La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real - 26. dubna 2024   21:00

0:1
(0:1)
Real
29' Güler  (Carvajal)
Real Sociedad
Remiro – Odriozola (75. Elustondo), Zubeldia, Le Normand (89. A. Silva), Galán – Turrientes (67. Zacharjan), Zubimendi, Merino, Barrenetxea (75. Becker) – Kubo, Oyarzabal (C).
Marrero, Ayesa – Olasagasti, Bra. Méndez, Sadiq, Pacheco, Aramburu, U. González.
Munuera – Prieto, Martínez
Reale Arena (San Sebastián)
37 109 diváků
Real
Arrizabalaga – Carvajal, Militão, N. Fernández (C), F. García (76. Camavinga) – Modrić (84. L. Vázquez), Tchouaméni, Ceballos (68. Valverde) – B. Díaz (76. Rüdiger), Joselu, Güler (68. Vinícius Júnior).
Fr. González, Lunin – Bellingham, Kroos.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:11.
Fotbalisté Realu Madrid zvládli bitvu na horké půdě Realu Sociedad, odkud si odvezli výhru 1:0 a jsou zase blíže mistrovským oslavám.

Domácí nehráli špatně a minimálně na bod měli, ale směrem dopředu nebyli dostatečně efektivní. Bílý balet naopak ve 29. minutě skóroval hned z první nebezpečné akce, když se po nahrávce Carvajala prosadil Arda Güler. Baskové mohli rychle odpovědět, trefa Kuba však byla po zásahu VAR odvolána pro předchozí nedovolený zákrok Barrenetxey na Tchouaméniho. Hned po změně stran měl dobrou příležitost Turrientes, jehož střelu z hranice šestnáctky vyrazil na roh Kepa. Později neměl štěstí ani Oyarzabal, který nejprve skóroval z ofsajdového postavení a poté jeho lob tečovalmimo bránu bránící Rüdiger. Závěrečné minuty už svěřenci Carla Ancelottiho dohráli dobře takticky.
90+6'
90+5'
Rozhodnout mohl Eduardo Camavinga, kterému v pokutovém území přiťukl balón Tchouaméni. Proti střele z prostoru penaltového puntíku skvěle zasáhl Remiro!
90+5'
Hosté vhazují na útočné polovině a vůbec s tím nepospíchají.
90+4'
Po standardní situaci však vyhrál hlavičkový souboj Antonio Rüdiger a hosté navíc mohou i dopředu.
90+4'
Nyní přeci jen příležitost poté, co Valverde fauloval Kuba.
90+3'
Domácí fotbalisté stále nemají kudy dostat do prostorů, odkud už by hrozilo pro Real nebezpečí. Hosté to hrají zkušeně.
90+2'
Joselu hledal Viníciuse, který ve skluzu nedosáhl na míč. Mrzet ho to ale nemusí, už Joselu byl v ofsajdu.
89'
Domácí nezužitkovali další rohový kop. Stopera Le Normanda nahradil André Silva, což je útočník. Teď už tedy Baskové pojedou vabank.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází André Silva.
88'
Nyní si prohlédl kartu žluté barvy také Nacho Fernández, kterého fauloval Elustondo.
87'
Mikel Merino zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Nachem Fernándezem a dostal žlutou kartu.
86'
Hosté se snaží držet míč co nejdále od své brány. Real Sociedad pomalu začíná tlačit čas.
84'
Ze hřiště odchází Luka Modrić a z trávníku ho vyprovází podleskem i velká část domácích fanoušků. Tenhle legendární záložník může hrát v Reale Areně třeba naposled. Nahrazuje ho Lucas Vázquez.
83'
Aurélien Tchouaméni šel do souboje s protihráčem až příliš důrazně a vyfasoval žlutou kartu.
82'
Sheraldo Becker si navedl míč na pravačku a zkusil to ze střední vzdálenosti. Jeho pokus skončil nad břevnem.
82'
Takefusa Kubo centroval od rohového praporku. Míč vyboxoval Kepa Arrizabalaga.
81'
Domácí rohový kop nezužitkovali. Krátce poté ale získali další.
80'
Největší šance Realu Sociedad po změně stran! Takefusa Kubo krásně nahrál mezi stopery Mikelovi Oyarzabalovi. Ten se pokusil zakončit lobem přes Kepu, ale balón se díky jemné teči bránícího Antonia Rüdigera snesl těsně vedle pravé tyče madridské brány!
79'
Držení míče – 55 % : 45 %
77'
Domácí mají na vyrovnání zhruba čtvrthodinu. Potřebovali by si vytvořit nějaký souvislejší tlak.
76'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Fran García, přichází Eduardo Camavinga,
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Antonio Rüdiger.
75'
ze hřiště odchází Álvaro Odriozola, přichází Aritz Elustondo,
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Sheraldo Becker.
73'
Mikel Oyarzabal se ocitl s míčem za obranou Realu a překonal Kepu. Vzrušení je ale zbytečné. Domácí útočník byl v ofsajdové pozici.
72'
Domácí se ve druhém poločase příliš nedostávají na dostřel brány Realu. V první půli si toho určitě vytvořili více.
71'
Dnešní utkání sleduje 37 109 diváků.
70'
Igor Zubeldia propadl v souboji a následně musel vše hasit skluzem zezadu do Modriće. Prohlédl si žlutou kartu.
69'
Federico Valverde na hřišti pokulhává, jelikož ho krátce po příchodu na trávník trefil nepříjemně do stehna Mikel Merino. Tenhle zákrok rozhodčí přehlédl.
69'
Arsen Zacharjan si na hranici šestnáctky přehodil míč na levačku a vystřelil. Zamířil nad.
68'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Federico Valverde,
ze hřiště odchází Arda Güler, přichází Vinícius Júnior.
67'
Brahim Díaz se dostal s míčem do autu po souboji s Barrenetxeou. Real bude střádat.
67'
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Arsen Zacharjan.
65'
U laviček se chystají střídání. Zdá se, že Carlo Ancelotti pošle do hry Viníciuse.
64'
Další faul Ardy Gülera, který podkopl Odriozolu. Turecký hráč si už musí dávat pozor, žlutou kartu vyfasoval již v první půli.
63'
Rohové kopy – 7:3
62'
Robin Le Normand byl v souboji s Gülerem zasažen rukou do obličeje. Pískán útočný faul mladíčka z Realu Madrid.
62'
Domácí se snaží presovat rozvážnou rozehrávku Realu Madrid. Černí zatím nechybovali a míč drží.
60'
Domácí rychle rozehráli po faulu ve středu hřiště a bylo z toho přečíslení 4 na 3. Barrenetxea však situaci vyřešil nepovedenou přihrávkou.
59'
Hosté reklamují ruku Turrientese, ke které došlo zřejmě těsně před pokutovým územím. Penalta by to tedy asi nebyla, ale zajímavý přímý kop ano. Hraje se však dál.
58'
Kubo si nějakou dobu dával přednost s Turrientesem, což bylo součástí domluveného plánu. Pak centroval právě japonský fotbalista, hosté se ale nenechali vybláznit a ubránili se.
57'
Aurélien Tchouaméni poslal k zemi Andera Barrenetxeu a domácí kopou další standardní situaci.
56'
Následovala standardka z pravé strany, kterou zahrával právě Takefusa Kubo. Balón sebral do rukavic Kepa.
56'
Fran García zastavil Kuba nedovolený zákrokem, za který dostal žlutou kartu.
54'
Zdravotní problémy má Nacho Fernández. Ten padal po souboji s Turrientesem a domácí hráč mu navíc nepříjemně došlápl na ruku.
53'
Nyní rozvíjejí akci na útočné polovině fotbalisté Realu Madrid.
51'
Zkušený Luka Modrić udržel ve středu hřiště míč a uklidnil situaci přihrávkou dozadu. Už 38letý borec má Realu stále co dát.
50'
Teď už domácí mohli rozehrát. Turrientesův centr nenašel adresáta z řad fotbalistů Realu Sociedad.
49'
A rohový kop zase pro domácí. Mikel Oyarzabal ještě něco řeší s hlavním rozhodčím. Na hrací plochu navíc přistály nějaké předměty a sudí jde varovat hlavního pořadatele.
48'
Modrić tentokrát rozehrál před šestnáctku úmyslně. Našel právě Gülera, jehož nástřel doputoval do rukavic brankáře Remira.
47'
Hosté se ubránili a sami pak ze své akce vytěžili roh. Po centru Modriće se balón odrazil k Ardovi Gülerovi, jehož rána byla zablokována. Další roh pro Real.
46'
Domácí se hned v úvodu druhé půle dostali do dobré šance! Beñat Turrientes dostal míč na hranici šestnáctky a z první ho po zemi cpal k levé Kepově tyči. Gólman Madridu tam byl včas a po jeho kvalitním zákroku z toho bude rohový kop.
46'
Držení míče – 59 % : 41 %
Střely na bránu – 2:2
Střely mimo – 2:0
Rohy – 5:1
Po prvním poločase prohrává Real Sociedad s Realem Madrid 0:1. Domácí přitom měli od začátku více ze hry. Dobrou příležitost měl po čtvrthodině hry Kubo, jehož střelu na bližší tyč vytěsnil brankář Kepa a za zmínku stojí také projektil Turrientese, který skončil těsně nad břevnem. Real však ve 29. minutě udeřil ze své první střely na bránu. Carvajlova přihrávka do šestnáctky prošla až k Ardovi Gülerovi a ten se trefil mezi nohy gólmana Remira. Celek ze San Sebastianu pak mohl bleskově odpovědět. Kubo svou střelou překonal Kepu, ovšem zásahu japonského útočníka předcházel nedovolený zákrok Barrenetxey na Tchouaméniho, na který upozornil VAR. Poté už ofenzivní hra domácích uvadla a úsporně hrající Bílý balet tak uhájil těsný náskok až do poločasové přestávky.
45+3'
45+3'
Po centru Odriozoly propadl balón až doleva k Javimu Galánovi. Do něho přilétl hodně důrazně Luka Modrić, který ve skluzu zahrál míč i nohy domácího levého beka. Je z toho jen autové vhazování pro Basky.
45+2'
Domácí v posledních minutách trochu vypadli z role a jejich hra dopředu je teď plná nepřesností.
45'
Rohový kop Takefusy Kuba směřoval na bližší tyč, kde byl připravený Dani Carvajal.
43'
Dlouhý pas hledal dvojici Arda Güler – Brahim Díaz. Prvně jmenovaný si nepohlídal ofsajdové postavení.
41'
Ani domácí nezužitkovali rohový kop. Centroval Beñat Turrientes.
40'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand).
40'
Hosté zahrávali rohový kop. Exekutorem Luka Modrić, ovšem Real Sociedad se ubránil.
39'
Aurélien Tchouaméni to zkusil ze střední vzdálenosti. Álex Remiro balón vyrazil k Joseluovi, který byl v ofsajdu.
36'
Publikum je teď hodně nastartované a rozezlené. Domácí cítí po neuznaném gólu křivdu.
34'
Gól opravdu neplatí! Barrenetxea stáhl před pokutovým územím Tchouaméniho k zemí a získal tak pro domácí míč. V šestnáctce se pak uvolnil Takefusa Kubo, který zakončil po zemi k levé tyči. Sudí Munuera se šel přesvědčit k monitoru a pro útočný faul gól odvolává!
32'
Domácí vstřelili gól, který ale zřejmě nebude platit, byť ho rozhodčí na hřišti posvětil! Úspěšnému zakončení Takefusy Kuba totiž předcházel hodně sporný zákrok Andera Barrenetxey na Auréliena Tchouaméniho.
31'
Domácí se hnali za rychlou odpovědí! Střelu Mikela Oyarzabala zpoza šestnáctky vytáhl na roh Kepa Arrizabalaga!
29'
Real Madrid právě vstřelil branku!
První kloudná akce Realu, první střela na bránu a první gól! Navíc se prosadil muž, kterého jsem před chvíli trochu natřel – ARDA GÜLER! Vše začalo skvělým přenesením hry od Auréliena Tchouaméniho, který nalezl napravo nabíhajícího Daniho Carvajala. Ten z prvního doteku zahrál míč tak, že hrací předmět prošel pokutovým územím mezi obránci až k Ardovi Gülerovi, jenž z první zamířil mezi nohy brankáře Álexe Remira.
28'
Mikel Oyarzabal nasadil jesličky Militãovi a předal balón Beñatovi Turrientesovi, který se do něj opřel tak z 20 metrů a jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem! To byla nebezpečná střela domácího záložníka.
27'
Rozehrávka nakrátko. Centrovat měl Dani Ceballos, který však trefil jen záda protihráče a balón zamířil do autu.
26'
Stoper Éder Militão se ocitl s míčem hluboko na útočné polovině, kde se nechal faulovat. Standardka pro Real Madrid.
25'
Talentovaný Arda Güler zatím neukazuje, že by si zasloužil více příležitostí v nabušeném kádru Realu. Balóny hodně ztrácí a také ve hře dozadu má problémy.
25'
Nyní to jsou hosté, kteří se snaží podržet míč na kopačkách a zklidnit hru.
23'
Měl to být signál. Na přihrávku Beñata Turrientese však nedosáhl zleva vybíhající Ander Barrenetxea.
23'
Aktivně hrající domácí získali standardní situaci...
22'
Real vhazoval na vlastní polovině. Domácí však získali míč represinkem od Modriće.
21'
Fran García v pokutovém území zakřižoval Mikela Oyarzabala, který po souboji tělo na tělo končí na trávníku. Sudí hned ukazoval, že se jednalo o čistý zákrok obránce Madridu.
19'
Tchouaméni prohnal brankáře Kepu riskantní malou domů. Ten musel odkopávat před dotírajícím protihráčem.
17'
Dva rohy domácích v krátkém sledu. Po tom druhém pokračoval v akci Ander Barrenetxea, který na pravém křídle vymíchal Gülera a nebezpečně odcentroval. Real se ubránil.
16'
Hostující mladíček Arda Güler reklamoval, že byl v zárodku předchozí akce připraven o balón faulem a rozhodčí mu dává za řeči žlutou kartu.
15'
Šance Realu Sociedad! Ander Barrenetxea předvedl odvážný výpad až k pokutovému území. Tam předal balón doprava Takefusovi Kuboovi, jehož přízemní střelu na bližší tyč vyrazil na roh Kepa Arrizabalaga!
13'
Domácí se snaží hrát odvážně a vysoko napadají. Chtějí využít jisté nesourodosti ve hře Realu, kterou může způsobit to, že Carlo Ancelotti udělal spoustu změn oproti ideální základní jedenáctce.
12'
Ander Barrenetxea to zkoušel ze střední vzdálenosti, rána mu ale nesedla podle představ a neohrozila Kepu Arrizabalagu.
11'
Takefusa Kubo držel míč na pravém křídle. Chvíli přešlapoval před Franem Garcíou, ale pak zvolil nahrávku dozadu a Real Sociedad přechází k postupnému budování útoku.
10'
Fotbalisté Bílého baletu se snaží uklidnit hru a podržet míč na kopačkách.
8'
Javi Galán převzal míč na levém křídle a měl dost prostoru na to, aby si ho srovnal na centr pravačkou. Na zadní tyči skákal Takefusa Kubo, jenž těsně nedosáhl.
6'
Deštivé počasí by mohlo vyhovovat přímočařeji hrajícím domácím. Real má ale na lavičce některá hvězdná jména, která mohou do průběhu zápasu výrazně promluvit. Třeba Vinícius a nebo Jude Bellingham.
4'
Kepa musel hrát po malé domů, ale okamžitě ho důrazně napadal Mikel Oyarzabal. Brankář Realu zahrál balón do zámezí odrazem o útočníka baskického celku.
3'
Javi Galán poslal z levé strany do hostující šestnáctky ostrý centr. Brankář Kepa Arrizabalaga si pro balón šel, ale ten přes něho propadl. Naštěstí pro Madridské jen do míst, kam nabíhající Mikel Oyarzabal nedosáhl.
2'
Na hřišti zůstal ležet po souboji s protihráčem Joselu. Hostující hráč dostal úder do hlavy, ale měl by být v pořádku.
1'
Úvodní výkop obstarali v černém hrající fotbalisté Realu Madrid. Real Sociedad zvolil své modrobílé dresy.
1'
Silva obstaral také slavnostní výkop utkání a nyní se již můžeme věnovat samotnému zápasu.
David Silva je už na trávníku a sklízí ohlušující aplaus publika. Prezident klubu mu připnul na klopu zlaté insignie s klubovým logem.
Před zápasem přijde oficiální rozloučení se španělskou legendou Davidem Silvou, který poslední tři roky kariéry odehrál právě za Real Sociedad.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Odriozola, Zubeldia, Le Normand, Galán – Turrientes, Zubimendi, Merino, Barrenetxea – Kubo, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero, Ayesa – Zacharjan, Olasagasti, Elustondo, A. Silva, Bra. Méndez, Sadiq, Becker, Pacheco, Aramburu, U. González.
Trenér: Imanol Alguacil

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal, Militão, N. Fernández (C), F. García – Modrić, Tchouaméni, Ceballos – B. Díaz, Joselu, Güler.
Náhradníci: Fr. González, Lunin – Valverde, Bellingham, L. Vázquez, Kroos, Vinícius Júnior, Rüdiger, Camavinga.
Trenér: Carlo Ancelotti.
Real Sociedad (6. místo, 13 – 12 – 7, skóre 46:34, 51 bodů)
Celek ze San Sebastianu si nezopakuje účast v Lize mistrů. Alespoň Konferenční ligu by si ale v příštím ročníku zahrát mohl. Na sedmý Betis má baskický klub aktuálně tříbodový náskok, na lokálního rivala z Bilbaa naopak sedm bodů ztrácí. Aktuálně Real Sociedad neprohrál už pět zápasů. v posledních dvou případech však jen remizoval. Hodně jistě mrzí zejména domácí plichta 2:2 s beznadějně poslední Almeríí, naposledy pak přišla remíza 1:1 na hřišti Getafe. Nejlepší ligový střelec modrobílých Mikel Oyarzabal nastřílel 9 gólů.

Posledních 5 zápasů R. Sociedad:
Granada – R. Sociedad 2:3
R. Sociedad – Cádiz 2:0
Alavés – R. Sociedad 0:1
R. Sociedad – Almería 2:2
Getafe – R. Sociedad 1:1
Real Madrid (1. místo, 25 – 6 – 1, skóre 70:22, 81 bodů)
V bílé části Madridu může panovat dobrá nálada. Svěřenci kouče Carla Ancelottiho překonali ve čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City, když po tvou remízách uspěli v odvetě na hřišti soupeře na penalty, a čtyři dny na to zvládli i domácí El Clásico, když po obratu zdolali 3:2 Barcelonu. Duel rozhodl gólem v nastavení Jude Bellingham, který si už v první sezóně na Santiago Bernabéu získal srdce fanoušků Realu. V ligové tabulce tak má Bílý balet na Barcu už jedenáctibodový náskok a směřuje k mistrovskému titulu. Právě zmíněný Bellingham je se 17 zásahy nejlepším střelcem týmu v La Lize a stále bojuje i o korunu krále kanonýrů soutěže.

Posledních 5 zápasů Realu:
Real – Bilbao 2:0
Real – Man. City 3:3 (LM)
Mallorca – Real 0:1
Man. City – Real 1:1, 3:4 na pen. (LM)
Real – Barcelona 3:2
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V páteční předehrávce 33. kola španělské La Ligy hostí Real Sociedad lídra tabulky Real Madrid. Los Blancos směřují po posledním triumfu v El Clásicu k mistrovskému titulu. Baskický celek je šestý a toto postavení si bude chtít alespoň udržet, aby si v příštím ročníku zahrál evropské poháry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.