La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Las Palmas - 17. září 2023   18:30

Sevilla
71' Lukebakio
1:0
(0:0)
Sevilla
Dmitrović – Navas (C), Badé, S. Ramos, Pedrosa – Sow (74. Fernando), Rakitić – Suso (61. Lukebakio), Ó. Torres (85. Soumaré), Ocampos (85. Lamela) – Mir (61. en-Nesírí).
Nyland – Jordán, Salas, J. Sánchez, Gudelj, Díaz, Januzaj.
J. Martínez – M. Martínez, Villate
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
40 578 diváků
Las Palmas
Valles – Araujo (64. Coco), Á. Suárez (73. Marvin), Mármol, S. Cardona – Loiodice (73. Perrone), K. Rodríguez (85. J. Muñoz) – al-Haddádí (85. Pejiño), Viera (C), S. Ramírez – Kaba.
Escandell – M. Cardona, Lemos, Mfulu, C. Herrera, B. Ramírez, Curbelo.

Statistiky:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:12.
Fotbalisté Sevilly se dočkali v 5. kole La Ligy (a ve svém čtvrtém zápase v sezóně) konečně prvních bodů! Nováčka z Las Palmas zdolali 1:0. Hosty dlouho držel brankář Valles, který v úvodu dvakrát vychytal Rafu Mira a po změně stran měl i štěstí, když mu míč po střele střídajícího en-Nesírího nejprve propadl za záda, ale pak ještě stačil zakročit dřív, než hrací předmět překročil brankovou čáru. V 71. minutě se však Rojiblancos přeci jen dočkali. Hlavičku en-Nesírího ještě vyrazil gólman Las Palmas, ale dorážející Dodi Lukebakio si už poradil. Nutno říci, že i celek z kanárských ostrovů měl své příležitosti. Ty největší v nastaveném čase, ovšem Muñoz trefil jen hlavu vybíhajícího Dmitroviće a na Cardonovu přihrávku nedosáhl na zadní tyči Kaba.
90+7'
90+6'
Ještě jedna šance hostí na vyrovnání! Badé odehrál v pokutovém území míč pouze k Sergimu Cardonovi. Ten už mohl střílet, ale ještě balón nabízel na zadní tyč, kde ve skluzu nedostáhl Sory Kaba!
90+4'
Dmitrović je už v pořádku a může se tak pokračovat.
90+3'
Míč se se štěstím odrazil zpátky k Sorymu Kabovi. Ten našel Pejiña, který vysunul Javiho Muñoze a ten měl obrovskou šanci na vyrovnání! Z pravé strany postupoval na bránu Sevilly, ovšem jeho tvrdá rána trefila vybíhajícího Marka Dmitroviće! Domácí gólman to schytal do hlavy a bude potřebovat čas na vzpamatování.
90'
Na pravém křídle se snažil něco vymyslet Sory Kaba. Dobře se s ním ale vrátil Dodi Lukebakio. Ten nepropustil protihráčův centr a balón se pak navíc odrazil do zámezí právě od Kaby. Kope se od brány Rojiblancos.
89'
Máximo Perrone to zkusil z větší vzdálenosti levačkou. Mířil nad bránu Sevilly.
87'
Domácí chtějí hrát co nejdále od své brány. Zatím se jim to docela daří.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Boubakary Soumaré,
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Érik Lamela.
85'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Javi Muñoz,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Pejiño.
84'
Mohlo být asi hotovo! Dělovku Ivana Rakitiće z 20 metrů vyrazil Valles do strany k nohám Dodiho Lukebakia, který z dorážky trefil boční síť.
83'
Júsuf en-Nesírí byl v krátkém sledu dvakrát v ofsajdu.
82'
Sandro Ramírez dostal míč na levém křídle. Dostal se k brankové čáře, odkud ještě stačil ve skluzu nasměrovat balón před bránu, ovšem obrana Andalusanů byla připravena.
81'
Už se opět hraje. Rakitić prodloužil míč na en-Nesírího, který z pravé strany centroval jen do bránícího hráče. Sevilla alespoň vhazuje.
79'
Nabíhající Dodi Lukebakio nepříjemně narazil hlavou do bránícího Cocoa. Protihráče zřejmě neviděl, díval se jinam. Belgický ofenzivní hráče je otřesen a bude potřebovat ošetření.
77'
Před námi je závěrečná čtvrthodina duelu. Hráči Las Palmas budou chtít alespoň srovnat, Sevilla naopak chce utrhnout první tři body v této sezóně.
76'
Lucas Ocampos šel do individuální akce. Udělal kličku Rodríguezovi a ještě se v šestnáctce díval, zda je komu nahrát. Nakonec tuto možnost zavrhl a z úhlu střílel do boční sítě.
76'
Hosté zahrávali rohový kop po akci Sandra Ramíreze. Vyrovnání z něj nevytěžili.
74'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Fernando.
73'
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Marvin,
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Máximo Perrone.
73'
Nějakou dobu ještě trvalo, než obsluha VAR potvrdila hlavnímu rozhodčímu, že bylo vše v pořádku. Gól ale platí a Sevilla vede 1:0.
71'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se dvacet minut před koncem konečně ujali vedení! Lucas Ocampos si na pravém křídle vyměnil míč s Óliverem Torresem. Poté odcentroval a k hlavičce se dostal Júsuf en-Nesírí. Toho ještě vychytal brankář Valles, ale dorážející DODI LUKEBAKIO už propálil vše, co mu stálo v cestě.
68'
Teď byli domácí blízko! Júsuf en-Nesírí převzal míč na levé straně a po jeho střele balón proklouzl za záda brankáře Vallese! Ten se ale rychle zvedl a zřejmě na brankové čáře ho ještě dokázal odrazit zpátky do hřiště!
66'
Sow posunul míč doleva na Adriu Pedrosu, který ale střílel v poměrně těžké pozici, navíc slabší pravačkou a mířil vedle vzdálenější tyče.
64'
ze hřiště odchází Julián Araujo, přichází Saúl Coco.
62'
Hostující kapitán Jonathan Viera zasáhl rukou do obličeje Jesúse Navase a prohlédl si žlutou kartu.
62'
Sevilla tedy po hodině hry přišla s mnou avizovaným střídáním. Uvidíme, jak čerstvá dvojice rozhýbe ofenzivu.
61'
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf en-Nesírí,
ze hřiště odchází Suso, přichází Dodi Lukebakio.
60'
Z pravé strany ostře odcentroval Julian Araujo. Míč skončil v rukavicích Dmitroviće.
59'
Z nějakých 22 metrů napřáhl Lucas Ocampos a Valles jeho střelu vyrazil. Míč se odrazil tak, že se k němu dobíhající Suso už nedostal.
58'
Jsou to hosté, kteří se osmělili a v posledních minutách více drží míč.
57'
Domácí trenér by asi mohl pomalu začít přemýšlet o posílení ofenzivy. Na střídačce má hráče jako Lukebakio, Januzaj, Lamela nebo en-Nesírí, kteří by mohli přinést oživení.
55'
Domácí nezužitkovali rohový kop, který zahrával Rakitić.
53'
Další pokus o penaltu. Sory Kaba si chtěl zaseknout míč kolem Ramose a hodil sebou o zem. Ani tady se pokutový kop nepíská.
52'
Munír al-Haddádí pustil míč za sebe na Kiriana Rodrígueze. Ten šel do souboje se skluzujícím Pedrosou s úmyslem získat penaltu. Pedrosa ale v poslední chvíli nohy stahoval a následný pád hráče Las Palmas sudí vyhodnotil jako simulaci. Žlutá karta pro Rodrígueze.
50'
Ivan Rakitić zahrával přímý kop. Míč srazila nad bránu zeď ve žlutomodrém. Roh...
49'
Valles zastavil včasným vyběhnutím šanci Djibrila Sowa, který zblízka trefil jen nohu brankáře! O chvíli později přišel faul Muníra al-Haddádího, za který hostující hráč vyfasoval žlutou kartu.
48'
Sandro Ramírez si z levého křídla našel prostor ke střele. Mířil na zadní tyč, kde výborně zasáhl Marko Dmitrović. Dorážku Soryho Kaby, která mohla být gólová, pak obětavě zablokoval Sergio Ramos. Hosté reklamovali ruku, ovšem Ramos měl své horní končetiny u těla.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
První poločas souboje Sevilly s Las Palmas gól nepřinesl. Zápas začal velkou šancí hostujícího kapitána Viery, který těsně minul bránu. Domácí ještě v úvodní desetiminutovce kontrovaly dvěma příležitostmi Rafy Mira. Jeho povedenou střelu i nebezpečnou hlavičku však zlikvidoval pozorný brankář Valles. V závěru poločasu pak Ocampos poslal míč za záda hostujícího gólmana, ale nahrávající Torres byl před tím v ofsajdu.
45+5'
45+5'
Hostující Julian Araujo zezadu štrejchl kopačku unikajícího Lucase Ocampose. Dostal žlutou kartu.
45+4'
Ivan Rakitić se před výkopem hostujícího brankáře Vallese přihlásil o to, že si potřebuje upravit kopačku. První poločas se zřejmě ještě mírně prodlouží.
45+3'
Óliver Torres posílal z levé strany míč do ohně, ale před bránou scházeli spoluhráči. Sevilla se snaží, ale je znát, že to hráčům andaluskému klubu v tomto ročníku zatím nelepí.
45'
Domácí vstřelili gól, který ale není uznán! Už Óliver Torres přebral míč v postavení mimo hru. Následovala jeho přihrávka před bránu na Lucase Ocampose, který se v koncovce nemýlil. Vzápětí byl ale dopísknut ofsajd Torrese.
43'
Rafa Mir fauloval Mármola. Domácí útočník by si měl dávat pozor. Už má žlutou kartu.
42'
Julián Araujo se nechal faulovat Lucasem Ocamposem. Udělal to dobře. Pokud by mu Argentinec míč sebral, mohl směřovat do nebezpečného kontru.
41'
Jesús Navas se při zpracování dotkl míče rukou a tím ukončil útočnou akci Sevilly.
39'
Rafa Mir se z frustrace ohnal po protihráči a byl potrestán žlutou kartou.
38'
Vzápětí přišel centr Pedrosy z levé strany, který tečoval bránící Araujo a míč se snesl na břevno hostující brány! I když nutno zmínit, že Valles tam měl připravené ruce a snad by byl připraven zasáhnout.
38'
Dobrý přechod domácích dopředu na pravé straně. Centr Susa lízl Lucas Ocampos, ale ne tak, aby balón nasměroval na bránu.
36'
Střely na bránu – 3:0
35'
Po rohovém kopu míč propadl do prostoru, kde byl Rafa Mir. Ten spadl a ukazuje, že byl držen. Hra však pokračuje.
34'
Ocampos hledal patičkou Pedrosu. S ním se vrátil al-Haddádí a domácí budou zahrávat roh.
33'
Torres předal na levé straně míč Ocamposovi. Ten se snažil nahrát před bránu Susovi, ale míč nakonec lapil Valles.
32'
Óliver Torres přidržel za dres Sandra Ramíreze. Navíc tam byly nějaké řeči a sudí tak ukázal domácímu hráči žlutou kartu.
31'
Navas udržel na hřišti těžký míč. Suso byl následně faulován Sergim Cardonou a domácí tak mají k dispozici standardní situaci.
30'
Óliver Torres přebíral míč ve středu hřiště. V tu chvíli do něho tělem naboural Julián Araujo. Od hostujícího obránce to byl čistý zákrok.
28'
Z větší dálky to zkusil Rafa Mir. Mířil jen do středu brány, kde byl Álvaro Valles nachystaný.
27'
Navíc šance Las Palmas! Munír al-Haddádí převzal míč na hranici pokutového území. Uvolnil se s ním směrem na levačku a vypálil. Jeho projektil prosvištěl vedle pravé šibenice z pohledu Dmitroviće.
26'
Vypadá to, že celek z kanárských ostrovů přestál nápor Sevilly a postupně vyrovnává hru.
24'
Právě Adria Pedrosa teď posílal z levé strany před bránu přízemní centr. Rafa Mir ve skluzu nedosáhl.
23'
Jonathan Viera si to namířil středem hřiště dopředu. Hostující kapitán pak hledal průnikovou přihrávkou Muníra al-Haddádího, který vbíhal do šestnáctky z pravého křídla. Vše vyřešil skluzem Adria Pedrosa.
22'
Lékařům se podařilo zastavit krvácení a Loïc Badé se od postranní čáry rychle vrátil do hry. Zápas pokračuje.
20'
Zatím probíhá ošetřování Badého. U lavičky se preventivně rozcvičuje Nemanja Gudelj.
18'
Nepříjemnost pro domácího stopera Loïca Badého, který dostal loktem do obličeje od Soryho Kaby. Badému dokonce teče krev z nosu.
16'
Kirian Rodríguez převzal míč na středu od Muníra al-Haddádho, přehodil si ho na pravačku a z 20 metrů vystřelil. Balón poslal možná metr a půl vedle tyče Dmitrovićovy brány.
15'
Adria Pedrosa využil otevřeného prostoru před sebou a proběhl s míčem dopředu. Poté to ze střední vzdálenosti zkusil, ovšem mířil vysoko nad.
13'
Rafa Mir nyní prohnal Miku Mármola. Ten to zvládl a odehrál míč do zámezí odrazem o útočníka Andalusanů.
12'
Óliver Torres nabíhal na přední tyč na centr Susa, který se snažil prodloužit. Za ním číhal Lucas Ocampos, ale až k němu míč neprošel.
11'
Po centru Susa se snažil zakončit Ivan Rakitić. Ten trefil jen protihráče.
10'
Zdá se, že Sevilla se začíná nadechovat k náporu. Domácí dnes mají jasný cíl. Zbavit se nuly na kontě získaných bodů.
8'
I druhý souboj s Rafou Mirem vyhrává Álvaro Valles! Hostující brankář tentokrát skvěle vyrazil Mirovu hlavičku po centru Ocampose.
6'
Ocampos je v pořádku a zapojil se i do akce. Na jejím konci pálil zpoza šestnáctky k pravé tyči Rafa Mir. Brankář Álvaro Valles vytasil výtečný zákrok a vyrazil ránu útočníka Sevilly na roh!
5'
Lucas Ocampos napadal Muníra al-Haddádího. Ve snaze získat míč špatně došlápl a podvrtl si pravý kotník. Nyní se to snaží rozběhat.
4'
Jesús Navas získal na pravé straně míč a nahrál ho Susovi. Ten mu ho vrátil, rozběhl se za obranu a tam směřovala kolmice od Djibrila Sowa. Suso byl ale v tu chvíli v ofsajdu.
3'
Hráči Las Palmas vhazovali na vlastní polovině. Domácí vyvinuli tlak na rozehrávku a donutili protihráče odehrát balón za postranní čáru.
1'
Hosté mohli jít do vedení hodně bleskově! Sergi Cardona poslal z levé strany do pokutového území zpětnou přihrávku, po níž Jonathan Viera zakončoval po zemi těsně vedle vzdálenější tyče!
1'
Před zápasem ještě minuta ticha za oběti tragického zemětřesení v Maroku.
Dnešní zápas se ponese ve znamení velkolepého návratu Sergia Ramose do Sevilly. Mistr světa i Evropy, který se do svého mateřského klubu vrátil po angažmá v Realu Madrid a PSG, nastoupí ve stoperské dvojici s Loïcem Badém. Na dresu má tradiční číslo 4.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, S. Ramos, Pedrosa – Sow, Rakitić – Suso, Ó. Torres, Ocampos – Mir.
Náhradníci: Nyland – en-Nesírí, Fernando, Jordán, Soumaré, Lukebakio, Salas, J. Sánchez, Gudelj, Lamela, Díaz, Januzaj.
Trenér: José Luis Mendilibar

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – Loiodice, K. Rodríguez – al-Haddádí, Viera (C), S. Ramírez – Kaba.
Náhradníci: Escandell – Pejiño, Marvin, Coco, M. Cardona, J. Muñoz, Lemos, Perrone, Mfulu, C. Herrera, B. Ramírez, Curbelo.
Trenér: García Pimienta

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Villate.
Sevilla FC (20. místo, 0 – 0 – 3, skóre 5:8, 0 bodů)
Sevilla má sice o zápas méně, ale nula v kolonce bodů je i tak alarmující. Andaluský celek, který loni opět triumfoval v Evropské lize, přitom dokázal v rámci Superpoháru UEFA výrazně potrápit Manchester City, když souboj s vítězem Ligy mistrů dotáhl po vyrovnaném průběhu až do penalt. V La Lize se však svěřenci kouče Josého Luise Mendilibara velmi trápí. Postupně prohráli 1:2 doma s Valencií, 3:4 v Alavésu a naposledy 1:2 na domácím hřišti s Gironou. Impulzem ke zlepšení by mohl být příchod slavného stopera Sergia Ramose. Ten odmítl lukrativní nabídky ze Saudské Arábie s přáním dohrát svou kariéru v dresu týmu, který ho pro velký fotbal vychoval. Uvidíme, zda si Ramos zahraje už v neděli.
UD Las Palmas (18. místo, 0 – 2 – 2, skóre 1:3, 2 body)
Nováček z Kanárských ostrovů se mezi elitou trápí především v koncovce. S jediným vstřeleným gólem ze čtyř utkání se moc bodů uhrát nedá. Stačilo to na dvě domácí remízy s Mallorcou (1:1) a Realem Sociedad (0:0). Před reprezentační přestávkou pak celek z Las Palmas padl 0:1 v Gironě.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 5. kole španělské La Ligy se utkají také Sevilla a nováček z Las Palmas. Andalusané nemají na kontě ani bod a tabulku soutěže tak překvapivě uzavírají. Celek z Kanárských ostrovů dokázal alespoň dvakrát remizovat, ale také osmnáctá pozice je sestupová. Premiéru v dresu Sevilly by si měl odbýt hvězdný stoper Sergio Ramos. Ten se po skvělé kariéře především v Realu Madrid rozhodl pomoci klubu, který jej pro velký fotbal vychoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.