La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Bilbao - 4. ledna 2024   19:15

0:2
(0:1)
Bilbao
30' Vesga  (de Galarreta) • 76' Paredes  (A. Herrera)
Sevilla
Dmitrović – J. Sánchez (64. Nianzou), Badé (64. Januzaj), S. Ramos (C), Salas, Pedrosa (80. Marcão) – I. Sow (64. Ó. Torres), Suso, Gudelj (41. Rakitić) – Ocampos, Mir.
Flores, Árbol – Gattoni, M. Bueno, Benavides, Dasilva.
Sánchez – Cabañero, López Mir
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
28 366 diváků
Bilbao
Simón – Berchiche, Vivian, Paredes, Lekue (C) – Vesga (74. U. Gómez), de Galarreta (69. A. Herrera) – N. Williams (80. Ares), Sancet (69. Prados), Berenguer – Guruzeta (74. Raúl García).
Agirrezabala – Muniain, de Marcos, de Albéniz, Villalibre, Nolaskoain, Jauregizar.

To je pro dnešek úplně vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:19.
Je dobojováno! Utkání 19.kola mezi Sevillou a Bilbaem je u svého konce. Zasloužené tři body za výhru 2:0 si odváží hostující mužstvo. To po celou dobu duelu kontrolovalo hru a korunovalo to dvěmi brankami. Ta první přišla z hlavy Vesgy, který vymetl pavučiny v domácí svatyni. Ve druhém dějství výhru pojistil přesnou střelou k tyči Paredes. Sevilla se zmohla na pár větších šancí, ale se všemi si s přehledem poradil Simón.
90+5'
90+4'
Přímý volný kop Athletic nezahrálo úplně ideálně, a tak se ještě do přízemní hry pouští domácí mužstvo.
90+3'
Sevilla si ještě vybojovala rohový kop. Jenže nakonec série centrů končí faulem Ocampose a konec snahy o snížení.
90+2'
Tohle si mohl Raúl García odpustit, když tvrdě skluzem atakoval protihráče a zaslouženě vidí žlutou kartu.
90+1'
Odvrácený míč se pokoušel z voleje napálil Suso. Balón mu sjel z kopačky a letí mimo branku.
90'
Tak centr nakonec od domácích nepřišel. Jenže jediný aktivní Lucas Ocampos vypálil na přední tyč, ale pro Simóna lehká práce.
89'
Sevilla moc váhala s centrem do ucpaného pokutového území. Proto svou kombinaci posílají až na stopera Ramose.
88'
Rozehrávku domácích odhadl Raúl García a zamířil hned do ofenzivy, jenže průnikovka mu nevyšla dle představ.
87'
Střídající Marcão tvrdě sestřelil zezadu Gómeze a vidí oprávněnou žlutou kartu.
86'
Souhra dvou střídajících hráčů ke gólu nevedla. Januzaj totiž nezakončil centr Torrese mezi tři tyče.
85'
Nabídka na centr do pokutového území od Ocampose trefila pouze bránicího hráče. Sevilla se bude muset snažit dál.
84'
Jenže aut se Seville nepovedl jako již tradiční. Od branky bude mít odkop Unai Simón.
83'
Lucas Ocampos si hodně věřil na několik obránců v přesile. Jeho snaha byla platná alespoň pro autové vhazování.
82'
A znovu se domácí odebrali o míč prakticky sami, to samé se dá říct o soupeři, který centruje do autového zámezí.
81'
Bilbao se po vstřelené brance dostalo poprvé do pokutového území, kde se Berenguer provinil nedovoleným zákrokem.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Adria Pedrosa, přichází Marcão.

Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Malcom Adu Ares.
79'
Standardní situace byla směřována na hlavu Kika Salase. Domácí obránce i zakončoval, ale pokusem nad Simóna nevystrašil.
78'
Sevilla se rozhodně vzdávat nebude, když zatím úspěšně kombinuje v útoku a navíc si vybojovala standardní situaci.
77'
Tohle je krutá rána pro domácí celek, který již ožíval ve hře, ale nakonec je to on co inkasuje.
76'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic z ničeho nic odskakuje na rozdíl dvou branek! Marko Dmitrović nejdříve úspěšně vyboxoval centrovaný balón, jenže pouze do pravé lajny hostů. Odsud znovu posílal míč do vápna Ander Herrera, který našel v náběhu AITOR PAREDES a hostující obránce chladnokrevně nohou za háčky překonává domácího brankáře. – 0:2.
75'
Ivan Rakitić musel skluzem zastavit nadějnou akci hostů a za své počínání vidí žlutou kartu.
74'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai Gómez.
73'
Tak tohle byla obrovská možnost na vyrovnání! Odražený míč si na hranici vápna našel Adnan Januzaj, který řádně protýhl Simóna, jenž předvedl fantastický reflex. Následná dorážka byla z ofsajdové pozice.
72'
Óliver Torres se poprvé dostal do zápasu. Přidržel míč ve středu pole a nakonec vybojoval autové vhazování.
71'
Tohle je velká škoda pro domácí. Lucas Ocampos si narazil s několika spoluhráči a následně chtěl poslat Susa do samostatného úniku, ale včas se stačil vrátil stoper soupeře.
70'
Zcela jasně byl zastaven v rychlé útočné akci Adria Pedrosa. Ten vybojoval docela nadějný přímý kop.
69'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Beňat Prados,
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Ander Herrera.
68'
Bilbao také výrazně ubralo na své hře nebo spíše kupí chyby. Po další kombinuje Sevilla.
67'
Dalším nedovoleným zákrokem byl zastaven Nico Williams. K nelibosti domácích se bude rozehrávat volný kop.
66'
Hostující defenziva se oskytla pod velkým tlakem. Sám na branku mohl uhánět Lucas Ocampos, ale nakonec ho obrana odstavila.
65'
Sevilla do toho teď opravdu řízla, protože po několika střídáních zahrávala rohový kop. Ten skončil bez úspěchu a propadá do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Ibrahima Sow, přichází Óliver Torres,
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Adnan Januzaj,
ze hřiště odchází Juanlu Sánchez, přichází Tanguy Nianzou.
63'
Hned dvojice domácích obránců naskakovala na centr od rohového praporku. Hlavičkoval zřejmě Sergio Ramos, ale pouze do náruče Simóna.
62'
Trochu se nám posunuly vody a po zablokované hlavičce budou domácí rozehrávat rohový kop.
61'
I nadále jsme svědky nezáživné hry, a to konkrétně v režii domácího mužstva v bílém.
60'
Hra se nám opět na malý moment uklidňuje, poněvadž je v přízemní hře aktivnější defenziva Sevilly.
59'
Tentokrát střelecký pokus prošel na branku. Jenže Marko Dmitrović byl připraven se svou náručí a v pohodě chytá.
58'
Gorka Guruzeta se uvolnil za velkým vápnem a zkoušel tvrdě střílet na Dmitroviče. Domácí brankář je nakonec díky bloku bez práce.
57'
Athletic si zřejmě uvědomil, že bude muset být aktivnější, což na útočné polovině zatím potvrzuje.
56'
Jedna z největších šancí domácích! Po odraženém míči se dostal ke střele za velký vápnem Suso. Španělský ofenzivní záložník mířil technicky na zadní tyč, ale jen o kousek míjí. Unai Simón a celé Bilbao si může hlasitě oddychnout.
55'
Pro první rohový kop si došel na malé vápno Unai Simón. Jednou rukou ho dokázal vyboxovat mimo nebezpečí.
54'
Rozehrávku přímého kopu si vzal na starost Sergio Ramos. Technicky mířil přes zeď, ta ale dokázala perfektně zblokovat na roh.
53'
Ivan Rakitić vybojoval pro své mužstvo nadějnou standardní situaci těsně před pokutovým územím.
52'
Adria Pedrosa se opřel do centrovaných balónů. Jeho několikátý za sebou letí na prvního bránicího hráče.
51'
Velice aktivní Nico Williams obehrál několik bránicích hráčů, jenže svůj centr až moc přetáhl a ten letí do zámezí.
50'
Za kombinace Sevilly nám byl oznámen počet diváků.
Dnešní utkání sleduje 28 366 diváků.
49'
Opět v akci měl prsty Pedrosa, jelikož posílal centr levačkou na svého útočníka. Tím byl Lucas Ocampos, jenž na dlouhou nohu míří nad branku.
48'
Adria Pedrosa se dostával před Williamse, který ovšem předvedl výborný obranný zákrok a ještě vybojoval autové vhazování.
47'
Sevilla přežila neskutečné, proto bude moc v klidu rozehrát kombinaci od defenzivních řad.
46'
Na úvod druhé půle obrovský závar ve vápně domácích! Nico Williams pomocí teče nejprve trefil břevno, poté se ke střele dostal Sancet, ale trefil pouze obránce zastupujícího na brankové lajně. Tuto možnost uzavřel Williams pokus levou nohou mimo tři tyče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:20.
Úvodní dějství duelu 19.kola LaLigy mezi Sevillou a Bilbaem je u konce. V opatrné první půli byli lepší hosté, kteří jdou i do kabin za vedení 1:0. To jim zajistil přesně po půl hodině hry Vesga, když uklidil do šibenice fantastický centr de Galarrety. Zbytek půle se odehrál v pomalejším režimu bez větších šancí.
45+2'
45+2'
Od domácích velice špatná půle. Tu nakonec ukončují pomalou kombinací v defenzivě a ani se nemohou dostat za polovinu.
45+1'
Oihan Sancet se odvážně dostával do pokutového území. Přehnal to s kličkami, kterého nakonec stály ztrátu.
45'
Útok Athletica neskončil úplně ideálně, ale aspoň měli k dispozici rohový kop. Po něm Nico Williams nic vážného nevymyslel.
44'
Nakonec se i šikovný Suso dostal k centru z levé strany. Unai Simón ho skvěle přečetl a zachytil do svých rukavic.
43'
Po vystřídání mírně ožil domácí celek. Suso začíná rychlou útočnou akci hráčů v bílém.
42'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který byl přetažen na zadní tyč, proto nedošlo k adekvátnímu zakončení.
41'
ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Ivan Rakitić.
41'
Sergio Ramos pomocí velkého důrazu získal balón na kopačky svého mužstva, jenže domácí hned vracejí zpět soupeři.
40'
Athletic Bilbao pořád drží přízemní převahu na útočné polovině. Domácí ani moc nenapadají, a tak nám vzniká "mrtvá“ pasáž duelu.
39'
Nico Williams se snažil využít toho, že domácí hrají v deseti. Ostrou střelou z úhlu pouze přestřeluje domácí svatyni.
38'
Nemanja Gudelj na tom není vůbec dobře, protože za doprovodu lékařů doskakuje mimo hrací plochu.
37'
Po odvráceném míči vracel zpět do ohně Nico Williams. Jeho pobídku nebude moc nikdo zakončit, jelikož sudí píská kvůli ležícímu Gudeljovi.
36'
Domácí masivně protestovali proti rozhodnutí sudího. Nic se na tom nezmění a Bilbao bude rozehrávat standardní situaci.
35'
První žlutou kartu zápasu vidí domácí Ibrahima Sow, protože zbytečně zatáhnul hostujícího středopolaře Vesgu.
34'
I nadále se domácí snaží o dlouhé nákopy do lajny. Na levé straně velí hostující Yuri Berchiche, který se nenechá předskočit.
33'
Dlouhý balón letěl za hostující defenzivu. Té pomohl včasným výběhem Unai Simón a uklidnil vzniklé problémy.
32'
Domácí se dokonce odvážili k centru z levé strany. Letěl na přední tyč, kde byl nachystán hostující Paredes.
31'
Sevilla se okamžitě pokouší odpovědět pomocí dlouhého nákopu. Ten zatím hosté uhlídali.
30'
Hostující mužstvo jde po půlhodině do vedení! Postupná kombinace před pokutovým území vedla k finální centru de Galarrety. Ten našel přesně v náběhu MIKELA VESGU, který zcela osamocený skákal a razantně do šibenice překonal bez reakce chytajícího Dmitroviće . – 0:1.
29'
Na druhé straně se také píská faul. Šikovnost v souboji ukázal de Galarreta a také za to pyká bolestivým zákrokem.
28'
Přímý volný kop bude zahrávat Sevilla. Nedovolený zákrok totiž vybojoval důrazný Rafa Mir.
27'
Na druhé straně se také pokusili zahrozit domácí. K Susovi propadl centrovaný balón, s čímž tento Španěl nepočítal a míč se od něj odráží do zámezí.
26'
Gorka Guruzeta usilovně bojoval o balón, který nakonec před lajnou stihl a jeho mužstvo bude moc pokračovat v útočném snažení.
25'
Tohle byla další velká příležitost Bilbaa! Nico Williams se dostal v tísni ke střele uvnitř pokutového území. Nejspíše se zalekl vyběhnutého Dmitroviče a v pádu trestuhodně netrefuje prostor tří tyčí.
24'
Rohový kop se hostům vůbec nepovedl a do ojedinělé akce se pokusí zamířit Sevilla.
23'
První vážnější šance dnešního večera! Oihan Sancet rozjel rychlý brejk Athletica. Nakonec po zbavení se spoluhráče předkládal na osamoceného Gorku Guruzetu, který slabým obstřelem protáhl Dmitroviče, ten raději vyrazil mokrý míč na roh.
22'
Po rychlém protiútok se snažil Suso přenést hru na levou stranu. To se mu povedlo, ale domácí i tak vrací otěže utkání do defenzivy.
21'
Sevilla je zatím v kombinační hře nepřesná. Vše se láme na polovině hřiště, kde dochází k ztrátám.
20'
První střelecký pokus duelu byl spíše na rozchytání. Marko Dmitrović v klidu lapí do svého připraveného koše.
19'
Suso si skvěle pokryl balón po přihrávce z lajny. Iñigo Ruiz de Galarreta se chtěl dostat k míči dřív, ale právě soupeře fauloval.
18'
Marko Dmitrović se musel mít na pozoru, jelikož musel včas vyběhnout proti dlouhém pasu za jeho defenzivu.
17'
Do menšího tlaku se dostala Sevilla. Po posledním centru Ocampose letí kulatý nesmysl do zámezí.
16'
Lucas Ocampos nádherným centrem zprava hledal v pokutovém území Mira. K němu míč ani nedošel kvůli pozorné defenzivě soupeře.
15'
Obětavý průnik do pokutového území podnikl Nico Williams. Při obehrání několika obránců nakonec nevystřelil díky vystoupení Ramose.
14'
Další pobídka hostujícího Berenguera končí nepřesností. Přízemní centr si v pohodě sbalil do svých náručí Dmitrovič.
13'
Domácí chtěli zavařit soupeři dlouhým autem. Po něm se k odraženému míči dostával Sergio Ramos, ale před protihráčem nestihl vystřelit.
12'
Po delší době se do větší přízemní převahy dostává Sevilla. Konkrétně žene útok po své pravé straně.
11'
Úplně špatný balón do náběhu neposílal de Galarreta. Nakonec vše bylo přečteno domácí obranou a odhlavičkováno do bezpečné zóny.
10'
Úvodní desetiminutovka tohoto střetnutí je za námi. Zatím moc atraktivní bitvu nevidíme, lepší v kombinaci je Athletic, což potvrzuje i v těchto sekundách.
9'
Špatná kombinační hra ze strany Berchicheho, po tomto zaváhání mířili domácí do rychlé akce, kterou zastavil nedovoleným zákrokem Williams.
8'
Menší problémy měl v rozehrávce od branky hostující Unai Simón, když ho rychle napadal Rafa Mir. Brankář vše vyřešil dlouhým nákopem.
7'
Daniel Vivian posílal dlouhý balón do náběhu za domácí obranu. Žádný jeho spoluhráč tuhle nabídku nepochopil a míč letí do zámezí.
6'
V pokutovém území došlo k tvrdému souboji tělem. Aktivní v něm byl Williams a Sánchez, druhý jmenovaný zahrál rukou, ale po ní se penalta pískat rozhodně nebude.
5'
Nico Williams je smrtící ve svých kličkách na levé straně, ty chtěl praktikovat i v další akci hostů, jenže pozorná obrana si s ní poradila čistým zákrokem.
4'
Na polovině hřiště se dopustil nedovoleného zákroku domácí Badé. Od sudího dostal výrazné varování a Bilbao bude rozehrávat přímý volný kop.
3'
První vážnější situace ve vápně domácích. Centr z pravé strany poslal Álex Berenguer, ale pozorný Dmitrovič ho v pohodě zachytil do svých rukavic.
2'
Yuri Berchiche zachytil dlouhý balón domácího celku do pravého křídla. Přihrávkou do defenzivy uklidňuje hru pro své barvy.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postarali hostující hráči. Ti začínají kombinací v defenzivě, která je prozatím neúspěšná.
1'
Teď už oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek duel odstartuje.
Před zápasem nás ještě čeká loučení Fernanda, který nastupoval za domácí Sevillu i v letošním ročníku. Rozhodl se o návrat do rodné Brazílie.
Všichni aktéři právě nastupují na zapršenou hrací plochu v Seville.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasovou rozcvičku. Momentálně míří do kabin se naposledy připravit na úvod duelu.

Sevilla FC: Dmitrović – J. Sánchez, Badé, S. Ramos (C), Salas, Pedrosa – I. Sow, Suso, Gudelj – Ocampos, Mir.
Náhradníci: Flores, Árbol – Gattoni, Rakitić, Nianzou, Ó. Torres, Marcão, Januzaj, M. Bueno, Benavides, Dasilva.
Trenér: Quique Flores Sánchez

Athletic Bilbao: Simón – Berchiche, Vivian, Paredes, Lekue (C) – Vesga, de Galarreta – N. Williams, Sancet, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Muniain, de Marcos, de Albéniz, Villalibre, A. Herrera, Raúl García, Nolaskoain, Prados, Ares, U. Gómez, Jauregizar.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López Mir.

SEVILLA FC

Tento celek dlouhá léta patřil k ústřední špičce LaLigy. Jenže nový ročník není pro ně vůbec dobrý, jelikož se po 18 odehraných duelech nachází na 16.místě s 16 body a záporným skóre 23:25. Od konce září dokázala Sevilla v domácí soutěži vyhrát pouze jednou. To v předminulém kole na hřišti Granady, kterou deklasovala vysoko 3:0. Na své půdě to ovšem vůbec neklape, protože poslední tříbodová výhra přišla ke konci září s Almeríou a právě teď v pěti duelech v řadě přišly čtyři remízy a jedna prohra. Během Vánoc se odehrálo několik změn odehrálo ve vedení klubu, když skončil prezident a jeho místo zabral viceprezident.

Přispějou Seville tyto změny po vánoční přestávce doma s Bilbaem?

ATHLETIC BILBAO

Svěřenci zkušeného trenéra Ernesta Valverdeho patří několik sezón do klidného středu tabulky. Letos jedou mírně nadplán, když po 18 zápasech obsazuje pátou pozici s 35 body a pozitivním skóre 34:19. Bilbao disponuje přímo snovou formou, protože neprohrálo od konce října, což už je neuvěřitelných osm duelů v řadě. Naposledy se Athletic představil před vánoční pauzou doma proti Las Palmas, to gólem v nastavení druhé půle ovládl těsným rozdílem 1:0.

Podaří se tomuto mužstvu udržet výbornou formu?
Koho sledovat?

JÚSUF EN-NESÍRÍ

Šestadvacetiletý útočník je již dlouhodobou oporou svého mužstva. Rodák z Maroka každou sezónu sází branky do sítích soupeřů, což se mu daří i letos. Ze sedmnácti duelů v LaLize nastřílel pět přesných zásahů a jednu asistenci k tomu. Jenže v domácí soutěži na gól čeká od začátku listopadu, kdy se prosadil se Celtou Vigo. En-Nesírí se také dvakrát trefil v Lize mistrů a to z šesti možných střetnutí.

IÑAKI WILLIAMS

Devětadvacetiletý útočník spjal prakticky celou svou kariéru právě s Bilbaem. Ghanský kanonýr si každou sezónu drží standart okolo deseti branek a letos zatím jede nad plán. Z 18 odehraných utkání vsítil osm gólů a tři asistence k tomu. Naposledy střelecky zazářil před polovinou prosince, když brankou vybojoval remízu 1:1 na hřišti Granady.
Historické okénko

Obě mužstva se již tradičně potkávají v rámci nejvyšší španělské soutěže. My se ale zaměříme již tradičně na minulou sezónu, ve které se sehrály dva vyrovnané duely. První se hrál na hřišti Sevilly, kde se body dělily zaslouženou remízu 1:1. Naposledy se soupeři potkali v dubnu minulého roku na půdě Athletica Bilbao. Šťastnou výhru 1:0 na svou stranu urvala dnes domácí Sevilla.
Krásný čtvrteční večer ze španělské Sevilly! Od 19:15 se zde po vánoční pauze odehraje zajímavý duel 19.kola LaLigy. Trápíci se Sevilla FC na svém svatostánku hostí Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.