La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Almeria - 3. února 2024   14:00

Valencia
14' Duro (Di. López) • 23' Jaremčuk (Pepelu)
2:1
(2:0)
Almeria
50' Arribas  (Centelles)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà – Guerra (70. J. Vázquez), Guillamón, Pepelu, Di. López (61. F. Pérez) – Jaremčuk (70. Marí), Duro (90+2. Amalláh).
Doménech, Rivero – Gąsiorowski, H. González, Gozálbez, Iranzo, González.
Ruiz – González, Rodríguez
Estadio de Mestalla (Valencia)
42 877 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill, Montes (33. Baba), Chumi (82. Milovanović), Centelles – E. González, Lopy – Arribas (82. Robertone), Melero (61. Lozano), Ramazani – Baptistão (61. L. Romero).
Mariño, F. Martínez – Embarba, Lázaro, A. Pozo, Radovanović, Langa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:16.
Valencie slaví utrápenou výhru nad jednoznačně posledním týmem LaLigy. Domácí tým profitoval ze stoprocentní efektivity, když ve 14. a 23. minutě dal dva góly z jediných dvou střel na Maximianovu branku. Almería zaslouženě snížila gólem Arribase, nicméně potom, co přežila penaltu Pepelua, už měla jen jednu šanci v podobě nepřesné střely Ramazaniho.
90+8'
90+7'
Foulquier zařídil rozehrávku od Mamardašviliho branky. S šancemi Almeríe na vyrovnání už to vypadá bledě.
90+5'
Po dlouhé době aspoň náznak hostující šance. Ramazaniho přihrávka se poodrážela k Lopymu, jemuž uletěla střela z dvaceti metrů nad horní tyčku.
90+4'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Largie Ramazani).
90+4'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Lucas Robertone).
90+2'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Selím Amalláh.
90'
Lozano se proti ohromné přesile neprosadil. Valencia kontroluje koncovku a zkraje nastavení ji patrně rozdrobí dalším střídáním.
89'
Hugo Duro se přetahoval s Edgarem Gonzáleze. Domácí útočník už počítal s rohem a hodně se divil, když byl nařízen odkop od Maximianovy branky.
88'
Giorgi Mamardašvili si smlsnul na dalekonosném zakončení Robertoneho a opět nebude jevit zájem o rychlou rozehrávku.
86'
Cenk Özkacar byl vedle svého vápna podkopnut Milovanovićem. Valencia bude moci spořit další čas.
85'
Znovu měli práci videorozhodčí, nicméně další penalta za ruku Centellese nařízena nebyla.
84'
Francisco Pérez dával v pravé části vápna míč pod sebe. Jesus Vázquez se trochu natrápil se zpracováním a po jeho nepovedené střele se k dorážce neprotlačil hraničně bráněný Marí.
83'
Lopyho výlet byl zastaven ještě u středového kruhu. V zárodku protiútoku dobře vystoupil Edgar González a upálil balon Durovi.
82'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Lucas Robertone.
82'
ze hřiště odchází Chumi, přichází Marko Milovanović.
81'
Opět se Francisco Pérez hotovil k ráně levačkou a trefil Edgara Gonzáleze, jenž měl obě ruce příkladně u těla.
80'
Nákop na Romera odmítl Mosquera. Domácí rychle otočili hru, ale stačilo to jen na zablokovaný pokus střídajícího Francisca Péreze.
79'
Náznak domácího protiútoku utnula nepřesná přihrávka Guillamóna mimo dosah rozbíhajícího se Marího.
77'
Pepelu si musel realizaci standardní situace zopakovat. Ani napodruhé mu plán nevyšel, zhatila ho hlava stopera Chumiho.
76'
Hugo Duro se nenechal oddělit od míče. Lopy to dokázal jen s přispěním faulu, po kterém bude rozehrávat Pepelu.
75'
Domácí seskupení s ubráněním této standardní situace moc starostí nemělo. K uklidnění situace před brankou stačila jedna vyhraná hlavička.
74'
Sergio Arribas to zkusil levačkou z dálky a vzhledem k odhalené teči zajistil poslednímu mužstvu LaLigy alespoň šestý roh.
73'
Hugo Guillamón utnul přechodovou fázi aktivního Centellese dalším faulem za žlutou kartu.
72'
V dresu Almeríe debutující Anthony Lozano spatřil za zbytečný úder do Pepeluových zad žlutou kartu.
71'
Výrazné rozkouskování hry přispělo k tomu, že Valencie získává opětovnou kontrolu nad zápasem.
70'
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Alberto Marí.
70'
ze hřiště odchází Javier Guerra, přichází Jesus Vázquez.
68'
Dnešní utkání sleduje 42 877 diváků.
66'
Almería po útočném faulu na domácí straně rychle rozehrála a dostala se k dalšímu náznaku šance. Průnik Álexe Centellese zmařil až zákrok Mamardašviliho.
64'
Další faul Mosquery. Edgar González za něj chtěl druhou žlutou, nicméně jediný karetní trest se týkal právě jeho protestů.
63'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Cristhian Mosquera).
63'
Z neproměněné penalty vzešel nebezpečný protiútok Almeríe. Nezastavil ho ani dodatečně potrestaný faul Mosquery a Largie Ramazani ve finále poslal míč vedle Mamardašviliho brány!
62'
Pepelu Valencii uklidňující gól ze značky pokutového kopu neobstaral! Domácí záložník poslal míč ze svého pohledu do levé tyče.
61'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Francisco Pérez.
61'
Zatímco byl otřesený Diego López odnášen ze hřiště na nosítkách, tak hlavní rozhodčí udělil hříšníkovi Centellesovi žlutou kartu.
61'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Luka Romero.
61'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Anthony Lozano.
60'
Za Centellesův loket v obličeji Lópeze je nařízena penalta!
59'
Během ošetřování Lópeze odbíhá hlavní arbitr k monitoru. Tohle by měla být penalta pro Valencii.
58'
Diego López si proklestil cestu do pokutového území. Od Centellese v něm inkasoval úder rukou do obličeje a domácí fotbalisté se právem dožadují penalty.
57'
Domácím nebylo povoleno vyrazit do protiútoku. K jejich zisku míče uprostřed hřiště měl dopomoct nedovolený zákrok.
55'
Ramazani byl podepsán pod další ztrátu míče u půlící čáry. Přesto může být hostující kouč Gaizka Garitano s vývojem druhé půle nadmíru spokojen.
54'
Ramazaniho těžkou přihrávku do vápna Melero nezpracoval, neboť měl na zádech Özkacara. Není to ani aut pro červenobílé.
53'
Lopy získal míč na Guerrovi bez použití nedovolených prostředků. Almería může rozvíjet novou akci z obrany.
52'
Další ošemetný moment pro nejistou obranu Valencie! Lopyho skvělý pas z obranné poloviny vybíhající Mamardašvili minul a při koncovce Ramazaniho ho u prázdné branky musel zastoupit Mosquera.
50'
Almería právě vstřelila branku!
Hosté jsou odměněni za sympatický výkon! Baptistão na letící Centellesův centr z levé strany nedosáhl. O kousek vedle si však nabíhal SERGIO ARRIBAS a v kleštích mezi dvěma oponenty dopravil balon za Mamardašviliho.
49'
Trochu naivní střelou z dálky získal Pubill pro hosty alespoň rohový kop. Další Pubillův pokus byl sražen, kdežto Lopyhyo střelu z pětadvaceti metrů už musel osobně řešit Mamardašvili.
48'
Léo Baptistão si v důsledku střetu s rukou Mosquery poležel s bolístkou na hlavě. Nakonec se vše obešlo bez zásahu realizačního týmu.
47'
Ani jeden z koučů v pauze nestřídal. Jedinou změnou tak zůstal příchod Baby za zraněného Montese.
46'
A to je z první půle vše. Poslední tým tabulky nepředvedl špatný výkon. Ze dvou domácích šancí ale inkasoval dva góly od Dura a Jaremčuka, kdežto na protější straně Melero velkou tutovku před prázdnou brankou spálil. Gól nakonec nedal ani Edgar González, kterému před osudnou dorážkou spadl balon na ruku.
45+6'
45+6'
Marc Pubill dlouho vyhodnocoval své možnosti a nakonec napřáhl k ráně z dálky, jež prolétla necelý metr nad břevnem Mamardašviliho branky.
45+5'
Spoluhráčovou hlavičkou prodloužený oblouček přebíral Guerra v těsném ofsajdu, tudíž nemohl pokračovat ve snaze o zakončení.
45+4'
Guillamón přenesl těžiště doleva, jenže nikým nerušený José Gayà nasměroval dalekonosný centr jen do Maximianových dlaní.
45+2'
Diego López investoval energii do presinku. Pokračoval v něm až k brankáři Maximianovi, kterého donutil předvést velmi riskantní kličku.
45'
V ataku do rozhozené obrany se Hugo Duro zachoval trochu sobecky a před vápnem vypustil projektil letící hodně mimo Maximianovy tři tyče.
44'
Po hlavičce Foulquiera vracel míč před bránu Arribas, ale Baptistãova nepřesná koncovka se kvůli ofsajdovému postavení do statistik nezapočítá.
43'
Foulquier u pomezní čáry zezadu postrčil Ramazaniho. Almería bude zahrávat další standardní situaci.
42'
Largie Ramazani nic světoborného nevymyslel. Centr zleva zkušeně stopil gruzínský gólman ve službách „Los Che“.
41'
Centelles vybojoval pod skákajícím kotlem domácích příznivcům třetí roh pro Almeríi. Domácí nekopal ještě žádný.
40'
Diego López byl důrazně dohraný Edgarem Gonzálezem. Nic to nezměnilo na tom, že míč opět drží Almería.
39'
Arribasova kolmice byla určena pro Baptistãa, nicméně jeden z domácích obránců ji na poslední chvíli zastavil.
38'
Guerra rezignoval na výpad po levé straně a domácí družina v důsledku jeho zadovky zacouvala až ke stoperům.
37'
Dimitri Foulquier zatarasil hostům křídelní prostor. Rychlý přechod Valencie zase zhatil rychlý výběh Maximiana.
36'
Melero to hodně přehnal s razancí finální přihrávky od koncové čáry. Dokonce je z toho aut pro Valencii.
35'
Držení míče: 44 % – 56 %.
33'
ze hřiště odchází César Montes, přichází Iddrisu Baba.
32'
Nikoliv. Gól Edgara Gonzáleze neplatí, neboť se jeho autor těsně před gólovou dorážkou dotkl míče rukou.
31'
Ale pozor. Ještě se zkoumá video, takže se na Almeríi přece jenom může usmát štěstí.
29'
Mamardašvili skvostně vyrazil hlavičku z rohového kopu. Na dorážku Edgara Gonzáleze už nestačil, ale kontaktní gól hostům uznán nebyl pro ofsajd Baptistãa.
28'
V důsledku přenesení hry na pravou stranu byl míč sklepnut k bližší tyči, kde byl Baptistãův pokus o zakončení odkloněn na roh.
27'
Domácí na chvíli polevují a dávají Almeríi prostor na mezihru na půlce.
25'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Javier Guerra).
24'
Za svlečení dresu při gólové oslavě obdržel ukrajinský útočník Jaremčuk žlutou kartu.
23'
Valencia právě vstřelila branku!
Na stadionu Mestalla je podruhé veselo! Pepelu špičkově načasoval centr před Maximiana. ROMAN JAREMČUK setřásl dva obránce a gólman Almeríe nebyl schopen jeho umístěnou hlavičku rukou vytěsnit.
23'
Hugo Duro zkazil relativně snadnou přihrávku k lajně na Foulquiera. Hned po autu Álexe Centellese míč opět připadl Valencii.
22'
Cenk Özkacar neměl u zadní čáry dostatek klidu na sklepnutí přetaženého nákopu do výhodnější palebné pozice. Rozehrává Maximiano.
21'
Guillamón kolidoval s Centellesem a domácí získali výhodu standardní situace z pravé části hřiště.
20'
Léo Baptistão neustál svůj souboj a hosté balon rychle pozbyli. Z pohledu Almeríe to vypadá na další utrápený zápas.
18'
José Gayà provedl náběh po levé straně, nicméně Montes jeho centr na první dobrou odhlavičkoval do bezpečnějších vod.
16'
Domácí neustále čepují do vápna balony ze stran. Guerrovi chybělo málo, aby se po přihrávce Diega Lópeze ocitl v podobné šanci, jako tomu bylo v případě Dura.
14'
Zatímco hosté první šanci zahodili, tak Valencie z ní otevírá skóre! Diego López vytáhl míč po pravé straně. HUGO DURO si ve vápně našel místo na převzetí jeho nízké přihrávky a prvním dotekem zavěsil mimo dosah Luíse Maximiana.
12'
Maximiano vystoupal do vzduchu pro Gayův centr. Domácí se tímto způsobem zatím neprosazují.
11'
Hosté spálili nemožné! Melero ziskem míče na obranné polovině odstartoval rychlý brejk. Po přihrávce Baptistãa ho měl i zakončit, jenže v tisíciprocentní šanci po dlouhém sprintu přestřelil bránu!
10'
I v dalších dvou případech obrana Almeríe obstála. První centr posílal míč do ohně José Gayà, krátce poté Pepelu.
9'
Chumi s přehledem vyčistil předbrankový prostor, kam se snášel další z centrů aktivního Foulquiera.
8'
Diego López kvaltoval po pravé straně, jenže balon mu podle mínění pomezního arbitra utekl celým objemem do zámezí.
7'
Cristhian Mosquera vyhrál hlavu na Foulquiera a ten si při vyvážení balonu vynutil faul.
6'
Diego López si naběhl na Foulquierovu průnikovku z vlastní poloviny. Střelou z těžkého úhlu ale branku netrefil a k tomu mu byl odmáván ofsajd.
5'
Mamardašvili si sjednal pořádek před svou brankou a příchozí centrovaný balón schoval do rukavic.
4'
Almería zase nenaložila nejlépe s rychlým protiútokem. Lopyho střela z dálky byla sražena a na řadě bude rohový kop.
3'
Foulquier předvedl první postup do křídelní destinace. Samotný centr se mu ale nevydařil a domácí jen vhazují.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v červenobílých dresech. Valencie hraje v bíločerném.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà – Guerra, Guillamón, Pepelu, Di. López – Jaremčuk, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Amalláh, Gąsiorowski, H. González, Gozálbez, Iranzo, Marí, F. Pérez, J. Vázquez, González.
Trenér: Rubén Baraja

UD Almería: Maximiano – Pubill, Montes, Chumi, Centelles – E. González, Lopy – Arribas, Melero, Ramazani – Baptistão.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Baba, Embarba, Lázaro, Milovanović, A. Pozo, Radovanović, Robertone, L. Romero, Langa, Lozano.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Ruiz – González, Rodríguez.
1. vzájemný zápas

23.09.2023
Almería – Valencia 2:2
Branky:
59. S. Arribas, 69. S. Arribas – 14. D. López, 63. J. Guerra.
Almería je skoro celýma oběma nohama ve druhé lize. Jako jediný tým v top 5 evropských soutěžích ještě nezvítězila a s pouhými šesti body se krčí na dně LaLigy, kde má na záchranu takřka nedostižný jedenáctibodový deficit. Almería nedávno kontroverzně prohrála 2:3 s Realem Madrid a minulý týden doma jasně podlehla Alavésu 0:3. V týmové produktivitě vede Sergio Arribas (5+1). Dlouhodobě mimo hru jsou útočníci Suárez a Koné. Na konci přestupového okna do týmu přibyl obránce Langa z Chavesu a útočník Lozano z Gefate. Klub naopak opustili Sergio Akieme (Remeš) a Arnau Puigmal (Elche).
Valencia v předešlém kole prohrála 0:2 s Atléticem Madrid a ve spojitosti s koncem čtyřzápasové série výher klesla za Betis na osmé místo. Nejlepším střelcem je devítigólový Hugo Duro, který dnes bude na hřišti postrádat zraněné spoluhráče Correiu, Almeidu a Canóse. Dalším absentérem je obránce Mouctar Diakhaby, jenž si plní reprezentační povinnosti na africkém šampionátu. V týmu Valencie už nenalezneme obránce Gabriela Paulistu, jenž byl zlanařen do Atlética Madrid. Jedinou novou tváří je záložník Peter González z Realu Madrid.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Valencií a Almeríou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.