santiago Bernábeu by byl příjemným bonusem. Navíc Mallorca má v posledních týdnech slušnou formu. V posledních pěti ligových zápasech ani jednou neprohrála, avšak je potřeba také dodat že z těchto pěti zápasů hrála čtyřikrát doma a získala v nich devět bodů za dvě výhry a tři remízy.
Real Madrid je v letošní sezoně zatím velmi úspěšný. Skupinou Ligy mistrů proplul bez ztráty bodů a daří se mu také v LaLize. Tam fotbalisty bílého baletu v pozoru udržuje nečekaná štika soutěže v podobě Girony, která má po osmnácti kolech na svém kontě stejný počet 45 bodů jako Real Madrid. Další tradiční konkurenti Los Blancos jsou se ztrátou na dalších příčkách – Barcelona a Atlético Madrid se dělí o třetí a čtvrtou příčku a na vedoucí dvojici ztrácejí sedm bodů.
Hezký středeční večer všem fanouškům španělského fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga neodpočívala ani během vánočních svátků nebo po Novém roce. Již v úterý byly na programu tři zápasy 19. kola a další porce čtyř zápasů se odehraje dnes. Jedním z nich bude i utkání mezi domácím Realem Madrid a hostující Mallorcou. Hrát se bude od 19:15 a velkým favoritem budou domácí, kteří zatím vládnou celé lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.