La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Almeria - 14. dubna 2024   21:00

Real Sociedad
32' Becker (Galán) • 59' Oyarzabal (Becker)
2:2
(1:1)
Almeria
30' Embarba  (Pubill) • 88' Embarba
Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Zacharjan (89. Pacheco), Zubimendi, Merino – Becker (70. Turrientes), Oyarzabal (C) (78. A. Silva), Barrenetxea (70. Kubo).
Ayesa, Marrero – Tierney, Elustondo, U. González, Odriozola, Olasagasti, Sadiq.
Díaz de Mera – Santaúrsula, I. Hernández.
Reale Arena (San Sebastián)
26 520 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill, Chumi, E. González, Langa – Robertone (C), Lopy (74. Baba) – L. Romero (46. Ramazani), Viera, Embarba – Baptistão (70. Lozano).
F. Martínez, Mariño – Montes, Centelles, Sanz, A. Pozo, M. Peña, Arribas, Koné.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 26 520 diváků.
Domácí tak berou jen bod a mohou doufat, že Osasuna v zítřejší dohrávce porazí Valencii. V příštím kole zamíří do Madridu, kde vyzvou na souboj Getafe, zatímco Almería má na programu duel s Villarrealem.
Máme hotovo, v Reale Areně se dnes večer urodil velmi zajímavý výsledek! San Sebastian měl proti Almeríi nakročeno k takřka povinnému vítězství poté, co jeho obrat dokonal po necelé hodině hry Oyarzabal, jenže v závěru mu tři body protekly skrz prsty. Zubeldia se po zbytečném faulu ve vápně odebral do sprch a nařízenou penaltu ve vyrovnávací zásah přetavil Embarba.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:8.
90+6'
90+5'
Domácí se chtěli ještě nejspíš naposledy protáhnout do útoku, přihrávka na křídlo na Kubu ale byla až moc dlouhá. Rozehrávat tedy bude Maximiano.
90+4'
Rozhodčí Díaz de Mera rychle uklidňuje vzplanuté vášně, žluté karty za neohrabaný souboj nyní vidí Martín Zubimendi (RSC) a Largie Ramazani (ALM).
90+3'
Robertone nezvládl souboj s Kubem a srazil ho na trávník, Sociedad získává standardku na straně.
90+2'
Pubill se chtěl protáhnout do útoku po pravém křídle, na dotěrného Turrientese ale nevyzrál.
90+1'
Remiro vzduchem zahrál míč na křídlo, Almería následně domácí výpad celkem rychle odrazila.
89'
Almería byla jen kousíček od dokonání obratu, tak to je něco neuvěřitelného! Ramazani se uvolnil v nebezpečné pozici v šestnáctce a zkusil zakončit na přední tyč, jenže těsně minul!
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Jon Pacheco.
88'
Almería právě vstřelila branku!
Reale Arena utichla, ADRIÁN EMBARBA nařízeným pokutovým kopem nepohrdl a ranou do středu brány překonává padajícího Remira! Je vyrovnáno, tohle bude ještě zajímavé – 2:2!
87'
Exekutorem penalty bude Adrián Embarba.
86'
Z klidného závěru se během pár sekund stává obrovské drama, bránící Igor Zubeldia (RSC) totiž po rychlé akci Almeríe zatáhl ve vápně za dres Lozana a hned vidí červenou kartu! Hosté mohou srovnat z penalty! To jsou věci!
84'
V zámezí se připravuje naskočit do hry Tierney, jeho spoluhráči mezitím pátrají po cestě k Maximianovi.
83'
Traoré odolal nepříjemnému pressu protihráče a včas zahrál balón dozadu na Remira, který jej obratem vzduchem poslal do bezpečí na střed hřiště.
82'
Embarba si vynutil faul, tentokrát se proti pravidlům provinil Merino. Uvidíme, jestli se hostům aspoň tentokrát podaří hru přesunout k Remirovi.
80'
Pomalu ale jistě míříme do finiše a zatím to na dramatický závěr nevypadá, Real Sociedad má hru plně pod kontrolou a nepouští své soky na balón.
79'
Turrientes sice s podivem kouká na hlavního rozhodčího, ale Robertoneho doopravdy srazil k zemi nedovoleně. Volný kop pro Almeríi u středové čáry.
78'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází André Silva.
77'
Balón znovu prosvištěl nad břevnem Maximianovy svatyně. Domácí náskok by mohl být výrazně vyšší, většina pokusů Sociedadu se ale do brány nevejde.
76'
San Sebastian si už delší dobu nevypracoval žádnou pořádnou šanci, což teď bude chtít jistě změnit z rohového kopu. Exekutorem bude Turrientes.
75'
Rozhodčí po dlouhé době vytáhl z kapsy kartu, kterou za svůj faul vidí Robin Le Normand (RSC).
74'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Iddrisu Baba.
73'
Pod další nepřesnou střelou domácích je podepsán Zacharjan, jehož zakončení zamířilo nad břevno.
72'
Domácí gólman byl po náročném zákroku chvíli ošetřován, už by měl být schopen pokračovat.
71'
Ale pozor, mohlo být vyrovnáno! Hostující obrana zaspala a Ramazani připravil nebezpečnou teč pro Lozana, se kterou si ale Remiro poradil!
70'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Anthony Lozano.
70'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Takefusa Kubo,
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Beñat Turrientes.
68'
Při nejbližší příležitosti do hry naskočí Takefusa Kubo. San Sebastian mezitím bez výraznějších komplikací ubránil volný kop a ujal se balónu.
67'
Vierovi se na křídle nabídl volný Embarba, který si po zachycení míče k sobě stáhl Traorého a donutil ho faulovat. Nařízena standardka pro hostující borce.
66'
Rojiblancos se po delší době protlačili před Remira, kterého ale ani tentokrát neprověřili.
65'
V Reale Areně panuje skvělá atmosféra, ač se jedná o jednu z početně slabších návštěv v této sezóně.
63'
Hra se od Oyarzabalova gólu drží výhradně na hostující straně hřiště, obrana Almeríe dostává zabrat.
62'
Zacharjanova přihrávka na Beckera byla až příliš dlouhá. Míč končí za bránou, Maximiano rozehrává.
61'
Jeden gól domácím evidentně nestačí, chtějí ještě pojistku a tlačí se dopředu. Almería nicméně zatím zvládá rozjeté protihráče vesměs držet na uzdě.
60'
Platnost zásahu po relativně krátké kontrole potvrdili i muži u videa, prověřoval se potenciální ofsajd Beckera. Restartu hry už vůbec nic nebrání.
59'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hostující defenzíva si vybrala slabou chvíli a hned za to pyká, Sociedad dokonává obrat a poprvé v zápase se ujímá vedení! Zubeldia vzduchem nasměroval míč na zadní tyč na Beckera, jenž jej obratem srazil na vzdálenější stranu svatyně na MIKELA OYARZABALA a ten jej lehce tečoval do brány. Pěkná akce – 2:1!
57'
Traoré rýsoval křižnou přihrávku na nabíhajícího Zacharjana, celou akci ale zhatil připravený hostující stoper a balón obratem vytěsnil za postranní čáru.
56'
Almería už celkem dlouho úspěšně drží míč na svých kopačkách, Remiro je ovšem současně bez práce. Obrana Sociedadu pracuje na plné obrátky.
55'
Viera krátkou přihrávkou přenechal míč Langovi, který si jej ale moc dlouho neužil. Takřka okamžitě se na něj totiž nalepil Zubeldia a odzbrojil ho.
54'
Barrenetxea ubránil protihráče na straně jen za cenu rohového kopu, Remiro musí zpozornět.
53'
Hostům se podařilo hru odtlačit blíže ke středu hřiště, Langa nyní provede outové vhazování.
52'
Sociedad stále tlačí. Mezi tři tyče hostující svatyně se nevešel ani projektil Zacharjana, Maximiano se po něm natahoval zbytečně a za chvíli bude odkopávat.
51'
Zubeldia chtěl dlouhým nákopem najít Beckera na středové čáře, jenže místo toho poslal míč sokovi.
50'
Barrenetxea z křídla zakončil hodně vysoko nad bránu, Maximiano tentokrát mohl zůstat v klidu.
49'
Oyarzabal se radoval jen pár vteřin, než ho nohama zpět na zem vrátil postranní rozhodčí! Jeho zakončení totiž předcházel ofsajd Galána, který mu na (neuznaný) gól přihrával!
48'
Domácí operují s míčem těsně před středovou čarou a snaží se najít nějakou slabinu v obraně Almeríe.
47'
Sociedad do druhého poločasu vstoupil aktivně. Zacharjan se prezentoval centrem, který ovšem nebyl moc přesný a nadělil Almeríi outové vhazování.
46'
ze hřiště odchází Luka Romero, přichází Largie Ramazani.
46'
První poločas je u konce, oba celky se vrací do kabin za vyrovnaného stavu. San Sebastian do utkání se suverénně posledním týmem tabulky vstoupil poněkud laxně, což po necelé půlhodině hry potrestal Embarba, pak se ale rychle probral, vyrovnal zásluhou Beckera a nadále tlačil na Maximiana. Další zásah už nicméně nepřidal. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:2.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+2'
45+2'
Nápor San Sebastianu málem vyvrcholil gólem, Barrenetxea ale z bezprostřední blízkosti brány balón nasměroval těsně vedle zadní tyče!
45+1'
Zacharjanův pozemní centr z nešikovného úhlu vyhořel na Maximianově natažené noze, od které se míč odrazil mimo dosah volného borce v bílomodrém.
44'
Závěrečné minuty se nesou plně v režii Sociedadu, hostům se teď nicméně povedlo domácí borce aspoň na chvíli vytlačit blíže ke středové čáře.
43'
Zubimendi vsadil na střelu z voleje a málem se mu to vyplatilo, prudká rána totiž lízla břevno! Maximiano měl tentokrát velké štěstí!
42'
Brankář Almeríe si s rozehrávkou dal načas a vysloužil si za to pískot z nepříliš zaplněných ochozů.
41'
Traorého centr spadl až k Maximianovi, který se na hraně malého vápna srazil s vysunutým Merinem. Rozhodčí přerušuje a nařizuje volný kop pro hosty.
40'
Sociedad se znovu tlačí do útoku, obrana Almeríe má v závěru dějství znovu plné ruce práce.
38'
Nebýt naprosto fantastické práce Maximiana, obrat by byl dokonán! Portugalský gólman vyrazil Galánovu střelu přesně do místa, kde číhal volný Becker, ale strážce hostující svatyně si poradil i s následnou dorážkou!
37'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Sociedad má hru pod kontrolou, nedaří se mu se ovšem na delší dobu znovu prokousat k Maximianovi.
36'
Poprvé se žlutí, za ostrý zákrok na středovém kruhu rozhodčí formálně varuje Luku Romera (ALM).
35'
Hraje se nahoru dolu, borcům v černém se už podařilo se soupeři více méně srovnat krok.
34'
Maximiano je pod nepříjemným tlakem, Beckerova trefa domácí patřičně nakopla. Opařené Almeríi by nyní mohl pomoci odpískaný ofsajd proti Realu.
33'
Sociedad chce co nejrychleji dokonat obrat a hned z následující akce získal další rohový kop.
32'
Odpověď se ale dostavila naprosto okamžitě, tak to je pro hosty facka jako hrom! Galán centrem z levého křídle nasměroval míč přímo do dráhy nedostatečně střeženého SHERALDA BECKERA, který vysunul nohu proti balónu a nasměroval ho přesně k bližší tyči brány Almeríe – 1:1!
30'
No tak pozor, tohle je velmi zajímavá zápletka! San Sebastian pyká za hodně bezkrvý výkon a Almeríi se daří celkem povedenou pasáž přetavit v gól zásluhou ADRIÁNA EMBARBY, jenž se po zachycení dlouhé přihrávky na středu odpoutal od Traorého, naběhl na hranu vápna a zakončil za vysunutého Remira – 0:1!
28'
Viera doufal, že jeho kontakt s protihráčem v šestnáctce bude na penaltu, ale opak je pravdou. Rozhodčího situace nechala chladným, hraje se dál.
27'
Domácí si zapisují další nedovolený zákrok, který byl tentokrát proveden v méně příjemné pozici. Almería má příležitost míč ze strany poslat do vápna.
26'
Robertone si při bránění míče vynutil faul Zacharjana, hosté tak budou mít klid na rozehrávku.
24'
Domácí stále sází hlavně na centry, které jim ale vůbec nevychází. Barrenetxeův pokus zblokoval Pubill, jenž pak odražený míč doběhl a odkopl pryč.
23'
Další domácí akci zastavuje faul Merina, Almería má šanci se po delší době přesunout vpřed.
22'
Ostrostřelec nakonec nákop přenechal Zacharjanovi, jehož vysoká nastřelená přihrávka proskákala kolem zadní tyče. Maximiano zůstal v klidu.
21'
Stojaté vody by mohla rozvířit domácí standardka, kterou bude z pravého křídla zahrávat Oyarzabal.
20'
Zrovna dvakrát pohlednou pasáž hry v Reale Areně nesledujeme, dění se drží na středu hřiště.
19'
Beckerovi ani tentokrát vzdušný pas před Maximiana nevyšel, Almería se vrací zpět na balón.
17'
Po velmi nepovedené domácí přihrávce do hostujícího vápna mohl dopředu vyrazit Baptistão, který byl ale u postranní čáry velmi rychle odzbrojen.
16'
Embarba, Baptistão a Lopy operovali na křídle. Jeden z nich pak nasměroval centr na zadní tyč na nabíhajícího Remira, ten se k němu ale nedostal včas.
15'
Sledujeme celkem dlouhou kombinaci borců v černém, kteří se pomalu prokousávají k Remirovi. Obranu Sociedadu zdolávají se značnými obtížemi.
14'
Další centr Beckera si tentokrát pohlídal hostující gólman, který jej schoval do svého náručí.
13'
Zubeldia operuje s míčem na středovém kruhu, San Sebastian hledá cestu zpět před Maximiana.
12'
Domácí mají jednoznačně více ze hry, ve statistice držení míče ovšem momentálně, možná trochu překvapivě, těsně vedou hosté – 54 % : 46 %.
11'
Pubill hlavou prodloužil Maximianův nákop na nabíhajícího Romera, kterého si ale pohlídal protihráč a odmítl ho pustit blíže k Remirově svatyni.
10'
Právě brankář Almeríe si po slabé teči Le Normanda stáhl míč do svých rukavic, zahlcení obránci v černých dresech si tak mohou na chvíli odpočinout.
9'
Hosté už v deváté minutě vypadají, že toho mají až nad hlavu. Sociedad se drží před Maximianem.
8'
Becker vysokým centrem hledal Oyazrabala, místo něj se ale k balónu jako první dostal Pubill. Maximiano bude za chvíli čelit dalšímu rohovému kopu.
6'
Rozehrávající Chumi se pokusil přihrávkou vysunout dopředu Embarbu, který ale nedokázal balón zkrotit. Velmi rychle se tak k němu vrátili domácí borci.
5'
Barrenetxea svůj skluz na křídle načasoval špatně, faulován byl Pubill. Volný kop pro hosty.
4'
Almería je hned zkraje utkání pod velkým tlakem. Oyarzabal pressem donutil Langu pro jistotu poslat míč na brankáře, který jej rozehrál na střed.
3'
San Sebastian se málem prosadil hned z prvního rohu! Kop na přední tyč v teč přetavil Merino, ale Maximiano zakročil nataženou rukou! Dorážet se ještě pokoušel Oyarzabal, ten si ovšem divoký míč nedokázal zpracovat včas.
2'
Traoré po křídle vrátil hru před branku Almeríe, jeho centr byl zblokován. Roh pro Real Sociedad.
1'
Domácí hosty velmi rychle zatlačili až k Maximianovi, který obratem odkopl balón zpět dopředu.
1'
Výkop obstará Almería, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na hrací plochu, domácí v modrobílých a hosté v černých dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Zacharjan, Zubimendi, Merino – Becker, Oyarzabal (C), Barrenetxea.
Náhradníci: Ayesa, Marrero – Tierney, Elustondo, Pacheco, U. González, Odriozola, Kubo, Turrientes, Olasagasti, A. Silva, Sadiq.
Trenér: Imanol Alguacil.

UD Almería: Maximiano – Pubill, Chumi, E. González, Langa – Robertone (C), Lopy – L. Romero, Viera, Embarba – Baptistão.
Náhradníci: F. Martínez, Mariño – Montes, Centelles, Sanz, A. Pozo, M. Peña, Arribas, Baba, Ramazani, Koné, Lozano.
Trenér: Pepe Mel.

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaúrsula, I. Hernández.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Isidro Díaz de Mera, který v San Sebastianu načne osmou desítku odpískaných střetnutí v LaLize. Jeho asistenty budou Diego Santaúrsula a Iván Hernández.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Papírové předpoklady sice hovoří jasně ve prospěch San Sebastianu, ten by ovšem Almeríi neměl podcenit. V prvním vzájemném zápase ho totiž pořádně potrápila: o úspěchu modrobílých rozhodly až góly Fernándeze a Zubimendiho v samotném závěru. První jmenovaný se, nutno podotknout, trefil z penalty.

11. 11. 2023: Almería – San Sebastian 1:3 (0:0)

Branky: 76. Arribas – 62. Oyarzabal, 90+1. C. Fernández (pen.), 90+5. Zubimendi (Elustondo).

Žluté karty: 27. Robertone (ALM), 50. Embarba (ALM), 90+2. Lopy (ALM) – 32. Sadiq (RSC), 45. Muñoz (RSC).

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 18:19.

UD Almería: Maximiano – H. Mendes, Chumi, E. González, Akieme – Lopy (90+5. Sanca), Robertone (C) (71. Melero) – Embarba (72. Lázaro), Arribas (87. Baba), Ramazani – Baptistão.
Hlavní trenér: Gaizka Garitano.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubimendi – Zacharjan (74. Cho), Turrientes (81. Olasagasti), Barrenetxea (46. Kubo) – Oyarzabal (C) (66. C. Fernández), Sadiq (46. Merino).
Hlavní trenér: Imanol Alguacil.
UD ALMERÍA (20. místo)
30 Z, 1–10–19, 28:60 (-32), 13 bodů

Almería se v předminulém kole po měsících trápení konečně dočkala první ligové výhry v této sezóně, když na Kanárských ostrovech uspěla těsně 1:0 zásluhou tahouna Baptistaa. Doma na ní ale pak nenavázala: po prvních deseti minutách duelu s Osasunou prohrávala už 0:2, přičemž konečné skóre bylo ještě o gól vyšší.

Fakt, že Rojiblancos spadnou o ligu níž, je jasný už delší dobu, i tak ovšem mají o co hrát: o čest. Stále je totiž šance, že navzdory až rekordně špatným výkonům neskončí poslední a mohou pod sebe poslat Granadu, od které je dělí pouhý bod. Překvapí dnes v Baskicku?

30 Z, 13–10–7, 43:31 (+12), 49 bodů

Sociedad do dnešního utkání půjde ve snaze si prodloužit svou aktuální vítěznou sérii, která čítá už tři utkání. Imanolovi svěřenci po vyřazení z Ligy mistrů potvrdili roli favorita v soubojích s Granadou (3:2), Cádizem (2:0) a zvládli i malé derby s Alavésem, které po gólu Pacheca předminulý víkend vyhráli 1:0.

San Sebastian si tak úspěšně drží průběžné šesté místo v tabulce, které by díky triumfu Bilbaa v Copa del Rey za momentální konstelace znamenalo postup do hlavní fáze Evropské ligy. Bude se z bodového zisku radovat i tentokrát a udrží si svůj náskok na sedmou pozici?

M. Zubimendi, B. Méndez, M. Merino – 4 branky
Příjemnou neděli u sledování LaLigy! Víkendový program španělské nejvyšší soutěže uzavře souboj v Basikicku, kde San Sebastian pohostí Almeríi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.