La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real Sociedad - 27. září 2023   21:30

0:1
(0:1)
Real Sociedad
32' C. Fernández  (Tierney)
Valencia
Mamardašvili – Correia (46. Mosquera), Özkacar, Diakhaby, Gayà (C) (56. Paulista) – F. Pérez (56. Almeida), Pepelu – Amalláh, Guerra, Di. López (74. Jaremčuk) – Duro.
Doménech, Rivero – Dominguez, H. González, Gozálbez, Guillamón, Iranzo, Tárrega.
Hernández – Grande, Romero
Estadio de Mestalla (Valencia)
44 200 diváků
Remiro – Traoré (46. Odriozola), Elustondo, Pacheco (61. Zubeldia), Tierney (72. A. Muñoz) – Cho, Turrientes (61. B. Méndez), U. González (46. Zubimendi), Merino – C. Fernández, Oyarzabal (C).
Marrero – A. Silva, Barrenetxea, Kubo, Le Normand, Olasagasti, Sadiq.

To je pro dnešek zcela vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:17.
Vypjaté utkání 7.kola mezi Valencií a Realem Sociedad je u konce! Zasloužené tři body si z Mestally odváží celek ze San Sebastiánu. První poločas byl velice opatrný, když jsme viděli jen pár důležitých momentů. Nejdříve těžkou hlavičku musel vytahovat hostující brankář Remiro. Ve 32.minutě se již měnilo skóre, když z otočky pálil hostující Fernández přesně do sítě. Zlomový moment přišel ve 45.minutě, když červenou kartu viděla Amalláh. Komplikace omezovala domácí celou druhou půli, proto se Valencie nedostala k žádné velké šanci a Sociedad si těsné vedení pohlídal. Veselejší noc bude v San Sebastiánu.
90+7'
90+7'
Faul domácího útočníka Dura znamená, že volný kop budou rozehrávat hosté.
90+6'
Domácí stále doufají v zázrak. Když centrují z levé strany, ale Elustondo hlavičkou odvrací téměř na půlku.
90+5'
Menší náznak útoku měli domácí, ale Igor Zubeldia znovu bere balón na kopačky svého týmu.
90+4'
Carlos Fernández odvedl skvělou práci s kulatým nesmyslem a bojuje obětavě pro svů celek, který nabírá další čas.
90+3'
Valencia musí rychleji atakovat Sociedad, protože ten teď dlouho drží balón na kopačkách.
90+2'
Několik soubojů bylo k vidění na polovině hřiště, nakonec jsou úspěšní hosté.
90+1'
Domácí již zjednodušili hru a kopají všechny míče vzduchem do vápna, kde ale obránci ze San Sebastianu kontrolují.
90'
Domácí si stěžovali na údajnou ruku hostující hráče. Rozhodčí malo chvilku kominukoval s VARem, ale pokutový kop se nepíská.
89'
Za loket ve vzdušném souboji vidí žlutou kartu Igor Zubeldia.
88'
Dnešní utkání sleduje 44 200 diváků.
88'
Valencii se opět nepovedl dlouhý balón na své hroťáky. Čas bude moct pzdržet Remiro.
87'
Alex Remiro tentokrát kopl dlouhý balón na Oyarzabala. Jenže i na něj je míč dlouhý a končí u brankáře Valencie.
86'
Dlouhá přihrávka domácích stoperů končí za brankvou lajnou. To znamená, že bude vykopávat Remiro.
85'
Alex Remiro vyrobil neskutečnou chybu! Svou rozehrávku poslal na kopačku domácímu Javimu Guerrovi. Tomu ale míč ideálně neskočil a prázdnou branku hostů přestřeluje.
84'
Real Sociedad je ve velkém klidu jelikož může kombinovat, ale domácí nenapadají.
83'
Andre Almeida navedl míč do pravého rohu, kde ale pod tlakem centroval, což dopadlo špatně a míč mají hosté.
82'
Domácí se dostali díky několika standartkám do varu, ale zatím pozorná obrana soupře likviduje pokusy o centr.
81'
Hráč Realu Sociedad bude v pořádku. Rozehrávat bude Alex Remiro.Žlutou kartu mezitím vidí Merino
80'
Cristhian Mosquera vlétl do souboje jako blázen a může být rád, že za ostrý skluz vidí jen žlutou kartu.
79'
Že by se domácí probrali! Další standartní situace, kterou ovšem nikdo z Valencie nezasáhl.
78'
Roman Jaremčuk si naskakoval na centrovaný balón svého spoluhráče. Vyskočil nejvýše a zakončoval, ale jeho hlava míří vysoko nad branku.
77'
Hugo Duro předvedl skvělou práci s balónem. V blízkosti vápna ho musel znovu faulovat Aritz.
76'
Mírně v brance zaspal Mamardašvili a jen s námahou zachytil dlouhou přihrávku. Nakonec se píská faul.
75'
Vypadá to, že Valencie bude muset hodně zabrat, aby se zápasem něco udělala. Což bude náročné, protože Sociedad skvěle kombinuje.
74'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Diego López, přichází Roman Jaremčuk.
73'
Útočné duo hostů Oyarzabal a Fernández neúspěšně kombinovalo, ale získalo cenný čas pro svůj celek.
72'
Duro se fantasticky otočil okolo Aritze, který musel faulovat, ale žlutou kartu nevidí.
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.
71'
Na trávníku znovu leží hráč hostů. Vypadá to, že Tierney bude muset střídat.
70'
Alex Remiro včas vyběhnul a zastavil tak nebezpečnou rozvíjející se akci Valencie.
69'
Valencia posílal sérii nebezpečných centrů do vápna. Ani jeden neměl šanci na úspěch, proto znovu kombinuje Sociedad.
68'
Brais Méndez pokazil rohový kop, který mířil na přední tyč. Následně pelášel do defenzivy a musel za cenu žluté karty akci zastavit.
67'
Mosquera po ztrátě svých spoluhráčů musel pelášet do obranných řad, což se povedlo a odvrací míč do autu.
66'
Mosquera se tentokrát blýskl v lepším světle, když vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
65'
Jenže ta je zastavena. Cristhian Mosquera zbytečně fauluje uvnutř vápna. Valencie šanci na vyrovnání mít nebude.
64'
Domácí hráč vybojoval díky velkému důrazu faul. Zubledia bude rozehrávat standartku.
63'
I když domácí měli míč rozhodčího, tak znovu ztrácí míč po dvou přihrávkách. V defenzivě kombinují hosté.
62'
Paulista si tvrdě, ale čistě počínal v souboji s Fernándezem, ten zůstal ležet na hrací ploše. Nakonec za řeči dostává žlutou kartu.
61'
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Brais Méndez,
ze hřiště odchází Jon Pacheco, přichází Igor Zubeldia.
60'
Domácí na malý moment mohou přerušit kombinaci hostů. To se nedaří, protože volný kop Mamardašvili posílá do autu.
59'
Centr letěl na hranici malého vápna, kde ovšem byl připraven urostlý Diakhaby a zahašuje všechno nebezpečí.
58'
Jakoby se Valencie vůbec nedostala do hry. Real Sociedad si momentálně vybojoval první rohový kop v zápase.
57'
Hugo Duro se hnal za dlouhým nákopem. Podezřele tělem ho srazil k zemi Elustondo. Sudí k nelibosti domácích fanoušků faul nepíská.
56'
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Gabriel Paulista,
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází André Almeida.
55'
Nákop vůbec nenašel žádného hráče domácích. Do útoku znovu mířili hosté, ale Oyarzabal byl v ofsadju.
54'
Gayá opustil hrací plochu. Od branky bude vykopávat Mamardašvili.
53'
Jose Gayá zůstal ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře. Bude muset střídat.
52'
Mohamed-Ali Chco přetáhl centr z levé strany. Nakonec míč ještě před lajnou stihl Oyarzabal, ale ten nakonec posílá balón do zámezí.
51'
I nadále se v druhé půli drží na míči celek ze San Sebastianu, Valencia je zatím bezradná.
50'
Carlos Fernández si seběhl pro balón do středu hřiště, kde ho ostře zezadu atakuje domácí hráč.
49'
Benat Turrientes hledal v levé lajně Choa, ale domácí obránce jeho úmysl přečetl a přihrávku vystihuje.
48'
Po odkopu domácích zůstává nadále u míče Sociedad, tentokrát ale kombinuje v zadních řadách.
47'
Jako první v druhé půli zahrozili hosté. Na zadní tyči vracel balón do ohně Cho, ale obránce Özkacar odvrací mimo vápno.
46'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Cristhian Mosquera.

ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Álvaro Odriozola,
ze hřiště odchází Urko González, přichází Martín Zubimendi.
46'
První poločas zápasu mezi Valencií a Realem Sociedad je u konce! O jednu branku zatím vede hostující celek ze San Sebastianu. První velkou šanci měl na své hlavě Amalláh, ale ve skvělém světle se ukázal Remiro. Proto ve 32.minutě otevřel skóre dnešního duelu Fernández, jež se zbavil svého obránce a překonal bezmocného Mamardašviliho. Závěr první půle nabídl trochu vyhrocenější momenty, protože do sprch zamířil Amalláh a následně i jeden z asistentů domácího kouče.

Druhý poločas začne zhruba ve 22:40.
45+6'
45+5'
Po výkopu Remira se bojuje ve středu hřiště o míč. Kulatý nesmysl nakonec končí v zámezí.
45+4'
Domácí hráč kroutil zajímavě svůj pokus přes zeď. Prudká střela míří pouze vedle branky.
45+3'
Na hřišti a i v hledišti se situace dost hrotí. Červenou kartu vidí i jeden z asistentů na domácí lavičce.
45+2'
Na hřišti se přiostruje žlutou kartu vidí Juan Guerra a Hamari Traoré.
45+1'
Fanoušci jsou nespokojení, ale nemůžou s nastalou situací nic nedělat, protože to je zcela jasné.
45'
Druhou žlutou kartu za ostrý loket vidí domácí Selim Amalláh, který už jednu viděl ve 42.minutě a proto zápas pro něj končí.
44'
Socieda na kratší dobu zatlačil svého protivníka na obrannou polovinu. V rychlém presu Traoré kope míč do autu.
43'
Mikel Merino bude ve hře pokračovat. Míč na svých kopačkách bude mít jeho mužstvo.
42'
Následující chvilky patří ošetření, které se vyžádal hostující Merino po tvrdém šlapáku Selima Amalláha, ten vidí žlutou kartu.
41'
Thierry Correia hledal dlouhým pasem nabíhajícího Gayu, ale míč byl moc krátký, a tak ho Traoré sklepává hrudí svému brankáři.
40'
Real Sociedad zahrával přímý kop, který hrubě nevyšel, proto domácí protiútok zakládá Correia.
39'
Znovu rozhodčí zastavuje akci domácích. Tentokrát kvůli faulu loktem na Tiernyho.
38'
Diego López unikal sám na hostující brankáře. Dokonce i zakončil, ale následný gól by stejně neplatil, protože se píská ofsajdové postavení.
37'
Jose Gayá si zpracoval těžkou přihrávku ze vzduchu. Z levé strany následně hledal při zemi své spoluhráče, ale Remiro byl u míče dřív.
36'
Obraz hry se ale výrazněji nemění. Míč na svých kopačkách má opět Valencia.
35'
Cho se opět pomaličku dostával k míči na pravé straně. Tentokrát si na něj obrana počkal a likviduje mu všechny šance na úspěch.
34'
Dlouhé oslavy jsou u konce. Jdeme zpět do hry, ve které je momentálně Valencie, ale Gayá kazí přihrávku do lajny.
33'
Po pár minutáh ticha se konečně může slavit, a to na straně hostů.
32'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Z ničeho nic jdou hosté do vedení! CARLOS FERNÁNDEZ si naběhl na přesnou přihrávku Kierana Tiernyho. Na hranici vápna zpracoval balón, obtočil se kolem obránce a rychlou přesnou střelou nedává Mamardašvilimu šanci na úspěch. – 0:1.
31'
Zápas tedy rozhodně nebaví, jelikož spíše vidíme nepřesné přihrávky na obou stranách a spíše to je celé o tom, kdo dříve ztratí kulatý nesmysl.
30'
Valencia sice byla na míči, jenže dotěrný Traoré odebírá domácím balón.
29'
Mohamed-Ali Cho se velice diví proč je pískán útočný faul. Rozhodčí má ale pravdu, protože Cho si v zárodku souboje pomohl rukama.
28'
Delší kombinační hru zastavuje nepřesností levá strana hostů. jenže ani domácí nejsou přesní, protože míč ve své moci má Remiro.
27'
Hostům ovšem faul tolik nevadí, jelikož domácí ho blbě rozehráli. Kombinace záložní řady hostů v útočné polovině.
26'
Za výraznou pomoc rukama vidí žlutou kartu hostující Jon Pacheco.
25'
Defenziva hostujícího celku si moc zahrávala se svou rozehrávkou, až míč posílá do autu.
24'
Jose Gayá si v souboji na polovině hřiště pomohl rukou. Sudí píská volný kop pro Real Sociedad.
23'
Carlos Fernandéz měl nejspíše vidět žlutou kartu. Výrazně rukama totiž zastavil rychlý brejk domácích.
22'
Mohamed-Ali Cho se po přihrávce Tiernyho hnal po své pravé lajně k brance. Důrazný Diakhaby ho zastavuje čistým skluzem.
21'
Rychlá útočná Valencie končí stejně jako ta předchozí. V ofsajdu tentokrát načapán López.
20'
Thierry Correia si nabíhal na dlouhý pas svého spoluhráče. Celou akci zastavuje zvednutý praporek rozhodčího.
19'
Po rychlé rozehrávce Mamrdašviliho míří opět do útoku domácí Valencie, ale rozehrávka trvá dlouho.
18'
Jakoby bych to zakřikl. Mohamed-Ali Cho po špatné přihrávce Diakhabyho centroval z pravé strany. Pozorný domácí brankář si pro míč došel.
17'
I nadále v menším talku zůstavájí domácí, kteří již dlouho nepustili hosty k balónu.
16'
První velká šance zápasu! Na nadýchaný centr si z pravé strany naskočil domácí Selim Amalláh. Hlavou zády k brance řádně protáhl Remira, který vytahuje fantastický zákrok.
15'
Rozehrávka Valencii nevyšla, protože hostující obrana hlavou odvrací mimo vápno.
14'
Za zastavení rychlého brejku domácích vidí žlutou kartu Urko González.
13'
Jose Gayá byl nejspíše ve snaze o přihrávku faulován, ale sudí nedovolený zákrok neviděl, ale i tak ve hře pokračují domácí.
12'
Chybu v rozehrávce vyrobil Turrientes. Do protiútoku míří domácí.
11'
Domácí hráč fauloval Remira. Rozehrávka ve velké vápně pro tohoto brankáře.
10'
Pepelu si vzal na starost standartní situaci, ale tvrdou ranou trefil zeď. Nebezpečnější střelu poté vyslal Javi Guerra, jenže jeho pokus minul hostující svatyni.
9'
Mikel Merino byl pozdě u souboje v blízkosti velkého vápna, proto musel taktickým faulem použít nepřiměřenou sílu.
8'
Opatrný začátek z obou stran. Nikam se nehnali domácí, a tak aktivním napadáním získává míč San Sebastian.
7'
Pacheco nakopával dlouhý míč do ofenzivy, zde nebyli spoluhráči nachystáni, proto klid na míči má Valencia.
6'
Domácí jsou teď mírně pozadu, jelikož Sociedad v klidu kombinuje u půlicího kruhu.
5'
Carlos Fernández se probojoval přes levou stranu k přízemnímu centru. Na malém vápně hledal své spoluválečníky, ale Mamardašvili zachytává balón.
4'
V přízemní převaze je momentálně Valencie, která si vybojovala i faul.
3'
Elustondo hledal po kratší kombinaci dlouhým balónem své ofenzivní esa. Jenže míč byl na něj dlouhý.
2'
Guerra si všiml vyběhnutého Remira a zkoušel ho z poloviny hřiště přehodit. To se nepovedlo, protože hostující brankář stihl být na svém místě.
1'
Zápas započal výkopem domácí celek z Valancie. Začíná kombinace v defenzivních řadách.
1'
Máme za sebou los o míč a stranu. Po minutě ticha započne dnešní utkání.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastoupili na zaplněný stadion ve Valencii.
Hráči obou týmů právě za sebou mají rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na výkop.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Özkacar, Diakhaby, Gayà (C) – F. Pérez, Pepelu – Amalláh, Guerra, Di. López – Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Dominguez, Almeida, Paulista, H. González, Gozálbez, Guillamón, Iranzo, Mosquera, Tárrega, Jaremčuk.
Trenér: Ruben Baraja

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Elustondo, Pacheco, Tierney – Cho, Turrientes, U. González, Merino – C. Fernández, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero – A. Silva, Barrenetxea, Kubo, Le Normand, B. Méndez, A. Muñoz, Odriozola, Olasagasti, Sadiq, Zubeldia, Zubimendi.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Hernández – Grande, Romero.
VALENCIA CF

Po nepovedené minulé sezóně vstoupil tento celek do té letošní dobře. Prozatím mu patří 6.místo s 10 body a skóre 9:6. Úvodní dva duely zvládl těsnými výsledky 2:1 a 1:0 se Sevillou a Las Palmas. Poté prohrál dvě utkání po sobě s Osasunou a Alavés. Vysoký skalp přišel na domácí půdě s Atletikem Madrid, kterého Valencie smázla 3:0. Naposledy remízovala na hřišti Almeríi 2:2.

REAL SOCIEDAD

San Sebastian po perfektním minulém ročníku vstup do sezóny relativně zvládl. V tabulce se nachází na 8.příčce s 9 body a skóre 12:10. První tři kola přišli remízové zápasy s Gironou, Celtou Vigo a Las Palmas. Poté ovládl domácí přestřelku 5:3 s Granadou. Krutá porážka 1:2 přišla na Realu Madridu. Naposledy v LaLize opět domácí přestřelka, tentokrát s nulou odjíždělo Getafe. Sociedad též odehrál první zápas ve skupině Ligy mistrů, když na domácí půdě remízoval s Interem Milán 1:1.
Koho sledovat?

Javi Guerra (Valencia CF)

Dvacetiletý španělský záložník prokázal všem fanouškům svého celku, že je velký talent. Odchovanec Valencie začal za A-tým již nastupovat v minulé sezóně, konkrétně zasáhl do deseti duelů. Letos zapsal start do šesti střetnutí, ve kterých vstřelil tři branky a na jednu nahrál. Důležitou trefu zaznamenal proti Seville, kde rozhodl v 88.minutě. Poté se prosadil i do sítě Atletika Madrid a Almerií.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)

Dvaadvacetiletý japonský útočník vládne ofenzivě svého celku. Svou druhou sezónu v San Sebastianu začal na jedničku s hvězdičkou. Z šesti odehraných zápasů zapsal čtyři branky a na jednu i asistoval. Dvěmi trefami sestřelil Granadu, jeho řádění odnesla i Girona a Getafe. Zajímavostí je, že tři trefy z toho vstřelil do desáté minuty od začátku daného utkání.
Historické okénko

Za poslední léta se oba celky setkají již po několikáté. Když se zaměříme na minulou sezónu, tak z ní vyčteme jako úspěšnější Valencii. Podzimní utkání hostil Sociedad. Vyrovnané utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1. Jarní odvetné utkání vítězně vyšlo na Mestalle domácím, kteří vyhráli po nešťastné vlastní brance Zubledii.
Do Valencie si San Sebastian v posledních šesti duelech pro tři body rozhodně nejezdí. Za tuto dobu zde uhrál čtyři remízy a dvakrát padnul o gól.
Krásný středeční večer ze španělské Valencie! Od 21:30 se zde odehraje utkání 7.kola LaLigy mezi Valencií a Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.