La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Bilbao - 20. ledna 2024   18:30

Valencia
61' Duro (Gayà)
1:0
(0:0)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista, Gayà /C/ – Pérez (69. Correia), Guillamón, P. García, Canós (14. Jaremčuk, 82. Guerra) – Duro, López (82. Vázquez).
Rivero, Doménech – Özkacar, Gąsiorowski, Otorbi, Gozálbez.
Pulido – Escuela, Alonso
Estadio de Mestalla (Valencia)
45 344 diváků
Bilbao
Simón – Lekue /C/, Vivian, Paredes, Berchiche – Herrera (63. de Galarreta), Prados (69. Gómez) – Berenguer, Sancet (79. R. García), Williams (79. Ares) – Guruzeta (69. Villalibre).
Agirrezabala – de Albéniz, Rincón, Álvarez, Nolaskoain, Jauregizar, Muniain.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:14.
Fotbalisté Valencie se dotahují na evropské příčky čtvrtým vítězstvím v řadě nad Bilbaem, jehož desetizápasová série bez porážky naopak skončila. Zápas mnoho krásy nenabídl, domácí Hugo Duro ho rozhodl z jediné přímé střely Valencie za celý zápas a ani hosté si žádnou vyloženou šanci nevytvořili.
90+8'
90+8'
Domácí odhlavičkovali standardku, Bilbao už mělo všechny hráče v soupeřově vápně a tak do protiútoku uháněl úplně osamocený Correia, jenže proti němu vyběhl až ke středovému kruhu brankář Simón a odkopnul míč na tribunu.
90+7'
Zbytečný faul Dura na de Galarretu ještě nabízí hostům pravděpodobně poslední standardku, ovšem je to dobrých 40 metrů od brány.
90+6'
Za mohutného pískotu 45 tisíc diváků rozjíždějí Baskové svou zřejmě poslední akci do plných.
90+4'
Aresův nákop si stahuje Mamardašvili, hosté se stále nemohou dostat ani do náznaku nějakého tlaku.
90+2'
Další žlutou kartu vidí Malcom Adu Ares (Bilbao) za šlapák na Correiu.
89'
Daniel Vivian (Bilbao) dostává žlutou kartu za faul na Dura, kterého okopával a ještě stáhl za dres.
88'
Berenguer z levého křídla posílá vysoký míč před bránu, kde si ho pohodlně stahuje Mamardašvili.
87'
Hráči Bilbaa pod tlakem vracejí míč malou domů Simónovi.
85'
Zápas směřuje do koncovky, domácí kouskují hru a drží si soupeře na distanc.
82'
Dvojité střídání v mužstvu Valencie:
odchází Roman Jaremčuk, který sám přišel na hřiště místo zraněného Canóse, a jeho nástupcem bude Javier Guerra.
Končí rovněž Diego López, kterého vystřídal defenzivnější Jesus Vázquez.
82'
José Gayà fauloval a nechce se mu odevzdat míč hostům k rozehrávce přímého kopu. Na tu stejně dojde až po střídání.
80'
Po více než půlhodině se hosté dostali do zakončení a rovnou to byla slušná šance. Unai Gómez si naběhl na průnikovku právě vystřídavšího Arese, prosadil se důrazem přes Correiu a vypálil prudce na zadní tyč. Mamardašvili domácí podržel obtížným zákrokem, míč ztlumil nadvakrát.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Malcom Adu Ares,
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Raúl García.
78'
Třetí celek ligové tabulky je po inkasovaném gólu jako opařený, vůbec se nedostává ke své hře.
75'
Vivian byl odzbrojen na levém křídle a míč je pevně v držení fotbalistů Valencie.
73'
Po ošetření hra pokračuje, můžeme čekat o něco delší nastavení.
70'
Diego López hraje s dlahou na zápěstí, teď utržil pro změnu bolestivou ránu do nohy od Williamse, který se „kolegiálně“ také svíjí na trávníku.
69'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Thierry Correia.
69'
ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Unai Gómez,
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
67'
Williams vysunul na levém křídle Berchicheho, jehož přízemní centr vystihl skluzem devatenáctiletý Mosquera.
63'
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
61'
Valencia právě vstřelila branku!
Z první přímé střely zápasu otevírá skóre přesnou hlavičkou k tyči po Gayově centru HUGO DURO, který přeskočil svého strážce a Simón se po míči natahoval marně.
60'
Pokud nás statistiky a moje paměť neklamou, tak je právě Franciscu Pérezovi odmáván první ofsajd zápasu.
59'
Hugo Duro tečoval Lópezův přízemní centr šikovnou patičkou, míč však na bránu nemířil. Proletěl celým malým pokutovým územím, ale nikdo ze spoluhráčů se nedostal k dorážce.
58'
Mamardašvili rozehrává od brány nakrátko, hraje se dál bez šancí a bez útočných nápadů.
56'
Nico Williams (Bilbao) dostává první žlutou kartu zápasu za útočný faul na Foulquiera.
52'
Dnešní utkání sleduje 45 344 diváků.
51'
Po další tvrdé, ale tentokrát nezaviněné srážce, se na zemi svíjí Paulista, který nesledoval hru při vysokém nákopu.
49'
Nadvakrát se dostali hosté rychlými narážečkami za obranu Valencie, Sancet po přízemním centru zprava jen těsně minul vzdálenější tyč.
48'
Berchiche zakroutil centr z přímého kopu, ovšem Mamardašvili byl opět na místě.
48'
Na trávníku klečí po tvrdém souboji s Berchichem otřesený Foulquier. Bolest mu určitě nezmírní nařízený přímý kop z velmi slibného místa v jeho neprospěch.
46'
Oba celky pokračují v nezměněných sestavách.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 46% – 54%, střely na bránu 0:2, střely mimo 3:1, rohy 4:2, fauly 4:7, ofsajdy 0:0.
Ve Valencii se utkávají mužstva s dobrou formou, která se ale ve vzájemném zápase zatím pozorně hlídají a žádné šance jsme se za celý poločas nedočkali. Bezbrankové skóre odpovídá průběhu hry.
45+2'
45+1'
Po prvním rohu Valencie hlavičkoval na zadní tyči Jaremčuk a kuriózně nasadil jesličky Simónovi, kterému se o vnitřní část lýtka míč otřel do boční sítě. Rozhodčí dotek nepostřehli a obrali domácí o roh.
45'
Pepelu García rozehrál krátký roh z levého křídla, odhlavičkovaný míč pokračuje pouze autovým vhazováním.
44'
Iñigo Lekue zalehl v souboji o míč Huga Dura a velice se diví odpískanému faulu. Krátký roh získává Valencia.
43'
Rýsovala se první šance Valencie, ale nakonec k ní nedošlo. Duro dostal Pérezovu přihrávku z přečíslení na paty, míč mu tak odskočil a Guillamónova střela z druhé vlny z 22 metrů letěla daleko od brány Bilbaa.
42'
Williamsův sprint na levém křídle stíhal Foulquier a u koncové čáry ho obral o míč.
38'
Nepřesný nákop letí za bránu, odkop si chystá Unai Simón, který je jinak zatím bez práce.
36'
Z druhé strany centroval o něco lépe Gayà, nicméně i teď si obrana Bilbaa poradila.
35'
Valencia zaútočila po méně vytěžovaném pravém křídle, Foulquierův nízký centr se však nevydařil a nachází jen prvního bránícího hráče.
34'
Rozhodčí vrací Guillamóna s vhazováním autu o dobrých deset metrů zpět.
32'
Druhý roh Bilbaa kopl Williams do skrumáže, kam si došel s přehledem gruzínský brankář Valencie a vyboxoval míč daleko do bezpečí.
29'
Nico Williams střílel zleva po zemi pod tělem skluzujícího Mosquery, jeho pokus nachází pouze připraveného Mamardašviliho.
27'
Prados hledal dlouhým pasem nabíhajícího Guruzetu, pro míč si ovšem došel včas Mamardašvili.
26'
Valencia postupovala po levém křídle, několikrát odkopem do autu přerušená akce nakonec k ničemu nevedla.
24'
Po faulu se ztěžka sbírá ze země José Gayà, domácí rozehrávají z vlastní poloviny.
23'
Hosté propadli uprostřed hřiště, jenže Francisco Pérez si počínal zoufale, míč si při postupu vpřed střídavě přišlapoval a naznačoval střely či centry, až mu nakonec balon utíká do zámezí.
19'
První rohový kop zápasu směřuje jen do Mamardašviliho náruče.
18'
Sancet přistrčil míč doleva Berenguerovi, jehož centr srazil Mosquera na roh.
17'
Iñigo Lekue přihrál od postranní čáry Oihanu Sancetovi, který se s míčem krásně obtočil kolem Pepelua Garcíi, ale ke střele se nakonec proti přesile ve vápně nedostal.
15'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Yuri Berchiche, domácí bránu vysoko překopl.
14'
Brzké nucené střídání v mužstvu Valencie:
zraněný Sergi Canós opouští hřiště, na jeho místo přichází Roman Jaremčuk.
13'
Po ošetření se Canós vrací do hry, ale u lavičky se pro jistotu intenzivně rozcvičují náhradníci.
11'
Na hřišti leží po špatném došlápnutí Sergi Canós a rozhodčí povoluje vstup na hrací plochu zdravotníkům Valencie.
9'
První přímou střelu zápasu vyslal Nico Williams jen doprostřed domácí brány, čímž rozchytal Mamardašviliho.
7'
Francisco Pérez se rychlou kličkou na pravém okraji šestnáctky uvolnil přes Berchicheho a ukvapeně vypálil do boční sítě.
5'
Berenguerův křížný pas před bránu letěl ve výšce asi metru, mladík Mosquera nevěděl, jak ho sklepnout brankáři, a vyřešil to pokleknutím a přihrávkou hrudí.
4'
Canós na levém křídle uvolnil Lópeze, který byl před brankářem zády k bráně a tak mu raději míč přistrčil zpět. Křížná střela domácího levého záložníka byla však ztlumena.
3'
Nico Williams prostrkával míč zleva před bránu, kde si ho domácí obrana pohlídala.
1'
Domácí fotbalisté hrají v bílých dresech a černých trenýrkách, Bilbao celé v blankytně modrém.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista, Gayà (C) – Pérez, Guillamón, P. García, Canós – Duro, López.
Náhradníci: Rivero, Doménech – Vázquez, Özkacar, Correia, Gąsiorowski, Guerra, Otorbi, Gozálbez, Jaremčuk.
Trenér: Baraja

Athletic Bilbao: Simón – Lekue (C), Vivian, Paredes, Berchiche – Herrera, Prados – Berenguer, Sancet, Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – de Albéniz, Rincón, Álvarez, Nolaskoain, R. García, Gómez, Jauregizar, Muniain, de Galarreta, Ares, Villalibre.
Trenér: Valverde

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Valencia nad Bilbaem nezvítězila pětkrát v řadě, naposledy se jí to povedlo předloni v semifinále španělského poháru. Čekání na výhru je ještě o dva zápasy delší, od září 2019.
Letošní úvodní duel v Bilbau skončil 2:2, když Athleticu zachraňoval remízu po rychlém obratu Valencie ve druhém poločase až v sedmé nastavené minutě Berenguer.
Athletic Bilbao se musí obejít bez Iñakiho Williamse, který reprezentuje Ghanu na africkém šampionátu. Osm branek stejně jako on zaznamenal i hrot Gorka Guruzeta.
Bilbau patří v tabulce třetí příčka o skóre před Barcelonou a o tři body před Atléticem Madrid, oba konkurenti ale mají zápas k dobru a v boji o Ligu mistrů si tak Baskové nemohou dovolit zaváhání.
Formu mají skvělou, vyhráli čtyři zápasy v řadě a bodovali dokonce desetkrát po sobě. V posledních sedmi duelech inkasovalo Bilbao jen tři branky, minulý týden doma zdolalo San Sebastian 2:1, když se o oba góly postaral před přestávkou Álex Berenguer.
Valencia CF chytila slušnou formu a řada tří vítězství, což je stejný počin jako předtím za patnáct kol, ji přiblížila na dohled pohárových příček. Zatím poslední korálek navlékli fotbalisté Valencie v Cádizu, kde vítězství zvýraznili na 4:1 dvěma góly v nastaveném času, kdy již domácí hráli vabank. Skóre otevřel svým již osmým zásahem v sezoně nejlepší klubový střelec Hugo Duro.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.