La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Celta Vigo - 25. listopadu 2023   16:15

0:0
(0:0)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Mosquera, Paulista, Gayà (C) (46. Gasiorowski) – F. Pérez (83. Guillamón), Pepelu, Guerra, Canós (64. Amalláh) – Duro, Di. López (90+2. Foulquier).
Rivero, Doménech – J. Vázquez, Özkacar, Diakhaby, Gozálbez, H. González, Jaremčuk.
Soto – Cabanero, Álvaréz
Estadio de Mestalla (Valencia)
Celta Vigo
Guaita – K. Vázquez (67. Dotor), Starfelt, Núñez, M. Sánchez – Bamba (68. Cervi), Beltrán, de la Torre, Mingueza (84. Swedberg) – Larsen (67. Douvikas), Aspas (C) (82. C. Pérez).
Marchesín, I. Villar – Domínguez, Ristić, Tapia, Sotelo, M. Rodríguez.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 8:13. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:7.
Máme za sebou toto utkání, které bylo velice chudé na góly. Zápas nabídl pouze jednu přímou střelu na branku od Aspase, a to byla prakticky jediná šance, kterou obě strany měli.

Musím tedy říct, že rozhodčí ani VAR tento zápas absolutně nezvládli. Byli tam ruky a fauly, které měli být určitě na několik žlutých karet a vůbec bych se nedivil, že by padla i červená karta na obou stranách.

To je z mé strany vše a přeji hezký zbytek soboty.
90+6'
90+4'
Zpoza šestnáctky zkusil proškolit Guaita Javi Guerra, ale tato střela skončila dost daleko od branky.
90+3'
Celta Vigo opravdu už nikam nespíchá, protože v zápase byli outsidery a nakonec jsou i tak na jednom bodu.
90+2'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Diego López, přichází Dimitri Foulquier.
90+1'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Hugo Guillamón).
89'
Valencia zkusila další útok přes pravou stranu, ale míč skončila za postranní čárou.
88'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Selím Amalláh).
87'
Ze záznamu je těžké říct, jestli to ruka byla nebo ne. Za mě to ruka nebyla, ale klidně by mohla být.
86'
Tak teďka opravdu nevím co se stalo, ale hráči Valencie reklamují ruku jednoho z hráčů Celty Vigo. Rozhodčí ale jasně ukazuje, ať se hraje dál.
84'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Williot Swedberg.
83'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Hugo Guillamón.
82'
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Carles Pérez.
81'
Doslova první přímá střela na branku v zápase a to od Iaga Aspase, ale Mamardašvili byl na místě.
80'
Na hřišti se stala i roztržka mezi Aspasem a Mosquerem ohledně faulu, ale rozhodčí žádnou kartu neudělil.
78'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Unai Núñez).
77'
Je potřeba říct, že hra je už rychlejší. Teď to byl Cervi, který se dostal přes celou zálohu domácích, ale zakončení nebylo podle jeho představ.
75'
Valencie se dostala až na hranici malého vápna, kde ale Guaita míč dokázal chytit do náruče.
74'
Paulista zkusil dlouhý nákop na útočníka Lopéze, ale Vicente Guaita byl u míče dříve.
73'
Aspas hledal dlouhou přihrávkou v šestnácce Douvikase, kterému chybělo pouze pár centimetrů k dosáhnutí na míč u kterého byl ale Mamardašvili dřív.
71'
Musím tedy osobně říct, že je až udivující, že po asi dvaceti faulech v zápase vidíme první žlutou kartu.
71'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Franco Emanuel Cervi).
70'
Další faul ze strany Valencie na Beltrána.
69'
Po trojím střídáním Celty Vigo se Valencie dostala do rychlého útoku pod vedením Guerry, nicméně centr na Amalláha zastavil Mingueza.
68'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Franco Emanuel Cervi.
67'
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Carlos Dotor,
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Tasos Douvikas.
66'
Valencie se dostala až na hranici šestnáctky, kde Perézova střela skončila blokem od Sánchéze.
65'
Celta Vigo se zmohla k dalšímu útoku po pravé straně, ale přihrávku Beltrána na Larsena skončila na kopačkách Paulisty.
64'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Selím Amalláh.
62'
Na druhé straně to byl Larsen, kdo vyběhl do šestnáctky, ale jeho střela byla zastavena Canósem.
61'
Guaita musel teď zakročit proti střele Lopéze, ale neměl s ní nijak velké problémy.
60'
Guerra doslova pouze poslal míč Guaitaovi na nohu, jde vidět, že ve hře nejde nic moc vymyslet.
58'
Correira se vrací na hrací plochu s obvázaným kolenem.
57'
Hra se ale i více zpomalila a nikdo se nikam netlačí. Zrovna u Valencie, která by měla hrát na tři body mě to docela podivuje.
55'
Konečně jsme se dostali opět k fotbalu, kdy Mingueza nakopl míč na Beltrána, který ale i tak nedokázal přebrat míč, který nakonec skončil v autu.
54'
Bamba se vrací na hřiště, ale za čáru jde místo něj Correira. Pro fanoušky her bych řekl, že to není fotbal, ale Mortal Combat.
53'
A máme tu dalšího hráče, který leži na zemi, tentokrát to je nejspíše Correira, který se drží za holenní kost.
52'
Bamba byl odvlečen za postranní čáru a hraje se dál.
50'
Correira si došlápl na Bambu, kterému jsou zavoláni zdravotníci. Toto nevypadá dobře.
48'
Další šance ze strany hostů a opět skončila faulem jednoho z domácích hráčů. Už je to prakticky nepočitelné, kolikrát oba týmy faulovaly.
47'
Na další akci se podílela dvoje Larsen a Bamba a druhý jmenovaný vystřelil na Mamardašviliho docela jedovatou střelu, kterou ale dokázal pokrýt.
46'
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Yarek Gasiorowski.
46'
Hned po chvilce se dostal domácí tým do velké šance, ale Starfelt fauloval nabíhajícího Pepelu.
46'
Oba týmy jsou už na hrací ploše. Zápas bude tak pokračovat.
První poločas je již minulostí a musíme říct, že oba celky měli nějaké šance, ale byla pouze jedna od Celty Vigo a to ještě po chybě Mamardašviliho. Od té doby vidíme prakticky pouze fotbal, kde se spíš fauluje než hraje, které už hlavní rozhodčí v podstatě neřeší. Uvidíme, zda jenom jedna branka rozhodne utkání, nebo jestli oba týmy budou spokojeni s remízou.
45+2'
45+2'
Valencie se dostala ještě k rohovému kopu, ale rozehrávka Gayi skončila pohotovým zákrokem hostujícího brankáře.
45+1'
Valencie zkusila poslední útok, ale Pepeluovi míč utekl a to byla podle mě poslední šance v prvním poločase.
44'
Vazquéz si počinal na běžícího Correiru, nicméně tady se podle mého názoru mělo trestat žlutou kartou.
43'
Další dvě velké šance na straně domácích. Nejprve se ke střele dostal Lopéz a na chvilku na to i se svojí hlavičkou Guerrera. Nicméně s obojími šancemi si dokázal Guaita poradit.
42'
Valencie se ke konci poločasu docela vzpamatovala. U další šance byl Hugo Duro, který ale nedokázal projít přes Minguezu.
40'
Na druhé straně to byl Peréz, kdo se vydal k útoku, ale následný centr na Lopéze byl až moc dlouhý.
39'
Docela nebezpečná šance Celty Vigo, kde se de la Torre obtočil na levé straně hracího pole a ve vápně našel Iaga Aspase. Španělský striker ale nedokázal propasírovat míč přes dvojici domácích obránců.
38'
Larsen je již v pořádku a můžeme dál hrát.
37'
Jörgen Larsen leží na trávníku a drží se za koleno, když od odzbrojil Mosquera.
36'
Fran Peréz si běžel na nákop od Gayá, ale u míče byl později než Vazquéz.
35'
Valencie se po dlouhé době zmohla k útoku, který ale dokázala Celta Vigo včas zastavit.
34'
Mingueza se dostal k velice zajímavému míči od Aspase, jeho střela ale následně skončila blokem jednoho z domácích hráčů.
32'
Další faul domácího týmu, tentokrát si Starfelt počínal na Correiru.
31'
Valencie se nemůže ani dostat k míči, se kterým dokážou hosté docela šikovně pracovat. Teď to byl Iago Aspas, který dostal míč, nicméně byl faulován od Paulisty.
29'
Další útok hostů pod vedením Beltrána byl zastaven Fran Perézem.
28'
Pepelu dokázal skvěle odzbrojit jednoho z obránců Celty Vigo, ale následná přihrávka do vápna byla zastavena brankářem Guaitaou.
27'
Staronový trenér Celty Vigo – Rafael Benítéz se snaží svoje svěřence více posílat do útoku, ale je to velice těžké přes docela pečlivou obranu domácího celku.
26'
Bamba našel na druhé straně hracího pole volného Larsena, ale ten nedokázal projít přes Correiu, a tak má míč opět domácí družstvo.
25'
Prvně se snažil vyslat do útoku Valencii Pepelu, ale jeho přihrávka na Dura byla zblokována de la Torou. Na druhé straně se de la Tora rozjel velice rychle protiútok, ale ten byl poslán pouze za postranní čáru.
23'
Valencie nenechává soupeře stát a chce hrát. Oba jejich útočníci jsou vysunuti a snaží Celtu dostat pod tlak.
21'
Po prvních jednadvaceti minutách nelze říct, kdo má navrch. Spíše je to taková seznamovačka se soupeřem.
20'
Po delší době se do útoku dostala také Valencie, ale střela Lopéze skončila v náruči Guaita.
19'
Následný přímák si vzal na starost faulovaný Aspas, ale jeho střela letěla kousek od branky Valencie.
18'
Gayá velice hrubě fauloval Aspase, který ležel na zemi. Nicméně se zdá, že španělský obránce vyvázne z tohoto souboje bez karty.
17'
Luca de la Tora vystihl skvěle přihrávku Gayi, následně musel zastavit akci Correira, který právě de la Toru fauloval.
16'
Beltrán centroval do vápna, kde bylo mnoho hostujících hráčů čekajících na hlavičku. Míč ale skončil nad brankou Mamardašviliho.
14'
Hráči Valencie nechtějí dopustit další takový prohřešek, a tak hrají stejně jako Celta Vigo spíše vyčkávací fotbal.
12'
Velký kiks domácího brankáře, který nakopnout míč do pole, ale trefil Aspase, kterému chyběli jen centimetry k první brance utkání.
11'
Další nákop ze stranu hostů. Tentokrát to byl Núnéz, ale nabíhající Bamba nebyl dostatečně rychlý.
10'
Hra se přesunula k brankáři Guaitaouvi, ale ten míč nakopl dopředu, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
9'
Další akce hostí, kdy Bamba dokázal projít přes Dura, ale následně si míč nedobře zpracoval a míč se dokutálel do zázemí.
8'
Iago Aspas dostal míč až na hranici vápna, ale nedokázal míč propasírovat přes tříčlennou bílou zeď obránců.
7'
Celta Vigo nikam se svojí hrou nespíchá, snaží se hrát hlavně na vyčkávání a držení míče.
5'
První útok domácích měl na kopačkách Guerra, ale nenašel žádného ze spoluhráčů, komu mohl nahrát.
3'
Tentokrát to byl Larsen, který měl namířeno do útoku, ale míč mu na půlící čáře utekl.
2'
Bamba se snažil vytvořit útok podél levé postranní čáry, ale míč mu vzal jeden z bránících domácích hráčů.
1'
Valencie měla na starosti výkop, kteří hrají v bílé sadě dresů. Hosté hrají v tyrkysové barvě.
1'
Oba týmy již nastoupili na hřiště. Po formalitách může zápas začít.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Mosquera, Paulista, Gayà (C) – F. Pérez, Pepelu, Guerra, Canós – Duro, Di. López.
Náhradníci: Rivero, Doménech – J. Vázquez, Foulquier, Özkacar, Diakhaby, Gasiorowski, Gozálbez, Amalláh, Guillamón, H. González, Jaremčuk.
Trenér: Ruben Baraja

Celta de Vigo: Guaita – K. Vázquez, Starfelt, Núñez, M. Sánchez – Bamba, Beltrán, de la Torre, Mingueza – Larsen, Aspas (C).
Náhradníci: Marchesín, I. Villar – Domínguez, Ristić, Tapia, Dotor, Cervi, Sotelo, C. Pérez, Swedberg, M. Rodríguez, Douvikas.
Trenér: Rafael Benítéz

Rozhodčí: Soto – Cabanero, Álvaréz.
Celta de Vigo

Doby, kdy Celta de Vigo brázdila vyšší příčky v La Lize jsou bohužel dávno pryč. Za celou sezónu si připsali pouze jednu jedinou výhru proti Almérii, která zatím ani jednou nevyhrála. Zpět k Celtě. Tento tým je na osmnáctém místě v tabulce, což by znamenalo sestup do druhé ligy, ale na sedmnácté místo Mallorcy ztrácí 2 body.
Valencia CF

Valencia se momentálně nachází na devátém místě tabulky v nejvyšší španělské soutěži, ale evropské soutěže má doslova na dosah ruky, když na šestý Real Sociedad ztrácí pouze čtyři body. Tabulka je v této horní polovině velice vyrovnaná, takže se každý bod bude Valencii stoprocentně hodit, kór když je Valencie favoritem utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.