La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Atlético - 1. dubna 2024   21:00

Villarreal
50' Sörloth (G. Moreno)
1:2
(0:1)
Atlético
9' Witsel  (Riquelme) • 87' Saúl  (Azpilicueta)
Villarreal
Jörgensen – Y. Mosquera, Mándí, Albiol (C) (81. Pedraza), Cuenca – Capoue (65. Comesaña), Parejo, Coquelin (65. Baena) – G. Moreno (81. B. Traoré), Sörloth, Go. Guedes (70. Morales).
I. Álvarez – Achúmáš, C. Romero, Trigueros.
Melero – Martínez, García
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19 679 diváků
Atlético
Oblak – Giménez, Witsel (66. Azpilicueta), Mandava – Llorente, Koke (C), Barrios (84. Saúl), Lino – Griezmann (66. Correa), Depay (66. Morata), Riquelme.
Gomis, Moldovan – Paulista, Vermeeren, Savić.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:22.
Hráčem zápasu je vyhlášen Alexander Sörloth, jediný střelec Villarrealu.

Norský útočník však rozhodně nebude spokojen, neboť jeho celek dnes prohrál s Atléticem Madrid 1:2, o čemž rozhodl v 87. minutě Saúl a Atlético se tím vrací na čtvrtou příčku před Bilbao, Villarreal je poražen poprvé po devíti kolech a zůstává desátý.
90+7'
90+7'
Po dalším nákopu do pokutového území padl k zemi Morales, o penaltový zákrok se ale rozhodně nejednalo.
90+5'
Na velmi nebezpečný střílený centr Traorého nedosáhl Sörloth, míč pak zamířil jen pár decimetrů za vzdálenější tyč hostující branky!
90+4'
Žlutou kartu dostal Yerson Mosquera. Není úplně zřetelné, čím se kolumbijský obránce provinil.
90+3'
Po velmi tvrdé srážce hlavami Giméneze a Sörlotha musí rychle do akce zdravotníci obou týmů.
90+2'
Saúl Ňíguez dostává žlutou kartu za nepříjemný zákrok vysokou nohou na Mosqueru, tomu pak pomáhá vstát na nohy.
90+1'
Rozhodčí Melero López oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Dobré dvě a půl minuty zabrala kontrola videa, zřejmě zda Álvaro Morata v době Saúlovy střely nestál v ofsajdové pozici, která by nějak ovlivňovala hru, nakonec je ale branka potvrzena.
88'
Regulérnost hostující branky se ještě prověřuje u videa.
87'
Atlético právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají do vedení! Po souhře Ángela Correy s Césarem Azpilicuetou se k míči dostal SAÚL ŇÍGUEZ a na jeho přízemní ránu k tyči byl brankář Jörgensen krátký!
86'
Domácí měli obrovskou možnost zlomit skóre na svoji stranu! Álex Baena se prokličkoval k pokutovému území, pak skvělou patičkou předal míč nabíhajícímu Danimu Parejovi, ten přestřelil Oblakovu branku!
85'
Hosté zahrávali rohový kop, Riquelmeho centr Morata na přední tyči prodlužoval za sebe, v situaci velmi podobné hostující trefě ale míč obloukem dopadl na horní část břevna Jörgensenovy branky.
84'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Saúl.
83'
Comesaňa se hezky prokličkoval k pokutovému území, pak do něj nedokázal adresovat přesnou kolmici na Moralese.
81'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Alfonso Pedraza.
81'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Bertrand Traoré.
80'
Od vyrovnání Sörlotha už uběhlo půl hodiny a prakticky jsme za tu dobu neviděli žádnou výraznější příležitost, oba týmy hrají velmi opatrně.
79'
Po Llorenteho centru skončil na trávníku Álvaro Morata, rozhodčím však neunikl jeho těsný ofsajd.
77'
Do Kokeho centru z pravé strany se položil Morata, jeho pohotovou ránu pokryl Filip Jörgensen.
76'
Mosquera se v bolestech položil na trávník, velmi pravděpodobně nebude schopen pokračovat. Mezitím už je živo na domácí lavičce.
75'
José Luis Morales dostal kolmici do volného prostoru na levé křídlo, pak svoji přihrávkou napříč pokutovým územím našel z druhé vlny nabíhajícího Mosqueru, jeho střelu jemně tečoval Lino a Jan Oblak si s ní nadvakrát poradil.
73'
Moreno byl v pokutovém území odstaven od míče Mandavou, Atlético pak podniklo rychlý brejk, Correa se ale prosadit nedokázal, pouze narazil do Raúla Albiola.
72'
Morata potáhl míč po útočné polovině do pokutového území, kde posunul míč ke Correovi, tomu jej ukopl velmi riskantním skluzem Raúl Albiol.
71'
Parejo dostal těžkou přihrávku od Mándího pod tlak, z něj se ale dokázal vymanit a vybojoval faul na svoji osobu.
70'
ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází José Luis Morales.
70'
Giménezův centr byl příliš krátký pro Moratu, ten následně nedovoleně postrčil Mosqueru.
69'
Llorente se z pravé strany prokličkoval k pokutovému území, pak posunul míč ke Correovi, jehož rána proletěla nad domácí brankou.
68'
Útočná akce Villarrealu je zastavena celkem jasným ofsajdem Sörlatha, přesto se domácí zlobí na rozhodnutí sudích.
67'
K Parejově centru se dostal Moreno, jeho hlavička ale mířila výrazně mimo branku.
66'
Álvaro Mosquera krátce po příchodu na trávník velmi nepříjemně atakoval Yersona Mosqueru, následovat bude standardní situace pro Villarreal.
66'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Álvaro Morata.
66'
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází César Azpilicueta.
66'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
65'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Santi Comesaña.
65'
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Alejandro Baena.
65'
Chystá se mnoho střídání, domácí budou střídat dva hráče, hosté hned tři.
64'
S nepřesným nákopem domácích si v klidu poradil Marcos Llorente, Atlético pak ale zase brzy odevzdalo míč soupeři.
62'
Pablo Barrios podrazil rozběhnutého Mosqueru, za což si vysloužil žlutou kartu, která mu vystavuje stopku na příští zápas proti Gironě.
62'
Griezmannův centr si před brankou Villarrealu pohlídal Raúl Albiol.
60'
Moreno skvělou přihrávkou hledal v pokutovém území Capoueho, před ním hosté odehráli míč k Janu Oblakovi, publikum se pak marně dožadovalo odpískání malé domů.
58'
Dani Parejo dostává jasnou žlutou kartu za podražení Pabla Barriose.
56'
Samuel Lino si od postranní čáry sběhl s míčem ke středu hřiště, předal jej Kokemu, jeho přízemní střelu z otočky si pohlídal Filip Jörgensen.
54'
Z rohového kopu se Villarreal neprosadil, po krátké chvíli se ke střele dostal Ajsa Mándí, jeho střela se ale kroutila směrem od branky Atlética.
53'
Centr Daniho Pareja byl prodloužen na rohový kop.
53'
Barrios u postranní čáry srazil k zemi Mosqueru, následovat bude standardní situace pro Villarreal.
52'
Jorge Cuenca se po průniku levým křídlem a odrazem míče do zámezí marně dožadoval rohového kopu, bude se kopat od branky Jana Oblaka.
50'
Villarreal právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Gerard Moreno před pokutovým územím Atlética posunul míč k ALEXANDERU SÖRLOTHOVI a norský střelec se trefil přízemní ranou k tyči, na niž Jan Oblak nedosáhl!
49'
Utkání sleduje 19 679 diváků.
47'
Villarreal zahájil druhý poločas aktivně, nejdříve se k centru Gerarda Morena nedostal Capoue, pak se Coquelin o efektní zakončení přes hlavu, ovšem mířil výrazně mimo branku.
46'
Po prvním poločase vede Atlético Madrid na Estadio de la Céramica ve Villarrealu 1:0 brankou Axela Witsela z deváté minuty. Zkušenému Belgičanovi se povedlo otevřít skóre po rohovém kopu Rodriga Riquelmeho.

Atlético bylo v prvním poločase výrazně nebezpečnějším týmem, ovšem může litovat, že další příležitosti neproměnilo a do druhého poločasu stále má Villarreal reálnou šanci zabojovat o prodloužení úspěšné série.
45+2'
45+2'
Do Parejova centru se zavěsil Yerson Mosquera, jeho hlavička ale zhruba o metr a půl minula horní roh hostující branky, tím skončí první poločas.
45+1'
Riquelme u postranní čáry fauloval Mosqueru, Villarreal bude zahrávat ještě jednu standardní situaci.
45+1'
Rozhodčí Mario Melero López k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Pablo Barrios se pokusil odcentrovat z pravého křídla, ovšem mířil až za domácí branku.
43'
Předchozí situace byla teprve druhou střelou Villarrealu, hosté už mají sedm střeleckých pokusů.
43'
Přetažený rohový kop vracel před branku Alexander Sörloth, Gerard Moreno pak z otočky pálí nad branku.
42'
Po zásahu Llorenteho budou žlutí zahrávat rohový kop.
40'
Hostům se nelíbil neodpískaný zákrok na rozběhnutého Riquelmeho, jenž už si to mířil do pokutového území Villarrealu.
39'
Riquelmemu nevyšel průnik do pokutového území, nepřešel přes dvojici protihráčů.
37'
Také další útočná snaha Žluté ponorky končí faulem na Witsela, tentokrát se provinil Étienne Capoue.
36'
Atlético podniklo rychlý přechod do útoku, Griezmann od rohu pokutového území přihrál Depayovi k ose hřiště, Holanďan pak špatně trefil míč a pálil výrazně mimo branku.
35'
Útočná snaha Villarrealu na levé straně končí jen faulem na Axela Witsela, ten se sám ujal rozehrávky.
34'
Dlouhou přihrávku Griezmannovi k postranní čáře vystihl Cuenca a ve skluzu odehrál míč do zámezí.
32'
Z velké dálky napřáhl Rodrigo Riquelme, jeho rána mířila zhruba dva metry za vzdálenější tyč Jörgensenovy branky.
31'
Hostům se povedlo vystihnout soupeřovu rozehrávku, Depay ale byl při průniku k pokutovému území čistě zastaven, respektive mu zadáci Villarrealu míč vypíchli.
29'
Domácí se ve velkém počtu nastěhovali do pokutového území Atlética, leč bohužel pro ně přišel velmi nepřesný centr Mosquery z pravého křídla.
27'
Velmi rychle dostává žlutou kartu také Etienne Capoue za ostrý zákrok ve středu hřiště.
26'
Antoine Griezmann dostává žlutou kartu za šlapák, kterým atakoval Ajsu Mándího.
25'
Gerard Moreno si podél pokutového území navedl míč na levačku, pak ale hostující branku vysoko přestřelil.
24'
Mosquera už vstal na nohy a dožaduje se odpískání penalty, rozhodčí Melero jej ale důrazným gestem odhání.
23'
Právě Guedes centroval jen do rukavic brankáře Oblaka, k zemi se však po souboji s Josém Giménezem skácel Yerson Mosquera, jehož trápí zdravotní potíže.
22'
Goncalo Guedes byl podražen na útočné polovině, Villarreal bude zahrávat další standardní situaci.
20'
Domácí se dostali ke standardní situaci, po niž vznikl obrovský závar před brankou Jana Oblaka, nikomu ve žlutém se ale zakončit nepovedlo.
18'
Následnému rohovému kopu se Villarreal ubránil.
17'
Memphis Depay pronikl po pravé straně, pak vytvořil výbornou příležitost pro Marcose Llorenteho, jenž se položil do střely, kterou dokázal Jörgensen vyrazit!
15'
Z rohového kopu pak Villarreal nijak nezahrozil, po rozehrávce nakrátko následný centr stáhl ze vzduchu brankář Jörgensen.
14'
Villarreal podnikl rychlou útočnou akci po levé straně, v jejím závěru Guedesův pas před branku srazil na rohový kop Axel Witsel.
13'
Domácí snahu na útočné polovině zakončil faul odpískaný Francisi Coquelinovi.
11'
Atlético podniklo další nebezpečnou rychlou akci, Memphis Depay posunul míč do pokutového území rozběhnutému Riquelmemu, ten ale zakončoval jen do brankáře Jörgensena.
9'
Atlético právě vstřelilo branku! Hosté udeřili z rohového kopu! Na centr Rodriga Riquelmeho k přední tyči si naskočil AXEL WITSEL a přesnou hlavičku nasměroval do vzdálenějšího horního rohu domácí branky!
8'
Hosté získali standardní situaci od postranní čáru, následný centr byl sražen na rohový kop.
7'
První šance zápasu hned bylo naprosto vyložená! Antoine Griezmann perfektní kolmicí vysunul do pokutového území Samuela Lina, ten se ocitl naprosto sám před Jörgensenem, na domácího brankáře ale nevyzrál!
6'
Úvod zápasu zatím nepřináší moc fotbalového, oba týmy si postupně odevzdávají míč ve středu hřiště.
4'
Po sérii nepřesností ve středu hřiště se k míči dostali hosté.
2'
Nepovedená souhra hostů na levém křídle, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Mosquera.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno! Villarreal oblékl tradiční žlutou sadu, hosté netradičně v modro-bílé kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Mariem Melerem Lópezem přivedla fotbalisty na hrací plochu, zahajovací výkop se pomalu blíží.

Villarreal CF: Jörgensen – Y. Mosquera, Mándí, Albiol (C), Cuenca – Capoue, Parejo, Coquelin – G. Moreno, Sörloth, Go. Guedes.
Náhradníci: I. Álvarez – Achúmáš, Baena, Comesaña, Morales, Pedraza, C. Romero, Trigueros, B. Traoré.
Trenér: Marcelino

Atlético Madrid: Oblak – Giménez, Witsel, Mandava – Llorente, Koke (C), Barrios, Lino – Griezmann, Depay, Riquelme.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – Azpilicueta, Correa, Paulista, Morata, Vermeeren, Savić, Saúl.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Melero – Martínez, García.
Atlético Madrid

Zatímco ve Villarrealu nebyli z reprezentační přestávky nadšeni, tak na Atléticu ji naopak rádi přivítali, neboť poslední kola jim absolutně nevyšla. Před brejkem Atlético prohrálo 0:2 v Cádizu a 0:3 doma s Barcelonou, což znamenalo pád v tabulce na páté místo za Bilbao. To však už má svůj zápas 30. kola za sebou, když včera prohrálo na Realu Madrid 0:2 a zůstává před Atléticem o jediný bod.

Trenér Simeone se musí dlouhodobě obejít bez Thomase Lemara, s velkou pravděpodobností budou chybět i obránci Mario Hermoso a José Giménez. Také hosté mají dva vykartované hráče, Nahuel Molina stojí za červenou kartu proti Barceloně, Rodrigo De Paul pak nasbíral žluté karty. Navzdory nedávnému zranění kotníku by měl být k dispozici Antoine Griezmann.
Villarreal CF

Villarreal prožil bídnou první polovinu sezóny, v té druhé se mu ale mimořádně daří. Už devět kol je neporažen, v posledních čtyřech dokonce neztratil ani bod a v tabulce vystoupal z hloubi druhé poloviny už do té první, když je aktuálně desátý a přibližuje se pohárovým pozicím. Pomohlo by mu, pokud by Bilbao příští týden zvládlo finále Copa del Rey proti Mallorce, pak by do evropských pohárů šel i sedmý tým La Ligy. Na aktuálně sedmý Betis Villarreal ztrácí už jen čtyři body.

Domácí se ale musí obejtí bez celé řady hráčů, mimo hru jsou Denis Suárez, Yeremy Pino, Juan Foyth, Ramon Terrats, Pepe Reina a pochybnosti visí nad startem Baillyho, Albiola a Pedrazy. Kvůli karetnímu trestu navíc budou chybět i krajní obránci Alberto Moreno a Kiko Femenía, trenér Marcelino tak bude mít těžkou práci se skládáním sestavy.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 30. kola španělské La Ligy, v niž Villarreal přivítá Atlético Madrid. To zvládlo lépe úvodní vzájemný zápas, když na svém stadiónu otočilo nepříznivý vývoj z 0:1 na konečných 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.