La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Mallorca - 21. října 2023   14:00

Real Sociedad
64' B. Méndez (Kubo)
1:0
(0:0)
Remiro – Elustondo (60. Traoré), Zubeldia (69. Le Normand), Pacheco, A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino, Zacharjan (46. Barrenetxea) – C. Fernández (60. Kubo), Oyarzabal (C) (83. Sadiq).
Fraga, Marrero – U. González, Cho, Magunazelaia, Olasagasti, Turrientes.
Vázquez – Peiró, Lozano
Reale Arena (San Sebastián)
31 279 diváků
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete (69. Morlanes) – D. Rodríguez (C) (86. Llabrés), Ant. Sánchez (73. Ndiaye), S. Costa, Lato (69. J. Costa) – Larin (73. Prats), Muriqi.
Greif, Cuéllar – Luna, Mascarell, Van der Heyden, Lopez, Ley.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:16.
Real Sociedad se v rozehraném desátém kole posunul před sousední Bilbao na páté místo. Mallorca popáté v řadě nevyhrála a je patnáctá.
Mallorca v Baskicku neproměnila žádnou ze svých šancí a za svou nulovou efektivitu byla v 64. potrestána přesnou hlavičkou Braise Méndeze. Druhá trefa Realu kvůli ofsajdu neplatila a hosté byli ve hře až do konce. Muriqi ani Ndiaye v největší šanci na vyrovnání ale neuspěli a tři body zůstaly v San Sebastiánu.
90+7'
90+7'
Kubo v rychlém kontru neustál souboj se Samuelem Costou. Souboj o míč ale nevzdal a Real Sociedad má k dispozici další vhazování.
90+6'
Jaume Costa nezkrotil těžkou přihrávku do levého křídla. Traoré nespěchá s vhazováním a domácí fanoušci už začínají slavit tři body.
90+5'
Kubovi odskočil balon do autu. Rajković neprodleně rozehrává jednu z posledních akcí Mallorcy.
90+4'
Traoré si mohl dovolit několik sekund stát na pravém křídle. Přihrávku do vápna Mallorca odmítla, ale pak se nedostala k žádnému protiútoku.
90+3'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Brais Méndez).
90+1'
Hamari Traoré odpadl ze souboje s Muriqim a poleháváním na trávníku šetří cenné desítky sekund.
89'
Veliký zmatek u Remira! Ndiaye pronikl s balonem až do malého vápna. Muriqi po sražené střele hlavičkoval do břevna a Praets s Ndiayem poslali své dorážky do Muñoze!
88'
Takefusa Kubo se zhostil přímého kopu. Rajković zůstal stát na místě a pohledem kontrolovat let balonu vedle brány.
86'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Javier Llabrés.
85'
Samuel Costa nefauloval Barrenetxeu a s míčem mohli pracovat hosté, jejichž nákop nedoputoval na Pratse.
84'
Kubo zprava vkročil do pokutového území a krátkým centrem nabízel balon do předbrankového prostoru, kde už poněkolikáté úřadoval slovenský stoper Valjent.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.
82'
Domácí se důsledně nachystali na bránění dlouhého autu. Ustáli i riskantní souboj u zadní čáry, Mallorca z něj nezískala ani roh.
80'
Giovanni González nestihl dostat míč do bezpečí. Ve vlastním vápně mu do odkopu sáhl Barrenetxea a odrazil balon takovým způsobem, že ho Rajković musel vyrážet ve výskoku k pravé tyči.
78'
Traoré zprava cpal míč do ohně. Viděl tam Kuba, ovšem Valjent duchapřítomným zákrokem pohromě zabránil.
77'
Oyarzabal se po kolizi s Rajkovićem chvilku nezvedal, ale realizační tým baskického týmu ho záhy postavil na nohy.
76'
Rovnou z Remirova výkopu vznikla šance pro Real Sociedad. Za obránci se zjevil Oyarzabal, Rajković pohotově vyběhl a zblízka se nenechal přehodit.
75'
Domácí nechali trestuhodně volného Muriqiho. Hlavička kosovského hráče letěla k tyči, u níž Samuel Costa hlavou netrefil bránu.
74'
Čerstvý Ndiaye se jako tank prodíral dopředu a doslova vybojoval pro Mallorcu rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Amath Ndiaye.
73'
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats.
72'
Traoré si předkopl balon k hostujícímu obránci, z jehož malé domů vznikly drobné trable pro Rajkoviće. Gólman Mallorcy se zbavoval míče na poslední chvíli.
71'
Jon Pacheco oběma rukama objal kolem pasu Muriqiho a za tento faul na půlící čáře byl oceněn žlutou kartou.
69'
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Robin Le Normand.
69'
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Jaume Costa.
69'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Manu Morlanes.
67'
Do Traorého diagonály se jeden z domácích chtěl opřít z voleje. Vůbec mu nesedl a ze střely se neplánovaně stala přihrávka na volného Oyarzabala. Ten neměl problém uklidit balon do sítě, jenže po zásahu VAR mu byl odhalen metrový ofsajd.
66'
Aihen Muñoz měl volnou cestu až do pokutového území. Rozhodl se pro zadovku, z níž Méndez bez přípravy přestřelil.
64'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Takefusa Kubo zase ukazuje, jak je pro Real důležitý! Japonský reprezentant si ve své první akci přehodil balon na levačku a z rohu vápna ho posadil na hlavu BRAISE MÉNDEZE, jenž se při provedení gólové hlavičky ani nemusel odlepit nohama od země.
63'
Merino prodloužil Muñozův aut jenom na Copeteho. Domácí fotbalisté se pak stáhli s balonem k půlící čáře.
62'
Remiro nebojácně vyběhl za míčem mimo pokutové území. Nakonec tak ani dělat nemusel, Larin byl v okamžiku přihrávky v ofsajdu.
61'
Držení míče: 57 % – 43 %.
60'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Takefusa Kubo.
60'
ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Hamari Traoré.
59'
Antonio Sánchez vystihl narážečku Méndeze. Hra je přerušena a to dává prostor hned dvojí změně v sestavě San Sebastiánu.
58'
Zubeldia se natlačil k poskakujícímu balonu před Larina a vynutil si jeho faul.
57'
Takefusa Kubo už navlékl dres a co nevidět přijde oživit nevýraznou ofenzivu baskického týmu.
56'
Dnešní utkání sleduje 31 279 diváků.
55'
Extrémně nepovedený centr Oyarzabala zmizel ze hřiště. Domácí fotbalista s desítkou na zádech je zralý na vystřídání.
54'
Další smolný moment pro Larina. Z ofsajdu vybíhal za nakopnutým balonem a právě tím ho do hlavy trefil odkopávající Remiro.
53'
Copete pomohl obsazenému Latovi, jenže nepřipraveným centrem moc zmatků v obraně Realu Sociedad neudělal.
52'
Dani Rodríguez napřáhl zpoza vápna. Remiro přízemní střelu vyrazil a pak bleskově vyběhl proti dorážce Larina, kterého dnes vychytal už potřetí!
51'
Domácím se vyplatil okamžitý represink, jenže Méndezovi se nepovedlo vystřelit přes Copeteho.
50'
Brais Méndez poslal prudký nákop před branku Mallorcy. Pořádek si tam sjednal gólman Rajković.
48'
Přímému kopu se Real pohodlně ubránil. Vypuštěná rána ztroskotala na zdi.
47'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia).
46'
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Ander Barrenetxea.
46'
První půle neobsahovala moc zajímavých situací. Byly přesně dvě a na svědomí je měl hostující útočník Cyle Larin, jenž v obou šancích nechal vyniknout brankáře Remira. Real Sociedad sice držel míč v častěji, ale na úkor fungující obrany Mallorcy si vůbec nic nevytvořil.
45+1'
45+1'
Dani Rodríguez si v závěru poločasu připravil ještě jednu rozehrávku z půlící čáry. V návaznosti na řadu důrazných soubojů pálil Muriqi z rohu vápna nepřesně.
44'
Larin se odlepil od země v reakci na centr Antonia Sáncheze. Kolem sebe měl dva obránce a neprobil se přes ně ke kvalitnější hlavičce.
43'
Aihen Muñoz byl obětí nedovoleného zákroku Antonia Sáncheze, jenž spatřil za neutichající protesty žlutou kartu.
42'
Reale Arena zdaleka není zaplněna do posledního místa. Přítomní fanoušci navíc mají ke spokojenosti daleko, na vývoj hry začínají reagovat pískotem.
41'
Toni Lato je po Copetem druhým napomínaným hráčem Mallorcy. Šel pozdě do souboje a jasně podrazil běžícího Elustonda.
40'
Brais Méndez si šel v konfrontaci s Danim Rodríguezem pro rohový kop. Pomezní rozhodčí souboj těchto dvou posoudil špatně a nařídil odkop od Rajkovićovy brány.
39'
Domácí si v roli favorita nevytvořili ještě žádnou kvalitní šanci. Kouč Alguacil na to možná bude brzy reagovat. U hřiště se již rozcvičuje Takefusa Kubo.
38'
Obrana Mallorcy stojí na pevných základech. Zubimendiho nákop ze středu hřiště nechala projít do zámezí.
37'
Arsen Zacharjan dostal prostor na zakončení z nějakých šestadvaceti metrů. Čárku do statistiky střel na branku si ale nepřipíše, mladý Rus mířil moc doprava.
36'
Méndez si pomohl faulem na Larina. Hosté chtěli obehrávat míč mezi obránci, ale byli donuceni k nákopu, jenž sebral Real Sociedad.
35'
Mikel Merino pokazil přihrávku do křídelní destinace. Mikel Oyarzabal ji neudržel ve hřišti a místo toho si ze souboje s Valjentem odnesl drobné zranění.
34'
Těžko říct, zda tohle byla od Daniho Rodrígueze přímá střela, nebo pokus o centr. Tak jako tak míč prolétl vysoko nad břevnem.
33'
Latův centr Méndez ve výskoku tečoval rukou. Ekipa sudích to postřehla a přisoudila novou standardní situaci pro tým z Baleárských ostrovů.
32'
Cyle Larin dělá domácí obraně značné potíže. Nyní se zleva protlačil do pokutového území a pomohl svým barvám ukořistit třetí rohový kop.
31'
Dani Rodríguez nevyřešil nejlépe rychlý postup čtyř fotbalistů Mallorcy. Antonio Sánchez byl po jeho přihrávce na střed snadno ubráněn.
30'
Držení míče: 62 % – 38 %.
28'
Zprava přiletěl míč k Danimu Rodríguezovi, jehož hlavička z dobrých patnácti metrů proťala brankovou čáru vedle Remirovy branky.
27'
Z obří tlačenice v malém trestném území vyšla vítězně obrana Mallorcy. Muñoz později vyrobil nový centr, ovšem Carlos Fernández hlavou branku minul.
26'
Ze zablokovaného centru Mikela Merina resultuje první roh ve prospěch baskického klubu.
25'
Dani Rodríguez z hloubi pole žádné spoluhráče nenašel. Brejk Realu pomohl zastavit Copete.
24'
Giovanni González byl tvrdě dohrán Oyarzabalem a také hostům se naskýtá šance ze standardní situace.
23'
Muñoz centrem spustil sérii tvrdých soubojů v pokutovém území. V nefotbalové pozici po nich zůstává Copete.
22'
Carlos Fernández nezpracoval Merinovu nabídku do pokutového území. Vzhledem k nedovolenému zákroku Larina bude Real pokračovat v útočení.
21'
Muriqiho průniková přihrávka na Latu byla zastavena. Stejně tak se nerozvinula domácí protiakce, rozhodčí na půlce přehlédli Copeteho úder do hlavy Carlose Fernándeze.
20'
Rovnou z vhazování Elustonda se Carlos Fernández snažil zakončit nůžkami. Balon netrefil stoprocentně a slabě ho nasměroval k Rajkovićovi.
19'
Zubeldia posílal dlouhý nákop na Oyarzabala, u kterého příkladně zasáhl Valjent. Slovenský stoper z jedničky odkopl míč do autu.
18'
Lato přihrál mimo dosah Daniho Rodrígueze, který už startoval podél levé lajny. Míč mají pod kontrolou obránci San Sebastiánu.
17'
Zubimendi po skvělé rozehrávce brankáře Remira ve sprintu nechal míč za sebou a rychlý brejk domácího týmu jeho vinou zanikl.
16'
José Manuel Copete ve vzduchu postrčil Braise Méndeze a zkraje šestnácté minuty obdržel první žlutou kartu zápasu.
15'
Zubimendi patou prodloužil Oyarzabalovu přihrávku do vápna. Zacharjan si v souboji balon nepřevzal a skončil na zemi.
14'
Pacheco přetáhl pas na Braise Méndeze. Pravý křídelník Realu se zatím nedostal do hry, nyní bude muset sledovat aut hostů.
13'
Hlavičkáři Mallorcy se nastěhovali před Remira, nicméně tomu se povedlo centr z rohového kopu vyboxovat dostatečně daleko od svého pracoviště.
12'
Cyle Larin dobře načasoval náběh za průnikovým obloučkem Daniho Rodrígueze. Běžel vesměs sám na Remira a při zakončení zprava jej trefil do nohy.
11'
Samuel Costa nenavázal na dobrou práci Muriqiho, který si skvěle pokryl míč na pravém křídle. Poté už fauloval Giovanni González.
10'
Pacheco měl snadnou práci s odkopnutím přízemního centru Giovanniho Gonzáleze. Míč se u Remira dlouho nezdržel.
9'
Carlos Fernández si pomohl drobným faulem, kterým Mallorcu po delší době vysvobodil z drobného tlaku.
8'
Muñoz během dvaceti sekund vhazoval hned třikrát. Posléze přidal i potřebný centr, jenže Zacharjanova těžká střela přes obranu neprošla.
7'
Zacharjanův střílený centr Rajković vyrazil až za autovou čáru. Domácí to budou zase zkoušet dlouhým autem.
6'
Samuel Costa fauloval během domácího ťukesu u levé pomezní čáry. Bude to standardka pro Real Sociedad.
5'
Muñozův dlouhý aut byl odvrácen před vápno. Elustondo hlavičkoval z velké dálky a připravil Rajkovićovi zahřívací zákrok.
4'
Merino byl ve vzduchu sražen Giovannim Gonzálezem. Real se bude pokoušet poprvé proniknout na útočnou polovinu.
3'
Muriqi zadovkou tvořil šanci pro Larina, jenž navzdory zatažení od Pacheca vystřelil do příkladně postaveného Remira. Hosté reklamovali penaltu, ale k dispozici dostali jen roh, z něhož nic nevykvetlo.
2'
Zahajovací výkop měla Mallorca, která nastupuje v červených dresech. Real Sociedad je v bílomodrém.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Pacheco, A. Muñoz – B. Méndez, Zubimendi, Merino, Zacharjan – C. Fernández, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Fraga, Marrero – Barrenetxea, U. González, Cho, Kubo, Le Normand, Magunazelaia, Olasagasti, Sadiq, Traoré, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete – D. Rodríguez (C), Ant. Sánchez, S. Costa, Lato – Larin, Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, Llabrés, Luna, Mascarell, Morlanes, Ndiaye, Prats, Van der Heyden, Lopez, Ley.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Vázquez – Peiró, Lozano.
Vzájemné zápasy 2022/23

19.10.2022 Real Sociedad – Mallorca 1:0
17.01.2023 Real Sociedad – Mallorca 1:0 (pohár)
12.03.2023 Mallorca – Real Sociedad 1:1.
RCD Mallorca

Mužstvo z Baleárských ostrovů za úvodních devět kol jen třikrát nebodovalo. Na druhé straně pětkrát body dělilo, což z něj děla remízového krále. Právě nerozhodným výsledkem skončily všechny tři poslední zápasy. Mallorca hrála 2:2 s Barcelonou a Vallecanem a pak 1:1 s Valencií. V tabulce je s osmi body na patnáctém místě, jen dva body nad sestupovým pásmem. Ofenzivní produktivitě vévodí čtyřgóloví Muriqi a Prats. Fit není obránce Pablo Maffeo a záložník Darder.

Baskové před reprezentační přestávkou přišli o vítěznou sérii. Po třech triumfech v LaLize a tříbodovému vítězství v Salcburku v rámci Ligy mistrů zavítali na hřiště Atlética Madrid. Kvůli penaltě z 89. minuty Real Sociedad prohráli 1:2 a klesl v tabulce za Bilbao na šesté místo. Nejlepším střelcem je s pěti góly Takefusa Kubo. Na marodce figurují obránci Odriozola s Tierneym a útočníci Cho s Andrém Silvou.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Realem Sociedad a Mallorcou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.