La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Getafe - 24. září 2023   14:00

Real Sociedad
2' Kubo (B. Méndez) • 61' Oyarzabal  • 66' B. Méndez  • 88' Oyarzabal (Merino)
4:3
(1:2)
Getafe
39' Aleñá  (Rico) • 45+5' Mayoral   • 90+2' Latasa  (Rico)
Remiro – Traoré, Zubeldia /C/ (83. Pacheco), Le Normand, Muñoz – Méndez, González (58. Zubimendi), Turrientes (58. Merino), Barrenetxea (68. Cho) – Kubo, Sadiq (58. Oyarzabal).
Marrero – Tierney, Odriozola, Olasagasti, Fernández, Silva, Magunazelaia.
Pulido – Escuela, Alonso
Reale Arena, San Sebastián
Getafe
Soria – Suárez, Mitrović, Alderete, Rico – Carmona (68. Arambarri), Dakonam /C/ (68. Greenwood), Maksimović, Aleñá (78. Lozano) – Mata (78. Rodríguez), Mayoral (46. Latasa).
Benito, Fuzato – Duarte, Álvarez, Angileri, Iglesias.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:24.
Domácí fotbalisté dokázali ve druhém poločase otočit skóre třemi góly a Getafe tak ani ve třetím vystoupení venku nebodovalo.
San Sebastian vedl hned od druhé minuty, za pasivní hru na údržbu jej však hosté ztrestali v závěru poločasu slepenými góly. Nakonec se také domácí dočkali penalty, na kterou navázali ještě po chybě brankáře Méndez a v 88. minutě zblízka Oayarzabal. Hostující Latasa stačil jen snížit, Baskové odehráli zbytek nastavení zkušeně a vítězství si nenechali proklouznout.
90+9'
90+8'
Další gólovou akci San Sebastianu zhatil zdvižený praporek, teď se však domácí pomoci z přenosového vozu nedočkají. Kubo byl v jasném ofsajdu, když posouval míč na Choa, jehož centr poté už zbytečně doklepl do sítě Oyarzabal.
90+7'
Modrobílí hrají na údržbu a u míče zůstanou i po dalším faulu napadajícího Arambarriho.
90+5'
Za vybojovaným míčem se hnal po levé straně Maksimović, je mu však pískán drobný přestupek a rozehrát míří nejpomalejším možným krokem Remiro.
90+4'
Arambarri brnkl o nohu rozběhnutého Kuba, domácí mohou trochu pošetřit čas.
90+2'
Getafe právě vstřelilo branku!
Úchvatný závěr v San Sebastianu, kde hosté ještě nevzdávají boj o body. Nakopávaný míč z kopačky Diega Rica do šestnáctky výborně zasáhl hlavou JUAN LATASA a o tyč ho dostal za záda zkoprnělého Remira.
90+1'
Na druhé straně pronikl snadno po křídle Rodríguez a jeho štiplavou křížnou střelu vyráží Remiro.
90+1'
Kubo unikl na pravém křídle, zpětný centr po zemi však šel přesně do mezery mezi nabíhající spoluhráče.
88'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Brais Méndez nádherně načechral míč za obranu a dva domácí hráči stáli zcela sami před brankářem. Mikel Merino přiťukl nezištně svému jmenovci a MIKEL OYARZABAL nemusel nijak spěchat, počkal si na pohyb brankáře a zavěsil k tyči. Pomezní chybně mával ofsajd, ale po zásahu VAR gól platí!
86'
Real Sociedad drží míč na útočné polovině, což mu naprosto vyhovuje.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází zraněný Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.
82'
Brais Méndez posílá výborně zahraný trestný kop levačkou přes zeď z 22 metrů těsně vedle.
81'
V blízkosti velkého vápna se provinil faulem Diego Rico.
78'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Óscar Rodríguez,
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Anthony Lozano.
76'
Na sklonku předposlední čtvrthodiny nemůže Getafe chytit tempo, rozkouskovaná hra svědčí po druhém obratu skóre domácím.
72'
Trestný kop následoval opakovaný pas před bránu San Sebastianu a zakončení Omara Aldereteho, mířící vysoko nad břevno.
71'
Merino kopl zezadu do lýtka Arambarriho, který se natahoval po míči na dlouhou nohu.
68'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mohamed-Ali Cho.
68'
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Mauro Arambarri,
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Mason Greenwood.
66'
Obrovská chyba brankáře Sorii, který vyběhl proti dlouhému autu, jenže pěstí míč promáchl, bránu nechal opuštěnou a BRAIS MÉNDEZ si z 12 metrů vychutnal zakončení hlavičkou na její střed.
64'
Damián Suárez pálí ze střední vzdálenosti asi dva metry vedle levé tyče.
61'
Autorem branky z pokutového kopu je MIKEL OYARZABAL. Na prudkou střelu k tyči si Soria sáhl, ale v cestě do sítě jí nezabránil.
60'
Sudí Pulido píská pokutový kop i na druhé straně! Stefan Mitrović setrvačností zajel do Braise Méndeze, který si zasekával míč v trestném území.
59'
Hráči San Sebastianu vybojovali rohový kop akcí po levém křídle.
58'
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Mikel Merino,
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Mikel Oyarzabal,
ze hřiště odchází Urko González, přichází Martín Zubimendi.
55'
Deset minut po přestávce uběhlo, domácí se zatím nedostávají do potřebného tlaku.
51'
Hlavičkovanou v šestnáctce Getafe ukončil pomezní rozhodčí zdviženým praporkem.
49'
Žlutá karta pro Getafe CF. Napomínán je Damián Suárez za snožku Barrenetxeovi.
47'
Trestný kop zakroutil na zadní tyč Méndez a v krkolomné pozici zakončil v předklonu vedle Turrientes.
47'
Suárez a po něm Carmona bodyčekovali z obou stran pronikajícího Barrenetxeu.
46'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Juan Latasa.
46'
Zápas v San Sebastianu začal pro domácí skvěle, po krásné Mendézově akci zavěsil už ve 2. minutě Kubo. Real Sociedad si však nic dalšího nevytvořil, jen pasivně bránil náskok a to se mu v závěru poločasu vymstilo. Hlavičkou srovnal Aleñá a v nastavení z pokutového kopu otočil skóre faulovaný Mayoral.
45+11'
45+9'
Le Normandovu kolmici pouštějí hosté za čáru.
45+8'
Lékař s masérem Getafe jsou v akci, čeká nás zřejmě rekordní nastavení první půle.
45+7'
Djené Dakonam naskakoval úplně nesmyslně do hlavičkového souboje a zboural vlastního spoluhráče Mayorala.
45+6'
Ted si Mayoral naběhl do Zubeldii a pro faul si šel příliš okatě, hraje se dál, ale domácí okamžitě míč nákopem do zámezí odevzdávají.
45+5'
Při pokutovém kopu nechal BORJA MAYORAL brankáře Remira vyskákat na čáře a zavěsil pod břevno doprostřed brány. Že by neměl faulovaný hráč kopat desítku, je jen pověra.
45+3'
A další žlutou si vysloužil za řeči také jeho spoluhráč Aihen Muñoz.
45+3'
Žlutou kartu za protesty dostává brankář Real Sociedadu Álex Remiro.
45+2'
Stadión oněměl, rozhodčí ukazuje na penaltovou značku po skluzu Le Normanda proti Mayoralovi. Domácí reklamují předchozí útočný faul Jaimeho Maty, podle rozhodčího bylo ale jeho počínání v pořádku a fauloval až v následném souboji domácí hráč.
45'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian. Brais Méndez podrazil Nemanju Maksimoviće, který musí být ošetřen.
43'
Real Sociedad doplatil na pasivní hru po brzkém vedoucím gólu a nyní musí opět nahodit motory, pokud nechce doma ztratit body. Méndezova akce však končí ztrátou míče a domácí se vracejí na půlící čáru.
39'
Na centr bývalého hráče San Sebastianu Diega Rica od levé postranní čáry naskočil CARLES ALEÑÁ a hlavou o zem zblízka překonává Remira, jenž si na míč jen sáhl.
39'
Hra se opět rozběhla ve formátu 10 na 10, Remiro se blýskl dvěma chladnokrevnými rozehrávkami nakrátko kolem napadajích hráčů Getafe.
36'
Na Kubův centr naskakovali Sadiq a Mitrović a nepříjemně se sťukli hlavami. K oběma hráčům míří zdravotnická pomoc z laviček.
34'
Pro další načechraný nákop Umara Sadiqa si doskočil Soria.
33'
Nemanja Maksimović hlavičkoval po rohu o zem do náruče Álexe Remira.
32'
Takřka od koncové čáry centroval Aleñá, do bránění se zapojil Kubo a srazil míč na roh.
30'
Sadiq hledal křížným pasem číhajícího Barrenetxeu, jeho úmysl však vystihl brankář Soria a stáhl si míč ze vzduchu.
29'
V přerušené hře se pošťuchují a prsí Dakonam s Méndezem, rozhodčí řeší jejich spor jen domluvou.
28'
Suárezův pokus o dlouhý nákop neprošel za domácí obranu.
26'
Domácí ho však nijak nevyužili, míč má ve své moci Soria.
26'
Unylou hru oživil rychlým výpadem Kubo, narazil si míč pěkně v pohybu s Barrenetxeou a odcentroval, odkopnutý míč padá vysokým obloukem za bránu a je to roh pro San Sebastian.
25'
Pod tlakem si Le Normand vypomáhá malou domů, Remiro okamžitě posouvá hru na lépe postaveného Muñoze.
23'
Uprostřed poločasu se hraje nezáživný opatrný fotbal mezi šestnáctkami.
21'
Robin Le Normand zakládá útok křížným pasem, který hosté odvracejí za postranní čáru.
19'
Žlutá karta pro Getafe. Diego Rico zezadu stáhl rukama k zemi Turrientese.
18'
Na odpískání penalty vleže a břiše marně čekal Turrientes. Střet s Mitrovićem byl tvrdý, ale ze strany srbského obránce čistý.
17'
Aihen Muñoz přišel o míč, Damián Suárez založil protiakci Getafe, které však brzy dochází dech.
14'
Ander Barrenetxea se pokoušel vymotat z obklíčení a byl podražen Alderetem.
12'
Domácí fotbalisté to hodně brousí, s nakopnutým lýtkem leží na trávníku pro změnu Carles Aleñá.
10'
Krátké oslabení Getafe končí, kapitán hostů to ještě zkusí po doošetření za postranní čarou rozběhat.
8'
Na trávníku leží v péči lékaře a maséra faulovaný Djené Dakonam.
6'
Diego Rico vyhrál hlavičkový souboj pro Jaimeho Matu, který byl faulován zezadu Traorém. Getafe však jen posílá dlouhý nákop do Remirových rukavic.
5'
Hosté s nevýrazným útokem narazili a míč volně klouže k brankáři Remirovi.
2'
Brais Méndez se hraničně, ale podle rozhodčího v souladu s pravidly prosmýkl Nemanjovi Maksimovićovi a svůj výpad ozdobil finální přihrávkou, kterou zužitkoval TAKEFUSA KUBO k technickému zakončení placírkou na zadní tyč.
1'
Před slušně zaplněné hlediště přicházejí za sluncem zalité zářijové neděle domácí fotbalisté v modrobíle pruhovaných dresech, hosté budou hrát v červeno-žluté kombinaci.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia (C), Le Normand, Muñoz – Méndez, González, Turrientes, Barrenetxea – Kubo, Sadiq.
Náhradníci: Marrero – Tierney, Pacheco, Odriozola, Zubimendi, Merino, Olasagasti, Oyarzabal, Cho, Fernández, Silva, Magunazelaia.
Trenér: Barrenetxea

Getafe CF: Soria – Suárez, Mitrović, Alderete, Rico – Carmona, Dakonam (C), Maksimović, Aleñá – Mata, Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Duarte, Álvarez, Angileri, Iglesias, Arambarri, Rodríguez, Greenwood, Latasa, Lozano.
Trenér: Bordalás

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Vzájemné zápasy bývají velmi vyrovnané a nepadá v nich moc gólů. Za posledních pět let je bilance shodná jen s mírně lepším skóre pro Real Sociedad (4-2-4, 12:9). Naposledy se oba soupeři utkali v dubnu také v San Sebastianu a domácí zvítězili 2:0 (45.+2 Oyarzabal, 60. Kubo).
Getafe CF
Klub z madridského předměstí vybojoval sedm bodů, všechny na domácím hřišti, a přestože má za sebou duely s oběma největšími favority ligy Barcelonou a Realem Madrid, zaujímá lichotivé osmé místo a nyní se pokusí přivézt nějaký bod také zvenku. V Gironě utrpělo Getafe porážku 0:3 a na Santiago Bernabeú dopadlo přesně stejně jako dnešní soupeř.
Více než jednou se trefil do sítě soupeřů zatím pouze Borja Mayoral.
Real Sociedad San Sebastian
V minulém kole baskický celek neudržel vedení na hřišti Realu Madrid a ze hřiště úřadujícího vicemistra si odvezl těsnou porážku 1:2, první v sezoně po třech remízách a jednom vítězství, což v součtu stačí ve vyrovnané tabulce na 11. místo. Do Ligy mistrů pak San Sebastian vstoupil doma remízou 1:1 s Interem Milán, se kterou panovalo velké zklamání, protože domácí od 4. až do 87. minuty vedli.
V ofenzivě řádí zejména duo Takefusa Kubo – Ander Barrenetxea, které se podělilo o tři čtvrtiny gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.