La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Almeria - 26. září 2023   19:00

Sevilla
7' en-Nesírí (Badé) • 8' Lukebakio  • 38' Suso (Sow) • 51' Lamela (Pedrosa) • 90+2' Salas (J. Sánchez)
5:1
(3:0)
Almeria
71' L. Suárez
Sevilla
Nyland – Navas /C/ (75. Sánchez), Badé, Gudelj, Pedrosa (85. Salas) – Reges, Sow (65. Januzaj) – Suso, Lamela, Lukebakio (65. Soumaré) – en-Nesírí (85. Mir).
Flores, Dmitrović – Gattoni, Ramos, Jordán, Ocampos, Rakitić.
Cuadra – Porras, Estévez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
35 729 diváků
Almeria
Maximiano – Pozo (81. Mendes), Montes (64. Kaiky), González, Centelles – Baba, Lopy (64. Ramazani) – Arribas (72. Baptistão), Melero /C/, Suárez – Koné (64. Puigmal).
Martínez, Mariño – Akieme, Brandaríz, Marques, Milovanović, Embarba.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:16.
Dnešní utkání sledovalo 35 729 diváků.
Sevilla se pomalu sune tabulkou po špatném startu do La Ligy vzhůru, proti poslední Almeríi si připsala teprve druhé vítězství v sezóně, a to ve velkém stylu. Domácí měli v naprosto jednoznačném zápase celou řadu dalších šancí, zatímco hosté se prosadili jen ze šťastně získané penalty.
Ani v šestnáctém vzájemném souboji mezi Sevillou a Almeríou se tak nezrodila remíza.
90+5'
90+4'
Mohli jsme mít tenisové skóre, Lamela vysunul na křídlo Fernándeze a po jeho centru hlavičkoval Rafa Mir z malého vápna do tyče!
90+2'
Sevilla právě vstřelila branku!
Pátý dárek na cestu přibalil hostům střídající mladík KIKE SALAS prudkou ranou mezi nohama obránce Mendes. Akci založil Lamela patičkou do volného prostoru na křídle Juanlu Sánchezovi, z jehož kopačky přiletěla finální přihrávka do vápna.
90+1'
Žlutá karta pro Érika Lamelu (Sevilla) ve zbytečně vyhroceném závěru rozhodnutého zápasu.
90'
A opět po rohu modrých ztráta míče a taktický faul. Další hádky fotbalistů Sevilly s rozhodčím, který vrací rychle rozehraný balon na místo přestupku, protože ještě nebyl v klidu, jak žádají pravidla.
90'
Domácí se sice vztekají, ale rozhodčí správně trvá na opakování rohu, tečovaný míč odkopával Badé už celým objemem za čarou.
89'
Hosté se ještě snaží zkorigovat porážku a na levém křídle získali další roh.
86'
Almería kopala druhý roh, jenže ztrácí míč a protiútok řeší taktickým faulem za žlutou kartu Idrissa Baba.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Adria Pedrosa, přichází Kike Salas,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Rafa Mir.
83'
Žlutou kartu za simulování dostává Suso Fernández (Sevilla).
82'
Trestný kop z pravé strany domácí obrana nepustila před Nylanda, který je dnes nejméně zaměstnaným mužem na trávníku.
81'
Střídání v týmu UD Almeria:
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Houboulang Mendes.
80'
Lamela přišlápl v souboji Poza, žlutou kartu tentokrát sudí netasil, i když by se hříšník určitě nemohl divit.
77'
Žlutou kartu si vysloužil Kaiky Fernandes (Almería) za faul na Januzaje.
77'
Jen těsně nedostáhl střídající Baptistão na Centellesův centr.
75'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
73'
Centr en-Nesírího směřuje jen do rukavic hostujícího brankáře.
72'
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Léo Baptistão.
71'
Almería právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je LUIS JAVIER SUÁREZ. Brankář Nyland sice vystihl směr jeho přízemní střely k pravé tyči, na míč ale těsně nedosáhl.
70'
Domácí kapitán úplně nesmyslně přišlápl nohu Ramazaniho v době, kdy již měl centrovaný míč pevně ve své moci brankář Ørjan Nyland, a rozhodčí nařizuje penaltu pro hosty!
70'
Žlutou kartu dostává Jesús Navas (Sevilla).
68'
Po rohu hlavičkoval nepřesně střídající Kaiky Fernandes.
67'
Ramazani pročísl obranu Sevilly průnikem, který odkopával Gudelj a nešťastně odrazem o vlastního kapitána Navase zařídil první roh pro hosty.
65'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Boubakary Soumaré,
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Adnan Januzaj.
64'
ze hřiště odchází César Montes, přichází Kaiky Fernandes,
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Arnau Puigmal.
61'
Lamelův křížný pas sklepával na dlouhou nohu Sow, slabou střelu z úhlu si v pohodě pojistil Maximiano.
61'
Skutečně míč rozhodčího pro Sevillu, která si v obnovené hře zatím na hřišti musí poradit v deseti.
59'
González ve výskoku trefil do zad en-Nesírího, ke kterému spěchají z lavičky zdravotníci. Zřejmě po dopadu špatně došlápl, faul se nepíská.
56'
Další Lukebakiovo odpískané prorážení při postupu osou hřiště, obětí dost ošklivého zákroku byl Pozo.
55'
Almería se osmému rohu domácích ubránila a přenáší hru na jejich půli.
54'
Dodi Lukebakio se zbavil kličkou Poza a nebezpečnou křížnou střelu po zemi vyškrábl Maximiano konečky prstů na roh.
53'
Lukebakio si pomáhal v rozporu s pravidly rukama a je mu pískán útočný faul.
51'
Půl minuty po vlastní výhodné standardce hosté inkasují po protiakci přes celé hřiště. Zleva centroval po zemi Adria Pedrosa a ÉRIK LAMELA šikovně tečoval míč za záda brankáře Maximiana. Jako poslední se sice v pádu dotkl míče hostující Edgar González, ale to už na výsledku akce nic nezměnilo.
50'
Sergio Arribas však výhodný přímák nevyužil a hosté se rychle vracejí do obrany.
50'
Koné se obtáčel kolem Badého, který ho nedovoleně zastavuje rukama a krátký roh tak rozehraje Almería.
48'
Fernández vysunul do uličky Lamelu, který trochu prováhal ideální úhel a jeho zpětnou přihrávku poté snadno doskočil brankář Maximiano.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 5:0, střely mimo 4:4, rohy 8:0, ofsajdy 0:2, fauly 2:8.
Po naprosto jednoznačném průběhu prvního poločasu vede Sevilla nad poslední Almeríou 3:0, když ještě několik dalších příležitostí zahodila. Domácí hrají s velkou chutí a dnes si s největší pravděpodobností vylepší nelichotivé postavení v tabulce.
45+3'
45+3'
V poslední nastavené minutě centroval Suso Fernández a Júsuf en-Nesírí prudce hlavičkuje těsně nad břevno.
45+2'
Brejk hostujícího tandemu Melero – Koné uvízl v ofsajdové pasti.
45'
Baba srazil trestný kop na roh, který končí v rukavicích Luíse Maximiana.
45'
Suárez zastavuje Lukebakiův slalom nedovoleným způsobem.
44'
Sow uvolnil en-Nesírího, který z úhlu střílel jen do nohy brankáře Maximiana. Sedmý roh pro domácí.
43'
Pozo chytil pod krkem Pedrosu, diváci teď oprávněně pískají na sudího Cuadru, jenž si jeho chvatu vůbec nevšiml a nechává hosty vhazovat.
41'
Na pravé křídlo naběhl Pozo a poslal skákavou přihrávku do sevillské šestnáctky, kterou si zpracoval Arribas, jenže vypálil metr vedle bližší tyče.
38'
Zpoza velkého vápna napřáhl po Sowově přihrávce levačkou SUSO FERNÁNDEZ a utěšená rána zapadla k zadní tyči, Maximiano skákal robinzonádu marně.
37'
Po trestném kopu nezachytili domácí náběh Ibrahimy Koného, který však úplně sám hlavičkoval vysoko nad břevno.
36'
Sevillští obránci vystavěli na velkém vápně neprostupný val, marně se snažili proniknout Lopy i Koné, nicméně po faulu na Poza získají hosté standardku z asi 30 metrů.
35'
Pedrosovu kolmici využil en-Nesírí, při pokusu o drzou kličku však míč na levém křídle ztrácí.
33'
První náznak nadějného brejku Almería zbrzdila, nicméně Melero dokázal znovu uvolnit Lopyho, jeho přetažený centr sklepl Centelles pro Suáreze a celá akce končí nepřesnou střelou kolumbijského útočníka.
31'
Tlak domácího celku trochu vyprchal, na přelomu úvodní půlhodiny se hraje uprostřed hřiště.
28'
Lopy čistě zastavil Regesovu akci, vhazovat bude zatím hodně nevýrazná Almería.
27'
Po rozehrávce nakrátko nastřelil Suso Fernández jen nejbližšího protihráče.
26'
Suárez prudce srazil Navase, který měl štěstí, že ho v pádu alespoň přeskočil dobíhající Koné.
25'
Sowovi padl do střely z 18 metrů Lopy a srazil ji těsně vedle levé tyče na šestý roh Sevilly.
24'
Lamela se proháčkoval do pokutového území a předal míč Pedrosovi, který si ho však dal příliš od nohy a střílel v nevýhodné pozici jen do chráničů jednoho z protihráčů.
23'
Míč se opakovaně odrážel v pokutovém území Sevilly, naštěstí pro domácí si Arribas s Koném úplně nerozuměli a míč končí v rukavicích brankáře Nylanda.
21'
Sevilla byla znovu blízko zvýšení. Lamelův centr napálil úplně volný Lukebakio „koníčkem“ pod břevno, Luís Maximiano se teď na čáře zaskvěl pohotovým zákrokem
19'
Suárezova přihrávka na Koného směřovala do ofsajdu.
17'
Po opakovaném centru se protlačil na malém vápně do zakončení Érik Lamela, hlavičkoval však těsně mimo.
17'
Pokračuje série rohů Sevilly po sraženém průniku Djibrila Sowa.
15'
Tentokrát se Sevilla neprosadila, en-Nesírího hlavička směřuje vysoko nad břevno.
14'
Fernando Reges vybojoval skluzem míč a Lukebakiův skákavý centr odklidil trochu zmateně Centelles na roh. Víme, co vzešlo z toho předchozího.
13'
Sergio Arribas stáhl pronikajícího Pedrosu za ruku. Vypadalo to, že si rozhodčí sahá do kapsičky, ale nakonec kartu neudělil.
12'
Melerova střela zpoza šestnáctky neprošla před brankáře Sevilly.
10'
Do protiakce se vydal po levé straně Suárez, jeho centr se však stočil za domácí bránu.
8'
DODI LUKEBAKIO oklamal pohybem dva protihráče, kličkou se protáhl mezi několika dalšími obránci a nádherně zavěsil do šibenice. Dvojitý knock-out pro hosty za 90 vteřin.
7'
Po rohovém kopu hlavičkoval Loïc Badé do spojnice, JÚSUF EN-NESÍRÍ se zorientoval nejlépe a rovněž hlavou doklepl zblízka za brankovou čáru, kde se po míči marně natahoval brankář i jeden z obránců Almeríe.
6'
První vzrušení v šestnáctce hostů způsobila Montesova patička, kterou posunul dost riskantě střílený centr na roh..
5'
Sergio Arribas zakroutil křížný míč příliš vysoko nad hlavami spoluhráčů, kope se od sevillské brány.
3'
Počáteční minuty se nesou v oťukávacím duchu, diváci na tribuně proti sluníčku si užívají zatím spíše pěkného podvečera než předváděné hry.
1'
Sevilla hraje v bílých dresech, Almería v bledě modrých.
1'

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, Gudelj, Pedrosa – Reges, Sow – Fernández, Lamela, Lukebakio – en-Nesírí.
Náhradníci: Flores, Dmitrović – Gattoni, Salas, Ramos, Jordán, Soumaré, Januzaj, Ocampos, Rakitić, Sánchez, Mir.
Trenér: Mendilibar

UD Almeria: Maximiano – Pozo, Montes, González, Centelles – Baba, Lopy – Arribas, Melero (C), Suárez – Koné.
Náhradníci: Martínez, Mariño – Mendes, Fernandes, Akieme, Brandáriz, Puigmal, Marques, Baptistão, Milovanović, Embarba, Ramazani.
Trenér: Moreno

Rozhodčí: Cuadra – Porras, Estévez.
Vzájemných zápasů se odehrálo mezi těmito soupeři již patnáct a zatím v každém se z některé z šaten ozýval vítězný pokřik. Remíza je v soubojích Almeríe se Sevillou neznámým pojmem, poměrem 11:4 je na výhry úspěšnější slavnější Sevilla. Loni se v obou případech radovaly domácí celky z výhry 2:1.
UD Almería
Poslední celek La Ligy nasbíral jen dva body za remízy, tu druhou vybojoval v sobotu doma s Valencií, když dvakrát vyrovnával dorážkami Sergio Arribas. Letní posila z juniorky Realu Madrid zařídila zatím více branek (4) než celý zbytek kádru Almeríe dohromady.
Sevilla FC
Seville se vstup do ligy nevydařil, po třech porážkách aspoň vydřela nejtěsnější výhru 1:0 nad nováčkem z Las Palmas a bez branek hrála v Pamploně. Mezitím ještě rozehrála Ligu mistrů remízou 1:1 s Lens. Před náročnou sérií zápasů potřebuje nad Almerií nutně zvíětzit.
Na marodce jsou hned tři obránci ze základního kádru Nianzou, Marcão a Acuña. Trápení ale probíhá spíš v ofenzívě, jediným, kdo dal za šest zápasů přes jeden gól, je zatím en-Nesírí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.