La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Villarreal - 3. prosince 2023   18:30

Sevilla
75' Salas (Pedrosa)
1:1
(0:0)
Villarreal
77' Morales
Sevilla
Dmitrović – J. Sánchez, Nianzou (72. Salas), Gudelj, Acuña (46. Pedrosa) – Sow, Fernando (90+4. Ó. Torres), Rakitić (C) – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Flores, Romero Morilla – Gattoni, Benavides Fuentes, Jordán, M. Bueno, Mir, Januzaj, Sow.
I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
33 898 diváků
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza – Altimira (71. Capoue), Parejo (84. Coquelin), Comesaña (71. A. Moreno, 84. Akhomach), Baena – G. Moreno, Morales (87. Brereton Díaz).
Reina – Gabbia, Femenía, Trigueros, Terrats.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:16.
Ve druhém dějství už góly začaly padat, nejprve se prosadil domácí tým, aby ihned po rozehrávce také inkasoval a opět to bylo nerozhodně. I přes množství šancí na obou stranách se více branek diváci nedočkali, v závěru sice Villarreal dokonal obrat, jenže gól nebyl po zásahu VAR pro předchozí faul uznán. Konečná remíza je nejspíš spravedlivá.
90+10'
90+10'
Pokračuje se tedy za nerozhodného stavu, domácí si museli oddechnout.
90+7'
Rozhodčí se jde na video podívat osobně.
90+6'
Hlavní arbitr se ještě radí s VAR, zda gólu nepředcházel faul.
90+6'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Ivan Rakitić). Kartu inkasuje za nemístné poznámky.
90+5'
Ben Brereton Díaz se dostal přes obránce do zakončení, míč adresoval mezi nohama brankáře do vzdálenějšího rohu brány, ovšem vinou faulu je gól nakonec neuznán.
90+4'
Nastavovat se budou asi ještě dvě minuty navíc vzhledem k předchozímu zdržování.
90+4'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Fernando, přichází Óliver Torres.
90+2'
Fernando zůstává ležet na trávníku v pokutovém území, na kterém skončil bez cizího přičinění.
89'
Adria Pedrosa mohl vrátit vedení zpět na stranu svého celku, jeho nepříliš prudkou přízemní střelu však Filip Jörgensen schoval do náruče.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Ben Brereton Díaz.
85'
Lucas Ocampos nepřesně přihrával do vápna, kde našel pouze protihráče.
84'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Ilias Akhomach.
84'
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Francis Coquelin.
82'
Lucas Ocampos na druhé straně přetáhl svůj centr a míč adresoval mimo bránu.
81'
Gerard Moreno mohl střílet sám, místo toho však volil přihrávku na pravou stranu, kam nabíhal jeho spoluhráč, ovšem míč k němu nedorazil.
79'
Marko Dmitrović si vyběhl k hranici vápna, kde sebral míč ze vzduchu do náruče.
77'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak to byla hodně rychlá odpověď. Pedrazovu přihrávku, která byla zřejmě ještě někým tečována, před odkrytou bránu poslal do sítě zcela volný JOSÉ LUIS MORALES. Tady obrana Sevilly hodně zaspala.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí prolomili střelecké trápení a ujímají se vedení. Pedrosa poslal nadýchaný centr před vápno, kde si vyskočil KIKE SALAS a hlavou odehrál balón k bližší tyči soupeřovy brány, kam se Filip Jörgensen natahoval marně.
75'
Lucas Ocampos centroval na vzdálenější tyč, kde ovšem žádného spoluhráče nenašel.
74'
Adria Pedrosa byl nedovoleně atakován na útočné polovině, Sevilla rozehraje zajímavou standardku.
72'
ze hřiště odchází Tanguy Nianzou, přichází Kike Salas.
71'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Alberto Moreno.
71'
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Étienne Capoue.
70'
Marko Dmitrović musel zasahovat proti přízemní střele protihráče, pravačkou se mu povedlo míč vyrazit.
69'
Djibril Sow hodně tvrdě zajel skluzem do Pareja a hosté se hodně diví, že nebyl potrestán kartou.
69'
Přetažený centr domácího celku letí mimo tři tyče.
68'
Lucas Ocampos po kombinaci poslal z pravé strany přihrávku po zemi před odkrytou bránu Villarrealu, kterou však žádný z jeho spoluhráčů do sítě tečovat nedokázal.
66'
Jeden z hráčů Sevilly dobře střílel levačkou na bližší tyč, hostující brankář byl však dostatečně rychlý a balón lapil.
64'
Gerard Moreno na druhé straně mohl zasadit soupeři těžký úder, ovšem hlavou odehrál balón ze svého pohledu kousek vedle pravé tyče.
62'
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní, hlavička jednoho z nich nyní byla o něco přesnější než dva předchozí pokusy, přesto ani v tomto případě nemusel Filip Jörgensen zasahovat.
60'
Další střelecký pokus domácího celku, Júsuf en-Nesírí se opřel do balónu, avšak ten adresoval rovněž vysoko nad. Takto to určitě nepůjde.
58'
Adria Pedrosa střílel levačkou bez přípravy, míč adresoval příliš vysoko nad soupeřovu bránu.
56'
Po přetahované se míč odrazil k brankáři Villarrealu, jenž jej rychle uklidil do rukou. Stále je to tedy bez gólů.
54'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Adrià Altimira). Jasné zatáhnutí za dres Pedrosy, karta zasloužená.
52'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Juanlu Sánchez). Po jeho zákroku zůstává na trávníku ležet Alejandro Baena a zpět na nohy se mu moc nechce.
50'
Dodi Lukebakio zůstal nepokrytý před bránou Villarrealu, z bezprostřední blízkosti však tečoval balón pouze nad břevno.
48'
Juan Foyth posílal přihrávku před zcela prázdnou bránu nabíhajícímu spoluhráči, obrana Sevilly v poslední chvíli odvrátila míč do bezpečí. Dobrá šance hostů.
46'
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.
46'
První část gól nenabídla, lepším týmem byla Sevilla, která měla více šancí a především v závěru byla velmi blízko prvnímu gólu utkání, ovšem nebylo jí přáno. Hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a za bezgólový stav mohou být rádi.
45+4'
45+3'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Djibril Sow). Domácí hráč fauloval unikajícího Morenu.
45+2'
Domácí mohli dát gól do kabin, ovšem Júsuf en-Nesírí tváří v tvář gólmanovi střílel pouze do vyběhnutého strážce hostující svatyně, k dorážce před odkrytou bránou se poté dostal Lucas Ocampos, jenže jeho střelu zblokovali obránci Villarrealu. Nyní mohou domácí fotbalisté hodně litovat.
45+1'
Rána z úhlu v podání jednoho z hráčů Sevilly letí daleko do zámezí.
45'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Alfonso Pedraza).
45'
Marko Dmitrović musel ven z pokutového území, nakopnutý míč si zpracoval a poté raději odehrál za postranní čáru.
44'
Juanlu Sánchez skončil na trávníku v pokutovém území, penalta to však není.
43'
Lucas Ocampos pálil hodně tvrdě levačkou z levé hranice malého vápna, trefil ale jen protihráče.
43'
Další faul Villarrealu, domácí rozehrají na útočné polovině.
41'
Alfonso Pedraza šel s hodně velkým rizikem do souboje v pokutovém území, ale vyplatilo se, míč odehrál skluzem do bezpečí.
39'
Alfonso Pedraza hodně tvrdě v souboji o míč srazil na trávník protihráče a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
37'
Dodi Lukebakio centroval do malého vápna, míč adresoval přímo do náruče gólmana Villarrealu.
36'
Marcos Acuña dobře střílel na vzdálenější tyč, Filip Jörgensen v poslední chvíli zasáhl a míč vyrazil mimo bránu. Nechybělo moc a byl tu první gól.
34'
Až nyní se pokračuje dál, zatím bez změn v sestavě.
31'
Gerard Moreno leží na travnaté ploše, zpět na nohy se mu moc nechce.
31'
Hosté vyrazili do otevřené obrany Sevilly, ovšem jeden z hráčů namísto přihrávky zkoušel s míčem projít individuálně a to byla chyba, u středového kruhu o něj přišel.
29'
Dodi Lukebakio poslal centr do malého vápna před odkrytou bránu, Lucas Ocampos však hlavou odehrál míč mimo tři tyče.
27'
Lucas Ocampos zůstal ležet na trávníku, hlavní arbitr přerušil hru, což paradoxně uškodilo právě domácím.
26'
Nepříjemný centr domácího celku odvrátili hosté do autu.
24'
Alejandro Baena v situaci jeden na jednoho neprošel kolem domácího obránce a do šance se tak nedostal.
22'
Znovu je útočná akce Sevilly přerušena, v tomto případě proto, že se míče dotkl hlavní arbitr. Ten, navzdory protestům hostů, nechává hráče Sevilly rozehrát.
20'
Oba celky se dožadovaly balónu, rozehrávat bude ten hostující, neboť domácí tým se provinil ofsajdem.
17'
Tohle už byla dobrá příležitost, Júsuf en-Nesírí však svůj šestý gól v sezóně nevsítil, když zblízka v těžké pozici zahrál míč mimo tři tyče.
16'
Ani tato akce šancí neskončí, Lucas Ocampos stříleným centrem odehrál míč vysoko nad bránu soupeře.
15'
Hraje se ze strany na stranu, na první větší šanci se stále čeká.
12'
Další špatná kombinace hostů, prudká přihrávka končí pouze v zámezí.
11'
Filip Jörgensen si křikl na obránce, aby míč nechal projít, ten poté sebral do náruče.
11'
Jeho hráči zkusili rychlý přechod do útoku, po špatné přihrávce ale o míč přišli.
10'
Míč drží v moci Villarreal, kombinuje však daleko od soupeřovy brány.
8'
Júsuf en-Nesírí se sice dostal k hlavičce, tu však odehrál jen k protihráči, jenž odkopl balón do bezpečné vzdálenosti.
8'
Svůj druhý rohový kop rozehraje Sevilla.
5'
Zahrozil hostující celek, nepřesnou přihrávku do úroveň penalty však odvrátila do bezpečí pozorná obrana Sevilly.
3'
Dlouhý centr směroval kousek za hranici vápna hostů, Filip Jörgensen si pro míč vyběhl a schoval jej do rukou.
2'
Přetažený tečovaný centr domácího celku končí za bránou Villarrealu, následovat bude roh.
1'

Sevilla FC: Dmitrović – J. Sánchez, Nianzou, Gudelj, Acuña – Sow, Fernando, Rakitić (C) – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Náhradníci: Flores, Romero Morilla – Gattoni, Pedrosa, Salas, Benavides Fuentes, Jordán, Ó. Torres, M. Bueno, Mir, Januzaj, Sow.
Trenér: D. Alonso.

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza – Altimira, Parejo, Comesaña, Baena – G. Moreno, Morales.
Náhradníci: Reina – Gabbia, Femenía, A. Moreno, Capoue, Trigueros, Terrats, Brereton Díaz, Akhomach, Coquelin.
Trenér: Marcelino.

Rozhodčí: I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández.
Vzájemné zápasy

Sevilla porazila na svém stadionu Villarreal ve třech posledních zápasech. Ten se z výhry na hřišti soupeře radoval naposledy 15. prosince 2019, kdy zvítězil těsně 2:1.
Villarreal

Hostující tým je o tři body a tři pozice lepší než jeho dnešní soupeř. Mimo svůj stadion se mu nedaří špatně, z šesti utkání si přivezl osm bodů díky dvěma výhrám a stejnému počtu remíz, skóroval sedmkrát a o dvě branky více inkasoval. V posledním venkovním zápase skončila jeho bodová šňůra, kdy prohrál na trávníku Atlética Madrid 1:3, třebaže skóroval jako první. Domácí o své výhře rozhodli deset minut před koncem.
Nejlépe to střílí Španělovi Gerardu Morenovi, jenž je s osmi góly zároveň na třetí příčce ligové tabulky střelců.
Sevilla

Domácímu celku patří patnácté místo, dosud posbíral jen dvanáct bodů. Na svém hřišti si ze sedmi klání odnesl devět bodů za dvě výhry a tři remízy, vstřelil dvanáct gólů a o tři méně inkasoval. Nyní drží domácí šňůru tří remíz za sebou, jedné 2:2 a dvou poměrem 1:1.
Nejlepším střelcem je pětigólový Maročan Youssef en-Nesírí.
Dobrý den, čtyřmi duely dnes pokračuje 15. kolo španělské nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto duelu budeme sledovat souboj celků ze střední části tabulky, a sice Sevilly s Villarrealem. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.