La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Las Palmas - 20. ledna 2024   14:00

0:2
(0:1)
Las Palmas
35' Moleiro   • 83' J. Muñoz  (S. Cardona)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (82. de Tomás), A. Hernández, Lejeune, Espino (82. Chavarría) – Palazón (66. Nteka), U. López, Valentín (C), Á. García – Camello (66. De Frutos), Trejo (75. Falcao).
Cárdenas – Mumin, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.
Lopez M. (Esp)
Campo de Futbol de Vallecas (Madrid)
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (88. M. Cardona), J. Muñoz (88. Loiodice), Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro (67. Park) – S. Ramírez (78. B. Ramírez).
Escandell, Gorrin – Fa. González, I. González, C. Herrera, Kaba, Pejiño.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 9:5. Fauly: 19:8.
Rayo Vallecano dnes vyšlo gólově naprázdno a před svým publikem prohrává 0:2, úvodní trefu zařídil v 1. poločase ve 35. minutě Moleiro. Ve druhé půli přišlo navýšení až v 83. minutě po gólu Munoze. Hostující výběr také podržel skvělými zákroky Valles a vyčapal čisté konto, Las Palmas tak bere vítězství a body do tabulky.
90+5'
90+2'
Falcao po přímém kopu měl možnost zakončit z velké blízkosti, jeho hlavička míjí těsně levou tyč.
90'
Základní hrací čas je za námi a sudí nastavuje nad rámec min. čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona,
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Enzo Loiodice.
87'
Ramirez poslal povedenou ránu, ale nedokázal ji dát mezi tři tyče.
83'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují svůj náskok na 0:2, balón šel ze strany do prostoru před brankářem, tam si na něj počíhal JAVIER MUNOZ a přesným zakončením posílá míč do sítě. Asistence: Sergi Cardona.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Josep Chavarría.
82'
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Raúl de Tomás.
81'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Rayo Vallecano (Álvaro García).
80'
Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Álvaro Valles).
78'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Benito Ramírez.
76'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Álvaro García).
76'
Další rohová šance ohrozit branku, ujímá se jí Frutos.
75'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Radamel Falcao.
75'
Frutos měl hru ve své moci, zakončil na pravou stranu nahorů, Valles si na míč počíhal a znovu likviduje další pěknou šanci.
73'
Valentin ze strany posílal nahrávku, která nenašla spoluhráče, ale je tu další odkop od praporku.
71'
Z něj kopal Lopez našel Lejeuna, ale hlavička končí nedaleko tyče mimo.
71'
Nteka měl hru, ale neprošel přes obránce, ale vybojoval roh.
67'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Marvin Park.
66'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Randy Nteka,
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Jorge De Frutos.
65'
Po dalším ostřejším zákroku se píská proti Palmas.
63'
Domácí mají další rohový kop, z něj zapracovala obrana a znovu odvrací tuto potenciální šanci.
61'
Rodriguez dostal nahrávku do výborné pozice, střelu k pravé tyči zastavuje výtečným zákrokem Dimitrievski.
60'
Rayo dostalo míč za brankovou čáru, ale díky ofsajdu branka neplatí.
60'
S úderem 60. minuty se dostal k pokusu Garcia, mohl srovnat skóre, ale obránce pokus k levé tyči přesně zablokoval a míč letí mimo trávník, je tu další roh.
59'
Palazonova rozehrávka do prostoru před brankářem nenašla adresáta a hru tak získává hostující výběr.
58'
Lopez se po povedené nahrávce dostal do šance, z ní vypálil k pravé tyči, kde skvělým zákrokem zasáhl Valles.
58'
Další vybojovaný roh pro Rayo, ten hráči rozehrávají pro změnu nahrávkou na krátko.
58'
Espino vymyslel sympatický centr, který odvrací obrana soupeře.
56'
Lejeune fauluje, rozehrávat tak bude Palmas.
52'
El Haddadi šel do souboje drsně a je tu další faul, rozehrávat hru bude Rayo.
51'
Espino zahodil další šanci, když dostal dobrou přihrávku ve vápně, mířil hodně mimo nad břevno.
50'
Lopez se dostal do nebezpečné střely, jeho pokus míří malý kousek mimo tři tyče.
46'
Kapitán domácího celku držel soupeře a sudí píská faul.
46'
První část končí a do kabin se jde za stavu 0:1 pro Palmas, ty sice měly méně příležitostí, ale vyloženou šanci, kterou po chybě udělali domácí dokázal zužitkovat ve 35. minutě Moleiro a poslal svůj tým do vedení, Rayo svoje pokusy mělo, ale vše dokázal zastavit přesnými zákroky Valles, uvidíme co nám připraví 2. poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 15 05.
45+2'
45'
Nastavuje se 1 min.
45'
Rodriguez se dostal k zakončení od puntíku, pokus doprostřed branky chytá brankář.
43'
Rychlý pas zkoušeli hráči Raya.
42'
Z něj hru odvrací obránci znovu mimo a na další roh v krátké době míří domácí.
42'
Balliu se zorientoval v malém vápně, kde na něj šel míč po centru,hlavičkoval jen na obránce, který hru posílá na další roh.
41'
Po dalším nepřiměřeném zákroku se píská faul proti al-Haddádí. Hru získává Rayo.
39'
Do hry se zapojil pomezní, když píská ofsajd, ve kterém byl Garcia.
37'
Garcia vymyslel dobrý centr do prostoru před brankářem, na ten si naskočil Balliu, hlavičkou posílá hru těsně vedle tyčky.
35'
A je tu první dnešní trefa z hostující kopačky od ALBERTA MOLEIRA, ten využil zaváhání soupeře a po chybě domácích posílá hru do sítě z hranice vápna.
31'
Další prohřešek, který předvedlo domácí mužstvo tvrdou hrou, sudí píská a rozehrávat tak bude Palmas.
30'
Je za námi půlhodina dnešního mače a zatím se diváci branky nedočkali, více možností mělo Rayo, ale zatím se nedokázali prosadit přes připraveného Vallese.
25'
Garcia si na hranici vápna zpracoval balon a vystřelil, hra míří těsně nad břevno.
21'
Palmas se konečně na chvíli dostali do zakončení, zkoušel to Suarez za vápnem, míč šel po zemi doprostřed, kde si lehčí zákrok připsal Dimitrievski.
17'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Iván Balliu).
15'
Po úvodních 15. minutách se píská další faul, kterého se dopustil Valentin, volný kop tak rozehrává Las Palmas.
13'
Garcia se dostal do nebezpečné šance, přihrávku dostal přesně na kopačku, vystřelil doprostřed klece, Valles si připsal další důležitý zákrok a podržel svůj tým.
12'
Další roh pro Rayo, Palazon to myslel dobře, obrana znovu úspěšně tuto možnost odvrací.
11'
Balliu byl chycen v ofsajdu, sudí píská a rozehrávat tak bude hostující celek.
10'
Garcia se dostal k dorážce, těsně minul pravou tyčku.
9'
Z velké dálky dostali přímák domácí, konkrétně Lejeune, ten zamířil doprostřed brány, kde byl pozorný Valles a připisuje si zákrok.
7'
Lopez jde kopat další rohový kop, z něj se dostal k zakončení Valentin, svůj pokus nedokázal zacílit do sítě a pálí mimo.
6'
Rayo jde na úvodní roh, ten rozehrává na krátko na nejbližšího spoluhráče.
5'
Ramirez za vápnem vystřelil, obrana tuto možnost odvrátila.
4'
První náznak šance od domácích, Balliu poslal centr do vápna, kde ho odvrátil obránce do bezpečí.
3'
Palazon šel do soupeře tvrdě a je pískán první faul, rozehrávat tak budou hosté.
1'
Před malou chvílí utkání začalo.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín (C), Á. García – Camello, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – De Frutos, de Tomás, Falcao, Chavarría, Mumin, Nteka, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.
Trenér: Rodriguez Francisco

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell, Gorrin – M. Cardona, Fa. González, I. González, C. Herrera, Kaba, Loiodice, Park, Pejiño, B. Ramírez.
Trenér: Francisco Javier Garcia Pimienta

Rozhodčí: Lopez M. (Esp).
Ve třetí lednové sobotě je na programu 21.kolo, v něm se na domácím trávníku představí Vallecano, to změří síly s Las Palmas.

Rayo Vallecano
Vyzyvatel je na 11. místě s 23 body, z 19 odehraných utkání má 5 výher, 8 remíz a 6 proher. V Novém roce vstoupilo Rayo výhrou 2:0 na hřišti Getafe, poté co měli několik zápasů v řadě bez výhry.

Nebudou hrát: Bebe, Ciss, Perez.

UD Las Palmas
Hostující tým se drží na průběžné 9. postu s 28b. za 8 výher, 4 remízy a 8 proher. Palmas mělo tři prohry v řadě, ale v posledním boji si spravilo chuť, když na své půdě porazili Villarreal 3:0.

Nebudou hrát: Araujo, Coco, Curbelo, Lemos, Mfulu, Sinkgraven.

Vzájemné zápasy: (2023)

10.kolo – Las Palmas x Rayo Vallecano – 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.