La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Villarreal - 2. ledna 2024   21:30

Valencia
4' Jaremčuk (Gayà) • 27' Pepelu  • 57' Pepelu
3:1
(2:0)
Villarreal
73' G. Moreno  (Akhomach)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista, Gayà (C) (78. J. Vázquez) – F. Pérez (86. Gasiorowski), Guillamón, Pepelu, Canós (69. Di. López) – Duro (86. Marí), Jaremčuk (69. Guerra).
Doménech, Rivero – H. González, Gozálbez, Iranzo, Özkacar, Otorbi.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla (Valencia)
44 793 diváků
Villarreal
Jörgensen – Altimira (79. Femenía), Albiol (C) (17. Bailly), Cuenca, A. Moreno (78. Trigueros) – Parejo, Capoue (65. Brereton Díaz), Terrats – Akhomach, G. Moreno, Morales (65. Coquelin).
Reina – J. Pascual, C. Romero.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:15.
Fotbalisté Valencie zvládli Derbi de la Comunitat, v němž přehráli 3:1 Villarreal. Domácím skvěle vyšel první poločas, v němž byl hlavní postavou Roman Jaremčuk. Ten otevřel ve 4. minutě skóre a později byla po faulu na něho nařízena penalta, kterou proměnil Pepelu. Ten pak přidal po změně stran i druhý zásah z penaltového puntíku. Žlutá ponorka už stačila ve zbytku duelu jen korigovat trefou Gerarda Morena. V závěru ještě mohl zkompletovat hattrick Pepelu, ovšem jeho přímý kop vytáhl na roh brankář Jörgensen.

Valencia se posouvá v tabulce na deváté místo, Villarreal zůstává po dnešku třináctý.
90+5'
90+4'
Exekuci přímého kopu si vzal na starost Pepelu, jemuž sebral hattrick skvělým zákrokem brankář Jörgensen! Ten vytáhl balón směřující k tyči levou rukou na roh!
90+2'
Javi Guerra donutil k faulu Jorgeho Cuencu. Ten dostal žlutou kartu. Valencia má navíc k dispozici výhodný přímý kop.
90+2'
Slabá střela Bena Breretona Díaza byla lahůdkou pro domácího brankáře Mamardašviliho.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 44 793 diváků.
89'
Před pokutovým územím se dostal k míči Jesus Vázquez a zkusil to levačkou. Míč chytl opačnou faleš a točil se směrem od vzdálenější tyče.
89'
Domácí už jsou velmi blízko k vítězství. Byť ještě musíme počítat s nějakým nastavením.
87'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává hostující trenér Marcelino.
86'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Yarek Gasiorowski,
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Alberto Marí.
84'
Rohový kop hostí. Ben Brereton Díaz před bránou spadl po lehkém kontaktu od Huga Guillamóna. Na penaltu to nebude.
83'
Přetažený centr Iliase Akhomacha ještě stihl na levé straně Trigueros. Hosté to mohou zkoušet dál.
82'
Akhomach chtěl pustit míč do běhu Gerarda Morena. Ten ale utekl do autu.
80'
Dimitri Foulquier vyvážel na pravé straně míč. Terrats ho fauloval a domácí tak mohou rozehrávat. Navíc to bylo se žlutou kartou.
79'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Kiko Femenía.
78'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Manu Trigueros.
78'
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Jesus Vázquez.
76'
Hosté ještě přeci jen ucítili určitou šanci a ještě se pokusí vstřelit co nejrychleji kontaktní gól.
74'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Diego López).
73'
Villarreal právě vstřelil branku!
Tak pozor! Hosté snižují! Ilias Akhomach skvěle zapracoval na pravém křídle. Sice to nejprve vypadalo, že si s ním José Gayà poradí a dá si před něho tělo, ovšem křídelník Villarrealu ho přetlačil. Poté nahrál od brankové čáry před bránu GERARDOVI MORENOVI a ten už to neměl až tak těžké – 3:1.
72'
Francisco Pérez při napadání fauloval. Villarreal rozehrává z blízkosti své šestnáctky.
71'
Posledních dvacet minut řádné hrací doby. Vše nasvědčuje tomu, že tohle derby dopadne pro domácí Valencii velmi dobře.
69'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Diego López,
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Javi Guerra.
69'
Hugo Duro fauloval Pareja. Tihle dva spolu docela často bojují.
67'
Hugo Duro se hlásil mezi stopery o kolmou přihrávku, ale na tu neměl Fran Pérez úplně ideální pozici a stopeři Villarrealu si Dura pohlídali. Nalevo gestikuluje Sergi Canós, že tam byl zcela volný.
65'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Ben Brereton Díaz,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Francis Coquelin.
63'
Na pravé straně postupoval dopředu Ilias Akhomach. José Gayà ho musel zastavit skluzem a inkasoval žlutou kartu.
61'
Gerard Moreno byl lehce kontaktován v pokutovém území právě, když zakončoval. Udiveně se díval na rozhodčího, ovšem hosté se penalty zatím nedočkají.
60'
Vypadá to, že o osudu tohoto duelu je rozhodnuto. Tohle se už bude Villarrealu obracet těžko.
57'
Valencia právě vstřelila branku!
PEPELU proměnil i druhou penaltu v zápase! Filip Jörgensen tentokrát vystihl stranu, ale na tvrdou a umístěnou střelu ke své pravé tyči nedosáhl – 3:0.
57'
Hostující Étienne Capoue dostal dodatečně žlutou kartu za faul, po němž měli netopýři výhodu.
56'
Domácí dostali po faulu soupeře výhodu a byla z toho velká šance, po které Hugo Duro nastřelil tyč! Valencii to ale možná mrzet nemusí, jelikož v souboji se Sergim Canosem zahrál Adrià Altimira v šestnáctce rukou – penalta!
54'
Ilias Akhomach bojoval s obránci Valencie na pravé straně. Míč se dostal až za brankovou čáru a Akhomach se pak dostal do sporu s Josém Gayou a Gabrielem Paulistou. Zřejmě to vyřeší jen domluva.
53'
Skvělá atmosféra v hledišti. Aktuální skóre naplňuje fanoušky Valencie optimismem.
52'
Hostující centr si pohlídal Mamardašvili. Ten zakládá svým výhozem akci Los Che.
51'
Domácí zmíněnou situaci nedotáhli do zakončení. Rozehrává žlutá ponorka.
50'
Hosté zkusili signál, který ale nevyšel. Míč získala Valencia a dokonce je tam prostor pro rychlý brejk.
50'
Právě Parejo získal pro hosty rohový kop...
49'
Dani Parejo stáhl unikajícího Frana Péreze a dostává žlutou kartu.
48'
Centr Daniho Pareja přizvedl bránící Gabriel Paulista tak, že míč padal do předbrankového prostoru a brankář Mamardašvili tomu také moc nepřidal, když balón boxoval jen před sebe. Vše z domácího pohledu vyřešil až Mosquera.
46'
Gerard Moreno nemohl startovat dopředu. V souboji o míč totiž zasáhl Dura rukou do tváře a sudí píská nedovolený zákrok útočníkovi hostí.
46'
Druhý poločas rozehráli hosté. TI budou muset ve druhém poločase útočit a vymýšlet něco, čím by zápas zdramatizovali.
46'
První poločas vyšel mnohem lépe Valencii, která vede nad Villarrealem 2:0. Už ve 4. minutě se z první šance domácích prosadil Roman Jaremčuk. Ten byl i u druhého gólového momentu, když byl v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu proměnil Pepelu. Hosté mohli snížit v nastavení. Morales svůj únik zakončil úspěšně, vybíhal však z ofsajdové pozice.
45+3'
45+3'
Francisco Pérez si na pravé straně předkopl míč dopředu a pelášil za ním. Sprintérský souboj však vyhrál hostující Jorge Cuenca.
45+1'
José Luis Morales utíkal z poloviny hřiště sám na domácí bránu a chladnokrevně překonal Mamardašviliho. Pomezní však mává ofsajd a gól Villarrealu tak nemůže být uznán!
45'
Alberto Moreno spěchal za dlouhým míčem, který před ním chytal domácí brankář Mamardašvili a vzápětí došlo ke srážce. Balón se odrazil k domácím a sudí pak raději přerušil hru, protože se gruzínský gólman nezvedal.
43'
Blíží se konec první půle. Hráči Valencie už nikam moc nespěchají. Hlavně to chtějí dohrát do přestávky s nulou na kontě inkasovaných gólů.
41'
Domácí Francisco Pérez mířil dopředu na pravém křídle. Nakonec byl zablokován a je z toho aut pro Valencii.
40'
Nakonec i příležitost pro Villarreal! Po zpětné přihrávce Gerarda Morena se dostal k míči Dani Parejo. Ten ještě posunul pro Erica Baillyho, který svou ránu vypustil kousek vedle pravé tyče!
39'
Domácí se ubránili, ovšem žlutí ještě zůstávají nastěhováni u pokutového území.
39'
Střelu Étienneho Capoueho z pravé strany šestnáctky srazil na roh Gabriel Paulista. Příležitost pro Villarreal.
37'
Eric Bailly zastavil taktickým faulem na půlce Huga Dura. Hostující obránce, který v 17. minutě nahradil zraněného Raúla Albiola, si prohlédl žlutou kartu.
35'
Centr Sergiho Canóse nabíhající hráče přelétl. K míči se dostávají hosté.
34'
Střely na bránu – 5:1
32'
José Luis Morales nedokázal pláchnout domácímu obránci Dimitrimu Foulquierovi. Útočnou akci zakládají netopýři, tedy domácí celek.
31'
Ke střele se nyní dostal Hugo Duro. Slabý pokus domácího útočníka chytá Jörgensen.
30'
Dani Parejo se ohnal rukou po Hugovi Durovi. Ten nyní ukazuje sudímu krvácející ret, ovšem pan Gil Manzano na to nijak nereaguje.
29'
Zatím hodně dobře rozehrané derby z pohledu Valencie. Hráči Villarrealu moc nevědí, co hrát.
27'
Pokutový kop proměnil PEPELU, který poslal brankáře Jörgensena na druhou stranu. Domácí tak zvyšují na 2:0!
25'
Po přízemním centru z levé strany padl před bránou hostí Roman Jaremčuk a sudí nařizuje pokutový kop pro Valencii!
24'
Hosté se daleko nepodívají. Étienne Capoue totiž našel nepřesnou rozehrávkou jen Dimitriho Foulquiera a útočit tak může Valencia.
23'
Dani Parejo sebral při napadání míč Gabrielovi Paulistovi a mohl střílet z hranice šestnáctky. Do rány mu ale vstoupil protihráč.
22'
Držení míče – 64 % : 36 %
20'
Hosté mají problémy v momentě, kdy na jejich obránce spustí Valencia napadání. To dělají chyby v rozehrávce.
19'
Hosté otočili hru z levé strany na pravou. Odsud přišel centr krajního obránce Adrii Altimiry, který sebral Mamardašvili.
19'
Hosté se teď drží u míče a snaží se něco vymyslet. Hráči Valencie ale zatím dobře vyplňují prostory.
17'
Hosté velmi brzy střídají! Je to vynucená změna. Zraněného Raúla Albiola nahradil Eric Bailly, který do klubu přišel před pár desítkami hodin jako volný hráč z tureckého Besiktase. Stoper z Pobřeží Slonoviny už ve Villarrealu působil. Právě z tohoto klubu odcházel do Manchesteru United.
15'
Ten domácí zahráli nakrátko. Po následném centru hlavičkoval Hugo Guillamón slabě a míč sbírá Jörgensen.
14'
Na kolmici spoluhráče Gayi si nabíhal Jaremčuk. Po zásahu Raúla Albiola z toho bude roh.
13'
Po faulu Huga Dura zahrávali hosté standardní situaci. Centr Daniho Pareja odvrátila defenziva Valencie a o chvíli později byl Villarrealu máván ofsajd.
11'
Hosté zatím působí opařeným dojmem a mají velké problémy s presinkem Los Che.
9'
Rohový kop domácích Villarreal přežil už bez problémů.
8'
Hostům se málem vymstila rozehrávka od brankáře nakrátko! Po krátké nahrávce Filipa Jörgensena se k balónu dostal Hugo Guillamón, který předskočil původního adresáta a servíroval míč Romanovi Jaremčukovi. Jeho zakončení vytěsnil vedle vzdálenější tyče nohama právě Jörgensen.
7'
José Luis Morales měl na kopačce velkou šanci. Vychytal ho ale Giorgi Mamardašvili a navíc tam byl ofsajd.
4'
Netopýři se rychle ujímají vedení! Skvělou práci odvedl kapitán týmu José Gayà, který na levém křídle vyvinul velkou rychlost, aby doběhl nakopnutý míč. V pokutovém území ho následně nahrál pod sebe pro ROMANA JAREMČUKA, který se z první nemýlil. Jörgensense za jeho koncovkou jen ohlédl. Pro ukrajinského útočníka je to první zásah v dresu Valencie.
3'
Atmosféra v hledišti je velmi dobrá. Fanoušci Valencie ženou svůj tým dopředu.
1'
Aktivní začátek domácích. Na levé straně dobře zakombinovali José Gayà se Sergim Canósem. Právě druhý jmenovaný centroval, ale jen do rukavic Filipa Jörgensena.
1'
Čestný výkop provedl rodák z Valencie a mistr světa třídy Moto3 v MS silničních motocyklů Jaume Masiá.
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše vyprodané Mestally.

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista, Gayà (C) – F. Pérez, Guillamón, Pepelu, Canós – Duro, Jaremčuk.
Náhradníci: Doménech, Rivero – H. González, Guerra, Gozálbez, J. Vázquez, Iranzo, Marí, Di. López, Özkacar, Gasiorowski, Otorbi.
Trenér: Rubén Baraja

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Cuenca, A. Moreno – Parejo, Capoue, Terrats – Akhomach, G. Moreno, Morales.
Náhradníci: Reina – Trigueros, Bailly, Brereton Díaz, J. Pascual, C. Romero, Coquelin, Femenía.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Lokální derby je pro fanoušky obou klubů samozřejmě prestižní záležitostí. V minulém ročníku mohli být lehce spokojenější podporovatelé Žluté ponorky. Villarreal totiž zvítězil doma 2:1, a na Mestalle pak uhrál remízu 1:1.
Valencia CF (10. místo, 6 – 5 – 7, skóre 19:22, 23 bodů)
Valencia vypadla ze širší špičky španělského fotbalu a v posledních letech hrála více o záchranu než o pohárová umístění. V tomto ročníku to vypadá na klidný střed tabulky. Los Che by se potřebovali zlepšit zejména směrem dopředu, protože 19 vstřelených gólů v 18 utkáních je sotva průměrný počin. Před vánoční přestávkou stačil netopýrům jediný zásah na výhru na hřišti Raya Vallecana. Tím prolomili pětizápasové čekání na tříbodový zisk. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi trefami Hugo Duro.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Girona – Valencia 2.1
Arosa – Valencia 0:1
Getafe – Valencia 1:0
Valencia – Barcelona 1:1
Rayo – Valencia 0:1
Villarreal CF (13. místo, 5 – 4 – 9, skóre 26:35, 19 bodů)
Villarreal se nachází až na třináctém místě, s čímž v řadách poměrně pravidelného účastníka evropských pohárů nemůže panovat spokojenost. Špatné výsledky už měly za následek také hned dvojitou změnu na lavičce. Nepovedený start odnesl rychlým odvoláním Quique Setién. Jeho nástupce Pacheta však vydržel na lavičce jen něco málo přes měsíc a v polovině října ho nahradil Marcelino, jenž se tak vrátil do prostředí, v němž působil už v letech 2013 až 2016. I pod ním jsou však výsledky kolísavé. Před Vánoci Žlutá ponorka doma přetlačila 3:2 Celtu, což bylo hodně důležité. Momentálně má totiž právě na celek z Viga, který figuruje na první sestupové příčce k dobru šest bodů a může tak klidněji dýchat. Hráči Villarrealu se mohou těšit také na pokračování v Evropské lize, kde vyhráli svou skupinu a zahrají si osmifinále. Nejlepším střelcem týmu v La Lize je osmigólový Gerard Moreno. Alexander Sörloth se prosadil šestkrát.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Villarreal – M. Haifa 0:0 (EL)
Villarreal – Real Sociedad 0:3
Rennes – Villarreal 2:3 (EL)
Real Madrid – Villarreal 4:1
Villarreal – Celta 3:2
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Hned druhý den roku 2024 pokračuje po krátké vánoční pauze svým 19. kolem La Liga. Ve večerním duelu hostí desátá Valencia třináctý Villarreal. Oba celky jsme bývali zvyklí vídávat výše, na druhou stranu v případě domácích netopýrů je to už nějaký rok, kdy hráli o špici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.