La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Sevilla - 5. února 2024   21:00

Vallecano
29' Palazón (Espino)
1:2
(1:2)
Sevilla
19' en-Nesírí   • 45' en-Nesírí  (Is. Romero)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (86. Nteka), A. Hernández, Lejeune, Espino (86. De Frutos) – Palazón, U. López (73. Crespo), Valentín (C), Chavarría (65. Trejo) – Camello (65. de Tomás), Á. García.
Cárdenas – Rațiu, M. Pascual, K. Pérez, Falcao, Mumin, Ciss.
Hernández Maeso – Naranjo, Ab. Pérez.
Estadio de Vallecas (Madrid)
12 546 diváků
Sevilla
Nyland – Navas (C) (76. J. Sánchez), Badé, Marcão, Acuña (54. Hormigo) – D. Sow (54. Ó. Torres), Agoumé (82. Medžbrí), Soumaré, Ocampos – en-Nesírí, Is. Romero (76. Pedrosa).
Dmitrović, Flores – Jordán, Mir, Benavides, Januzaj, Idumbo.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 12 546 diváků.
Rayo si příští víkend bude chtít spravit chuť na půdě Mallorcy, zatímco Sevillu čeká domácí utkání s výrazně složitějším soupeřem: Atléticem Madrid.
Máme hotovo, poslední utkání 23. kola LaLigy končí vítězstvím Sevilly! Vallecano sice mělo po drtivou většinu druhého poločasu více ze hry a seč mohlo se snažilo stáhnout manko, se kterým do části vstupovalo, ke konci mu ale už došly síly a podceňovaní hosté se tak doslova probránili k velmi cennému tříbodovému zisku.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:10.
90+7'
90+7'
Sudí stejně jako na konci úvodního poločasu i tentokrát trestá za odmlouvání, tentokrát si žlutou kartu do statistik zapisuje Stole Dimitrievski (VLL).
90+6'
Hostující gólman si s další (a asi poslední) rozehrávkou pochopitelně dává načas, z tribun se line pískot.
90+5'
Ocampos málem nenápadnou přihrávkou připravil tutovku pro volného en-Nesírího, kterého ale doběhl Hernández a celou akci na poslední chvíli zhatil.
90+4'
Nyland odkopává míč až za středovou čáru, velmi cenné tři body jsou pro hosty už opravdu blízko.
90+3'
Další trestuhodnou ztrátu míče měl nyní na středu hřiště na svědomí de Tomás, neprostupná Sevilla protihráče nepouští do sebemenší střelecké pozice.
90+2'
Ne ne, Madridským závěrečné minuty utkání skutečně nevychází dle plánu. Miguel Crespo (VLL) vidí žlutou za zuřivou snahu získat ztracený míč zpět.
90+1'
Marcão si počíhal na krátkou přihrávku protihráče a bez váhání pak balón odkopl ven ze svého vápna.
89'
Závěrečný nápor Raya se zatím nekoná, soupeřům se daří zdánlivě unavené soky držet na uzdě.
88'
Osud střetnutí mohl definitivně stvrdit Ocampos, jehož ráně ale chyběla notná dávka přesnosti.
87'
En-Nesírí chtěl krátce po neúspěšném domácím rohu dovršit hattrick lehkou střelou na přední tyč. Dimitrievski jí nedokázal zkrotit, pomoci mu musel zadák.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Jorge De Frutos,
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Randy Nteka.
85'
Hannibal Medžbrí (SEV) pár minut po vstupu na trávník dostává žlutou poté, co hodně silně šlápl na nohu sklouzávajícího Valentína. To nevypadalo příjemně.
85'
Vše zatím nasvědčuje tomu, že Sevilla si odveze domů tři body. Pokud by se tomu tak opravdu stalo, tým kouče Sáncheze Florese by poskočil na patnácté místo.
84'
Palazón zkraje vápna poslal odražený balón z voleje tak vysoko, že snad přeletěl i nízkou tribunu za hostující svatyní. Nyland bude za chvíli odkopávat.
83'
Garcíův zblokovaný centr spadl do zámezí, Rayo získává vhazování vedle sevillského vápna.
82'
Vynucené střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Hannibal Medžbrí.
80'
Na střídačce se nyní připravuje co nejdříve naskočit do hry Medžbrí. Dolů půjde Agoumé, který je v péči zdravotníků. Vypadá to na problém s nohou.
79'
V Madridu pomalu ale jistě míříme do finiše. Rayu se nedaří prolomit ofenzivní strasti, další útočnou akci domácích hosté zastavili už na středu pole.
78'
Domácím v útoku chybí kreativita. Hodně vlažný výpad hravě ukončil Agoumé, Vallecano se znovu musí stáhnout pryč od Nylandovy svatyně.
77'
Mohlo být definitivně hotovo! Rozháranosti domácí obrany málem naplno využil Ocampos, který se dostal za posledního protihráče a z excelentní pozice pro zakončení jen orazítkoval zadní tyč! Obrovská škoda pro Sevillu!
76'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Adria Pedrosa,
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
75'
Další dlouhý balón končí na pevné hostující defenzívě, tentokrát se spoluhráče snažil vysunout Espino.
74'
Palazón chtěl vzduchem nasměrovat míč do sevillského vápna, jeho pokus si ale pohlídal Badé.
73'
Hostům se zdánlivě podařilo otupit aktivní domácí útok, hra se drží velmi daleko od Nylandovy brány.
73'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Miguel Crespo.
71'
Pozor, Sevilla se nyní snad vůbec poprvé od přestávky dostala do útoku a hned to stálo za to! Po nepovedené rozehrávce Lejeuneho se k míči dostal Romero, jehož nepříjemná střela pak zaplula jen těsně vedle vzdálenější tyče!
70'
Podle rozhodčího souboj na hraně hostujícího vápna faul nebyl, Ocampos vzápětí táhne míč pryč od brány.
69'
Sledujeme možná trochu hluchou pasáž utkání. Nyland bude po dalším neúspěšném madridském útoku odkopávat, přičemž s rozehrávkou si dává načas.
67'
Domácí ve druhé půli kupí jednu střelu za druhou. Pod tu další se podepsal střídající de Tomás, jehož pokusu ale chyběla notná dávka přesnosti.
66'
Hernández posílá míč Lejeunemu, Vallecano nyní opatrně kombinuje těsně za středovou čarou.
65'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás,
ze hřiště odchází Josep Chavarría, přichází Óscar Trejo.
63'
Tohle bylo pěkné. Chavarría chtěl kratičkou přihrávkou připravit potenciálně nebezpečnou střelu pro Camella, do akce se nicméně vložil Marcão. Roh pro domácí.
61'
No, Rayo místy nepůsobí úplně sehraným dojmem. Na hosty sice tlačí, k dokonalosti ale vždy něco chybí. Espinův pas vpřed teď například nebyl přesný.
60'
Palazón se na křídle odpoutal od Ocampose a vsadil na hodně dlouhý centr, ten končí v nastraženém náručí Nylanda. Sevillský gólman drží svůj tým nad vodou.
59'
Ochozy jsou ve varu, Vallecano má více ze hry. Jeho snahy teď ovšem brzdí nepovedený míč na stranu na Chavarríu, který neměl šanci si ho zpracovat.
58'
Vyrovnání v Madridu visí ve vzduchu, Nyland si na nedostatek práce stěžovat nemůže! Palazón se parádně prodral skrz hostující defenzívu a střelou na přední tyč trefil jen pozorného brankáře!
57'
Sevilla se obratem pokusila přesunout dění na druhý konec hřiště, postranní sudí jí ale nachytal v ofsajdu.
56'
Další výborná akce Vallecana, přičemž tentokrát se zaskvěl Nyland! García parádní přihrávkou do vápna vybídl k teči Camella, hostující gólman si ovšem jedovatý míč pohlídal a lapil ho!
55'
O první výraznější příležitost druhého dějství se postaral Camello! Ten se totiž na sekundu uvolnil na straně a okamžitě poslal balón na hlavičku volnému Chavarría, jenže zakončení šlo nad!
54'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Óliver Torres,
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Diego Hormigo.
53'
Ani další výpad Vallecana nevedl k přesnému zakončení, protihráče včas odzbrojil Badé. V zámezí se mezitím peče dvojnásobné sevillské střídání.
52'
Exekuce standardní situace se ujal López, jenž ovšem trestuhodně trefil jen zeď. Pár sekund nato se odražený míč snažil odcentrovat Lejeune, ale neúspěšně.
51'
A po faulu na Palazóna uvidíme další volný kop pro Rayo, tentokrát z podstatně slibnějšího místa. Acuña soka trefil rukou do obličeje na hranici šestnáctky.
50'
Dobíhající Navas nyní Espinův centr srazil za bránu lokty, Vallecano tak místo rohového kopu získává standardku z pozice mezi vápnem a praporkem.
49'
Hostující záložník se poměrně rychle zapojil zpět do dění. Předčasné střídání z toho tedy prozatím není, v zámezí se nicméně začal někdo rozcvičovat.
48'
Na trávníku nyní zůstal sedět Soumaré, který si stěžuje na bolest v oblasti boku. Míří k němu zdravotníci.
47'
Domácí mají v úvodu více ze hry a kontrolují míč, Sevilla je ale odmítá pustit do své šestnáctky.
46'
Druhý poločas je v plném proudu, na trávníku jsou identické jedenáctky jako dosud. První dlouhý nákop Vallecana končí až u připraveného Nylanda.
46'
První poločas je minulostí a zatím se zdá, že Vallecano si ani dnes nevylepší svou velmi bídnou formu. Sevilla má v Madridu nakročeno k poměrně cenné výhře poté, co Dimitrievskiho dvakrát prostřelil en-Nesírí, přičemž oba zásahy padly po defenzivních chybách soupeřů. Za Rayo se dosud prosadil jen Palazón, a domácí tak před sebou mají pěkný kus práce. Inu, uvidíme, jak se zajímavý duel bude vyvíjet po krátké přestávce.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:5.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
45+5'
45+5'
Marcos Acuña (SEV) ještě před pauzou dostává žlutou kartu, ke které se zřejmě prohádal.
45+3'
Sledujeme vesměs klidné poslední minuty úvodního poločasu, co nevidět uslyšíme píšťalku sudího.
45+2'
Hosté mají v závěru míč pod kontrolou, Vallecano je ale odmítá opět pustit před Dmitrievskiho.
45'
Sevilla právě vstřelila branku!
Ba ne, vše je nakonec jinak: bleskový brejk Los Nervionenses končí dalším zásahem a znovu u toho byl JÚSUF EN-NESÍRÍ! Romero ho kratičkou přihrávkou vyslal do vápna a nehlídaný hostující ostrostřelec pak tvrdou ránou zakončil přesně za naprosto bezmocného Dimitrievskiho – 1:2!
44'
Sevilla ubránila domácí standardku, prosadit se se snažil Palazón. Do pauzy půjdeme za rovného stavu.
42'
Ocampos na druhé straně našel skulinu v madridské defenzívě a zkusil vypálit, Dimitrievski si nicméně jeho nepřesvědčivé zakončení bez obtíží pohlídal.
41'
První domácí útočné tažení po celkem dlouhé době končí jen zachyceným centrem, pozorný Nyland tentokrát Vallecanu gólovou šanci nedovolil.
40'
Brankář byl pak krátce ošetřován, brzy se ale vrátil zpět na nohy. Sevilla se vesměs rychle odhodlala k další ráně, ta ale šla výrazně mimo domácí svatyni.
39'
Dimitrievski se vyznamenal a vyběhl proti nehlídanému en-Nesírímu, jehož nepříjemné zakončení vyrazil za bránu! Parádní zákrok!
38'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. En-Nesírí vhazuje, Los Nervionenses přechází do ofenzívy.
36'
První žlutou kartu nakonec dostávají hosté. Isaac Romero (SEV) na středové čáře srazil k zemi Ballia, kterému se momentálně věnují zdravotníci.
35'
Dimitrievski si po následné standardce počíhal na skákající míč a s přehledem ho dostal pod kontrolu.
34'
Hernández si počínal nedovoleně proti Ocamposovi. Pokud si dobře pamatuji, tak je to už několikátý faul domácího zadáka, ale karta z toho opět není.
33'
Klukovina dění na moc dlouho nepozastavila. Sevilla se ještě chvíli snažila se protlačit před Dimitrievskiho klec, než její působení v útoku ukončil faul Agoumého.
32'
Trochu kuriózní situace: Ocampos chtěl vhodit míč zpět do hry, ale jeden z mladých fanoušků domácího celku ho lehce zatáhl za trenýrky. Hosté si nyní stěžují u rozhodčího, snad budeme brzy pokračovat.
31'
Palazón si chtěl rychle zadělat na hattrick. Lejeuneho přihrávku z křídla ale přetavil jen v nepřesnou střelu, která zamířila vedle pravé tyče sevillské brány.
30'
Balón nyní putuje po obranné lajně madridských borců, kteří chtějí znovu vyrazit do útoku.
29'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Rayo ale přeci jen nachází odpověď, na Estadio de Vallecas začínáme zase od začátku! Espino se uvolnil na pravé straně a vzduchem nasměroval míč na trestuhodně nedostatečně střeženého ISIHO PALAZÓNA, s jehož následným zakončením Nyland nemohl nic dělat – 1:1!
27'
Vallecanu to začíná trochu skřípat. Sevilla teď působí sebevědomějším dojmem než v úvodu utkání a úspěšně tupí jeden domácí výpad za druhým.
26'
Camello se pokusil potrestat rozháranou hostující obranu a pálil těsně po zisku míče na polovině soupeře, jeho nepříliš silné zakončení zblokoval Marcão.
25'
Espinův nepříliš povedený centr u tyče našel Balliu, který z posledních sil nasměroval míč směrem na Nylanda. Gólman slabou teč hravě zneškodnil.
24'
Dění se přelévá ze strany na stranu. Sevilla znovu chvíli operovala v útoku, Dimitrievskiho ale neohrozila.
23'
En-Nesírí po straně pronikl na kraj vápna a zkusil míč odcentrovat na zadní tyč, jeho pokus byl ale přetažený. Vzápětí vyletěl do vzduchu ofsajdový praporek.
22'
Nyland ani tentokrát zasahovat nemusel. Vallecano tentokrát vsadilo na střelu z pravé strany, jenže ani ta se do branky nevešla. Gólman odkopává.
21'
Domácí se pokusili na inkasovaný zásah rychle odpovědět. Využít k tomu mohli i rohový kop, ze kterého ale vytěžili jen zakončení nad břevno.
19'
Blesky sice dosud byly na pažitu výrazně aktivnějším celkem, jako první se ale v Madridu ujímají vedení hosté! Střeleckou listinu po necelých dvaceti minutách otevírá JÚSUF EN-NESÍRÍ, ke kterému se celkem šťastně odrazila Hernándezem zblokovaná přihrávka z křídla a sevillský kanonýr pak překonal Dimitrievskiho jednoduchou ranou zkraje šestnáctky – 0:1!
18'
Vallecano po krátkém výpadku znovu dostalo dění pod kontrolu. Espino se pokusil vysunout do útoku Garcíu, kterého si ale poctivě pohlídal Marcão.
17'
Takřka okamžitě poté byl k vidění rychlý brejk v podání Vallecana, následuje další rohový kop.
16'
Sevilla zničehonic předvedla solidní akci! Romero zachytil dlouhý míč a bleskově naběhl až do domácí šestnáctky, jenže dotěrný Hernández mu nedovolil zakončit přesně mezi tři tyče!
15'
Souboj u postranní čáry byl posouzen ve prospěch domácích, Chavarría podle rozhodčího nefauloval. Los Nervionenses se tak ani nyní nedostali dopředu.
13'
Hernández přišlápl nohu Romerovi, sudí situaci řeší jen domluvou. Hosté získávají volný kop, který budou rozehrávat jen pár metrů za středovou lajnou.
12'
Záblesk aktivity ze strany Sevilly ke gólové šanci nevedl, Dimitrievski si na Romerův centr počíhal.
11'
Vallecano má v úvodu více ze hry. O tom mimo jiné svědčí i aktuální čísla držení míče, tato statistika aktuálně zní 65 % : 35 % ve prospěch domácích.
10'
Balliu na křídle nedohnal přetažený balón, ke kterému se tak jako první dostal pozorný Nyland.
9'
Na druhém konci trávníku zazmatkoval Marcão a takřka odevzdal míč Camellovi, jehož následné zakončení ale zblokoval vnitřkem nataženého stehna.
8'
Dimitrievski si nerozuměl s Lejeunem, jenž odehrál skákající balón, po kterém se domácí brankář natahoval. Gólman ho pak nicméně včas dostal pod kontrolu.
7'
Z obou stran je to ofenzivně velmi vlažné. Madridští jsou sice aktivnějším celkem na pažitu, snaha vzduchem přesunout hru na stranu ale končí v zámezí.
6'
Domácí si takřka z ničeho vybojovali první rohový kop. Nyland bude muset poprvé v zápase zpozornět.
5'
Hernández ubránil míč před dotěrným Romerem a pro jistotu ho zahrál dozadu na Lópeze. Rayo kombinuje podél středové čáry a hledá cestu do útoku.
4'
Stále čekáme na nějakou první pohlednější akci zápasu. Dopředu nyní startují hráči Vallecana.
3'
Dění se v úvodu drží kolem středu bitevního pole, ani jednomu týmu se nedaří se usadit na balónu.
2'
Bránící García končí na trávníku po souboji o letící míč, Sevilla si do statistik připisuje první faul. Hra bude pokračovat odkopem z dílny Dimitrievskiho.
1'
Rayo neztrácí čas a rychle přesunulo hru dopředu, jeho první výpad nicméně končí odpískaným ofsajdem.
1'
Úvodní výkop obstará Vallecano, jdeme na věc!
Oba celky vyráží na hrací plochu. Domácí jsou oblečeni ve svých tradičních bílých dresech s červeným bleskem, hosté si pak vybrali svou modrou sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný pondělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín (C), Chavarría – Camello, Á. García.
Náhradníci: Cárdenas – Rațiu, M. Pascual, K. Pérez, de Tomás, Trejo, Falcao, Mumin, Crespo, Nteka, Ciss, De Frutos.
Trenér: Francisco Rodríguez.

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, Marcão, Acuña – D. Sow, Agoumé, Soumaré, Ocampos – en-Nesírí, Romero Bernal.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Jordán, Mir, Pedrosa, Medžbrí, J. Sánchez, Ó. Torres, Benavides, Januzaj, Hormigo, Idumbo.
Trenér: Quique Sánchez Flores.

Rozhodčí: Hernández Maeso – Naranjo, Ab. Pérez.
DNEŠNÍ DELEGACE

Role hlavního rozhodčího se dnes na Estadio de Vallecas zhostí Francisco Hernández Maeso, pro kterého to bude teprve 12. kariérní utkání v LaLize. Na stranách bude mít k dispozici Josého Naranju a Abrahama Péreze.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Výsledek prvního vzájemného zápasu dnešních soupeřů v této sezóně nám moc nenapoví, kdo by mohl dnes večer vyhrát. Sevilla totiž v říjnu ve druhém poločase vymazala dvougólové manko a vybojovala remízu 2:2. Body se tak tehdy dělily rovným dílem.

7. 10. 2023: Sevilla – Vallecano 2:2 (0:2)

Branky: 50. Sow (Badé), 90+6. en-Nesírí (Rakitić) – 21. Valentín, 26. Á. García (de Tomás).

Žluté karty: 36. Gudelj (SEV), 45+3. Sow (SEV), 67. Suso (SEV), 84. Navas (SEV) – 74. A. Hernández (VLL), 84. K. Pérez (VLL).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:19.

Sevilla FC: Nyland – J. Sánchez (78. Navas), Badé, Gudelj, Acuña (46. Pedrosa) – Sow, Fernando (C) (37. Rakitić) – Suso (81. Mir), Ó. Torres (46. Ocampos), Lukebakio – en-Nesírí.
Hlavní trenér: Jose Luis Mendilibar.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón (83. Chavarría), Ciss, Valetín (C) (83. K. Pérez), Á. García (83. de Frutos) – de Tomás (69. Camello), Trejo (55. U. López).
Hlavní trenér: Francisco Rodríguez.
SEVILLA FC (16. místo)
22 Z, 3–8–11, 27:36 (-9), 17 bodů

Do zpěvu není ani hráčům Sevilly, které na rozdíl od domácích strašák pádu do nižší soutěže opravdu trápí. Někdejší stálice kontinentálních pohárů se takřka po celý ročník zatím drží těsně nad sestupovou zónou, na kterou má jen ten nejtěsnější možný náskok. Nesmí si tak dovolit vůbec nic vypustit, body potřebuje jako sůl.

Strasti Los Nervionenses mohly být ještě o něco intenzivnější, nebýt výsledku 1:1 proti Osasuně z minulé neděle. Cennou remízu zajistil svou první karierní trefou v LaLize Isaac Romero, díky které jeho výběr přerušil sérii čtyř porážek v řadě. Jak se mu bude dařit dnes?

22 Z, 5–9–8, 19:28 (-9), 24 bodů

Trápení celku z Madridu nebere konce. Svěřenci kouče Francisca Rodrígueze za poslední tři měsíce vyhráli jen jedno ligové utkání a z pozic zajišťující účast v Evropě, které krátkou chvíli atakovali, se sesunuli až do dolní poloviny tabulky. Záchranářské starosti nicméně zatím nemají, od spodní trojice je dělí osm bodů.

Pšenka Rayu nekvetla ani ve středečním derby s Atléticem, ve kterém se mu nepodařilo navázat na remízu z víkendového střetnutí se silným Sociedadem. Dlouho je sice držela ve hře pátá sezónní trefa Garcíi, jenže kýžený bod jim nakonec v samotném závěru sebral Depay. Sečteno, podtrženo – 1:2.

Tři hráči (I. Palazón, S. Camello, Bebé) – 2 branky
Příjemné pondělí u sledování LaLigy! Program 23. kola španělské nejvyšší soutěže dnes večer v Madridu uzavře bitva mezi domácím Vallecanem a Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.