La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Barcelona - 27. srpna 2023   17:30

Villarreal
26' Foyth (Baena) • 40' Sörloth (Pedraza) • 50' Baena (Pedraza)
3:4
(2:2)
Barcelona
12' Gavi  (Yamal) • 15' de Jong   • 68' F. Torres  (Gavi) • 71' Lewandowski  (Yamal)
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Gabbia, Cuenca, Pedraza – Terrats (70. Comesaña), Capoue (70. De. Suárez), Parejo (85. Brereton Díaz), Baena (77. Morales) – G. Moreno (70. Akhomach), Sörloth.
Reina – Pino, Albiol, Mándí, Altimira, Femenía, Trigueros.
Hernández – Naranjo, Santaursula
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
21 879 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto (C), Koundé, Christensen (46. E. García), Alonso – Gündoğan (86. F. López), Romeu (63. F. Torres), de Jong – Yamal (76. Fati), Lewandowski, Gavi.
Kochen, Astralaga – Balde, Ezalzúlí, Casadó, Cubarsí.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:14.
Barcelona poráží v bláznivém zápase Villarreal 4:3. Hosté promarnili vedení 2:0 a po trefě z 50. minuty prohrávali 2:3. Do té doby byli horším týmem a Villarreal se ujal vedení naprosto zaslouženě, jenže najednou se zbytečně zatáhl a přestal být aktivní směrem dopředu. Barcelona jej vytrestala dvěma góly během tří minut a ve zbytku duelu už kontrolovala hru. Více držela míč a nějaký závěrečný tlak ani nepřišel. Hosté tak mají po třech kolech sedm bodů.
90+7'
90+7'
Cuenca trefil balón nečistě z úhlu na levé straně, míč se stočil k pravé lajně a domácí odcentrovali. Po nafilmovaném pádu Comesany chtěli penaltu, ale k té bylo hodně daleko.
90+6'
Domácí kopli standardku z půle na hranici velkého vápna, ale tam neuspěli.
90+5'
Ben Brereton Díaz vyslal skákavou střelu při souboji s Robertem z levé strany vedle zadní tyče.
90+5'
Villarreal se nedostal na svou útočnou polovinu, Ferrán Torres pak na sebe natáhl dva hráče na pravé straně.
90+4'
Obránce uhlídal Fatiho na hraně malého vápna, ale Barcelona má aut zleva a to ji momentálně bohatě stačí.
90+3'
Fermín López natáhl za šestnáctkou ke střele mezi dvěma hráči k pravé tyči, kde natáhl Filip Jörgensen levou rukou a následovat bude Ferránův roh.
90+2'
Frenkie de Jong držel soupeře při rozehrávce, domácí pak nevyužili poskytnuté výhody.
90+1'
Robert Lewandowski si krásně pohlídal ofsajd a běžel sám zprava na brankáře, trefil ale jeho levou ruku.
90'
Díaz se nabízel na levé straně, jeho centr odehráli hosté z první do bezpečí.
89'
Filip Jörgensen podržel balón v rozehrávce, ale neměl moc komu až Barcelona ve dvou vysunula presink.
88'
Sudí domlouvá Gavimu po jasném žlutém zákroku na levé straně.
88'
Fermín López nahrával po pravé straně Ferránu Torresovi, ten v souboji ve vápně ochotně upadl.
87'
Morales vybíhal z ofsajdu. Tady nebylo o čem.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Fermín López.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Ben Brereton Díaz.
85'
Fati zabíhal na centr z pravé strany, ale netrefil balón vůbec nečistě a ten skončil vedle levé tyče.
84'
Hosté disponovali brejkem tři na dva, ale Lewandowski poslal dorážku z levé strany do obránce a domácí ještě žijí.
83'
Roberto si sběhl na přihrávku Fatiho na pravou stranu, ale jeho centr přeletěl šestnáctku.
82'
García přerušil rodící se akci faulem na polovině hřiště a obdržel kartu.
81'
Suárez nahrával po levé straně, ale to čekal Roberto a podle toho se zachoval. Hraje tak Lewandowski proti Foythovi.
80'
Gabbia si prohlédne kartu potom, co vystoupil na půli na Fatiho.
79'
Ferrán Torres zazdil situaci dva na nikoho. I tak se jednalo o ofsajd.
78'
Santi Comesaña se dotkl míče rukou a hosté hráli potom dozadu na ter Stegena.
77'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází José Luis Morales.
76'
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Ansu Fati.
76'
Yamal si obhazoval Pedrazu na pravé straně, jej zastavil nedovoleným způsobem.
75'
Barcelona v poklidu drží balón, Villarreal běhá bez něj a to hostům náramně vyhovuje.
73'
Robert Lewandowski obětí faulu Cuency z levé strany. Tomu hlavní arbitr domluvil.
71'
Barcelona právě vstřelila branku!
Frenkie de Jong rozehrál akci. Yamal si pak naváděl míč na pravé straně na levačku. Filip Jörgensen vyrážel balón jen do přední tyče a ROBERT LEWANDOWSKI snadno z malého vápna doklepával do prázdné brány.
70'
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Santi Comesaña,
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Ilias Akhomach,
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Denis Suárez.
68'
FERRÁN TORRES prohazoval zprava na střřed na Gaviho, ten se nedostal přes Gabbiu. Nicméně střídající fotbalista si našel odražený míč a vypálil z levé strany na zadní tyč.
67'
Ofsajd Barcelony na pravé straně.
66'
Barcelona zmáčkla svého soupeře, ale vše dopadlo útočným faulem Lewandowského ve vápně.
65'
Frenkie de Jong viděl na levé straně Alonsa, jeho pokus z první na přední tyč vyrážel Filip Jörgensen.
64'
Pedraza byl pro změnu faulujícím hráčem, když si pomohl rukama proti Yamalovi na pravé straně.
63'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Ferrán Torres.
63'
İlkay Gündoğan podrazil rozehrávajícího Pedrazu. Domácí by ještě chtěli žlutou kartu.
62'
Barcelona zabrala po vedoucím gólu Villarrealu. To domácí se docela dost zatáhli.
61'
Alonso faulován zleva do Achillovky a kope se standardní situace proti Villarrealu.
60'
Villarreal si pořádně zavařil v rozehrávce a Romeu připravil míč na dvacet metrů Lewandowskému, jeho ránu z pravé strany do vzdálenější šibenice vytahoval Filip Jörgensen rukama.
58'
Frenkie de Jong zůstal ležet po souboji s Morenem, stejně jako jeho protihráč. Faulu se ale dopustil střelec jedné ze dvou dnešních branek Barcelony.
58'
Filip Jörgensen si zakřičel při centru z pravé strany a podle toho to také dopadlo.
57'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Ramon Terrats).
56'
Yamal obdržel po lobu zpětnou nahrávku a napálil z pravé strany spoj bližší tyče a břevna.
55'
Foyth sbíhal do pravé části vápna, trefil Garciu. Barcelona pak přečkala roh.
54'
İlkay Gündoğan diskutuje s rozhodčím po faulu na polovině hřiště, Parejo rozehraje nakrátko s Capouem.
53'
Alexander Sörloth přišel o míč na levé straně, ale domácí jej nedlouho poté získali zpět.
50'
Villarreal právě vstřelil branku!
Pedraza udělal kličku Robertovi na levé straně, Romeu už jej nechytil a tak nahrál rozeběhnutému ALEJANDRU BAEONOVI a ten zakroutil míč pravačkou na zadní tyč za stojícího ter Stegena.
49'
Lewandowski se natahoval po skákavém centru Roberta z pravé strany, poté Romeu z prvního doteku překopl bránu.
47'
Alejandro Baena zasáhl Lewandowského zezadu ve vápně, ale penalta se pískat nebude.
46'
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Eric García.
46'
Villarreal si nezasloužil prohrát první poločas. Skvěle vstoupil do zápasu a Alexander Sörloth skóroval ze samostatného úniku, jenže jeho gól neplatil pro ofsajd. Nicméně domácí nadále chodili do otevřené obrany Barcelony. Pak je ovšem zmrazily dva góly z prvních dvou střel soupeře na bránu. Nakonec se jim povedlo snížit Foythem při rohu a srovnat Sörlothem. Ten zavřel zadní tyč, kdy se nacházel před prázdnou bránou.

Celkově je Villarreal lepším týmem. Barcelona toho zas až tolik neměla a domácí můžou litovat své nekvality v zakončení, protože proti Barceloně mohli klidně i vést.
45+7'
45+6'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Juan Foyth).

Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Robert Lewandowski).
45+5'
İlkay Gündoğan udělal zhruba na půli faul na Baenu po ztrátě Roberta.
45+4'
Yamal se protáhl mezi dvěma a vyslal tvrdou střelu do padajícího obránce Ceuncy. Pak si ještě ublížil.
45+3'
Moreno nemůže uvěřit tomu, že sudí přisuzuje míč Barceloně.
45+2'
Moreno se otáčel na pravé straně, Gavi mu vypíchl balón, následuje aut.
45+1'
Capoue se snažil o přihrávku na pravou stranu na Morena, ale míč se odrazil k ter Stegenovi.
45'
Po fatální chybě Barcelony mají domácí k dispozici postupný útok.
44'
Yamal sahal po Pedrazovi na levé straně a viděl kartu.
44'
Alexander Sörloth si poradil se střelou ze střední vzdálenosti k brankářově levé tyči.
40'
ALEXANDER SORLOTH nejprve zpracoval nákop na pravé straně, Moreno pak krásně zrychlil pasem do levé části vápna a při centru Pedrazy na zadní tyč trefil první zmíněný snadno prázdnou bránu. Ještě se dlouho zkoumalo, zda to nebyl ofsajd. Nicméně tento gól norského reprezentanta již platí.
39'
Barcelona je v posledních minutách více na míči a tlak domácích už není tak výrazný.
38'
Terrats ležel na zemi po souboji s de Jongem, ale İlkay Gündoğan nadále útočil a vystřelil k pravé tyči, kde byl připraven Filip Jörgensen.
37'
Lewandowski si stáhl míč na levé straně, ale hned měl u sebe obránce, takže sklepával pod sebe.
36'
Roberto byl faulovaný na pravé straně, Barcelona hned sáhla k rozehrávce nakrátko.
35'
Gabbia skvěle zasáhl ve skluzu na přední tyči potom, co si Alonso rychle vyměnil míč na levé straně.
34'
Sudí pustil hru na půli, Capouemu se tak nezdál loket soupeře v obličeji.
33'
S pořádnou prodlevou byl máván ofsajd domácích, Setiénovi se to nelíbilo.
32'
Hosté zapojili do rozehrávky ter Stegena, uklidnili tlak Villarrealu a přesunuli se na svou útočnou polovinu.
31'
Baenovu střelu na vzdálenější tyč lapil ter Stegen.
30'
Villarreal skvěle presoval, Alexander Sörloth získal míč a poté fauloval Romeu zezadu před vápnem.
29'
Domácí pokračují ve vynikajícím výkonu, na konci akce nyní vystřelil Moreno z pravé strany do otáčejícího se fotbalisty.
28'
Až moc rychlou nahrávku na pravé straně pouštěl Alonso do zámezí.
26'
Domácí si ten gól zasloužili. JUAN FOYTH využil rohu z pravé strany a skóroval hlavou ze středu o levou tyč.
25'
Alfonso Pedraza si seběhl na levou stranu a pádil na ter Stegena, ten vykopl jeho zakončení.
24'
Lewandowski si odstavil Gabbiu na středu a vypadalo to, že jej šlápl, míč stejně skončil u brankáře VIllarrealu.
23'
Sudí foukl faul na jistého polského fotbalistu na polovině hřiště, protože byl držený.
22'
Yamal centroval zleva na zadní tyč, kde stál Filip Jörgensen.
21'
Lewandowski dostal pas z otočky na pravé straně, domácí ještě stihli tečovat balón do boční sítě.
20'
Marc-André ter Stegen si šel pro centr z levé strany a vyboxoval jej z vápna k Foythovi.
19'
Hosté jsou nastěhovaní na své útočné polovině, kde si vyměňují balón.
18'
Zatím se hraje hodně nahoru-dolů. Šance střídá šanci.
17'
Pedraza byl v ofsajdu na levé straně a ještě vzteky zakopl míč.
15'
Hosté přihrávali středem, kde Pedraza vypíchl míč Lewandowskimu tak nešťastně, že přímo mezi jeho nohama postrčil na střed a FRENKIE DE JONG z perfektní pozice napálil balón k levé tyči.
15'
Hosté vůbec poprvé ohrozili bránu soupeře a všichni víme, jak to skončilo.
12'
Yamal posílal míč zpět z pravé strany na zadní tyč, kde byli Lewandowski a GAVI a Španěl trkl do míče křížem hlavou.
12'
İlkay Gündoğan kopl roh z levé strany na hranu malého vápna, domácí odvraceli.
11'
Domácí mužstvo je zatím jasně aktivnější a hosté si koledují o inkasovaný gól.
10'
Villarreal se znovu hnal do otevřené obrany, Baena zrychlil narážečkou na levé straně a chtěl přihrát před prázdnou bránu, ale ter Stegen skvěle četl hru.
9'
Moreno si narazil na pravé straně, ale pokusem levačkou trefil před sebou stojícího Alonsa.
8'
Na to že není odehráno ani osm minut, tak jsme toho viděli docela dost.
7'
Baena převzal míč z levé strany a střílel z prvního doteku o fous vedle protější tyče, ke které skákal ter Stegen.
5'
Alexander Sörloth si zaběhl na přihrávku z pravé strany a šel sám na ter Stegena, toho prostřelil k přední tyči. Nicméně gól neplatí pro ofsajd.
4'
Moreno přenesl hru na Baenu na levé straně, jeho střela byla zablokovaná.
3'
Barcelona odcentrovala z levé strany vedle zadní tyče, Lewandowski ještě debatuje o něčem se spoluhráči.
2'
Villarreal hraje ve žlutém, Barcelona v bílém a modrých trenýrkách.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Gabbia, Cuenca, Pedraza – Terrats, Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Pino, Brereton Díaz, Albiol, Akhomach, De. Suárez, Morales, Mándí, Altimira, Comesaña, Femenía, Trigueros.
Trenér: Setién

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Koundé, Christensen, Alonso – Gündoğan, Romeu, de Jong – Yamal, Lewandowski, Gavi.
Náhradníci: Kochen, Astralaga – F. Torres, E. García, Balde, Ezalzúlí, Fati, Casadó, Cubarsí, F. López.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Santaursula.
Vzájemné zápasy z loňské sezony
VIL – BAR 0:1
BAR – VIL 3:0
Villarreal CF
Villarreal obsadil v loňské sezoně pátou příčku a zajistil si tak účast v základní skupině Evropské ligy. Sedm bodů mu scházelo k tomu, aby si zahrál Champions League. Novou sezonu začal prohrou na hřišti Betisu Sevilla gólem z páté minuty nastavení. Chuť si ale spravil ve svém dalším venkovním vystoupení na stadionu Mallorky. Ke třem bodům potřeboval pouze branku Morena. Jinak hosté mají na své soupisce norského reprezentanta Alexandra Sórlotha, bývalého hráče Barcelony Denise Suáreze, bývalého obránce Realu Madrid Raúla Albiola nebo legendárního gólmana Neapole a hlavně Liverpoolu Pepeho Reinu.
FC Barcelona
Barcelona se dočkala titulu po čtyřleté odmlce, což byla taková náplast na to, že nepostoupila v Lize mistrů ze skupiny. Robert Lewandowski se tak hned po svém přestupu z Bayernu stal španělským mistrem. Hrající polská legenda ale v tomto ročníku španělské LaLigy doposud nevstřelila ani gól. Barcelona zatím neinkasovala. V úvodním kole remizovala na půdě Getafe, když byl vyloučený Xavi a Rapinha. Následně urvala výhru 2:0 doma proti Cádizu po trefách Pedriho a Ferrána Torrese v závěru.

Kromě oné plichty na Getafe mohou Katalánci litovat toho, že se nevrátil Lionel Messi a odešel z PSG do MLS, kde září v dresu Miami. Barceloně nevyšel ani jiný vytoužený návrat z města u Sejny. Jistý Neymar obdrží miliony za byť jediné selfie propagující Saudskou Arábii. Jak uvádí iDnes, tak vydělá si čtyři miliardy korun za rok. Dostane vilu a soukromé letadlo. Nicméně, jak všichni víme, peníze jeho rozhodnutí nehrály žádnou roli.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola španělské LaLigy, ve kterém se střetnou Villarreal a Barcelona. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.